Forum Polityka, aktualnościKraj

Narkotyki na własny użytek bez kary? Sejm łagodzi ustawę

Narkotyki na własny użytek bez kary? Sejm łagodzi ustawę

Wyświetlaj:
myślcie / 83.22.93.* / 2011-04-01 11:48
Użytek WŁASNY ??? - KOSZTY poniosą inni .
Budźet państwa :
leczenie ćpuna
leczenie ofiar wypadku jaki spowoduje jadąc samochodem
itd.
Koszty społeczne :
jego bezużyteczność dla społeczeństwa
rozpad rodziny
demoralizacja dzieci
itd.


Użytek WŁASNY ???
palacz_maracz / 83.238.50.* / 2011-04-01 13:55
Ile wypiłeś alko w ubiegłym miesiącu?
Odpowiedź: NIC MI DO TEGO.
Nie bądź hipokrytą tylko idź się LECZYĆ bo może niebawem posiadanie nieznacznej ilości alkoholu będzie czyniło cię CHORYM.
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-04-01 12:07
Bo lepiej wsadzić do więzienia dziewiętnastolatka złapanego z 5g trawy, wtedy będzie najużyteczniejszy dla społeczeństwa. Wszystkie koszty ponoszone przez budżet czy społeczeństwo które wypisałeś po pierwsze są generalizacją, nie dotyczą wszystkich używających, co więcej raczej zdegenerowanej mniejszości. Po drugie leczenie uzależnionych odbywa się często w Monarach(oczywiście nie zawsze), gdzie wychodzący z ciężkich nałogów sami pracują na siebie pod okiem terapeutów(mniejsza o to jaki poziom te placówki utrzymują). Po trzecie wszystkie z wymienionych przez ciebie pasują do legalnego alkoholu, no może oprócz leczenia, no bo przecież alkoholików leczy się w mniejszym stopniu bo to "normalniejsze" jest. Po czwarte używasz tutaj ukrytego założenia, że wraz z wprowadzeniem tych poprawek liczba używających wzrośnie. Jak pokazują przykłady, choćby z Portugalii, po wprowadzeniu liberalnej ustawy narkotykowej w tym kraju, włącznie z depenalizacją, ilość osób używających wszystkich narkotyków oprócz marihuany spadła i wciąż spada. Jest to krok w dobrym kierunku, choć wciąż ta ustawa jest za mało precyzyjna.
myślcie / 83.22.93.* / 2011-04-01 12:24
Napisz jakiego dziewiętnastolatka z 5 g wsadzili do więzienia .
Alkohol to takie samo gówno jak narkotyki , ale ten artykuł
dotyczy narkotyków ( alkohol na stacjach paliw ) .
Jesteś dilerem , że tak agitujesz ?
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-04-01 12:53
Przykład podałem, być możne nie trafiony ale obrazuje sytuację. Jestem liberałem, uważam, że wszystkie substancje powinny być legalne, sam nie używam narkotyków ani alkoholu(który też jest narkotykiem i oczywiste, że jest takim samym gównem jak inne, nigdzie nie pisałem inaczej). Wiem, że by spełnić mój postulat potrzebna by była jakaś mądra polityka narkotykowa, może dodatkowe ubezpieczenia i jakieś testy psychologiczne w momencie, gdy ktoś wyrazi chęć używania twardych narkotyków, tak by zmniejszyć szkodliwość społeczna. Sam nie wiem jak to powinno wyglądać. Jestem jednak zdania, że zakaz przyjmowania jakichś substancji jest patologią.
tade / 83.2.33.* / 2011-04-01 11:53

Użytek WŁASNY ???

