Forum Polityka, aktualnościKraj

Nałęcz: Żadna frakcja nie może zawłaszczyć historii

Nałęcz: Żadna frakcja nie może zawłaszczyć historii

Wyświetlaj:
Wyborca123 / 83.24.31.* / 2010-08-18 09:04
Nałęcz gada takie bezsensy, że nie wiadomo skąd się on uchował ... - niech się zajmie reformami, a nie kolejnym krzyżem "PO".

Czy nadal popierasz brak reform zagłosuj i zobacz, jakie partie wybierają Polacy w pierwszym wolnym sondażu -> http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/. Stracony czas na brak sensownych reform to stracone pieniądze.

Polacy nie wierzą już w cud, że coś się zrobi, jak się nic nie robi - zagłosuj i zobacz, jakie partie wybierają Polacy w pierwszym wolny sondażu -> http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/.
OBEY / 81.219.170.* / 2010-08-18 08:47
.Słusznie skazała mojego Ojca na śmierć legalna władza okupacyjna Rzeszy za udział w terrorystycznej organizacji polskiej ZWZ. Siarką mi śmierdzi.
dziadekJózek / 82.177.9.* / 2010-08-18 08:28
Prof. Nałęcz porównał obrońców Lwowa do sowieckich hord. Hańba! Jak daleko posunie się relatywizowanie naszej przeszłości? Gdy się jest polskim historykiem i urzędnikiem polskiego Prezydenta, to należy strzec polskiego spojrzenia na historię. O inne spojerzenia zadbają Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy i Litwini. Wygląda na to, że Nałęcz chce im wszystkim ułatwić zadanie rozmontowywania polskiego patriotyzmu. Pytamy: kto Panu płaci, Panie Nałęcz? Jeśli bierze Pan pieniądze z polskiej kasy, to dbaj Pan o nasze interesy, a nie - ruskie, czy ukraińskie!
zbyszek52 / 109.243.235.* / 2010-08-18 10:48
I jeszcze mam ~dziadku do Ciebie prośbę. Mój ojcieć bral udzial w 39r z armią Polską w obronie Lwowa i dlatego chcialbym się dowiedzieć gdzie mogę przeczytać wypowiedź Nalęcza na ten temat
zbyszek52 / 109.243.235.* / 2010-08-18 10:41
Nie to nie prawda, że jak się jest polskim historykiem to trzeba mieć polskie spojrzenie na historię. Ono tak czy siak będzie bo trudno się od tego uwolnić ale przede wszystkim historyk musi oprzeć się na faktach, dokumentach. Odnieśc to wszystko do czasów kiedy się dzialo. A to twoje pytanie to zajeżdza stalinowskimi metodami niszczenia ludzi. Czy możesz się ~dziadku jeszcze z tego wyleczyć?
sfera2 / 2010-08-18 09:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Historia to nie książka beletrystyczna, którą można kształtować według własnej woli. Dla nas agresorem i okupantem byli moskale i bolszewicy czy szfaby, ale dla Litwinów czy Ukraińców to Polska była wielowiekowym okupantem co do dzisiaj jest jeszcze widoczne.
Żołnierze armii czerwonej, to byli ruscy robotnicy i chłopi, wychowani w nienawiści do burżujów, dla których nawet polski chłop który miał własny zagon to burżuj, Działając zgodnie z rozkazem wszystkich burżuji niszczyli. Taką ciemnotę oskarżać, to jak mieć pretensje do psa że atakuje kiedy szczuje go jego pan.

Najnowsze wpisy