Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Naturalne odreagowanie czy głębsza korekta na GPW?

Naturalne odreagowanie czy głębsza korekta na GPW?

Wyświetlaj:
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-06-12 09:21
większość ludzi gra na wzrosty, dlatego poważnych wzrostów nie będzie, dopiero jak przeważą gracze "niedźwiedzie" to zaczną się prawdziwe wzrosty i "hossa" pewna . .
don marko / 78.88.48.* / 2013-06-12 09:12
- Odpowiedzmy sobie, czy dzisiaj ludzie dysponują środkami z OFE. Jeśli tak, to spróbujcie nimi zadysponować. To nie są wasze pieniądze. To tylko zapisana promesa, identycznie jak w ZUS-ie - powiedział premier podczas dzisiejszej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Premier powiedział też, że system wygenerował zbyt duże koszta, a pieniądze wpłacone przez ludzi to jedynie zapisana promesa. - Jedyne niewirtualne pieniądze w tym systemie to te, które zarobili pośrednicy, bo OFE to de facto pośrednicy - mówił premier.

ms/ mż/ Bankier.pl
byk34 / 77.253.14.* / 2013-06-12 09:14
Balcerowicz ? Czy on to mówi z więzienia ? Jawnie przyznaje że okradł ZUS tylko po to aby zasilić giełdę i kieszenie kolesi. Giełdę na której emeryci z OFE tracą miliardy na rzecz spekulantów ze światowej finansjery. Są trzy rozwiązania problemu: 1. natychmiastowa likwidacja OFE, 2. Upadłość OFE z braku pieniędzy w budżecie na wykup obligacji, 3. Podniesienie VAT do 27% na wykup obligacji. To są bolesne skutki eksperymentów tego pseudo ekonomisty. to cyt.
Ja Dziękuję za ZUS -srus / 89.234.214.* / 2013-06-12 09:26
Ja DZIĘKUJĘ za "gwarancje" ZUSowskie ; WOLĘ mimo wszystko OFE ; jak będzie wybór w Polsce czy wybierasz ZUS czy OFE to idę na 100% do OFE i olewam ZUS wraz z ich "gwarancją" "państwowej" emerytury której I TAK NIE BĘDZIE mając na uwadze DEMOGRAFIĘ a raczej będzie; po pewnie 200 zł na łba niezależnie od tego ile się składek odprowadziło bo na więcej po prostu NIE BĘDZIE!
Etermit / 2013-06-12 10:01 / Tysiącznik na forum
ja i tak nie pracuję, więc żadne składki mi czy do ZUS czy OFE nie spływają i to olewam, o kasę na "emeryturę" sam się muszę martwić, zresztą jakie to ma znaczenie bo:

po pierwsze - prawie nikt do emerytury nie dożyje

po drugie - klimat i ziemia będą za kilkadziesiąt lat tak zrujnowane, że nie będzie sensu mieć emerytur bo i po co
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-06-12 10:24

ja i tak nie pracuję,

---------
to z czego się utrzymujesz? czy z gry na giełdzie?
Etermit / 2013-06-12 10:42 / Tysiącznik na forum
całą rodzinę tak utrzymuję, już to kiedyś pisałem, wszystko zależy od tego kto ile na życie potrzebuje, jednemu starczy 3000 na miesiąc a inny potrzebuje 50 000 i więcej

ja miałem w życiu sporo szczęścia, nie będę pisał szczegółów, ale pod koniec lat 90-ych wpadło mi trochę kasy i jak na razie daję radę, gdyby nie to nie byłoby mnie ani tutaj ani na giełdzie i prawdopodobnie siedziałbym w tym momencie na jakimś etacie
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-06-12 10:44
asz Ci zazdroszczę . . ;)
Etermit / 2013-06-12 11:02 / Tysiącznik na forum
wiesz jak to jest, wszystko ma swoje plusy i minusy...

są na świecie ludzie co mają setki milionów dolarów, czyli teoretycznie nawet gdyby w kanapie je trzymali i nie inwestowali to nie muszą pracować a niekoniecznie są szczęśliwi i jeszcze potrafią takie pieniądze przepuścić, miałem kiedyś kolegę, który dorobił się kilkunastu milionów złotówek (akurat nie na giełdzie) i potem sprzedał interes a że taki był szczęśliwy i miał cały czas wolny bo już nic nie musiał robić, mieszał alkohol z proszkami i raz za dużo pomieszał a teraz jego rodzina prowadzi krwawą wojnę o spadek po jego śmierci

efekt: dzięki kasie on już nie żyje a jego najbliżsi stali się wobec siebie największymi wrogami

