Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nakręcanie zmiany trendów przez biura maklerskie- polowanie na frajerów

Nakręcanie zmiany trendów przez biura maklerskie- polowanie na frajerów

pawlus / 2006-08-08 12:28
Tak sie zastanawiam od dluzszego czasu, analizujac przeszlosc, mniej wiecej 10 lat do tyłu, te te wszytski korekty, pseudo bessy to w duzej mierze robota naszych kochanych biur maklerskich z analitykami razem wzietymi. Zawezajac analize do ostatnich 2 lat i robiac zalozenia do 2009-2010 roku tak naprawde zadna bessa nam nie gozi. Kasy przybywa, fundusze unjne płyna. popłyna jeszcze bardziej, przynajmniej w budownictwo, a przy okazji nakreca sie banki, ubezpieczyciele, podobnie ze spozywka i chemia. Przy okazji zwyzkowac beda rodzynki, bez wzgledu czy to biotechnologia, czy informatyka. Hossa jest tak naprade jedyną mozliwa droga, fundusze bede dokupywac, a jak beda to i ceny w gore. A te korekty czy bessy, to granie na frajerów i wzbudzanie paniki. A po co , po to by istniec, by moc drukowac takie czy owakie komentarze, by zyc z niemałych prowizji bior maklerskich, by przy okazji przekrecic kilku klientów. Prosty experyment, prawie dowolne papiery albo portfel kupiony 3 lata temu, do dzis trzymany bez zadnych ruchów, jaki mamy przyrost? porownywalny z aktywną grą, czesto wyzszy, a przy okazji ile nerwów mniej, ile morza browaru mniej wypitego. Tak wiec co powie Ben Bernanke czy Big Ben nie ma naprawde dla nas zadnego znaczenia, nie dajmy sie zwariowac i nie dajmy zarabiac zbytnio maklerą, a bedziemy i mniej znerwicowani a przy tym i bogatsi.
Wyświetlaj:
głupi ma szczęście / 83.18.62.* / 2006-08-08 18:47
Jakieś trzy lata temu postanowiłem kupić dowolne papiery dla zabawy, absolutnie w ciemno (dosłownie!) - z zamkniętymi oczami wskazałem Elektrobudowę. Nie pamiętam dokładnie, ale płaciłem chyba 11, a może 12 zł i kupiłem 300 sztuk za niewielkie pieniądze. Po drodze mieliśmy jakieś wzrosty, spadki. Dzisiaj, po raz pierwszy po chyba roku, sprawdziłem - 75 zł to niemalże 7-krotny wzrost w ciągu trzech lat. Szczęście? Potwierdzenie tego, co pisze Pawlus? A może analitycy do domu? Który fundusz nic nie robiąc w tym czasie zebrał prawie 600 %? Pozdrawiam.
pawlus / 2006-08-08 20:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Dokładnie potwierdza to co przeanalizowałem. Pozbawileś sie stresu, nie nabiłeś kieszeni analitykom i maklerom, a przy okazji niezle zarobiłeś. Gratuluje
herbst / 2006-08-08 18:54 / Bywalec forum
W przypadku kiedy wiekszosc zacznie tak myslec zalecam wyjscie z gieldy...
pawlus / 2006-08-08 21:22 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Pisze to w imieniu maklerów, jak najbardziej, mogą wyjść dość się już napaśli.
pawlus / 2006-08-08 21:49 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Błędy się wkradły powinno byc: piszesz to w imieniu maklerów.. ? zabrakło pytajnika
herbst / 2006-08-08 21:26 / Bywalec forum
A ja pisze w imieniu zwyklych inwestorow i zwyklym inwestorom dedykuje...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy