Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Największe giełdy w Europie powróciły do spadków

Największe giełdy w Europie powróciły do spadków

Wyświetlaj:
trol / 87.205.212.* / 2008-01-24 00:11
ale dzisiaj na forum "mądrych" troli głowa boli, głowa boli
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-24 14:40
o mamy dzisiaj korektę w trendzie spatkowym, za kilka dni ponownie szybka jazda w dół :)
kw213 / 2008-01-23 23:30 / portfel
Po zakończeniu sesji w stanach, jutro czekają nas wzrosty przynajmniej na początku ruszymy na plusie a z czasem możemy tracić podobnie jak dziś choć raczej jutro skończymy na większym plusie niż to miało miejsce w dniu dzisiejszym.
MSP 7 / 2008-01-23 19:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niedoczekanie - wzrosty na giełdzie niebawem - kto wczesniej kupi - może zyskać albo....
ask / 83.3.19.* / 2008-01-24 09:11
skąd wy wzeliście 2500? patrząc na poprzednie spadki,
jak patrzycie tylko na AT to skupcie się też na fundamentach - reforma emerytalna, rola OFE na rynku, większa kapitalizcja giełdy - napływy kepy z UE
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-23 15:40
WIG20 zjedzie do okolic 2500 i bedzie odbicie, tyle ze to odbicie bedzie tylko korektą trendu spadkowego. Kolejne dno jest w okolicach 1750 i tutaj można zacząć kupowac.
Choć nie wykluczone, że bedzie to tylko kolejne pokaźne odbicie przed dalszym spadkiem.

Witam niedowiarków w czasach recesji, gdzie amerykanskie banki dały ludziom w kredytach nic niewarte dolary a w zamian wziely rozne dobra, domy, samochody itp.
Amerykanski gigant sie chwieje, to jest poczatek konca sztucznej gospodarki amerykanskiej, która prowadzi bank centralny.
Po tym co sie bedzie dzialo, ameryka sie juz nie podniesie :(
Ludzie zrozumcie w koncu ze spoleczenstwo amerykanskie ma mniej niz nic, jest ponizej zera, na wielkim minusie, na dlugu ktorego nigdy nie splaci, dolar jest nic nie wart !!
wspomisz ten komentarz po kilku i kilkunastu miesiacach.
Leh / 2008-01-23 21:46 / Bywalec forum
Mnie się wydaje że 2500 na WIG20 to stan równowagi na giełdzie i wokół tej wartości będzie oscylował wykres indeksu WIG20. Wydaje mi się też że na bardzo krótko WIG20 może się otrzeć o wartość nawet 1500 powracając bardzo szybko do 2500. A potem dopiero powolutku w górę.
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-24 00:30
Też tak sądzę, że WIG20 złapie równowagę na 2500, i można sądzić, że od tego miejsca zacznie się wspinaczka.
Ale co jeśli ze stanów będą napływać dalsze fatalne informacje o problemach kredytowych.
Przecież do konca nikt nie wie jak powazny mają tam problem.
Sami chyba też do końca nie wiedzą, bo powoli wybudzają się z letargu, ze swojego amerykańskiego snu :)
Leh / 2008-01-24 17:34 / Bywalec forum
A potem dopiero powolutku w górę. Potem tzn wtedy gdy przestaną wypadać tzw. "trupy z szafy"
lud / 83.8.117.* / 2008-01-23 19:57
Dno to zero, życzę Ci na te czasy więcej optymizmu, dolar przeżył wiele lat, nalezy o tym pamiętać kolego. Gdyby było inaczej gospodarka świata nie liczyłaby się z koniukturą USA.
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-24 00:07
Padały już wielkie mocarstwa, im większe tym z wiekszym hukiem. A zazwyczaj psuły się od wewnątrz, chciwość, władza...
I co z tego ze dolar przezył wiele lat, jak stal się prawie nic nie wart. Wszyscy się przyzwyczaili, ze dolar jest stabilny, ze daje bezpieczeństwo, że wielki brat zza oceanu dba o bezpieczeństwo.
Tylko ze dolar nie jest juz tym dolarem na którym przed wieloma laty było napisane "ma pokrycie w złocie" dziś jest tylko na nim zapis "środek płatniczy"
Dzisiejszy dolar to oszustwo FED'u
mechanizm finansowy / 2008-01-23 19:40 / Bywalec forum
Identycznie upadnie za jakiś czas tzw."unia europejska"! Hahaha!
kordiam / 87.204.115.* / 2008-01-23 18:00
e tam , więcej optymizmu
ano / 83.13.224.* / 2008-01-23 17:51
Kochani, nie jesteście w stanie sobie wyobrazić ile ja starciłem przez ostatnie dni na giełdzie..... ale jest to strata wirtualna, ponieważ nie zostały jeszcze dokonane transakcje - nie spanikowałem !!!! W tej chwili zamiast sprzedawać ja kupuje i bardzo wierzę w dalszy sukces. Dzięki giełdzie dorobiem się fortuny ,a cieszylem się zawsze, jak byla hossa i bessa - Nie załamujcie się !!!Zyczę udanych inwestycji :)
MSP 7 / 2008-01-23 19:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja rownież nie "ruszyłem" ani jednego "papiera" - raczej skłaniam się do uzupelniania portfela po dobrych cenach - kiedy sie zyska? na pewno nie wtedy, kiedy juz bedą radykalne wzrosty - niedługo informacje o dobrych wynikach firm i w części przypadków niewykluczone wzrosty cen akcji nawet o 100% (naturalnie ne te z WIG 20)..
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-23 22:44
rynki nie są niezależne, kapitał przemieszcza się ponad granicami państw, poza tym najwieksze korporacje sa miedzynarodowe, to wszystko niestety ma wplyw na nasza giełdę, idziemy za ameryka i w gore i w dół.
Tylko jak w ameryce nastanie głębszy kryzys, a są ku temu przesłanki, to pociągnie w dół wszystkie rynki.
Tak jak to sie teraz właśnie dzieje...
maryśka / 87.204.115.* / 2008-01-23 18:01
też straciłam ale tylko naraze, bo trzymam jednostki
i tyle
Kudlaty999 / 80.48.49.* / 2008-01-23 23:37
i blad ja tez tak zrobilem ale sie opamietalem, stratne poz trzeba ucinac i tyle.
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-23 22:53
sory ale jak w Ameryce co chwile wypada jakis trup z szafy, a jak widomo firmy, banki starają się jak najwięcej ukryć, to boję się że to co w tej chwili wiemy to czubek góry lodowej amerykanskich kłopotów.
Ze względu na zbyt mala ilosc informacji, sytuacja jest tak niepewna, ze wchodzenie teraz na giełde jest szalenstwem.
Mam wrażenie, że amerykanie przeciągają agonię.
FED podłacza gospodarkę pod kolejne respiratory.
mechanizm finansowy / 2008-01-23 19:42 / Bywalec forum
Miejmy nadzieję, że nie przyjdzie totalne załamanie!
Bo będę Ci wtedy bardzo współczuć...
jolantyna / 87.204.115.* / 2008-01-23 17:58
ludzie świat się jeszcze nie kończy , już tyle kryzysów przeżywaliśmy, że i ten dołek trzeba przeczekać , no może powoli pomyśleć o zakupach
obserwator / 2008-01-23 16:37 / Tysiącznik na forum
bardzo surowy wpis, az ciarki przechodza po skorze, ale to bylo to do przewidzenia, balon pęka, do kiedy ludzie trzymali dolary w słoikach na czarna godzinę to było OK, jak zdmuchnieto dwie wierze to jest tylko gorzej, chyba chciwcy przeliczyli sie, bo dolar dzisiaj tani jak nigdy dotad, tanie wyjazdy, tanie zakupy > po co kupować akcje jak można cieszyc się zyciem.
truth_one / 80.55.109.* / 2008-01-23 16:37
Oczywiście przewidziałeś to ,że stany może czekać recesja i nie inwestowałeś w żadne akcje !!!!!!
Kupisz je w dołku i będziesz milionerem po latach???

Rzałosny jesteś i pojęcia nie masz co piszesz!!!!!!!
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-23 17:04
To jest moja subiektywna opinia i nie uwazam ze z tego powodu mialbym byc zalosny !
Uwazam, ze to co sie dzieje jest poczatkiem czegos znacznie gorszego niz wiekszosci sie wydaje, upadku mocarstwa. Czas USA się kończy i tak jak upadały wielkie potęgi (majów, egipska, rzymska, grecka i inne), tak i ta wlasnie zaczyna upadać. Czasy sie zmieniaja, choć wielu trudno to przyjąć do wiedomości.
Panta Rei...
truth_one / 80.55.109.* / 2008-01-23 19:42
Potęgi typu majów upadły z powodu podboju kolonialnego przez rodowitych rodaków Amerykanów.
I masz rację ,że przyjdzie pora na Stany .
Najciekawsze jest to ,że Stany żyły na napompowanej bańce konsumpcji i przepychu i właśnie teraz widać jak jaka jest cena za beztroskę !!!!
Tylko ,że inni muszą za to płacić utratą 30proc oszczędności .
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-23 22:56
aha a co do Majów, to sami się wytłukli
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-23 20:53
USA są już załatwione, ulbrzym się już chwieje, kwestia tylko, czy teraz już runie, czy za jakiś czas.
Stany załatwił bank centralny FED.
FED to największa lichwa na świecie !!
Sprawili ze dolar jest bez pokrycia a pieniadz jest generowany, na podstawie zaciaganych kredytów przez obywateli.
Jak nie ma kredytów, to nie ma pieniędzy. Tylko że na podstawie tych generowanych pieniedzy, są dawane kolejne kredyty, mam nadzieje że piramida się rozsypie. Lepiej teraz niż za kilka lat, kiedy bedzie jeszcze większa.

Do tego dochodzą prowadzone przez USA kosztowne wojny o utrzymanie panowania nad państwami arabskimi. wbrew pozorom nie chodzi o ropę.
Nieposłusznych karcą a z innymi pilnują umów o handlu ropą wyłącznie w dolarach.
Na dziś dzień jak ktoś (np. panstwo europejskie) chce kupić rope najpierw musi kupić dolary. Tylko to trzyma dolara na wartości.

Amerykanska gospodarka po upadku, bedzie zbierac sie latami i to juz nigdy nie bedzie ta sama gospodarka. Prym ameryki sie skonczył.
dsgfdsg / 89.79.147.* / 2008-01-24 00:04
to nie do konca tak, tak jak w USA jest wszedzie zauwaz - w polsce tez. Kreacja pieniadza to nie drukowanie, kazdy wydrukowany baknot musisz odrobic praca.
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-24 00:39
tylko ze w polsce zycie na kredyt nie jest jeszcze tak powszechne jak w usa, tam niemal każdy obywatel żyje na kredyt, jest niewolnikiem banku.
Nikt tak nie pompuje jak USA.
mechanizm finansowy / 2008-01-23 19:33 / Bywalec forum
Tak samo upadnie kiedyś tzw."unia europejska"! Hahaha!
Joasia-d.inw / 89.101.22.* / 2008-01-24 02:56
Oni powinni wydrukowac pieniadze, dac je bankom...i tyle create money supply. wypelnic luke, po co zaciagac kredyty u chinoli jak mozna sobie dolara wydrukowac. Utrzymac konsumpcje na tym samym poziomie, stop juz nie obnizac, wpompowac kase do bankow inwestycyjnych i jazda....czy to takie trudne...i dolara juz niech nie oslabiaja, bo to tylko na krotki term dziala.
czapajewo / 83.12.16.* / 2008-01-24 08:03
Zauwazyłem ze wszyscy już ogłosili koniec potęgi USA. Moze i mają problemy ale ludzie bez przesady i aż takiego czarnowidztwa. Idziecie jak te owce stadne ktoś krzyknął koniec i wszyscy już krzyczą. USA przezyła już kilka wojen i cały czas jest git. Pewno w USA ludzie śmieli by się z waszych czarnych wypowiedzi.
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-24 14:48
zwykli obywatele nic nie kumaja, nie wiedza skad jest pieniadz, nie znaja mechanizmow rynkowych.
I tak jak im mowia biale kolnierzyki, chcesz miec dom, auto, bierz kredyt, chcesz zarobic wiecej daj kase na fundusze.
A na koniec im powiedza - nie ma nic oprócz długu, o ile ktokolwiek im to powie, bo pewnie wszyscy czmychną pocichu, gdy bedzie sie walic i nie bedzie co ratować, oprócz własnej skóry hehe
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy