Forum Forum emerytalneInne

Nauczyciele dostaną pomostówki

Nauczyciele dostaną pomostówki

Money.pl / 2007-04-26 16:22
Komentarze do wiadomości: Nauczyciele dostaną pomostówki.
Wyświetlaj:
Koala / 2007-04-26 20:26 / Bywalec forum
O obniżce podatków zapomnijcie! Za co powstaną stadiony? Chcieliście Euro2012, to je macie!
jerzy1s / 2007-04-26 16:22 / Bywalec forum
Ludzie, ktorzy domagaja sie prawa do wczesniejszej emerytury (pomostowej) to nic innego jak pasozyci zerujacy
na innych, ktorzy beda musieli na nich pracowac.
Proponuje proste rozwiazanie prawo popytu i podazy: wiec jesli nauczycieli jest za duzo to niech zmienia sobie profesje np. na budowlancow i niech zarabiaja dobre pieniadze.
Jaś Fasola / 83.29.200.* / 2007-05-26 06:38
Może lepiej niech zostaną duchownymi.
11 / 87.205.226.* / 2007-05-01 19:29
Oj pewno w szkole nie szło ci zbyt dobrze skoro taki jest twój stosunek do pracy nauczycieli.
G. / 83.30.151.* / 2007-04-29 13:17
Ludzie którzym należy sie wcześniejsza emerytura, bo mieli to zagwarantowane ustawą nie piszą bzdur na foeum w czasie godzin pracyn pracy, bo wykonują sumiennie swoje obowiazki. Zdażyłam zauważyć, że tylko pseudo pracownicy wykorzystuja swoje stanowisko pracy na rozrywkę internetowa i jeszcze spewnoscią chcieliby dostać przerwę za pracę przy komputerz i okulary , bo "pracują na komputerze". Takich pracownikow pracodawcy powinni szczególnie kontrolować. Smutno mi to powiedzieć, ale widzę ze tylko nauczyciele sumiennie wykonują swoje obowiązki i wypracowują swoje godziny. Inni ani nawet nie wypracowywywują 18 godzin tygodniowo (nie licząc rozrywek) zakt€re biora pieniadze.
Zetor_1 / 62.121.118.* / 2007-04-27 07:50
Widać jerzy, że miałeś do szkoły pod górkę. jakoś ciężko ci szło i teraz starasz się odegrać. Masz wspaniałe cechy dla każdego PISiuara - długo skrywana nienawiść, zawiść, że inni mogą a ty nie , hipokryzja i zadawnione kompleksy. Możesz kandydować nawet na premiera (ale tylko w IV-tej)
rr / 89.229.131.* / 2007-04-26 20:33
jerzy1s nieżle się napracowałeś wymyślając taki nick, co do treści wypowiedzi, a jakże tak można bez końca i początku, to ja nawet nie myślę, że przykład Janka muzykanta dla Ciebie cokolwiek znaczy, i pewnie na trzy zdrowaśki dałoby się Tobie po rozmowie z wróżką osobistą - swoją babcię do piekarnika wcisnąć. Co do konkretów to umów się z kimś na coś i niech Ciebie ten ktoś przekręci "jerzego1s" i powie, że za dużo od niego chcesz. Tak na koniec napiszę wprost to zostań nauczycielem.
Ps. Jak widziśz ja nad nickiem się nie głowię.
G / 83.30.160.* / 2007-04-26 17:00
Bardzo dobrze, że dałeś taki właśnie przyklad. Myślę, że jesteś jeszcze młody i to właśnie ja po budowalnce przekwlifikowywałam się na nauczyciela nie było komu uczyć takich cymbałów jak ty. Pomyśl! co by było gdyby nik nie zechciał w tamtych latach kiedy było brak nauczycieli =- uczyć się i pracować. Czy dziś mialbyś odpowiednie kwalifikacje? Zastanów się jeszcze nad swoim zachowaniem w szkole, napewno jeszcze pamietasz swoje wyczyny, sposob traktowania nauczycieli, wyzywania itp. To własnie dzięki nim jesteś teraz wyksztalconym obywatelem tego kraju, chyba, że nie chciało ci się uczyć, to teraz musić pracować siłą i nosić cegły. Nauczycielom należy się wcześniejszejsza emerytura, bo nerwy każdy matakie jakie ma, jak wysiądą, to właśnie twoje dziecko może być ofiarą tego załamania, napewno nie chciałbyś tego. A w takim wypadku to nauczyciel też skorzysta z opieki państwa, tyle ,że za kratkami. Napewno sobie odpocznie podleczą nerwy za pieniądze państwa - ale większe , bo należy się też pracownikom którzy będą usługiwać nauczycielowi. To takiej chciałbyś przyszłości? Państwo nie skorzysta, ale zakladów zamkniętych będzie za małó. Zastanów się nad tym!
rozczarowana / 87.116.192.* / 2007-04-26 17:45
lmłodzi ludzie pomyślcie głową a nie inną częścią ciała i opamiętajcie się !!!!.Przecież to żadna łaska że nauczyciel po trzydziestu latach pracy chce iść na emeryturę. Ja nie chcę by moje dziecko uczył nayczyciel sześćdziesięcioletni. Młodzi nauczyciele mają więcej wiedzy na temat nowych trendów więcej nowych pomysłów więcej cierpliwości i prędzej dogadają się z nastolatkami lepiej zozumieją się wzajemnie.A odnośnie kto kogo utrzymuje przyjacielu sięgnij do ekonomii i historii.Dzisiejsi 55 latkowie rozpoczynali pracę zawodową na początku lat siedemdziesiąych. Zapytaj rodziców jak wówczas było, co można było kupić w sklepie, jak przerabiało się spodnie dorosłych na spodnie dla dziecka,ile wysiłku wymagało od rodziców zapewnienie dzieciom minimum posiłków, a witaminy dla dziecka można było dostać spod lady przepłacając za nie lub po znajomości. Zapytaj jeszcze rodziców na jakie cele potrącano składki z ich wynagrodzeń, zapewne nie wiesz młody człowieku że cały pracujący naród łożył na odbudowę kraju i odbudowę stolicy, a teraz w dobie prywatyzacji tylko niektórzy osiągnęli z tego tytułu profity chociaż wszystkie państwowe zakłady budowano z naszych wspólnych pieniędzy.Zapytaj również swoich rodziców gdzie są ich pieniądze na emeryturę na którą pracowani przez lat trzydzieści czy czterdzieści.Mlody człowieku jeżeli chcesz wypowiedzieć się na forum publicznym to zadaj sobie trochę trudu i zapoznaj się z faktami i realiami tamtych lat. Napewno nie Ty będziesz lożył na utrzymanie emerytów. Emeryci zapracowani sobie na godziwą emeryturę , podziw i szacunek od nas . Ciekawe że Polacy przyjeżdzający z USA po 10 latach pracy dostają emerytury z USA a naszym rodakom w Polsce nie daje się emerytur po 35 latach pracy zawodowej.Najlepiej byłoby gdyby ludzie pracowali dożywotnio.
mATKA / 213.25.48.* / 2007-04-27 22:43
wIELU MŁODYCH PRZYPADKOWO IDZIE PRACOWAC DO SZKOŁY I NARZEKAJA NA MŁODZIEŻ, NA WYCHOWABIE NA WSZYSTKO, A SAMI NIC NIE ROBIA, SNUJA SIE PO KORYTARZACH JAK SMRÓD W GACIACJ I TYLKO NARZEKAJĄ. a GDZIE ICH PASJA ,ZAMIŁOWANIE? wOLE STAESZYCH, CIERPLIWYCH NAUCZYCIELI
G. / 83.30.151.* / 2007-04-28 23:47
Jezeli nauczyciel przepracował 29 lat albo i wiecej to napewno nie podjął tej pracy z przypadku tylko z zamiłowania. Ale nawet z wielkiej miłości do zawodu, uczniów, rodziców oraz wlady nie da sie utrzymać rodziny. O zdrowiu juz nie wspomne. Kazdy musiał by przejść minimum medycyny, aby mógł komentować, coś od czego zależy zdrowie. Jezeli nie wiesz tego to w skrócie mówię " jak wysiada układ nerwowy to cały fundament zdrowia wysiada".
jerzy1s / 2007-04-26 17:40 / Bywalec forum
Jestem zwolennikiem praw rynkowych, a wiec jesli nauczyciela praca jest ciezka (nie twierdze, ze nie jest) a np
inna profesja jest duzo lzejsza i za duzo lepsze pieniadze to prawem rynkowym nastapi przeplyw ludzi z branzy edukacyjnej do innej i wtedy przy niedoborze nauczycieli nastapi naturalny wzrost plac wsrod nich.
Jestem przeciwnikiem nadmiernej ingerencji panstwa w reguly rynkowe.
Jaś Fasola / 83.29.200.* / 2007-05-26 06:43
teoria , tylko teoria.
cezbak / 213.76.175.* / 2007-04-27 08:10
do jerzy1s: a ja jestem zwolennikiem respektowania praw nabytych. Nie jestem nauczycielem, ale gdybym nim był to oczekiwałbym respektowania zawartej ze mna przez państwo umowy, którą w momencie jej podpisywania respektowały obie strony.
Floyd / 2007-04-26 22:17 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle złotousta rada liberałów.
Proszę to jeszcze powiedzieć lekarzom bo też coś narzekają.
Rynek rozwiąże wszystkie problemy. To teretycznie prawda, ale człowiek to nie koń i w pewnych sytuacjach mógłby pan być mocno zaskoczony jak przy tak słusznych teoretycznie założeniach wszystko się rozwala.
Ostatnio też tak zaskoczeni są amerykanie w Iraku. Takie świetne recepty, a Irakijczycy w dużej częsci, nie i nie.
ASDASD / 84.10.234.* / 2007-04-26 22:36
Tylko, że w służbie zdrowia nie ma wolnego rynku.
G / 83.30.228.* / 2007-04-27 16:19
w słuzbie zdrowia wolny rynek istnieje, tylko nie na każdą kieszeń.
rozczarowana / 87.116.192.* / 2007-04-26 17:58
my nie mówimy co będzie w przyszłości, my mamy na myśli ludzi którzy obecnie mają słuszny wiek i dosyć duży staż pracy i nonsensem jest przekwalifikować człowieka który liczy sobie lat powiedzmy 53 lub 54 na traktorzystę czy ekspedientkę.Mówimy o ludziach którym zostało niewiele lat do emerytury, którym nagle powiedziano że zmieniają się przepisy emerytalne i postawiono ich przed faktem dokonanym, ci ludzie nie mieli możliwości wyboru, żyli w takich czasach i w takim kraju jaki był. Obecnie młodzi mają możliwość wyjazdu do innego miasta, do innego kraju jak im się tutaj nie podoba.
ZUZANNA P. / 213.25.48.* / 2007-04-27 22:51
WŁASNIE UKOŃCZYŁAM STUDIA DOKTORANCKIE, MAM 55 LAT , 4 FAKULTETY I JESTEM PEŁNA WERWY DO DALSZEJ PRACY Z MŁODZIEŻĄ. rOZUMIEMY SIE DOSKONALE. TRZEBA MIEC PREDYSPOZYCJE DO TEGO ZAWODU, A NIE PRZYPADKOWO POJAWIAC SIE W SZKOLE I BEZ PRZERWY MARUDZIĆ NA NISKIE ZAROBKI,NA UCZNIÓW, RODZICÓW, NA HALAS, CHULIGAŃSTWO ITP. TERAZ DO SZKOŁY PRZYCHODZĄ MŁODZI, KTÓRZY NIE NADAJĄ SIE DO INNEJ PRACY, A W SZKOLE CHCA ZNALEŻĆ SPOKOJNA PRZYSTAŃ. STĄD PÓŻNIEJ ROZCZAROWANIE. mOŻE OD RAZU PODJĄĆ PRACĘ URZEDNIKA, PIEKARZA, I NIE MARUDZIĆ
ZUZANNA P. / 213.25.48.* / 2007-04-27 22:51
WŁASNIE UKOŃCZYŁAM STUDIA DOKTORANCKIE, MAM 55 LAT , 4 FAKULTETY I JESTEM PEŁNA WERWY DO DALSZEJ PRACY Z MŁODZIEŻĄ. rOZUMIEMY SIE DOSKONALE. TRZEBA MIEC PREDYSPOZYCJE DO TEGO ZAWODU, A NIE PRZYPADKOWO POJAWIAC SIE W SZKOLE I BEZ PRZERWY MARUDZIĆ NA NISKIE ZAROBKI,NA UCZNIÓW, RODZICÓW, NA HALAS, CHULIGAŃSTWO ITP. TERAZ DO SZKOŁY PRZYCHODZĄ MŁODZI, KTÓRZY NIE NADAJĄ SIE DO INNEJ PRACY, A W SZKOLE CHCA ZNALEŻĆ SPOKOJNA PRZYSTAŃ. STĄD PÓŻNIEJ ROZCZAROWANIE. mOŻE OD RAZU PODJĄĆ PRACĘ URZEDNIKA, PIEKARZA, I NIE MARUDZIĆ
