Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Największe bezrobocie w strefie euro

Największe bezrobocie w strefie euro

Money.pl / 2012-04-18 09:31
Komentarze do wiadomości: Największe bezrobocie w strefie euro.
Wyświetlaj:
Gość809 / 83.6.154.* / 2012-08-28 14:20
Lekki wykop ale co mi tam. To właśnie związki zawodowe, kredyty od Unii i socjalistyczni władcy są źródłem problemów. Bycie pracodawcą w Hiszpanii jest jeszcze gorsze niż w Polsce, a to z powodu durnych socjalistycznych systemów jak np.: system negocjowania płac (państwo ustala płace w danych sektorach, a nie przedsiębiorcy!!!!!!!! W Hiszpanii zaledwie 10% pracodawców ustala płace pracowników jak chce!). Związki zawodowe natomiast walczą o to, aby nie można było zwalniać pracowników - przez to, że nie można ich zwalniać to nie można ich też zatrudniać - pracodawca nie chce ryzykować (patrz: "ochronka" w Polsce jak źródło braku pracy dla ludzi po 40-stce). Jak żyć? Nielegalnie...
taki tam / 178.183.151.* / 2012-04-18 09:31
Charakterystyczne, że największe kłopoty mają kraje które są na szczycie listy dotacji z UE. To tylko pokazuje że łatwe pieniądze demoralizują. Następuje rozrost pasożytniczej warstwy urzędniczej i spadek realnego wytwarzania. Gdy nadchodzi kryzys urzędnicy od najwyższego do najniższego szczebla stają na głowie żeby utrzymać się na stołkach dobijając przy tym gospodarkę durnymi przepisami. Czasem jak w Grecji, dostają kroplówkę co pozwala przetrwać parę miesięcy ale to musi skończyć się katastrofą.
Dodam jeszcze tylko że Polska też jest na tej liście wysoko.
dagmaraKa / 2012-04-18 13:32 / Bywalec forum
Hiszpania? a myslałam, że Grecja króluje w tym rankingu, no proszę, czyli jak to działa wszystko? Grecja jest bankrutem, ale bezrobocie mniejsze mają jednak

Najnowsze wpisy