Forum TechnologieNauka i wiedza

Naukowcy na finiszu. Zobacz 6 niezwykłych rzeczy, które mogą odkryć

Naukowcy na finiszu. Zobacz 6 niezwykłych rzeczy, które mogą odkryć

Wyświetlaj:
Zdzisław Szczepańskii / 109.110.223.* / 2012-01-08 00:35
Po przeczytaniu całego artykułu nasunęły mi się następujące pytania: 1. Dlaczego w ciągu jednej pikosekundy Wszechświat miał już wielkość Układu Słonecznego, gdy światło leci do planety Pluton 19'440 sekund? 2. Czy przy limitowanej przez teorię względności prędkości światła możemy dostrzec cały Wszechświat? Jak wielki impuls elekryczny musiał towarzyszyć Wielkiemu Wybuchowi.W tych trzech zasadniczych dla fizyka pytaniach jest (chyba) zamknięta przynajmniej jedna odpowiedź na temat... samochodów elektrycznych, których nigdy nie będzie trzeba podłączać do kontaktu, bo będą spalały pospolitą materię - no, dajmy na to piasek - ale to forbidden fantasy.
Gościu / 85.222.86.* / 2012-02-08 21:40
Tuż po wielkim wybuchu nastąpiła inflacja. To ona odpowiada za rozszerzanie się wszechświata z prędkością większą od prędkości światła. Co było jej źródłem i w jakim czasie wyhamowała, trudno mi w tej chwili powiedzieć. Ale zdaje się, że mówimy o okresie 10 do -36 potęgi sekundy a 10 do -12 lub 10 do -9, więc z naszej perspektywy dość krótkim.
Zachęcam do lektury Martina Reesa, który dość dobrze to zjawisko opisuje w książce Wszechświaty równoległe.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy