Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Natalli-Świat: Budżet stać na pomaganie biednym

Natalli-Świat: Budżet stać na pomaganie biednym

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.22.114.* / 2008-07-29 17:13
Przez takie jak Pani poseł Świat – Natalli socjalbiurokratyczne pomysły po 18 latach od zmiany systemu jesteśmy najbiedniejszym narodem w Wspólnej Europie - na razie nie licząc Rumunów i Bułgarów. Przecież, aby przydzielić komuś 100 zł zapomogi lub innej formy pomocy trzeba urzędnikom zajmującym się pomocą społeczną za pieniądze ze ściąganych przymusowo podatków zapłacić 300zł. Sprawdziłem to jako radny powiatu analizując proporcje budżetu, w którym kwoty zapomóg udzielanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz zasiłków i wartość innej pomocy opłacana było 2,5 krotnie wyższą sumą kosztów utrzymywania miejsc pracy wszystkich urzędników zajmujących się pomocą społeczną. A uwzględniając koszty zapewnienia budżetowi powiatu dochodów przez administrację rządową kwota ta będzie jak 1do 3.
Zamiast takiego durnowatego i nieskutecznego działania wystarczy podnieść o 50 złotych miesięcznie kwotę wolną od podatku na każdego członka rodziny, aby najbiedniejsi mający najniższe dochody w ogóle nie płacili podatku, bo głupotą jest najpierw opłacać armię urzędników skarbowych podległych ministrowi Finansów, niezadowolonych z rzekomo niskich zarobków bo mają dużo pracy i rzekomo mało jest etatów w urzędach, aby z tych najbiedniejszych Polaków ściągnąć podatek a potem, gdy ich rodziny nie mają na czynsz zmuszać ich do pisania podań i udowadniania swojej biedy, aby im oddać kilkadziesiąt złotych ponosząc na to koszty utrzymywania kolejnej armii urzędników z resortu pracy lub samorządowych. Toż tylko głupek niepotrzebnie zatrudnia na budowie pracowników do przekładania cegieł z jednej palety na drugą, gdy mu brak pieniędzy na zakup cementu i piasku, aby kontynuować budowę. Pani Świat ma bardzo wąskie horyzonty nieogarniające całości przepływów finansowych zwanych redystrybucją dochodu narodowego i należy ją izolować od wpływu na decyzje makroekonomiczne, bo każda realizacja jej pomysłów spowoduje tylko to, że zarówno Rumuni jak i Bułgarzy wyprzedzą nas za 2 lata w wysokości PKB per capita.
gate / 2008-07-27 12:45 / Bywalec forum
Biedni giną w swych małych lekkich samochodach.
Dublujmy pasy na polskich drogach. Dublujmy drogi ( autostrady ).
Przestańmy poprawiać stare, gierkowskie drogi.
NAJNIŻSZA PŁACA 3 TYSIĄCE - TEŻ NICZEGO NIE ZAŁATWI.
Najniższa płaca - 70% przeciętnej - to załatwi problem.
leiho / 2008-07-27 12:05 / "Tu Ne Cede Malis"
cos mnie k... trafi, jak czytam te BOLSZEWICKA propagandę. Jewzusie kochany, mamy XXI wiek, a ludzie dadzą się złapac na te bzdury o pomaganiu biednym. Pozniej sie tych biednych orżnie z ostatnich podatków, by miec za co pomagac, ale to szczegół. Socjalistów powinno sięwysyłac do obozów pracy, kopaliby autostrady, pomagali w ten sposób całemu krajowi, naturalnie - z dobrego serca.
erewań! / 213.158.196.* / 2008-07-27 12:29
wytrzymasz, wytrzymasz. Bo jakbyś nie mógł, to do ku... nędzy, jak przetrwałbyś komunizm w PRL-u. A może ku.... zamordystą trockistowskim jesteś i w pogardzie socjalizm masz. Co ku... na GWnianej wychowany?
nn / 89.231.161.* / 2008-07-27 09:40
Wszyscy oni są dobrzy jeżeli chodzi o nie ich pieniądze. Niech sama dołoży choć jednej rodzinie na prąd itp. a później przekonuje innych. To tak jak z dużymi wypadkami medialnymi. zal ludzi i ich rodzin, ale dlaczego nie pytamy czy byli ubezpieczeni ???Jakie dostana odszkodaowania. kogos stać np. na wycieczke do Francji a nie stać na kilkadziesiat zł na ubezpieczenie????. Na prezenty jest, na kawkę itp jest??? A czy ktoś się martwi, placi za to czy tamto w przypadkach"małych wypadkach samochodowych" organizuje psychologa pomoc matrialna itd??? Mało medialne. Kasę dawać umieją nie ze swojego i przy tym błysnąć jacy dobrzy, jacy martwiący sie o bliźnich.
Miś koralgol / 83.30.83.* / 2008-07-26 16:19
Jak jej dowaliła tym ostatnim pytaniem - no padłem :D

