Forum Archiwum tematów giełdowych

Nasze doświadczenia: 10 rad gracza dla początkujących

Nasze doświadczenia: 10 rad gracza dla początkujących

Redakcja forum / 2006-02-22 22:24
Prosimy o 10 rad (mniej albo więcej) dla początkujących na parkiecie.
W nagrodę wdzięczność innych, a od nas firmowa podkładka pod mysz spod znaku Money.pl.
Wyświetlaj:
Longterm / 212.76.37.* / 2006-02-28 00:03
OK oto moje rady na podstawie Warrena Buffetta i Burtona Malkiela:
1 kupuj tylko te spolki ktore maja szanse na osiagniecie ponadprzecietnego zysku przez co najmniej 3 lata. Zadaj sobie pytanie: "czy gdyby zamkneli jutro gielde na 3 lata nie obawialbys sie posiadac akcji danej spolki?"
2 nigdy nie plac za spolki wiecej niz wynosi ich rzetelnie wyliczona wartosc fundamentalna
3 szukaj spolek cieszacych sie duzym kredytem zaufania ogolu inwestorow -najlepiej wig20
4 zawieraj jak najmniej transakcji- udowodniono ze startegia kup i trzymaj daje lepsze wyniki niz stala spekulacja
5 musisz miec podejscie dlugoterminowe
6 musisz stworzyc portfel od 5 do 10 spolek-nie inwestuj nigdy w jedna spolke!!!
7 nigdy nie pozyczaj pieniedzy zeby inwestowac na gieldzie
8 musisz usredniac tzn nie kupuj wszystkich akcji na raz tylko stopniowo po pewnych okresach czasu -unikniesz ryzyka inwestowania wszystkiego w zlym momencie
9 nie patrz na analize techniczna-to wedlug mnie mozna sobie smialo darowac -najwazniejsze sa wyniki finansowe spolek i ich kondycja
10 na koniec troche pol zartem: nie przywiazuj sie emocjonalnie do spolki -ona nie wie ze ja posiadasz:-)
czarny / 2006-02-23 18:36 / Bywalec forum
hej,

nie wiem czy mam odpowiednie kwalifikacje do udzielania rad, ale na poczatek:
- nie grac duzymi pieniedzmi, latwiej sie pogodzic z wtopa
- na poczatku nie traktuj gieldy jako zrodlo zysku, daj sobie czas na nauke, to moze potrwac, he he
- WSZYSTKIE (lacznie z tymi) porady/rekomendacje brac z przymruzeniem oka
- wypracowac swoj system wchodzenia i wychodzenia ze spolki - chyba niestety metoda kolejnych przyblizen..........po jakims czasie powstaje z tego cos sensownego
- cierpliwosc
- daytraiding - ok, ale nie na poczatek
- jak wtopisz ze 2-3 razy pod rzad zrob sobie tydzien off i nie staraj sie na sile odrobic strat
- malo informacji to gra w ciemno, za duzo to metlik w glowie
- zachowaj dystans, sledz rynek ale jakby troche z boku
- wyciagaj wnioski z kazdej porazki, inaczej to wszystko nie ma sensu.........

nie zycze powodzenia, bo to przynosi pecha......
Redakcja forum / 2006-02-23 18:41 / Administracja forum
Tłusty czwartek - tłusta wypowiedź. Prosimy o adres pocztowy

Najnowsze wpisy