Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nawet PKO BP nie uwierzył ministrowi finansów. Biedronka też tego nie zrobi [FELIETON]

Nawet PKO BP nie uwierzył ministrowi finansów. Biedronka też tego nie zrobi [FELIETON]

Wyświetlaj:
Jon813 / 93.105.13.* / 2016-01-26 16:47
Niech min finansów spowoduje że marże w NBP będą niższe to ludzie sami przejdą do PKO i po krzyku ,a inne banki albo wynocha zrynhku ,albo też zmniejszyć dochody w szczególności prezesów i rad nadzorczych .
6marek6 / 83.6.88.* / 2016-01-26 16:47
To skutki głupich i nieprzemyślanych decyzji rządzących, a płacić będą Polacy.
ona2 / 83.28.255.* / 2016-01-26 16:45
jestem laikiem, ale nawet ja przewidziałam, że wszystko skupi się na klientach. Ci najbiedniejsi będą mieli jeszcze bardziej w plecy a ich głodne dzieci (propaganda przedwyborcza pis-u) będą jeszcze bardziej głodne. GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!! NADESZŁA DOBRA ZMIANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rex929 / 83.28.124.* / 2016-01-26 16:45
To jest terror korporacji - sieci handlowych, wymuszanie na państwie ustępstw. Niech wynoszą sie z Polski, tą lukę zapełni ktoś inny. Ludzie chcą zmian, ale nie robią nic w tym kierunku, jak ktoś robi zmianę to psioczą. Dlaczego ja zwykły podatnik mam płacić podatek a jakieś zagraniczne korporacje nie ?
darek fsfs / 83.22.214.* / 2016-01-26 16:49
Kazdy podatek jest w cenie produku bo po to sie pracuje lub prowadzi działalność zeby zarabiac. Nie ma możliwości zeby ktos pracowal bral 500 zl wyplaty a placil 600 podatku. Jeśli tak jest podnosi opłatę.
polak102 jak rudy. / 90.218.202.* / 2016-01-26 16:44
jak się przeliczył to niech płaci ze swoich to kur.a nauczy się wypełniać dobrze swą pracę tak samo i urzędasy z skarbówki czy sędziowie ? obojętnie kto kto jest na stanowisku odpowiedzialnym czy premier czy prezydent złe decyzje podjęte - odpowiedzialność osobista - nie ma że boli - koniec już z bezprawiem które jest prawem nazywają to teraz demokracją - kutafony bez mózgowe.napewno mój wpis się nie ukażę ale ja p****** na to.
wr221 / 78.8.137.* / 2016-01-26 16:43
następnego dnia prezes pko bp powinien zostać odwołany, jak PIS wprowadza podatek bankowy to powinna być opcja polskiego banku która powinna mieć najlepszą na rynku ofertę(po kosztach), chcą nacjonalizować banki? niech zrobią b dobra ofertę w pko bp a klienci sami przejdą
................................ / 159.205.3.* / 2016-01-26 16:56

następnego dnia prezes pko bp powinien zostać odwołany

Prezes PKO 'udowodni', że podwyżki nie mają nic wspólnego z podatkiem i co mu zrobią? ;-) Firmę prowadzi się dla zysku, nie dla sentymentów i ideologii.
TRP / 178.36.2.* / 2016-01-26 16:43
Zawsze znajdzie się jakiś dziennikarzyna który usiłuje zaprzeczyć rzeczywistości. Przecież odbiorców towaru od producentów jest w Polsce mnóstwo i zawsze znajdzie się taki który zechce sprzedać innemu zamiast temu który i do tej pory stawiał go pod ścianą przy zakupie.
....................................................... / 159.205.3.* / 2016-01-26 17:09
Następny taki, któremu wydaje się, że coś wie. Gdzie są ci odbiorcy towarów? No gdzie? Rynek jest zdominowany przez takie firmy a nie inne. Kiedyś większą rolę odgrywały hurtownie i małe sklepiki. To się zmieniło. Teraz role hurtowni przejęły markety (owszem, hurtownie nadal są, ale największymi odbiorcami są często markety). A sklepiki zaopatrują się często gęsto w marketach. Jakby był taki świetny wybór wśród odbiorców (którzy nie tylko biorą, ale i PŁACĄ za towar, bo z tym jest największy problem), żaden dostawca nie dawałby się postawić pod ścianą. Poza tym ludzie LUBIĄ kupować w marketach. Bo taniej, bo wszystko w jednym miejscu itp. I tego się nie zmieni. To tak jakby na siłę wrócić do powozów konnych bo ekologiczne itp. A ludzie i tak wybiorą auta ;-). Czyli jak widać nie masz zielonego pojęcia co się dzieje na rynku. Ale - jak rasowy polityk- masz coś do powiedzenia. Szkoda tylko, że rzeczywistość ma niewiele wspólnego z wyobrażeniami.
trachh / 91.246.67.* / 2016-01-26 16:43
No to bardzo interesujce bo podatek w tej formie dopiero ma byc wprowadzony a oplaty i prowizje bankowe nieustannie rosna od 1989r, jak to wytlumaczy piszacy te banialuki
Czyzby 25 lat dyskontowano wprowadzenie tego podatku?
tomciooo / 83.21.69.* / 2016-01-26 16:43
mam wrażenie że autor artykułu próbuje zaklinać rzeczywistość :D powodzenia ;) ja zwykły obywatel mniej lęków mam niż autor hehe sieci podniosą ceny? będzie dobry argument żeby wrocić do lokalnych sklepików i bezpośrednio wzmacniać własnych przedsiębiorców. sram na to że kupię coś 50 groszy drożej, nasza wolność i niezależność jest milion razy więcej warta. obecnie sieci zagraniczne nic nie płacą bo taką politykę realizowała PO, a małe polskie sklepy nie są w stanie konkurować z sieciami zagranicznymi ktore mając mega kapitały robią zakupy hurtem i kupują po dużo niższych cenach. I to w ogóle dobrze, ale jaka sprawiedliwość jest w tym kiedy polak płaci podatki a sieci nie?!!!! coś tu chyba kurde jest nie tak? Banki? Ja już zamknąłem rachunki w mbanku i przeniosłem je do polskiego PKO Bank polski. Koszt miesięczny jest taki sam, a nawet dokonując operacji może wynosić 0zł. Jakim byłbym patriotą nabijając kabze zachodnim bankom,sieciom?! chyba pora żebyśmy w końcu jako społeczeństwo się obudzili i zaczeli wspierać polskie finanse, polskich przedsiębiorców,polski przemysł a nie pozwalali sie ciągle podpuszczać wrogom polski ktorzy lobbuja na rzecz zagranicznych korporacji!!!!!!
ja45 / 188.246.158.* / 2016-01-26 16:42
zgodnie panią ,,premier'' Szydło wszystko dla dobra Polaków.
chciwc / 89.67.195.* / 2016-01-26 16:40
a niech podwyższają ceny, to nikt nie będzie do nich chodził. Powstanie więcej małych sklepów osiedlowych i markety pozamykają.
Borej / 37.152.19.* / 2016-01-26 16:45
a w tych osiedlowych napewno bedziesz miał tanio!!!
ibis749 / 88.199.155.* / 2016-01-26 16:38
To jest to słynne ..."znawstwo" wszystkiego przez pisowską sektę! Zasoby kadrowe tej organizacyjki są zaiste imponujące! Po ich rządach nie pozbieramy się przez dziesięciolecia!
Tryt / 89.228.141.* / 2016-01-26 16:37
Tak się dzieje kiedy skład porcelany demoluje słoń - prymityw. Leniwi Polacy ( tylko niecałe 51% poszło do urn, zatem 49% to nieme ofiary własnego zaniechania) po 26 latach doswiadczeń z mafią okrągłego stołu, dziwią się, że strzał w banki i markety trafia ich rykoszetem. Proszę Państwa! Tutaj nie ma się czemu dziwić! Radykalny, prawicowy bolszewizm w RP nigdy nie miał zielonego pojęcia o gospodarce i ekonomii. Gdybyście chodzili na wybopry, wiedzielibyście, że Partia Idei Spiskowych oferuje jedynie igrzyska gdyż chleba piec nie potrafi. Zapach wyborczej kiełbachy, ten tek rozmaitych bredni, to sztuczny aromat ze spray'u a Wy daliście się na to nabrać... Owszem, pomniki, groby, marsze z pochodniami, tygodnice, totalitarna martyrologia i katolicka indoktrynacja połaczona z powrotem do zaściankowych, wiktoriańskich obyczajów i średniowiecznych porzadków. Brrrr... Ale nie chleb, pieniądz i dostatek. W końcu to tylko dobra doczesne. Mają problem trzymający władzę. Nie ma w kasie na tłuszcz do pieczenia wyborczych banialuków. Pomysły na kaskę maja rodem z przedszkola. Równanie z jedną niewiadomą... Później okazuje się że nie zauważyli drugiego końca kija. Cholera, niebezpiecznie. W bankach zapłacimy wiecej. W sklepach zapłacimy wiecej. Szara strefa urośnie nam jeszcze bardziej.Trzylatki nie pójdą do przedszkola, przecież nie będą sie bić z sześciolatkami! Czarno widzę. Dobrze chociaż, że własna bieda chroni nasze dziewczyny przed zdziczałymi hordami "miłych gości" uchodzących "przed bombami".
andrzej934 / 89.79.110.* / 2016-01-26 16:35
Co za stek bzdur! Kto to wszystko pisze? Uczniowie Petru?Jeśli ktoś łączy podwyżki w PKO z podatkiem bankowym to znaczy że rynek obserwuje od maksymalnie stycznia. PKO zaszkodziło kupienie polskiej części grupy Nordea(Nordea Bank Polska, Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Nordea Finance Polska), które dokonało się w 2013 roku, problem będzie się pogłębiał. Dlaczego zaszkodziło przejęcie Nordea? Bo razem z nią przejęto bogaty portfel toksycznych kredytów, a dlaczego problem będzie się pogłębiał? Bo frank będzie się umacniał razem z zawirowaniami w Azji
Ja wiem / 83.11.75.* / 2016-01-26 16:32
Supermarkety w Polsce grabią nas nieprzeciętnie. Szczególnie na niektórych towarach odzieżowych
i obuwiu. To są przebitki często 10 krotne a nie 10%. Proponuję wejść na eBay.de i tam sobie porównać.
Nawet zwykłe towary żywnościowe produkowane na zachodzie i alkohole często są droższe niż
w marktach na zachodzie. Oni mają z czego płacić i nie litujmy się bo oni nad nami się nie litują.
To co na eBayu.de można kupić za 1-4 Euro w naszych supermarketach ma ceny w granicach 30-40 zł.
Podobnie jest z bankami. Jakby nie wywieźli kapitału z polski to większe problemy niż podatek czy
ustawa frankowa przetrwaliby bez problemu. Teraz nie pomagają im banki matki z tego co zawłaszczyły.
mastermak1-3 / 89.174.214.* / 2016-01-26 16:37
widać że cichy marketing w wydaniu PISu dziła - zapłącili Ci za te bzury zebyś je tu wypisywał tak?
... i za to też my wszyscy płacimy - za tą pisowska propagande
ass835 / 176.221.124.* / 2016-01-26 16:37
Ale ten towar za 1-4 euro dostaniesz prosto z Chin i będzie ok. o ile nie przyklei ci się urząd celny i wtedy koszty wyjdzie 130zł.:)
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-01-26 16:35
Co z tego, że "mają z czego"? Z pewnością będą wolały zapłacić twoimi pieniędzmi niż swoim dotychczasowym zyskiem. Dziwi mnie, że Szałamacha o tym nie wie -dzieckiem przecież nie jest.

Najnowsze wpisy