Forum Forum emerytalneInne

Nałęcz: Ustawa o emeryturach górniczych powinna być podpisana

Nałęcz: Ustawa o emeryturach górniczych powinna być podpisana

Wyświetlaj:
Jerzy/ / .* / 2005-08-09 16:25
Panie Nalecz, Rozdajmy wszystko wszystkim ,a potem polozmy sie pod grusza i czekajmy na manne z nieba . A tak na powaznie ,czas naprawde sie zastanowic nad stanem panstwa,bo Ci przedsiebiorcy prawdziwinie dadza rady ,a bezrobocie w pewnym momencie naprawde wzrosnie dzieki tym komunistycznym rzadcom ,ktorzy mysla ze poprzez zwiekszanie opodatkowania sie wszystko rozwiaze.
kaz / .* / 2005-08-09 13:10
brrrawo panie nałęcz jest pan de best !!!!!!!!!!!!! a wy co piszecie przeciw nie widzicie niekiedy pieniędzy niepotrzebnie wydonych w sklepie ,nie bądzicie naraz wszescy abstynehtami jak piszecie opijakach,jest tyle niepotrzebnych wydatków a tu naraz wszyscy uczepili sią jednych
jk / .* / 2005-08-09 08:39
Naprawde nie wiem kto na tego idiote nałęcza głosuje i pozwala mu jeszcze na swobodne wypowiedz, ten człowiek jest jak flaga i tak sobie powiewa, powiewa
wojt / .* / 2005-08-08 22:46
Oj, gdyby nie te wybory to by Pan Panie Nałęcz nie wpadał na takie głupie pomysły. Ta Pana kiełbasa wyborcza będzie kosztowała przeciętnego Kowalskiego-pracującego 2000zł/rok (20mld zł/10mln pracujących). Niech pan wybaczy, ale czy aby zdobyć immunitet jest pan w stanie okraść cały naród?A co z najuboższymi o których tak Pan często mówi- oni również będą płacić na górników których pensje do najniższych w kraju nie należą.Nie wspominam o odprawach które dostali przed 5-cioma laty.Ile jeszcze?
mg / .* / 2005-08-08 22:08
trzeba zabrać KOMUŚ, aby dostać mógł KTOŚGratuluję podejścia. Ta ustawa nie rozwiązauje problemu tylko tworzy nowy! Na litośc boską - trochę przyzwoitościA moze ktoś wolałby dać pieniądze z emerytur górników dla pielęgniarek (upadające szpitale), nauczycieli? Przyszłość leży w narodzie, ale ten nie będzie sie niedługo miał gdzie leczyć, a edukacja kuleje. O tym tez wypadałoby pomyśleć.A moze wpierw obetnijmy bezsensowne wydatki i dopiero zastanówmy się komu coś (od)dać...
logo / .* / 2005-08-09 18:36
A według Ciebie to KTO powinien o tym wcześiej pomyśleć ? Jeżeli przedstawiciele RZąDU są bardziej zainteresowani robieniem własnej KASY a nie tworzeniem systemu nie stwarzającego dziury w budżecie to wtedy tak jest!!!!!!!Czy krótkowzroczność widzenia problemów to Twoja cecha? Naucz się patrzeć na sprawy gospodarcze z innej "peryspektywy" aby je właściwie rozumieć.
Pan Ziecior / .* / 2005-08-08 21:17
Mr Nauentsch, gonisz w piętkę, zostaniesz niczym.
Zdegustowany / .* / 2005-08-08 15:04
Dajcie juz spokój tym emeryturom.
JAQ / .* / 2005-08-08 13:14
Myślałem, że komunizm się skończył, ale niestety nie. Jak to może być w rynkowej gospodarce, aby uczciwi przedsiębiorcy walczący bez żadnej pomocy na arenie Europejskiej byli wyzyskiwani przez państwo, które chce rozdawać pieniądze nierentownym, nikomu niepotrzebnym molochom. Jeżeli te wszystkie rozdane dziesiątki miliardów byłyby od samego początku przeznaczone na zmniejszanie kosztów pracy, to nie mielibyśmy dzisiaj ani problemu z wysokim bezrobociem, ani z nierentownymi molochami. Niegdyś przeklinana angielska Pani Premier, nie spowodowała katastrofy w swoim kraju, który dziś nie ma żadnego problemu z bezrobociem. Jestem przekonany, że prawdziwi górnicy nie bojący się pracy znaleźliby sobie zatrudnienie w innych działach gospodarki. Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie skrzyknąć kilku milionową armię nie dotowanych przedsiębiorców i ich pracowników i zrobić rozróbę w Warszawie, może wtedy rządzący nas wysłuchają.
logo / .* / 2005-08-09 18:24
Zmiana Systemu Gospodarczego to jest PROCES POLITYCZNY i GOSPODARCZY który pociąga za sobą modernizacje całego dotychczysowego Systemu. Dlatego nie można tego procesu przerzucać na barki Górników mówiąc fałszywą Ambicją :" że prawdziwi górnicy nie bojący się pracy znaleźliby sobie zatrudnienie w innych działach gospodarki". Nie fantazjujmy!!!!Kolego realny przykład którego dane możesz sprawdzić w internecie. Dla przykładu na śląsku miasto Bytom: ilość mieszkańców przed 1990 r prawie 300.000.Obecnie nie całe 200.000.Przed 1990r było 7-dem kopalń ,dwie huty i spora ilość zakładów zatrudniających ponad 400-ta osób.Obecnie jest tylko jeden zakład który zatrudnia przeszło 1500 osób a reszte to : drobny handel i rzemiosło.Podobna sytuacja wygląda w innych miastach na śląsku.Dlatego jak chcesz aby Cię tutaj poważnie trktować to trzeba wielu rzeczom przyjrzeć sie bardziej realniej a nie fantazjować!!!!!!! Rozwój gospodarczy to jest zadanie Rządu i POLITYKóW a nie "górników".Polscy EKSPERCI GOSPODARCZY powinni z chwilą podjęcia decyzji zamknięcia jakiegoś zakładu np: Kopalni równolegle w danym regionie powinna być tworzona inna "technologia "dająca szanse zatrudnienia i przekfalifikowania tych pracowników do "nowego systemu gospodarczego".Taka POLITYKA jest prowadzona w krajach które szanują swoich PODATNIKóW.
JAQ / .* / 2005-08-10 16:26
Po co podkreślasz fakty, od których zacząłem swój wywód. W odróżnieniu od Ciebie, ja nie zakładam, że ktoś musi mi coś dać. Patrz globalnie, a nie lokalnie. Kapitał jest zbyt mobilny, aby "tworzona inna technologia dająca szanse zatrudnienia" przetrwała w jednym miejscu. Wschodnie Niemcy, południowe Włochy, wiele regionów Anglii, Hiszpanii i Grecji potwierdzają moją tezę. Tam DAWANO ludziom nowe technologie i kapitał, ale beneficjenci szybko zwijali żagle i uciekali do bogatszych regionów, które stawały się dzięki temu jeszcze bogatsze. Jedyną szansą dla całego kraju są tak jak pisałem zmiany systemowe (ja optuję przede wszystkim za zmniejszeniem kosztów pracy), a nie polityczne skupianie kapitału w określonym miejscu. Żeby się żyło lepiej w kraju, to musisz dać wszystkim, a nie wybranym osobom. Ja nie jestem fantastą, ja optuję za pełną wolnością rynku :)
logo / .* / 2005-08-08 10:26
J a podzielam Pański pogląd że za 5-ć 12-ta to troche zapóźno na ponowną debate na ten temat. Ale FAKT pozostanie Faktem że Ta Ustawa ma w sobie jeszcze wiele do życzenia aby oddać w pełni zrozumienie wszystkich grup zawodowych w POLSCE. Zatwierdzanie Ustaw w ostatniej chwili to świadectwo nienależytego potraktowania wagi i znaczenia jak również krótkowzroczność widzenia konsekwencji Prawnych, Finansowych i Społecznych.To próba TUSZOWANIA tych odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy