Forum Polityka, aktualnościKraj

Nałęcz o koalicji. "POPiS bardziej prawdopodobny"

Nałęcz o koalicji. "POPiS bardziej prawdopodobny"

Wyświetlaj:
emer66666 / 83.27.29.* / 2011-10-04 17:04
Panie Nałęcz - niech pan nie puszcza w obieg takich sensacji bo ludzie zaczną bać się głosować na PO.
Po co mi PO , które może wejść w koalicję z PIS. Przy takim zagrożeniu oczywiście,że wolę Ruch Poparcia PALIKOTA.
ajhbergen / 2011-10-04 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To bylby koszmar. Jedni i drudzy popieraja CBA, ABW, IPN. Postep mozliwy tylko, jesli PO sprzymierzy sie z Palikotem, SLD albo PSL, a w najgorszym razie z PJN. PiS do smietnika historii. Faszyzm nie przejdzie. Kibole nie przejda! Ludzie, ktorzy chcieli glosowac na PO, nie zrobia tego po wysluchaniu tego wywiadu Lisa z JK. Nie pozwolimy sie gnebic pisuarom!
Ceneo / 79.187.93.* / 2011-10-04 10:18
Wielka koalicja może być jedynym odpowiedzialnym działaniem, które uchroni nas przed patem politycznym.
Jest oczywiste, że taka formuła rządzenia, to tylko odwleczenie decydującego starcia, które jest nieuchronne.
Nie wiem tylko, czy fotel Premiera RP zachowa jego dotychczasowy użytkownik. Mam wątpliwości, a mając w pamięci najnowsze doświadczenia niemieckie w budowie wielkiej koalicji, uważam że to mało prawdopodobne.
Rozumiem jednak, że interes społeczny i polityczna odpowiedzialność zwycięży nad partykularyzmami i animozjami osobistymi, oraz weźmie górę nad urażonymi ambicjami.

Szerzej na temat wielkiej koalicji, jej determinantów na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
konserwa / 2011-10-04 10:17 / Tysiącznik na forum
Myślę, że Pan Profesor Nałęcz kreśląc taki scenariusz wpisuje się w próby straszenia PISem. Jeśli PIS wygra to w koalicja z PO jest w stanie go ucywilizować. Nie wiem czy to tak będzie działało czy na odwrót, ale jedno jest pewne potwora czyli Palikota stworzyło PO i wydaje się, że to ono powinno sobie z nim poradzić.
sklave / 83.2.33.* / 2011-10-04 09:56
Taki sojusz byłby możliwy.
Gdyby wykluczyć z polityki Tuska i Kaczyńskiego!!!!
http://sklave.manifo.com/
miller / 192.193.116.* / 2011-10-04 11:44
Watpliwe jest by 2 walczace od tylu lat partie zaczely nagle ze soba wspolpracowac. Zbyt wiele roznic.
Moze kiedys w Polsce bedzie jakis wielki przewrot i ludzie z pierwszysch stron gazet straca stołki i nastapi nowy ład. Ale to tylko marzenia.
Baryłka12 / 2011-10-04 14:53 / Bywalec forum
Nigdy w życiu nie będą ze sobą wpsółpracować, wypowiedzi tego typu działają na korzyść SLD!
pablo55 / 178.235.211.* / 2011-10-04 10:12
a ja z obrzydzeniem czytam, co napisałeś

Najnowsze wpisy