najważniejsze w życiu to mieć święty spokój i zdrowie :)
byk34 / 77.253.14.* / 2013-06-12 09:29
a co q-wa ameryka drukuje ? to panstwo zawsze dopłaciz drukarek
Longterm / 2013-06-12 09:04 / Mostek Zwyciężymy!
Ostatnio tłum zorientował się że giełda akcji w USA rosła najsilniej we wtorki generując większość wzrostów od początku roku, więc smart money musiał zrobić dwa tąpnięcia w dwa kolejne wtorki i taki jest sens tych wszystkich wklejek, dociekań itd. wszystko działa dopóki Smith w USA czy Kowalski w Polsce się zorientuje. I tak jest ze wszystkimi korelacjami jakie wydają się oczywiste - one wszystkie działają do czasu a potem można się nieźle przejechać dlatego tak WAŻNE SĄ FUNDAMENTY BO ICH SIĘ NIE OSZUKA. Choćby drukowali biliony USD giełda grecka nie będzie rosła w długim terminie, gaz ziemny nie będzie rósł, akcje Petrolinvestu nie będą rosły itd. Z kolei z drugiej strony - coś o słabych fundamentach nigdy nie miałoby szansy stać się bańką inwestycyjną. Zwróćcie uwagę że bańka Nasdaqa - największa za naszego życia miała solidne uzasadnienie, które dopiero teraz przełożyło się na nasze realne życie - po 13 latach ale jednak! więcej szczegółów jak działa giełda akcji na blogu:


-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Szalbierstwo / 178.36.165.* / 2013-06-12 09:21
Żałość i litość bierze, jak się czyta te kolejne wypociny namolnego pseudoanalityka, który z uporem maniaka próbuje wciskać ten swój kit szukając tzw. większego głupa, sam nie mając za grosz pojęcia ani o giełdzie, ani o inwestowaniu, ani nawet o tym co się naprawdę dzieje.
Zabierz się lepiej za jakąś uczciwą pracę, bo z naganiactwa już w bessie nie wyżyjesz.
synonim / 2013-06-12 09:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wszystko działa dopóki Smith w USA czy Kowalski w Polsce się zorientuje

No i ty Albercik dopiero po 5 latach wzrostów zorientowałeś się, że jest hossa więc zaraz smart money cię oskubie z resztek kapitału

Znów kupujesz akcje na kredyt tak jak to robiłeś w 2008?
synonim / 2013-06-12 08:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Fundusz złota, prowadzony przez miliardera Johna Paulsona jest od początku roku na 54 proc. minusie, wynika z listu, jaki do inwestorów wysłał zarządzający, donosi portal BusinessInsider. Jak BusinessInsider donosi, powołując się na Bloomberga, większość kapitału, jaki pozostał w funduszu to pieniądze samego Johna Paulsona. Mimo to ten wciąż nie ma zamiaru zamykać funduszu

http://alternatywne.pb.pl/3172480,40137,pogrom-funduszu-paulsona

Gość nie "tnie strat". A podobno najlepsi spekulanci wyznają tę zasadę
dt_11 / 31.0.172.* / 2013-06-12 08:09
FW20 - analiza i prognoza
http://tiny.pl/hswfm
Etermit / 2013-06-12 07:19 / Tysiącznik na forum
długo wyczekiwana na zachodzie korekta ma się dobrze więc kapitału na rynku nie zabraknie, zapraszamy na GPW bo u nas tanio jak nigdzie, gdy będziemy na poziomach z 2007 jak reszta świata to już tak tanio nie będzie :)
synonim / 2013-06-12 08:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

gdy będziemy na poziomach z 2007 jak reszta świata

Już dawno jesteśmy

http://stooq.pl/q/?s=wig20tr&c=10y&t=c&a=lg&b=0
taki jeden967 / 78.88.77.* / 2013-06-12 08:11
Piszesz ze jest tanio a jednoczesnie wyczekujesz korekty po kilka procent dziennie i do tego zapakowany w fundusze to po co ci te spadki?
Etermit / 2013-06-12 09:48 / Tysiącznik na forum
po to żeby zdrowa koniunktura giełdowa była zachowana
CONTEL / 2013-06-12 00:42 / portfel
dziś lecimy w dół , radzę rano wychodzić z parkietu w try miga
Etermit / 2013-06-12 07:09 / Tysiącznik na forum
dzięki za bezcenną radę ale na pewno nie skorzystam, ale Ty jak musisz to wychodź nieważne czy w try miga czy do sklepu po bułki :)
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy