Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nauczyciele wywalczyli podwyżki. Ile dziś zarabiają?

Nauczyciele wywalczyli podwyżki. Ile dziś zarabiają?

Wyświetlaj:
Odyn / 78.88.159.* / 2011-07-20 13:40
To trzeba było iść na studia!
Nie macie tak zle / 89.76.109.* / 2011-07-04 12:23
Wiele osób marzy by zarabiać 1800 zł i miec wakacje i pracować tak mało godzin. Skoro tak zle to może czas poszukać innej pracy a zobaczycie, że macie za co dziekować mając ta prace. Moze sprobujcie na produkcji? 8h dziennie czasem nadgodziny i zarobek 1300 zł jak dobrze pojdzie, przy ciezkiej, fizycznej pracy. Wiele kobiet tak musi pracować.
ada4 / 83.2.47.* / 2011-10-24 08:13
A kto kobiet a bronił nauki?
papcio / 82.160.135.* / 2011-09-02 14:11
trzeba się było uczyć!!!!
kłamcy / 89.77.23.* / 2011-06-24 21:05
Te sumy są śmieszne. Może byście napisali prawdziwe pensje, jakie dostajemy na rękę. Jako nauczyciel mianowany mam 1800 zł. Spróbujcie za to przeżyć. :(
milesia / 193.33.125.* / 2011-10-11 11:06
To dziwne . Jako kontraktowy w 2010r na etacie zarobiłam 1700zł + nadgodziny więc twoja pensja jest dosyć dziwna?
Honest / 94.40.103.* / 2011-06-21 14:42
Ta płaca jest niewspółmierna z wysiłkiem jaki nauczyciel wkłada w tą wymagającą nieziemskiej cierpliwości pracę.
mloda nauczycielka / 109.243.32.* / 2011-06-19 16:44
jejku. jak to czytam, to mi naprawdę przykro. Dlaczego tak obrażani są nauczyciele? oczywiście nie wszyscy mają wakacje. Ja pracuje caly rok. Mam 26 dni urlopu. Pracuje w przedszkolu niepublicznym. Mam skonczone 5letnie studia pedagogiczne i studia podyplomowe. Ponadto 10 kursow, za ktore placilam ze swojej kieszeni. Pracuje 8 godzin dziennie. Czesto trzeba zostac dluzej. Jest naprawde nieprzyjemnie pracowac w halasie przez caly dzien. Godzina ciszy kiedy maluchy spia. W starszych grupach nawet chwili nie ma. Jak usiade, to tylko zeby dziennik uzupelnic. Malo tego co miesiac pisanie planow miesiecznyc, konspekt na kazdy dzien, trzeba przygotowac zajecia, zmiana dekoracji, rady, zebrania, konkursy, wyjscia do kina itp., wycieczki itd. Ja jeszcze codzinnie po pracy siedze przed komputerem i mysle co moge z dziecmi zrobic, jak je zaciekawic. Jestem tu osoba anonimowa, wiec smialo moge napisac ile zarabiam. Pracuje drugi rok. Zaczelam od razu po studiach. Zarabiam brutto 1800 zł, netto- 1350 zl. Powaznie :(
Kate_Dublin7 / 89.100.50.* / 2015-12-16 20:54
W Irlandii sprzataczki w szpitalu zarabiaja 1400 e na reke miesiecznie (9.40e/h) a nawet wiecej. Szkoda mi was. Sama studiowalam na US historie ale z braku srodkow nie ukonczylam. Na szczescie sama uczylam sie jezykow obcych miedzy innymi niemieckiego, wloskiego I angielskiego. Obecnie mieszkam 10lat w Dublinie, mam obywatelstwo irlandzkie I stala prace od 9 lat ta sama, za 15e/h (2300e miesiecznie) plus 135e child benefit.
aleksssndderr / 77.237.0.* / 2011-09-14 18:10
A ja pracuję 13 lat na PAŃSTWOWEj wyższej uczelni jako lektor i zarabiam 1497 zł miesięcznie!!!!! i co Pani na to???? wciąż pani zarobek po DWÓCH latach pracy wydaje sie taki zły....?????
milesia / 193.33.125.* / 2011-10-11 11:12
Biorac pod uwage prace lektora a przedszkolanki to jednak nie to samo. Praca w przedszkolu to bardzo ciężka poraca i wyczerpująca tam sie człowiek szybko może wypalić. Bycie nauczycielka w przeczkolu to ostateczność a wiem co mówię mam synka czteroletniego i wyobrażam sobie 25 takich coś strasznego.
urzednik / 79.188.187.* / 2011-06-09 14:45
Powiem Wam ile zarabiają nauczyciele w moim regionie, gdyż pracuje w urzędzie w którym przedkładają oni swoje zaświadczenia o zarobkach. Tak więc dyrektor szkoły na wsi (w siedzibie gminy) – pracuje od dnia 01.09.1984 - wynagrodzenie brutto 9 681,67 PLN. Nie wiem jaki ma ten człowiek stopień awansu zawodowego, ale skoro pracuje do 1984 r. to pewnie musi być już nauczyciele dyplomowanym. Nauczycielka w gimnazjum (w mieście) – pracuje od 2000 r. – wynagrodzenie miesięczne ze wszystkimi dodatkami – 5 708,89 PLN brutto – netto 4044,17 PLN. Nauczycielka w ośrodku specjalnym – wynagrodzenie ze wszystkim dodatkami - 4173,25 PLN brutto. W podanych przychodach nie były oczywiście uwzględnione przychody z „lewych” korków, a niektórzy nauczyciele potrafią wyciągnąć z nich nawet drugą pensje. Ja z wykształcenia jestem nauczycielem (ukończony uniwersytet w systemie dziennym) i moim marzeniem było pracować w tym zawodzie. Niestety moje życie potoczyło się tak, że wylądowałem w zwykłym urzędzie. Pracuję na pełnym etacie 40 h tygodniowo, 26 dni urlopu w roku. Często musze zabierać prace papierkową do domu, o nerwach jakie tracę w kontaktach z klientami nie wspomną. Moje wynagrodzenie zasadnicze to 1850 PLN brutto, ze stażowym (7%) - 1979 PLN. Dlatego szlag mnie zalewa jak słyszę o kolejnych podwyżkach dla nauczycieli. NAUCZYCIELE TO NAJWIĘKSZA GRUPA ROSZCZENIOWA W NASZYM KRAJU !!! Ciągle tylko mało i mało. Nie wierzcie w to !!! Mało zarabiają może tylko na początku , ale później mają już tylko więcej i więcej.
blackaster / 94.251.183.* / 2011-10-20 18:02
Drogi Panie Urzędniku,
nie wiem gdzie Pan pracuje, ale z całą pewnością chciałabym być nauczycielem w pańskiej gminie.
Mam 17 lat pracy, 2 studiów podyplomowych, kursów specjalistycznych 30. Nawet mam dodatek za trudne warunki pracy i po podwyżce zarabiam 2999zł brutto. Mam liczne grono koleżanek, których zarobki są porównywalne. Nie mam tyle wolnego co inni nauczyciele, bo pracuję w tzw. placówce "nieferyjnej". Praca moja jest ciężka i ręczę Panu, że tylko osoby o wielkim sercu i powołaniu mogą ją wykonywać. Myślę więc, że ta średnia krajowa to po prostu jakaś "ściema".
milesia / 193.33.125.* / 2011-10-11 11:24
jestem z wykształcenia nauczycielem ale w 100% się z tobą zgadzam jest to jeszcze praca dla tak zwanych ludzi z rekomendacjami czyli po znajomościach najczęsciej. Nauczyciele piszą tutaj że się uczyli skończyli studia a kto w tych czasach nie ma studiów skończonych wiele osób i jeszcze różne kierunki kursy itp. Pracują też przy łopacie i nie biadają nad swoim losem. pracujla nauczyciele w szkolnictwie to dobrze maja te przewileje co maja to dobrze wiec po co biadolic ze im zle jak tak komus jest nie dobrze to moze sie przekwalifikowac i zmienic zawod. kazda praca wymaga zaangazowania i wogole w Polsce powinno sie dostawac godne wynagrodzenia dla wszystkich a tak nie jest nie powinno byc tak że jeden ma lepiej a inny zle
eemmiillaa / 87.119.44.* / 2011-09-02 18:25
KŁAMCA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JESTEM NAUCZYCIELEM I MAM NETTO 1600 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PRACUJE WG PLANU 5 GODZ DZIENNIE ALE WYCHODZĘ PO 8 GODZ!!!!! NIE MAM WAKACJI ANI FERII ANI PRZERW ŚW WIĘC JAK NIE WIESZ JAK JEST W PRZEDSZKOLU NIE PISZ BZDUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Matjas / 178.42.235.* / 2011-08-06 10:48
Żal mi Ciebie Urzędniku, mylisz pojęcia. Mówisz o swoich aspiracjach, a nie o zarobkach nauczycieli, a te kwoty, które podajesz jako osobie związanej ze szkolnictwem wydają mi się kosmicznie wysokie, zobacz no tam na te przecinki, może coś kartki zapaskudziło, albo drukarkę pora wymienić. I proszę nie unoś się tak, bo Twoje urzędnicze serduszko może nie wytrzymać tego jadu jaki w sobie gromadzisz, przecież sam chciałeś być nauczycielem, gdybyś nim został (a cale szczęście tak się nie stało bo dzieciom byś krzywdę zrobił) treść Twojego komentarza byłaby zgoła odmienna:-) Nie wiem kiedy kończy się początek o którym mówisz, ale ja przepracowałem w szkole 6 lat (od września zaczynam 7my) i jako nauczyciel kontraktowy zarabiam 1550 zł w zaokrągleniu + 180 zł dodatków (wraz z dodatkiem wychowawczym)pod koniec miesiąca. Wiem ile zarabiają koledzy i koleżanki z pracy w stopniu nauczycieli dyplomowanych więc te liczby, które podajesz możesz zawiesić nad łóżkiem i przed snem przeklinać całą populację nauczycieli, plując na wszystkie strony tym swoim jadem. Ja kiedyś chciałem być wojskowym ,ale nie przeklinam całego świata tylko przez to, że życie zmieniło nieco moje plany:-) Pozdrawiam i urzędnikom popijającym kawusię życzę większych podwyżek niż nauczycielom :-)
nauczyciel 21 / 89.228.26.* / 2011-07-21 10:39
Jesteś człowieku bardzo zawiedziony życiem , ale nie obwiniaj za to nauczycieli , którzy wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę . To , że Twoje życie potoczyło się właśnie w ten nie zadawalający Cię sposób to na pewno nie jest wina nauczycieli , tylko Twoja i Twoich najbliższych. Dla Twojej wiadomości , nauczyciele zabierają do domu mnóstwo papierkowej pracy i w przeciwieństwie do Ciebie nie mogą pozwolić sobie na nerwy . A wszystkich nauczycieli i tu zacytuję Ciebie " szlag zalewa " jak czytają tak beznadziejne wypowiedzi . I jeszcze jedno , praca nauczyciela to nie tylko kasa , ale z Twojej wypowiedzi wynika , że Ty pomimo swojego wykształcenia nie powinieneś nigdy trafić do szkoły . pozdrawiam
nauczycielka z pensją 1700 po 10 latach pracy / 87.239.216.* / 2011-07-17 18:41
to skoro jesteś nauczycielem to nic nie stoi na przeszkodzie by podjąć sie tego zawodu, skoro ma ona same plusy to w czym jest problem
Mianowany / 178.73.48.* / 2011-07-07 02:40
Stek bzdur! Mam 3 kierunki studiów, jestem nauczycielem mianowanym i ze wszystkimi dodatkami dostaję 2050 zł. Jak za to żyć, skoro za wynajęcie malutkiej kawalerki płacę 1300 zł + opłaty ??? Polski rząd powinien się wstydzić ! Co do godzin pracy...Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tego, że nie mamy płacone za czas poświęcony na przygotowywanie się do lekcji, sprawdzanie testów, zeszytów, czy zebrania z rodzicami, rady pedagogiczne..To też nasze godziny pracy! Mogę pracować tak jak inni np w urzędach, nie muszę mieć wakacji, ferii, ale niech mi płacą każdą nadgodzinę tak jak WAM! Niech zwracają koszty szkoleń, kolejnych studiów, niech wypłacają diety jak ludziom z urzędów. Będę zadowolona, czując, że jestem szanowana jak inni. Nie chcę pieniędzy za nic, potrafię i chcę pracować za godne pieniądze.
Taka / 83.21.223.* / 2011-06-27 16:44
Panią to powinni wyrzucić z pracy. Tajemnica zawodowa chyba obowiązuje.
jjjw / 80.53.231.* / 2011-05-23 18:01
Te zestawienia to stek bzdur! Jestem nauczycielem zarabiam 1300 zł! Jak to się ma do tego powyżej?! STEK BZDUR!
cxvxcv / 93.105.247.* / 2011-04-06 15:09
no tak rzeczywiście bo tylko nauczyciele pracujac 19 godzin tygodniowo maja sterte papierów.
kasienkaa / 80.54.145.* / 2011-03-19 17:24
jestem PRZYSZŁĄ STAŻYSTKA. pochodzę Z PROSTEJ NIE WYKSZTAŁCONEJ RODZINY I NIE MAM ŻADNYCH ZNAJOMOŚCI W ŚRODOWISKU PEDAGOGICZNYM. jednak JAK WAS TAK CZYTAM, SZCZEGÓLNIE NIEKTÓRYCH, TO AŻ SIĘ ŻAL ROBI. ciekawa JESTEM ILU Z WAS BYŁOBY W STANIE WYTRZYMAĆ CHOĆ JEDEN DZIEŃ W PRACY W SZKOLE? TO JEST PRACA CIĘŻKA, ALE NIESTETY WIĘKSZOŚĆ Z WAS NIE MA O TYM POJĘCIA I WIEŻY TYLKO W DZIWNE STEREOTYPY, A SZKODA. SZKODA, ŻE SPOŁECZEŃSTWO NAS NIE DOCENIA:( różni NAUCZYCIELE MAJĄ RÓŻNE PŁACE- PODOBNIE JAK INNI- NIE KAŻDA SPRZĄTACZKA CZY KIEROWNIK ZARABIA DOKŁADNIE TYLE SAMO. niestety WIĘKSZOŚĆ PO SWOICH 8 GODZ W PRACY MA CZAS WOLNY NA INNE SPRAWY, A NAUCZYCIEL WRACA DO DOMU ZASIADA PRZED NIEWIARYGODNĄ STERTĄ PAPIERÓW- POMIJAM KLASÓWKI:) A NA DOKŁADKĘ NA POCZĄTKU (PÓŹNIEJ TEŻ, ALE MNIEJ) KUPUJE POMOCE DYDAKTYCZNE I WSZYSTKO CO TYLKO JEST MU POTRZEBNE DO UATRAKCYJNIENIA ZAJĘĆ I nikt się nie pyta czy nauczyciela stać na to. Jedynie się wymaga i sprawdza efekt pracy- ktoś niżej napisał, że nauczyciela nikt nie sprawdza- nic bardziej mylnego:(
Szkoda że nasze społeczeństwo patrzy tak stereotypowo nie chce im się otworzyć oczu i popatrzeć bardziej po ludzku:)
agnesssx / 94.42.66.* / 2011-03-19 00:14
uczę w szkole specjalnej i zarabiam około 1500 zł. pracowałam kilka lat wczesniej w innym zawodzie, skonczyłam 2 kieruni studiów, obecnie musze konczyc kolejne, za ktore tez musze zapłacic..przyglądając siez bliska środowisku nauczycielskim wiem jedno. dobrze maja nauczyciele ale ci z najwyższym stopniem -dyplomowani i ze znajomosciami u dyrektora. i jeszcze jedno ja tez myslałam ze byc nauczycielem to fajna lekka robota. ale troche inaczej to wygląda z drugiej strony.
Dobrze to mają panie w urzędach zarobki b. dobre, spokój i wystarczy jeden kierunek studiów.czasem tylko jakies kursy zrobia.
reasumując. . każda praca jest inna i jeśli się chce dużo zarabiać i mało robić to trzeba mieć plecy albo własna dobrze prosperującą firme.
takie Ĺźycie kaĹźdy walczy o chleb dla swojej rodziny.
ja nigdy nie siedziałam i nie płakałam. całe życie ciężko pracowałam i nadal to robię.
alojej / 212.87.25.* / 2011-03-01 14:46
tak oczywiście teraz każdy nauczyciel będize się wypierał ze ma małą pensje, tylko niech pomysli jak mało godzin w tygodniu taki nauczyciel pracuje, 4,5 godzin, my na całym etacie musimy siedzieć 8 godzin i niech nauczyciele nie wykręcają sie tym, że oni przynosza do domu klasówki itp, my też nosimy do domu prace i dokumenty do przygotowania i ikt z nas nie ma tyle wolnego. Śmieszna ta cała karta nauczyciela
felek111 / 83.28.160.* / 2011-02-20 18:34
Nauczyciel to selekcja negatywna. Proszę zauważyć że nauczycielem może zostać lekarz,inżynier,prawnik,rolnik itp. Nauczyciel zaś żadnego z tych zawodów nie może wykonywać bo ma za kiepskie wykształcenie.
ostroga / 79.163.8.* / 2011-03-19 02:03
Lekarz, inżynier, prawnik, czy rolnik bez przygotowania pedagogicznego może jedynie pocałować szkolną klamkę. Ma niestety nie to wykształcenie. (wykażę się taktem, proszę zauważyć - nie piszę, że kiepskie, tylko inne. Mam nadzieję, że niejaki złośliwy do bólu felek 111 pojmie aluzję).

Tego typu rozmaitych felków mam w głębokiej pogardzie.
bellefszyca / 178.42.199.* / 2011-03-03 21:39
taaa, jasne :))
proponuję pozamykać szkoły, niech rolnicy, inżynierowie i lekarze uczą swoich następców - myślę, że wówczas szybko znajdzie Pan/Pani wśród tych absolwentów ludzi na swoim poziomie - mądrali, co jedną w życiu książkę przeczytali
faniks 2036 / 89.74.227.* / 2011-02-17 23:09
Nic tak nie kole jak cudze szczęście. Niczym gimnazjaliści którzy zazdroszczą tego że nie oni sa nauczycielami. Jakoś prominentom itp. nikt nic nie zabiera a tam wystarczy czasami podstawówka i poparcir wiary. żal ze nasze społeczeństwo tak nisko upada i rękę podosi na instytucje które zawsze powinny być dla nich najwyższą wartością. Ale coż tu się dziwić jak ktoś pracuje po kilkanoście godzin a jeszcze prywaciarz ,czy nowobogacki powie ;tam są dzrzwi i na Twoje miejsce mam stu" Pozamykajcie placówki a w prywatnych niech się kształci "elita" to wtedy wszystko będzie "proste". Przepraszam że się wykształciłem i dałem sobie szansę na lepsze jutro. licencjat , kontrakt aż 400 euro kolega w Irlandii zmywa gary za 1200 euro.
Haus=Narcyz / 89.74.227.* / 2011-02-17 23:05
Nic tak nie kole jak cudze szczęście. Niczym gimnazjaliści którzy zazdroszczą tego że nie oni sa nauczycielami. Jakoś prominentom itp. nikt nic nie zabiera a tam wystarczy czasami podstawówka i poparcir wiary. żal ze nasze społeczeństwo tak nisko upada i rękę podosi na instytucje które zawsze powinny być dla nich najwyższą wartością. Ale co tu się dziwić jak ktoś pracuje po kilkanoście godzin a jeszcze prywaciarz ,czy nwobogacki powie mu "tam są dzrzwi i na Twoje miejsce mam stu" Pozamykajcie placówki a w prywatnych niech się kształci "elita" to wtedy wszystko będzie "proste". Przepraszam że się wykształciłem i dałem sobie szansę na lepsze jutro. licencjat , kontrakt aż 400 euro.
oma / 83.19.199.* / 2011-02-14 13:46
A w mojej miejscowości zamykają szkołę bo nauczyciele zarabiają powyżej 3500 zł i gminy nie stać na jej utrzymanie. Wszystkie zrobiły sobie mianowanych i dyplomowanych no i wykończyły piękną zadbaną szkołę
187214kj / 89.73.80.* / 2011-09-23 02:09
niech gmina zatrudni rolnika on nie placi zusu!!!

Najnowsze wpisy