Forum Forum prawneBankowe

nakaz zapłaty, BARDZO PROSZĘ O RADĘ

nakaz zapłaty, BARDZO PROSZĘ O RADĘ

ssylvusia / 2008-06-30 15:09
Witam,

jakiś czas temu żyrowałam pożyczkę mojej matce, teraz wiem, że zrobiłam źle. Bardzo proszę o radę. Przyszedł dzisiaj do mnie nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. Wcześniej nie zostałam poinformowana przez bank o tym, że matka nie płaci terminowo, o odstąpieniu od umowy i skierowaniu sprawy do sądu również. Sąd także nie poinformował o wpłynięciu takiej sprawy, dostałam tylko ten nakaz z informacją, że kwota ma zostać spłacona. To wszystko. Matka się zapiera, że zaległość wobec banku uregulowała, to skąd w takim razie ten nakaz?? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem jak mam się zachować w tej sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ODFIK Katowice / 83.22.214.* / 2008-07-02 11:32
Witam,
Proszę złożyć w sądzie jak najszybciej sprzeciw od nakazu zapłaty podając wyżej wymienione powody. Bank ma obowiązek informować również poręczyciela o tym co się dzieje z kredytem. Nie wiadomo czy Pani matka mówi prawdę, że uregulowała zaległości, a może wpłaciła, tylko że sprawa już była zaawansowana i w sądzie. Jako poręczyciel ma Pani prawo dowiedzieć się w banku co dzieję się z kredytem, jakie są zaległości, proszę więc zadzwonić. W razie dodatkowych pytań, wątpliwości proszę o telefon na nr 032 202 67 35. Udzielamy bezpłatnych porad.

Najnowsze wpisy