Forum Polityka, aktualnościŚwiat

NATO popsuło talibom interes z opium?

NATO popsuło talibom interes z opium?

Money.pl / 2010-05-13 11:48
Komentarze do wiadomości: NATO popsuło talibom interes z opium?.
Wyświetlaj:
Morged / 83.5.135.* / 2010-05-13 19:34
A kto kontroluje 2 kopalnie uranium w Afganistanie??? cia czy usia???
hahaha... SZukajcie Prawdy - ona WAS wyzwoli!!!!!
Pozdrowionka dla internautów - a ile moich komentów ocenzurowano echehehehee...
@@@ / 89.74.168.* / 2010-05-13 14:21
Wiara w slowo pisane na tym portalu to juz choroba.
Talibowie jak byli u wladzy w Afganistanie zlikwidowali produkcje opium.
To Amerykanie po wkroczeniu do Afganistanu wznowili masowa produkcje opium i to zolnierze amerykanscy pilnuja upraw maku.
CIA w koncu musi miec pieniadze na swoje nielegalne operacje na swiecie.
sc / 173.32.52.* / 2010-05-13 18:30
Pomieszanie z poplątaniem. Prawdą jest, że Talibowie w 2000 roku ogłosili prawo, że produkcja narkotyków nie jest zgodna z prawem muzułmańskim. W następnym roku produkcja maku spadła o 90%. Rok później Talibowie szybko zawiesili prawo zakazu produkcji narkotyków ponieważ było to jedynym źródłem funduszy na zakup broni a także zobaczyli, że tracą poparcie miejscowej ludności. Narkotyki były zawsze jednym z głównych źródeł dochodów w Afganistanie. Obecnie stanowią około 70% całego dochodu lub inaczej około 3 mln ludzi utrzymuje się z narkotyków. Liczba narkomanów, też jest olbrzymia pomimo tego, że Islam zakazuje narkotyzowania się a zezwala, w tym wypadku, na produkcję dla innych. Jak widać prawa religijne Muzułmanów są łatwo zmieniane dla własnej wygody. Coś takiego, że Amerykanie pilnują upraw maku zostawiam bez żadnego komentarza i autorowi do samooceny. Problem w Afganistanie jest olbrzymi bo nie ma żadnej siły, która pozbawi 3 mln ludzi pracy a nie ma nic co możnaby dać im w zamian. Żeby zrozumieć to wszystko można posłużyć się polskim przykładem. Olbrzymia nieprodukcyjna masa ludzka (3 mln) zalegająca administrację państwową i inne biurokratyczne instytucje są zupełnie niepotrzebne ale żaden polityk nie poprawi tej sytuacji bo nie chce pozbawić 3 mln ludzi pracy i zostawić ich bez środków utrzymania. Nie jest to także zgodne z zaleceniami naszej religii. W związku z tym, że z takiego punktu widzenia sytuacja jest podobna w Polsce i w Afganistanie, to jedynym lekarstwem umożliwiającym naprawę sytuacji jest process bardzo powolny i nie powodujący ran. Lekarstwo takie jest bardzo kosztowne i czy pacjent wyzdrowieje będzie można stwierdzić dopiero gdy nowe pokolenie zacznie wkraczać w wiek dorosły.
Morged / 83.5.135.* / 2010-05-13 19:41
Mistrzu szanuję Twoją wiedzę ale nie siej nam -my propagandy. Bywam w tym landzie afganie - polskie mleko proszkowe jest tam znane cenione i uważane za najlepsze od ponad 30 lat.kolonizacja trwa od 70tych lat -poczytaj historię, a temat używek jest znany od zarania ludzkości. Dlaczego nie ma programów w tv żądnej na całym świecie a mam 650kanałów nt. szkodliwości opium- prawdy o narkotykach, głodu narkotykowego itp itd -gdzie profilaktyka, uświadomienie młodzieży i dorosłych - ja zobaczyłem chorych i umierająćacych od używek to nawet tytoniu nie zażywam. ech Dziwny jest ten świat
MacGregor / 2010-05-13 14:00 / portfel
Ale skoro rośnie cena, to chyba mają większe przychody? Czy może się myle?
tralalala / 83.3.38.* / 2010-05-13 12:16
"dla których produkcja opium jest jednym z głównych źródeł dochodu."

A przecież Islam kara śmiercią za używanie narkotyków. Jak to nazwać... hmmm może cynizm?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Arabowie tak narzekają na zepsuty świat zachodni a dla pieniędzy ranią swoją ukochaną religię. Zupełnie jak Żydzi... ahh sorry przesadziłem. dla tych drugich pieniądz to religia.

Końcówkę dopisałem celowo żeby ich dodatkowo poirytować.
Morged / 83.5.135.* / 2010-05-13 19:53
Wszędzie są niewierni - i afgańczycy część ludzi też wierzy tylko w jednego bożka - pieniądz - mamonę hehehe Ale Ci co wierzą w Boga Prawdziwie Jedynego Który ma Tysiąc Imion - mogą się weselić szczęściem już za życia - budować drapacze chmur w strefie aktywności sejsmicznej, sprzedawać ropę, a jak się skończy Dobry Bóg im daje prąd ze słońca - który już nie długo będą sprzedawać do EURO hehehe - zobaczcie farmy solar engine w Emiratach, Kuwejcie itp to WAM ludziska szczęka opadnie i oczy wylecą z ... hehehe. Sterowni jesteśmy i filtrowana jest prawda o świecie - trza zwiedzać świat z otwartymi szeroko oczami a nie tylko do egiptu i tunezji - ale też warto poznać byłą kolonię angielską - jaki wysoki poziom rozwoju mają po angolach. gdyby New Zeland sie nie wyzwolił też by taki był hehehhee. A teraz 1question - czyją jesteśmy kolonią??? komu płacimy lenno??? Poczytajcie rocznik statystyczny GUS za te lata teraz i za lata 70-80 to wam wyjdzie Wynik zbliżony do PRAWDY absolutnej hihihih. O ludu naiwny naiwny opium dla mas to media !!!!!!
paj / 79.189.13.* / 2010-05-13 12:34
oni go nie używają, oni go sprzedają "niewiernym" :)
Zef / 83.16.102.* / 2010-05-13 11:48
Zaraz zaraz, ale wydawało mi się, że jak Afganistanem rządzili talibowie to hodowla maku była zakazana i karana śmiercią... Ktoś tu ściemnia.
zeb / 83.12.199.* / 2010-05-13 12:02
tak powstają bańki spekulacyjne.

Najnowsze wpisy