G. / 83.30.151.* / 2007-04-28 23:53
Ja też zdobyłam 3 fakultety i dwa zawody nie mające nic oświatą wspólnego. Ale znm problemy pracy na każdym etapie i właśnie wybrła eden z najtrudniejszych - pracuję w przedzkolu. Ty natomiast ybrałas ten najłatwiejszy - 6 godzin dydaktycznych w tygodniu. Studenci poszą za ciebie rozdziały do Twoich publikacji a Ty wydajesz ksiażki i się podpisujesz. student broni pracę magisterską licencjacą a ty zbierasz laury ich trudu i wyrzeczen. Z tak pojmanym nauczycielem możesz zdobywać jeszcze ze cztery fakultety i wydawac te swije publikacje na których jest wymalowany trud studenta.
G. / 83.30.216.* / 2007-04-28 13:26
Zuzanno, sadząc po Twoich studiach imyslę, że Ty tylko pracowałaś z dorosłą młodzieżą taką która wie czego od zycia potrzebuje. Wie dlaczego sie uczy. Im nizszy etap edukacji tym jest inaczej. Trzeba posmakować całego pionu i dyskutować. Ja posmakowałam. Na wyższych uczelniach tez mogę pracować do 80 lat, ale w przedszkolu to juz niewidzę 60 latka. Sprawdź dlaczego!
jerzy1s / 2007-04-26 18:34 / Bywalec forum
jestem przeciwnikiem nadmiernej(!) ingerencji
panstwa w reguly rynkowe
młódy28 / 83.7.15.* / 2007-04-26 19:49
a co z młodymi nauczycielami, jak staruchom będą przedłużać i dokąd tego będzie?
G. / 83.30.228.* / 2007-04-26 21:10
młody28. Narzekasz na brak etatu. Przyjedź do gminy Popielów, tu są wolne miejsca dla nauczycieli. starzy belfrowie nie moga przejść na emerytury, bo nie bylo by komu uczyć przyszłe młode pokolenie. Przyjedź i rozpoczynaj pracę od września, czekamyna młodych wykwalifikowanych nauczycieli. Nareszcie bedziemy mogli przejść na zasłuzony wypoczynek., a palkę przekazać innym. Tylko niebardzo wiemy komu, bo nikt z mlodych nie kwapi się nawet po pedagogice uczyć cudze dzieci.
Floyd / 2007-04-26 21:54 / Tysiącznik na forum
Mieszkania też dajecie?
A może z nędną pensyjką ma sobie nauczyciel sam wynająć za cenę wyższą niż płaca?
G. / 83.30.228.* / 2007-04-27 16:23
tu cię boli. Przecież nauczyciele ponoć zarabiają krocie, to dlaczego nie mogliby sobie wynająć domku? taka opinia istnieje wśród niedouczonych, to tylko o etatach możemy mówic. Chcesz pracować to pracę masz. A zmieszkaniem ta sam sobie musisz poradzić jak każdy nauczyciel. W naszej gminie nie ma mieszkań dla nauczycieli, ale są dodatki mieszkaniowe, to sobie możesz opłacić najem.

Najnowsze wpisy