BTW - pamiętam jak ktoś z PO mówił o tym (że chcą to znieść, ale nie przeszło), potem słyszałem jakiegoś gości zapatrzonego w PiS który twierdził że PiS tego chce ale OCZYWIŚCIE złe i straszne PO sie nie zgodzi bo sie dorwali do koryta, a tu taki prezent i totalnie GŁUPIA odpowiedź (może nie głupia, a polityczna, a po przetłumaczeniu na nasze - głupia :D )

Za to ich kocham - PiS dostarcza rozrywki :P

P.S A pomysłu nawet nie będę komentował (imo) nie warto ...
Black Fox / 83.31.242.* / 2008-07-26 12:29
Budzet = podatki = ludzie ergo ludzi stac na ludzi. Wiec po co te dotacje, subwnecje itd ? Zeby sie aparatczycy mogli nakrasc. Etatyzm pod postacia socjalizmu widac ma sie jak najlepiej.
ryba-z-wędką / 84.234.10.* / 2008-07-25 18:09
Ten, kto daje pieniądze za darmo, ten deprawuje a nawet demoralizuje i wkońcu ubezwłasnowalnia, mimo woli, tegoż biednego. Jak wiadomo socjsliostom zależy na deprawowaniu i demoralizowaniu wszystkich. Kalekom fizycznym i umysłowym trzeba dać renty aby mogli przeżyć, leniom i cwaniakom pałą po grzbiecie. Czy to takie skomplikowane?
pieknylolo83 / 2008-07-25 19:58 / Bywalec forum
Nie. Wrecz banalnie proste. Lecz dlatego ze proste i oczywiste nigdy nie zostanie wprowadzone w socjalistycznej Polsce :(
Miś koralgol / 83.30.83.* / 2008-07-26 16:21
nie tylko Polsce - socjalizm jest wszędzie gdzie spojrzysz :| no prawie
realista / 62.121.76.* / 2008-07-25 15:22
SZAnOWNA-Pani nie ze swojej kieszonki rozdaje pieniądze!
-nie tędy droga,już dzisiaj o jałmużnę wyciagają "łapę " -ludzie których stac, na utrzymanie-czyli co- naduzycie nadal jest w modzie?
-dać ludziom faktycznie biednym a nie cwaniakom
linosek / 78.144.98.* / 2008-07-25 13:37
Jestem za, tylko nie pomagajcie im tak, aby ludziom oplacalo sie byc biednymi !!!!!!
Anna F. / 89.171.24.* / 2008-07-25 13:18
Zrozumiem jeszcze pomaganie najbiedniejszym: emerytom, rencistom i przewlekle chorym. Oni nie mogą iść do pracy, ale pozostali? Dlaczego ja mam pracować na leni? Dlaczego z mojej i tak już małej pensji mam utrzymywać kolejne grupy ludzi? Dlaczego mam fundować życie z wygodami innym, kosztem mojej rodziny?
pracownik zusu / 83.27.115.* / 2008-07-26 15:26
a od kiedy to emeryci są najbiedniejsi ,przestań powtarzać głupoty za lepperem
urbanek / 79.188.238.* / 2008-07-25 13:36
no co Kiszczak musi żyć wygodnie, przecież to człowiek honoru Rodziny Gazety Wyborczej.
jliber / 2008-07-25 13:07 / Tysiącznik na forum
Dzięki Olka za informację, ale może zaczęłabyś rozdawać w końcu własne pieniądze a nie innych ludzi.
urbanek / 79.188.238.* / 2008-07-25 13:35
własnie w tej sprawie, dlaczego Wałęsa wetował ustawę próbująca odebrać ubekom super przywielje emerytalne, dlaczego do dzisiaj na nich się składamy, również i rodziny poszkodowanych ! Że kwaśniewski później przez 10 lat ich bronił to rozumię !
1 miliard rocznie tej ekstra górki ponad zwykłą emeryturę na ten cel szło przez 19 lat.
Czyje pieniądze rozdawał Wałęsa z Kwaśniewskim ?
KAP / 2008-07-25 14:39 / Tysiącznik na forum
juz nic nie poradzimy na to ze wszedzie widzisz uklad...
urbanek / 79.188.238.* / 2008-07-25 12:35
bardzo dobrze pani poseł !
Już raz liberały tuskowe z Januszem Lewandowskim pokazali jak pomagają społeczeństwu, szwindel na NFI w latach 90-tych pozwolił ulokować kolesi w radach nadzorczych na mega pensjach aż do upadku tych firm. Kilka tysiecy kolesi wykorzystało słabe polskie firmy. A później jacyś "dżentelmeni " pod bankami skupowali te świadectwa. PRALNIA PIENIĘDZY jedyna taka na świecie !
studentMIM / 2008-07-25 13:17 / Tysiącznik na forum
Jak masz dowody na swoje oskarżenia, to idź do sądu. Jak nie masz, to przestań wypisywać dyrdymały
urbanek / 79.188.238.* / 2008-07-25 13:32
do tego niezlustrowanego ?
studentMIM / 2008-07-25 14:16 / Tysiącznik na forum
co za mania z tą lustracją?
Uwierz, że jest także trochę sędziów, którzy są za młodzi, aby podpadać pod lustrację.
A jeśli zauważysz nadużycia u sędziego, to idź do dziennikarzy
noile? / 213.158.196.* / 2008-07-25 17:42
a jak dziennikarz nie będzie zlustrowany, to co, przedstawicielu moritoringu internetu, rodem z młodzieżówki PełO, może do jakiegoś niezlustrowanego posła, go wyślesz?. A tak na marginesie, gdzie nabywasz marychę i ile teraz kosztuje porcja?
studentMIM / 2008-07-25 19:10 / Tysiącznik na forum
Jeśli trochę pomyślisz, to wpadniesz na pomysł, że możesz poszukać dziennikarza, który zechce Twoje sensacje opublikować. A taki praktycznie na pewno się znajdzie (zwykła statystyka; szukaj chociażby w Rzeczpospolitej).
P.S. Nie mam nic wspólnego z młodzieżówką PO i nie palę marihuany. A Twój komentarz jest obraźliwy i po prostu nie na poziomie
raqq / 2008-07-25 18:50 / Bywalec forum
Rozumiem że lustracja zastępuje zdrowy rozsądek i uczciwość:) Bandzior i złodziej moga być byle zlustrowani:D
Miś koralgol / 83.30.83.* / 2008-07-26 16:28
dokładnie mógł kraść mordować i gwałcić byle by nie miał teczki w SB - groteskowość tej sytuacji gdzie 200k agentów i współpracowników rzutuje na brak wiary w prawie 40 mln naród I TO PO OK. 20 LATACH - TO JEST OK. POŁOWA TEGO CO KOMUNA TRWAŁA W POLSCE DO K**** NĘDZY !!!
Obudźcie sie ludzie zapatrzeni w polityków wykorzystujących ten tani chwyt aby was przestraszyć i łatwo wykorzystać !

Najnowsze wpisy