Forum Polityka, aktualnościKraj

Napieralski chce całkowitego zakazu posiadania broni

Napieralski chce całkowitego zakazu posiadania broni

Wyświetlaj:
ajjjj / 192.138.116.* / 2010-10-26 08:49
niech obywatele będą całkowicie bezbronni przed mafią. Mafia z takiego zakazu nic sobie nie zrobi, a uczciwi obywatele będą bezbronni jak owieczki. CAŁA BROŃ W RĘCE MAFII!!!
ździcho / 77.255.249.* / 2010-10-26 08:57

a uczciwi obywatele będą bezbronni jak owieczki.

No to daj wszystkim uczciwym obywatelom po gnacie na głowę, a całą resztę niech ma mafia. Będą odtąd bezpieczniejsi, bo zastraszą mafię swoimi pukawkami?
szakee / 83.9.63.* / 2010-10-26 09:01
To że masz gnata to nie znaczy ze go uzyjesz? To ze mozesz kogoś zgwałcić to znaczy że gwałcisz? Myśl więcej!!!
ździcho / 77.255.249.* / 2010-10-26 09:14
To jeżeli mam jej nie używać, to na jaką cholerę mi ona? Dla ewentualnego zastraszenia napastnika bez użycia broni? Przełoż to teraz na ogół społeczeństwa. Każdy uczciwy obywatel ma pukawkę a jej nie użyje. Można i tak. Wtedy mamy stan prywatnej zimnej wojny i podejrzewamy się wszyscy nawzajem o niecne zamiary. Czy właśnie taki stan wzajemnego zastraszenia jest najlepszą gwarancją bezpieczeństwa i spokojnego snu?
zby79 / 79.163.197.* / 2010-10-26 10:49
Hmmm. Pewnie masz prezerwatywę w portfelu. Być może nigdy jej nie użyjesz, ale lepiej ją mieć. Tak na wszelki wypadek. Jeśli wierzysz w profesjonalizm policji to hmm, jesteś zbyt wielkim optymistą. Z mojego doświadczenia opowiem historię. Pijana osoba wjechała w bramę samochodem i rozbijała się na wąskiej ulicy jednokierunkowej. Policja odmówiła przyjazdu, ponieważ... nie mają wolnego radiowozu. Odległość od budynku policji do miejsca zdarzenia to 100 metrów. A co by było, gdyby zaczął biegać z nożem? Myślisz, że wtedy by mieli radiowóz?
ździcho / 77.255.249.* / 2010-10-26 10:56
No dobra OK, ale jak to się ma do broni palnej? Czyżbyś miał na myśli to, że gdyby policja nie interweniowała, to wtedy sam podjąłbyś decyzję samodzielnej interwencji z legalnym gnatem w ręku? A co z konsekwencjami gdybyś go ledwo tylko drasnął?
em96 / 151.82.203.* / 2010-10-26 11:25
No właśnie, ale on obawiając się właśnie takich konsekwencji jak odstrzelenie mu ucha przez kogokolwiek, powstrzymałby się od takich działań...
szakee / 83.9.63.* / 2010-10-26 10:32
Chodzi o to, że używasz tylko wtedy gdy jesteś w niebezpieczeństwie To chyba jasne! Odpowiedzialny człowiek nie zabija, a jak zabija umyślnie to my też go zabijamy.
ździcho / 87.205.171.* / 2010-10-26 16:27

a jak zabija umyślnie to my też
go zabijamy.

Tylko czekałem szakee, żebyś to napisał. Wierz mi, lub nie, ale od poczatku miałem wrażenie, że właśnie do tego zmierzasz. Teraz adrenalinka wypłynęła z Ciebie konkretnie.
tesa1959 / 2010-10-26 10:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wtedy mamy stan prywatnej zimnej wojny i
podejrzewamy się wszyscy nawzajem o niecne zamiary.

Właśnie. Idąc ulicą, wciąż oglądalibyśmy się, czy ktoś nie chce do nas strzelić. To nie byłaby wolność tylko ubezwłasnowolnienie - niewolnik własnej broni. A w szkołach i urzędach? Trzeba by zatrudnić wielu ochroniarzy, którzy sprawdzaliby czy petent nie wchodzi z bronią (uczeń).
Nie czuję się zagrożona i nie potrzebuję broni do zastraszenia. Zresztą, przestępca i tak jest w tej kwestii bardziej wyszkolony od przeciętnego obywatela i obywatel nie ma szans użycia broni przed nim.
ździcho / 87.205.171.* / 2010-10-26 16:23

przestępca i tak jest w tej kwestii bardziej wyszkolony od przeciętnego
obywatela i obywatel nie ma szans użycia broni przed nim.

Właśnie tak chciałem napisać , tylko poplątałem i wyszła z tego bliżej nie określona galareta. Stąd chyba te chamskie ataki na moje komentarze. A propos: Mam wuja w kole łowieckim. Niedawno zrezygnował z koła i pozbył się broni. A motywował to tak: "Dla spokoju. Czasy robią się niebezpieczne." Ciekawa rzecz, inni dokładnie z tego samego powodu chcą zbroić się po zęby!
Botycki / 83.7.6.* / 2010-10-26 12:30

Nie czuję się zagrożona i nie potrzebuję broni do zastraszenia.

Mało kogo obchodzisz Ty i Twoje odczucia. Nie jesteś gościu sam. My tu rozmawiamy o zjawisku społecznym.
ździcho / 87.205.171.* / 2010-10-26 15:59

Nie czuję się zagrożona i nie potrzebuję broni do zastraszenia.

Mało kogo obchodzisz Ty i Twoje odczucia.

Ty nawet z kobietą nie potrafisz rozmawiać z szacunkiem. Szkoda nawet śliny, żeby plunąć Ci w twarz ........................(tu się domyśl) jeden!
em96 / 151.82.203.* / 2010-10-26 11:35
Ale właściwe prawo nie daje uprawnień do posiadania broni bezwarunkowo, wszystkim.

"...Nie czuję się zagrożona i nie potrzebuję broni do
zastraszenia..."
- No właśnie, i Tobie nie jest ona potrzebna..., ponadto stwarzałabyś dodatkowe zagrożenie poprzez nieumiejętność jej użycia lub użycia jej przeciwko Tobie...
tesa1959 / 2010-10-26 14:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

No właśnie, i Tobie nie jest ona potrzebna..., ponadto stwarzałabyś
dodatkowe zagrożenie poprzez nieumiejętność jej użycia lub użycia jej
przeciwko Tobie...

Dokładnie o to mi chodziło, Botycki


Mało kogo obchodzisz Ty i Twoje odczucia. Nie jesteś gościu sam. My tu
rozmawiamy o zjawisku społecznym.

ale chodziło mi o ogół społeczeństwa, które nie potrafi użyć broni (poza gangsterami, służbami mundurowymi, myśliwymi itp.), a nie o mnie. Po pierwsze: potrafię strzelać z broni krótkiej i długiej i to celnie: po drugie: nawet gdybym miała broń, nie próbowałabym jej użyć, bo mam świadomość, że przestępca jest szybszy i kiedy wyciągnę broń, na pewno padnę ofiarą: po trzecie: nie umiałabym strzelić pierwsza (nawet, gdyby miał broń) do człowieka ze względu na sumienie.
Botycki / 83.7.6.* / 2010-10-26 15:11

nie umiałabym strzelić pierwsza
(nawet, gdyby miał broń) do człowieka ze względu na sumienie.

Tere fere! Nie umiałabyś strzelić pierwsza, bo robiłabyś w majty ze strachu. Sumienie? Nie zalewaj. Dzisiaj już nikt go nie ma, a mało kto wie, co to w ogóle jest. A propos - popieram zakaz psiadania broni palnej...na wypadek, gdybyś nie zauważyła.
tesa1959 / 2010-10-26 15:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tere fere! Nie umiałabyś strzelić pierwsza, bo robiłabyś w majty
ze strachu

Być może masz rację. Nie byłam w takiej sytuacji. Jednak wiem na pewno, że jeżeli chodziłoby o zagrożenie życia kogoś bliskiego czy pod moją opieką, zasłoniłabym swoim ciałem. Miałam taki przypadek, tylko z szybko zbliżającym się samochodem do przejścia dla pieszych. Na szczęście wyhamował i nic mi się nie stało (przechodziłam z uczniami przez ulicę - teraz tam są już światła). I nie myślałam wtedy o tym, że jeśli któryś z uczniów zginie, pójdę siedzieć, tylko o tym, że muszę chronić dzieci.

Sumienie? Nie zalewaj. Dzisiaj już nikt go nie ma, a
mało kto wie, co to w ogóle jest. A

Tu mów za siebie i może w imieniu osób bardzo dobrze Ci znanych (chociaż niekoniecznie w ich imieniu). Ja takowe posiadam i znam wielu ludzi, którzy je posiadają. Swoich uczniów też wychowuję tak, aby właściwie kształtowali swoje sumienia i kierowali się nim. A dla Twoje4j wiadomości: każdy ma sumienie, tylko je zagłuszył przez niewłaściwe postępowanie lub niewłaściwie ukształtował.
ździcho / 87.205.171.* / 2010-10-26 16:05
A wiesz tesa, że Botycki wywodzi się ze środowiska nauczycielskiego? Aż trudno to sobie wyobrazić, nie? Przechwalał się tym kiedyś przy innej okazji. Tym, studiami, certyfikatami, internowaniem i tym, jakie grube ryby jego rączkę ściskały w czasach Solidarności, gdy był prężnym aktywistą. Ot masz jego szarmanckie gesty:
Tere fere! Nie umiałabyś strzelić pierwsza, bo robiłabyś w
majty
ze strachu

Moje spostrzeżenie: Chyba odpisujesz mu zbyt łagodnie. Moim zdaniem zasłużył na to, by poszło mu w pięty.
em96 / 151.82.203.* / 2010-10-26 10:19
A potrafisz sobie odpowiedzieć po co jest broń atomowa, chociaż dotychczas jej nie użyto na skalę masową...?
ździcho / 77.255.249.* / 2010-10-26 10:24
Patrz: żdzicho 10:23:15
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-10-26 09:54
Prewencja To się nazywa.
Gówniarz który chce wejść do czyjegoś domu dwa razy się zastanowi wiedząc że może napotkać uzbrojonego domownika.
Druga sprawa to Obywatel to istota rozumna a nie idiota jak postrzega go władza
ździcho / 77.255.249.* / 2010-10-26 10:11

Gówniarz który chce wejść do czyjegoś domu dwa razy się zastanowi wiedząc że
może napotkać uzbrojonego domownika.

A dorosłemu napastnikowi wystarczy zastanowić się tylko raz. Jeżeli będzie świadomy tego, że żyje w kraju, gdzie nie ma zakazu, a zatem każda potencjalna ofiara tę broń POSIADA, to będzie kropił zaraz na dzień dobry po wejsciu, jeżeli nawet będzie chodziło mu tylko o pierścionek. On już nie będzie myślał o zastraszaniu ofiary. To będzie jego (napastnika) nazwijmy to "prewencyjna" obrona własna. A wracając do gówniarza. Wątpię, czy zastanowi się choć jeden raz...
Druga sprawa to Obywatel to istota rozumna

O tak. Rozejrzyj się wokół. Szczególnie wieczorem przy ciemnych bramach. Zobaczysz tam dużo rozumu.
tesa1959 / 2010-10-26 14:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Gówniarz który chce wejść do czyjegoś domu dwa razy się zastanowi wiedząc że
może napotkać uzbrojonego domownika

Nie wiem czy wiesz, że dzisiejsze prawo zabrania przetrzymywania broni palnej w domu gotowej do użycia, a nawet musi być rozkręcona. No i jak jej wtedy zdążysz użyć, gdy ktoś napadnie Cię w domu?
zxc12 / 83.31.179.* / 2010-10-26 10:59
Dobrze skonstruowane prawo nie da broni tym w bramach.
Złodziej to nie zawsze morderca. Kalkuluje i wiedząc że wchodząc do obcego domu może zostać postrzelony w obronie przez domownika będzie omijał szerokim łukiem.
ździcho / 87.205.171.* / 2010-10-26 17:02

Kalkuluje i wiedząc że wchodząc do
obcego domu może zostać postrzelony w obronie przez domownika będzie
omijał szerokim łukiem.

A co ze złodziejami, którzy BYWAJĄ mordercami w wypadku zagrożenia? To już zmartwienie ofiary, jak szybko sięgnie po swoją broń, czy jak?
em96 / 151.82.203.* / 2010-10-26 10:25
No właśnie widzisz... i dotarliśmy do sedna. - Takich mamy wyborców, jaki Rząd i odwrotnie...
em96 / 151.82.212.* / 2010-10-26 23:33
"...Druga sprawa to Obywatel to istota rozumna

O tak. Rozejrzyj się wokół. Szczególnie wieczorem przy ciemnych bramach.
Zobaczysz tam dużo rozumu. .."

A do tego...
Botycki / 83.7.13.* / 2010-10-28 14:59

A do tego...

Acha. czyli my tu o broni, a Ty o wyborcach i rządzie...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy