Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nastroje konsumentów. Kupujemy coraz chętniej

Nastroje konsumentów. Kupujemy coraz chętniej

Wyświetlaj:
Srinagarindra / 58.137.57.* / 2013-11-29 17:26
A politycy to czytają ? A Tusk raczy znaleźć czas aby to przeczytać ? A Kaczyński ma jakiś realny pomysł ? A Palikot może? A może SLD - no też nie.
Pocośmy was nieroby wybrali - żebyście żyli jak pączki w maśle ?
Precz !
kasta rządząca / 79.185.176.* / 2013-11-29 16:46
Te 5% ludzi oceniających dobrze sytuację w kraju to oczywiście KASTA RZĄDZĄCA, prokuratorzy ,posłowie, sędziowie i UB-ecja. Wszyscy oni żywią się kosztem pozostałych ludzi.
polimerta / 83.28.68.* / 2013-11-29 19:33
Te wyniki sa sfałszowane. lepiej ocenia sytuację około 25% Polaków. te 5% to z Arktyki wzięte dane ...
Bug / 89.78.175.* / 2013-11-29 16:22
przecież nowi/starzy ministrowie będą robić , kręcić cuda to chyba będzie komuś lepiej, a tak na serio ci co mają zrobić teraz lepiej od dawna koło koryta się przemykają i co spóźniony zapłon czy co - jak ktoś jest dobry to jest dobry/kreatywny od początku do końca cyrk na wiejskiej z nowymi objawieniami i spóźnionym zapłonem jak w starym dieslu.
w. / 79.190.209.* / 2013-11-29 14:52
już Belka z NBP to wyjasnił , 4,5% wzrost wydajności pracy a wzrost wynagrodzeń 2% z tyłu. I co sie dziwić ? Tylko biznesmenom przyrosło na kontach.
BEZROBOTNY / 93.154.216.* / 2013-11-29 14:11
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
debos / 95.49.248.* / 2013-11-29 14:55

NIGDY JUŻ NIE BĘDZIESZ MILE WIDZIANY W MOICH KRĘGACH

Straszna deklaracja. Wyobrażam sobie jak Tuskowi to będzie trudno przeżyć.
o763 / 78.131.154.* / 2013-11-29 15:47
Jeśli to jest połowa drogi, to cała droga będzie się dla większości Polaków kończyła, tam gdzie miała swoje „biuro” afera hazardowa; drugi grobowiec od lewej, piątka lejka... No, może alejkę pomyliłem. Dlatego nie skorzystamy z dalszego przewodzenia.
markooo935 / 195.150.66.* / 2013-11-29 14:49
A jak Ci zniszczył życie? Myślałeś, że będzie pracował dla Ciebie, da Ci pieniądze i jeszcze wybuduje mieszkanie?

Napisz jakieś ciekawe odpowiedzi, bo bardzo mnie to ciekawi tylko odpuść sobie populistyczne teksty typu "ukradł mi emeryturę" "zadłużył kraj".

Od razu Ci zaznaczę, że nie uważam że Tusk jest cudowny i wspaniały, ale śmieszą mnie takie komentarze jak twoje i jestem ciekaw, czy faktycznie masz jakiś jeden argument, który mnie faktycznie zgasi i przyznam Ci rację, czy jesteś kolejną osobą, która tylko ogląda Wiadomości i puszcza dalej utarte już teksty, nie mając za bardzo pojęcia czemu zostały wypowiedziane.
HAŃBA!!! / 93.154.216.* / 2013-11-29 14:55
premier ma w obowiązku zapewnić własnym wyborcom to co obiecał i dzięki czemu dostał poparcie wyborcze.

i druga kwestia
jego zasr..m obowiązkiem jest zapewnić ludziom pracę!!! po to jest by tworzyć miejsca pracy czy przez budowanie fabryk czy przez niskie podatki ( jakie miały być) atrakcyjne warunki dla powstawania miejsc pracy.
więcej nie omawiam bo szkoda czasu

WINA JEST JEDNOZNACZNA TUSK NADAJE SIĘ DO NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI- 6 LAT WYSTARCZYŁO BY WYKOŃCZYĆ LUDZI WYGNAĆ ICH ZA CHLEBEM I ŻYCIEM ZNISZCZYĆ GOSPODARKĘ I JESZCZE DALEJ KŁAMAĆ... :/ HAŃBA WSTYD!!! NIE PRZYZNAJĘ SIĘ DO TEGO CZEGOŚ CO SIĘ OBECNIE ZWIE PREMIEREM!!!
markooo935 / 195.150.66.* / 2013-11-29 15:06
Czyli jednak widzę, że miałem rację.

Muszę Ci przekazać jedną bardzo ważną rzecz, która na pewno Cię nie uszczęśliwi:

Za to że nie masz pieniędzy, pracy i środków do życia odpowiadają 2 rzeczy albo
1. Nieszczęście (choroba swoja lub dziecka, niezdolność do pracy, wypadek itp)
2. TY SAM (Jeżeli to pierwsze się nie wydarzyło)

Nie Tusk, nie Kaczyński, nie Kwaśniewski tylko ty.

Najłatwiej zrzuci winę na innych... "Tato, czemu nasz sąsiad ma więcej pieniędzy" " Bo to złodziej, albo konfident, albo to wina Tuska" A może po prostu bardziej mu się chciało, może bardziej z**********, doszkalał jak miał pracę się zamiast spoczywać na laurach i później płakać że zamknęli fabrykę, a ja nic więcej nie potrafię itp

Najłatwiej tak, nie? Trzeba mieć jaja, żeby wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje niepowodzenia.

Ty jesteś odpowiedzialny za swoje sukcesy i porażki. Rząd tworzy jedynie warunki do ich osiągania i może nie są idealne, ale na pewno równe dla wszystkich.
bezrobotny / 93.154.179.* / 2013-11-29 15:34
ty zawsze będziesz widział to jednak :) bo jesteś jak młot którym można tłuc o ścianę a i tak nie pęknie :) pozdro
oby się tobie i tuskowi dobrze żyło
markooo935 / 195.150.66.* / 2013-11-29 17:05
Nie jestem jak młot, po prostu nie słucham wiadomości i nie ma mnie kto tłuc.

Robię swoję i dostosowuje się do warunków jakie panują i daje mi to cholerne szczęście. Nie ma lepszej recepty.

Dziękuję bogu, że urodziłem się w Polsce nawet z Tuskiem, niż w miejscu gdzie 5 miliardów innych biedniejszych ludzi od Polaków. Wszystkim polakom przydałby się wyjazd to ciężkiej afryki, azii, ameryki południowej i wielu regionów Państw rozwiniętych żeby zobaczyli co to znaczy jak jest chj***, jak rząd jest skorumpowany i panuje bezprawie i wtedy nas współczynnik szczęscia byłby na poziomie 90%.
fdas / 78.30.83.* / 2013-11-29 18:32
to tak jak ja- przyglądam się i czuję - bo jestem człowiekiem wolnym. widzę po sobie kolegach co się dzieje. ty może masz lepiej bo ci dano szansę na pierwszą pracę masz bogatych starych to sobie możesz kpić z zycia. normalny polak klepie biedę. czytaj co piszą dwa artykuły wyżej 25% polaków chce natychmiast uciec stąd bo tu nie ma pracy i perspektyw nooo ale to oni są sobie winni (zgadzam się - bo powinni pałami i kijami okupować sejm by domagać się jak reszta cywilizowanych narodów godności i swoich pieniędzy i życia) bo studia robili - no przecież...
a matka mi mowiła ucz się ucz bo inaczej będziesz na budowie robił.. i co? bym posłuchał byłbym dziś kimś - miałbym pracę a tak ? jestem bez forsy bo TO MOJA WINA że nie chcą otwierać ludzie firm i firmy się rozwijać i zatrudniać - baa nawet nie chcą przyjmować do przyuczenia nauki asysty ZA DARMO!!! :/ jeśli to nazywasz DOBRĄ GOSPODARKĄ I WARTOŚCIOWYM RZĄDZENIEM TO IDŹ DO LUSTRA PRZYSTAW SOBIE ZDJĘCIE JEDNEGO Z TYCH CO KOCZUJĄ NA ULICY I SPÓJRZ SOBIE W OCZY. ZOBACZYSZ W NICH CO TAK NAPRAWDĘ CZUJESZ! I przestań siebie i nas oszukiwać!

mówisz że gdzieś jest większa bieda. ale wcześniej nie było jej prawie wcale ! kto to wtedy przejmował władzę? kaczy po kwaśniewskim. kaczy chachmęcił i wychachmęcił zatrzymanie trendu rozwojowego - tusk ten trend załamał. gdzie indziej jest bieda? no jest bo gdzie indziej jest niewolnictwo kara śmierci a premier nie jeździ autem za 350 tyś za nasze pieniądze z podatków ( tak nawet tych najbiedniejszych emerytów i smieciowców) tam nie ma całej świty swoich kórzy rozkradają kraj z 30% pkb dla siebie! przemyśl to dobrze jeszcze zanim cos takiego napiszesz. i zobacz jak się żyje w cywilizacji tam gdzie nasi jeżdżą (znaczy żyło się lepiej jak tam tylu nie było...)
obywatel swiata / 78.151.110.* / 2013-11-29 13:56
i tak bedzie juz zawsze, rozklad jest taki sam jak w innych kapitalistycznych krajach, 40 % zawsze niezadowolnych gotowych ciagle zmieniac ustroje,oni nigdy nie beda zadowleni, 50% tych,ktorym srednio sie zyje, 10% bardzo zadowolonych, tak jest wszedzie. Patrzac jednak na Polske z boku, mam wrazenie ,ze postep jest, niestety wszystkich trudno zadowolic, bowiem w kazdym spolevznstwie sa ludzie zdolniejsi,zaradniejsi i mniej zdolni i mniej zaradni, gorz ej wyksztalceni i ci zawsze maja ciezej, Polska nie jest zadnym wyjatkiem, i tak wyglada calkiem dobrze, biorac pod uwage jej histoie i to ,ze byla burzona i obdzierana z majatku kilkukrotnie. Nie mamy sie czego wstydzici mowi to,patrzac na Poske z boku i podrozujac troche po swiecie.
debos / 95.49.248.* / 2013-11-29 14:57

40 % zawsze niezadowolnych gotowych ciagle zmieniac ustroje,oni nigdy nie beda zadowleni,

Myślę, że w bogatych krajach odsetek kwękających jest jednak mniejszy.
markooo935 / 195.150.66.* / 2013-11-29 14:56
Nie przegadasz ludziom tutaj na forum, bo tutaj proporcja jest taka sama jak w badaniach.

Też trochę jeździłem i wracałem po długim czasie, znam bardzo dużo obcokrajowców i wniosek mam ten sam, że w Polsce się w ch** zmienia na lepsze i to bardzo szybko. Wszyscy to zauważają oprócz wiecznie narzekających Polaków. Siedząc w środku tego wszystkiego na pewno trudniej do zauważyć, ale nie jest to niemożliwe. Polakom brakuje dystansu do siebie i dystansu w ocenie Polski, więc sytuacja się nie zmieni.

Ja jestem dumny z Polski, jestem dumny ze zmian praktycznie wszędzie. 20 Lat temu bylismy w szarej du**, a teraz coraz mniej odstajemy od zachodu. Sam taki fakt, że kiedyś myślałem jeszcze o wyjeździe, a teraz wyjazd za granice nie jest dla mnie opłacalny, bo więcej zarobię w PL. Kiedyś było o to znacznie trudniej.
fdas / 78.30.83.* / 2013-11-29 18:34
jak widzisz większości nie jest dobrze - jesT BARDZO ŹLE WIĘC CO TY CHCESZ KOMU PRZEGADAĆ BIEDNEMU ŻE JEST BIEDNY I MA BYĆ BOGATY? NO IDŹ PO ROZUM I DAJ MU SWOJE PIENIĄDZE TO BĘDZIE BOGATY ZAMIAST GADAĆ! nie dziw się że ludzie są przeciw temu rządowi skoro ten rząd niszczy ich życia!
debos / 95.49.248.* / 2013-11-29 15:38
Trudno o prawdziwy obraz Polski. Polacy lubią narzekać. Jeśli narzekali by tylko ci co mają powody to OK. Ale jeśli narzekają też ci co nie powinni narzekać to jaki ma być obraz kraju? Z drugiej strony nieczęsto spotyka się na forach komentarze utrzymane w tym duchu, w jakim Ty napisałeś. I kółko się zamyka.
MŁODY BEZROBOTNY / 37.209.142.* / 2013-11-29 19:43
no tak , co tu napisać więc trzeba bredzić. obraz polski jest jeden - 60% społeczeństwa nie ma na jedzenie i utrzymanie i jest zakredyciona na potęgę wielu to przyszli bankruci bez szans na spłatę tego długu na jedzenie i życie.
obraz jest taki że nawet nie narzekamy na forach bo od lat cenzuruje się wypowiedzi (tusk zaczął i tak to trwa - przykład patrz powyżej)
obraz polski jest taki jakie mamy społeczeństwo a nie to co piszą pismaki. przejdź się po mieście i obserwuj pustki zamykane lokale biedę bezdomność. i jeden wielki wyzysk. poszukaj pracy dla osób zaraz po szkole i studiach. wyślij zobaczysz jaki będzie efekt - ZEROWY. taki jest obraz polskiej nędzy . ludzie uciekają za jedzeniem ale WIEM TOBIE SIĘ ZYJE - WIĘC CO MASZ PISAĆ. TY NIE DOSTRZEGASZ TEGO CO SIĘ DZIEJE BO SIĘ ZAMKNĄŁEŚ NA NORMALNYCH LUDZI TYLKO NA SWOICH . BASENY? KIEDYŚ BYŁY MASOWO OBLEGANE PRZEZ LUDZI. DZIŚ? PUSTKAMI ŚWIECĄ. KIEDYŚ LUDZIE RESTRAUROWALI SIĘ W BARACH I ZAJAZDACH . DZIŚ - PUSTKI I LOKALE ZAMYKANE .
KIEDYŚ LUDZIE MOGLI HANDLOWAĆ - DZIŚ - SĄ ŚCIGANI - BO NIE STAĆ ICH NA LEGALNY HANDEL BO ZUS BY WZIĄŁ WIĘCEJ NIŻ BY ZAROBILI. NIESTETY ALE PORAŻKA I MOŻESZ PRÓBOWAĆ SPRAWĘ ZAMIATAĆ POD DYWAN I UDWAĆ ZĘ MAMY ZIELONĄ WYSPĘ ALE TO NIE PRAWDA!
BAA WYSŁAŁEM DO KANCELARII PREMIERA LIST Z PROŚBĄ O PRACĘ- ODZEW - MAM SOBIE SZUKAĆ !! KPINA - SZUKAM OD LAT I BEZ SKUTECZNIE A NIE STAĆ MNIE NA BILETY KOLEJOWE.
TO MÓJ KRAJ I NIE ZAMIERZAM UCIEKAĆ! BĘDĘ WALCZYĆ Z TYRANEM I KŁAMCĄ AŻ ODZYSKAM TO CO MI SIĘ NALEŻY- GODNOŚĆ ŻYCIE I PEWNOŚĆ ZATRUDNIENIA ORAZ EMERYTURĘ!!! TAK MI DOPOMOŻ BÓG!!!
madmak / 74.125.57.* / 2013-11-29 14:54
To się nazywa krzywa Gaussa, każdy po lewej stronie górki będzie narzekał, a ten niewielki odsetek +3sigma się będzie cieszyć :)
m-53 / 95.49.205.* / 2013-11-29 14:03
Widzę, że korzystasz z tych samych źródeł co debos.

Najnowsze wpisy