Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Nasze telefony nie są bezpieczne

Nasze telefony nie są bezpieczne

Money.pl / 2009-12-29 23:51
Komentarze do wiadomości: Nasze telefony nie są bezpieczne.
Wyświetlaj:
Straznik Prawa / 62.87.136.* / 2009-12-29 23:51
KAZDY SZYFR STWORZONY PRZEZ CZLOWIEKA JEST DO ZLAMANIA PRZEZ INNEGO CZLOWIEKA I TO ZADNA NOWOSC.
straznik prawa co nie zna netykiety / 195.242.108.* / 2010-01-03 22:58
To czego szukasz znajduje sie nad klawiszem "Shift" - tak ma napis "Caps Lock", wcisnij go a od razu przestaniesz krzyczec. pozdrawiam
Elendir / 2009-12-30 19:54 / Łowca czarownic
Tylko że na złamanie niektórych szyfrów potrzeba znaczenie więcej czasu niż zyje człowiek. A więc są względnie bezpieczne.
Informer / 91.198.179.* / 2009-12-31 08:06
to tylko kwestia mocy obliczeniowej komputera - większa moc to mniej czasu.
Elendir / 2009-12-31 09:23 / Łowca czarownic
Niekoniecznie. Czasem wąskim gardłem jest możliwa szybkość sprawdzania kodów. A nawet jeżeli nie ma takiego wąskiego gardła to w wielu kodach dość łatwo można dopasować trudność sekwencji kodującej by aktualnie istniejące komputery nie mogły sobie z nią poradzić.
totalny laik / 82.115.69.* / 2010-01-01 12:51
Czy dałoby się wytłumaczyc laikowi co znaczy:
"Czasem wąskim gardłem jest możliwa
szybkość sprawdzania kodów"

oraz:
"... w wielu kodach dość łatwo można dopasować trudność sekwencji kodującej..."

Spróbuj to napisac jakoś tak normalnie, też chciałbym wiedziec, o co chodzi z tym kodami i ich łamaniem, ale to, co napisałeś, jest dla mnie jak ten kod - nie do złamania, i nic nie kumam..
Elendir / 2010-01-02 14:20 / Łowca czarownic
Wiele kodów działa w oparciu o pewnego rodzaju klucz, być może inny do szyfrowania i odszyfrowywania wiadomości. Wtedy złamać kod równa się znaleźć klucz. Tylko nie zawsze jest tak że można spprawdzać dowolnie dużo i dowolnie szybko poszczególne klucze - w szczególności gdy algorytm kodowania nie jest znany, a jedynie dostępny jako system zewnętrzny (pomyśl o haśle do swojego konta na komputerze).

Znalezienie klucza jest tym trudniejsze, im jest on dłuższy gdyż liczba kobinacji rośnie wykładniczo. Wiedząc jak szybko można sprawdzać klucze można tak dobrać ich długość by prawdopodobieństwo znalezienia właściwego było znikome.

Najnowsze wpisy