Stalin mawiał dajcie wódki, nie żałujcie
a naród będzie na skinienie
małym paluszkiem.
tade / 83.2.33.* / 2011-04-01 11:43
Tuskotyki mamy już od dawna serwowane i to gratisowo
muszą dobrze funkcjonować skoro całe społeczeństwo
z nielicznymi wyjątkami chodzi takie ospałe
wszystko przyjmuje bez żadnego sprzeciwu
Ba nawet to aprobuje.
Za komuny jak na stołówce zakładowej zdrożał kotlet schabowy
to pół Polski zaraz zastrajkowało (Radom).
I to je zasługa Bolka i Solidarności że wydusili wszelkie objawy niezadowolenia z decyzji decydentów.
Tuskosiki winny być zalegalizowane mało tego serwowane już dzieciakom obowiązkowo raz dziennie.
A take Polske właśnie mi chodziło..................
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-04-01 11:42
"Ponadto, gdy osoba uzależniona podda się leczeniu prokurator będzie mógł wobec niej zawiesić postępowanie, jeśli osobie tej nie zagraża kara wyższa niż do pięciu lat więzienia."
Według ustawodawcy osoba używająca/posiadająca=osoba uzależniona? A jeśli nie, to osoba nieuzależniona nie ma możliwości postulowania zawieszenia postępowania? Paranoja. Przytłacza mnie hipokryzja ustalających te przepisy, gdy zestawimy powyższe z problemem chociażby alkoholizmu. Poza tym, co to znaczy mała ilość? Ktoś tam wypowiadał się, że będzie to rozpatrywane w zależności od stopnia uzależnienia. No ale jak obiektywnie ocenić stopień uzależnienia? Poruszamy się tutaj w zbiorach rozmytych a prawo powinno być precyzyjne.
myślcie / 83.22.93.* / 2011-04-01 11:58
Prawa stanowią głównie prawnicy ( inne szumowiny patrz lobbyści itp. )
a dla nich precyzyjne prawo ,
to złe prawo .
Pozbawia i zarobku .
JanuszPOlikot / 2011-04-01 11:30 / Tysiącznik na forum
POpaprańcy POwiedzcie mi jak można coś legalnie POsiadać w nawet niewielkich ilościach ,czego nie można legalnie wyprodukować albo kupić.............POzdrawiam POletariat....z dużych miast POważnie wykształcony w szkołach POnadpodstawowych- czytających GW , słuchających TOK FM oraz oglądających TVN......
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-04-01 13:24
a co to skończyła ci się lektura Naszego Dziennika, Gazety Polskiej, że tutaj syczysz? Czy może też odłączyli cię od TV Trwam, TVP i Radia Maryja i nudzi ci się?
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-04-01 13:22
też pozdrawiam PISiorów oddających się kultowi TV Trwam, TVP, Naszego Dziennika, Gazecie Polskiej, Radio Maryja.
JanuszPOlikot / 2011-04-01 13:26 / Tysiącznik na forum
A co wstydzisz się że jesteś tylko ekonomistą PO marketingu i zarządzaniu kuchenką gazową.....
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-04-01 11:49
To nie jest legalizacja posiadania jakiejkolwiek ilości, tylko możliwość odstąpienia od karania przy małej ilości. ODSTĄPIENIA OD KARANIA! Nie można odstępować od karanie czegoś co jest legalne, bo za posiadanie czegoś legalnego nie grozi żadna kara. To prawo jest korzystniejsze dla wszystkich oprócz dilerów.
myślcie / 83.22.93.* / 2011-04-01 12:05
Każdy diler nosi dzialkę
na własny użytek .
JanuszPOlikot / 2011-04-01 11:58 / Tysiącznik na forum
POwtarzam POmatołku bo widzę że nie POtrafisz czytać ze zrozumieniem...... Jak można POsiadać coś legalnie czego nie można legalnie nabyć?......
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-04-01 12:16
@JanuszPOlikot
Nie można, ta ustawa nie legalizuje narkotyków. Raczej to ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
@myślcie
"Każdy diler nosi dzialkę
na własny użytek . "
Diler nie nosi jednej czy dwóch działek. Gorzej z udowodnieniem my handlu, ale z tym będzie jak było. Ta ustawa odnosi się raczej do ewidentnych przypadków wyłącznie użytkowników, w razie wątpliwości prawdopodobnie prokurator nie odstąpi od procesu.
JanuszPOlikot / 2011-04-01 12:23 / Tysiącznik na forum
Kolego ty chyba sam nie wiesz co piszesz......co to znaczy ...(skoro jesteś taki niewymierny).... ewidentny przypadek......Skończ się ośmieszać....POdaj mi w jaki sPOsób to można skwantyfikować...
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-04-01 12:56
Dalsza dyskusja z Tobą jest bezcelowa i właśnie ja kończę. Nie chce mi się walczyć z Twoją zideologizowaną postawą, ignorancją i wycieczkami personalnymi.
jerzy z amsterdamu / 86.8.102.* / 2011-04-01 15:04
Kiedy sa jakies wybory w Polsce? Przyjade zaglosowac na PO.
SLM / 90.156.40.* / 2011-04-01 11:27
do pani Kempy: każdy jeden nawet średnio rozgarnięty wie że zyski mafii wynikają z nielegalności narkotyków a swego czasu prohibicja zrobiła z niejednego gangstera milionera. Więc należy zadać pytanie - czy PIS głosując za tym żeby i dopalacze i narkotyki były nielegalne nie dba o to żeby obie mafie miały się jak najlepiej.
JanuszPOlikot / 2011-04-01 12:30 / Tysiącznik na forum
No to widocznie.... ty jesteś POniżej średniej rozgarnięty.....
bezmiar głupoty / 79.188.238.* / 2011-04-01 10:47
i MY na nich się składamy, wygrali zaledwie 1,2 mln głosami !

a w samorządowych wyszło 2 miliony głosów nieważnych !
wszystkim wyborcom PO wręczyć weksle do spłacenia długów zaciągnietych przez PO. Niech spłacają Ci co ich wynieśłi do góry !
z Magdalenki / 79.188.238.* / 2011-04-01 10:50
wygrali głosami tych co jeszcze nie pracują i do budżetu nic nie wnoszą. Własnie ci sami wybrali ich po to aby ich wybrańcy w rządzie mogli pozabierać rodzicom i dziadkom emerytury i renty i dostęp do lekarza.
PAJDOKRACJA, na głupotę nie ma rady !
esu / 78.8.4.* / 2011-04-01 11:27
Tak się składa, że służba zdrowia, i emeryci to najwięksi beneficjenci w tym systemie. Sami lekarze za rządów PO dostali mocne podwyżki żeby tylko nie strajkowali przed wyborami, a emeryci że mają za dużo przywilejów to wiadomo od dawna. Dostają przecież więcej pieniędzy niż wynika to z ich składek (rewaloryzacja powyżej inflacji).
młynarz / 83.10.196.* / 2011-04-01 11:31
wałkoniu jeszcze żresz chleb który ci emeryci wypracowali, ale do czasu
dawawar / 193.104.239.* / 2011-04-01 13:22
skąd w was taka agresja, takie wulgarne słowa, nie pojmuję tego:( zróbcie sobie blancika,zapalcie i wyluzujcie, polecam :)
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy