Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NBP: koszt prezydenckiej ustawy frankowej to 44 mld zł

NBP: koszt prezydenckiej ustawy frankowej to 44 mld zł

Wyświetlaj:
GY / 141.0.12.* / 2016-02-10 13:09
KREDYTY FRANKOWICZÓW ! SĄ PRYWATNYMI KREDYTAMI OSÓB KTÓRE JE ZACIĄGŁY BY BŁYSZCZEĆ ,, DOM , PEJDZER I KOMÓRA ! ,ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE JAK CI LUDZIE MANIFESTOWALI W SPRAWIE FRANKOWEJ POD BELWEDEREM !!!!!! . CZYLI RESZTA SPOŁECZEŃSTWA MA SPŁACAĆ DŁUG TYCH ZADŁUŻEŃ ŻYJĄC Z NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ I SPŁACAĆ NIE SWOJE DŁUGI . TAK TO JEST JAK SIĘ KOMBINUJE !
Mika / 66.249.93.* / 2016-02-10 14:36
JESTEŚ IDIOTĄ OD URODZENIA CZY GŁUPOTA NABYTA ????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jk453 / 178.43.3.* / 2016-02-10 13:20
GY, nie szczuj ludzi na siebie. Piszesz nieprawdę i doskonale o tym wiesz, zarabiasz brudne pieniądze na nieszczęściu innych
789+65 / 89.67.39.* / 2016-02-10 13:09
Jeżeli chcą pomóc frankowiczom to niech mi pomogą i umorzą cały kredyt mam go niewiele!!!!!! Wiedzieli dobrze co podpisują a teraz niech się wypchają swoimi kredytami. Trzeba było czytać co się podpisuje, a nie mieć pretensji teraz do innych tylko do siebie. Sami jesteście sobie winni i musicie się teraz z tym bujać, nie ma żadnego odwrotu trzeba było myśleć co się podpisuje. Ja nigdy nie biorę kredytu w obcej walucie bo wiem czym to grozi. Jak byliście tacy głupi to teraz płaczcie za swoją głupotę!!!!!!!!!!
Gregory szn / 94.254.129.* / 2016-02-10 13:05
Spoko Frankowicze ja obywatel wraz z moją rodziną pomogę wam pospłacać wasze długi ....
jareczka stara / 163.244.62.* / 2016-02-10 13:05
Jeszcze musi policzyc ile bedzie kosztowac pomoc tym ktorzy wzieli kredyty w zlotowkach !!!!
Wiki45 / 5.172.237.* / 2016-02-10 13:05
A gdzie jest to 8tys.zwolnione od podatku tak szumnie zapowiadane w wyborach
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-02-10 13:03
Dziwnie to wygląda. Stosując "podstępne" metody (czasem nawet o wątpliwej słuszności) banki zarobiły mnóstwo pieniędzy. Teraz proponuje się, żeby część tych pieniędzy oddały i nagle okazuje się, że należy ich nieuczciwość zalegalizować, bo zniszczą nam gospodarkę. Może w takim razie lepiej, żeby one upadły i przeszły z powrotem na własność państwa -bo na razie wysysają z kraju pieniądze wysyłając zyski do często gorzej prosperujących zagranicznych central.
Kolin1122 / 79.191.86.* / 2016-02-10 13:10
Stosując "podstępne" metody (czasem nawet o wątpliwej słuszności) banki zarobiły mnóstwo pieniędzy.
Na czym polega podstęp (kiedy jest niewątpliwej słuszności)?
lolo7893 / 178.43.3.* / 2016-02-10 13:08
Dokładnie. Zdenerwowanie banków tylko pokazuję niewyobrażalną skalę ich zysków. Są w stanie uciec się do każdej metody, żeby tylko dalej bezkarnie okradać Polaków.
JURA900 / 91.238.233.* / 2016-02-10 13:03
Tak to wygląda, kiedy laik chcąc zabłysnąć obiecuje złote góry nie zdając sobie sprawy jakim kosztem miałoby się to odbyć. Jakie pojęcie o finansach ma Duda? Jak widać żadne, machał rączkami i obiecywał cuda, a teraz będzie się usprawiedliwiał, że to nie jego wina, tylko złe siły sprzysięgają się przeciwko niemu. Absolutnie stracił wiarygodność od samego początku po objęciu prezydentury, bo do tej pory a mija już półrocze nie wykonał nawet jednego dobrego ruchu. Takie decyzje pogrążają nasz kraj w chaosie, a gospodarka padnie w krótkim czasie.
bulli / 79.184.145.* / 2016-02-10 13:02
Mam kredyt w złotówkach, płacę i milczę, nikt mi nie pomaga i do nikogo ręki nie wyciągam. Ci frankowicze to cwaniaki i kombinatorzy, pamiętam te komentarze i szydercze uśmiechy w moim kierunku frankowiczów.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-02-10 13:10
Masz rację, ale "niekoniecznie". Z jednej strony wielu frankowiczów nie miało wyjścia -banki tak ustawiały warunki przyznania kredytu, że człowiek "łapiący się" na frankowy nie mógłby dostać złotówkowego. Z drugiej strony faktem jest, że z dwu kredytobiorców równolegle spłacających taki sam kredyt więcej płacił "złotówkowicz". Frankowicze "obudzili się" rok temu, kiedy ich rata zaczęła zbliżać się do złotówkowej.
jeep / 92.42.113.* / 2016-02-10 13:01
Hojny to by był jak by wyłożył ze swoich a nie z naszych.
Mohikanin / 212.2.100.* / 2016-02-10 13:00
Trole bankowe w akcji!!!! Hehe. Słabe to
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Luz / 5.172.236.* / 2016-02-10 13:00
Kredyty tych ludzi powinien splacic szuja Petru która ich namawiala do brania kredytow,Ma miliony ,pewnie zdobyte kanciarstwem to nich naprawi to co zepsol i oklaml ludzi, To jest pdla ,chciwa hiena nie sznujaca zwykłych ludzi ale jak to mowia ,,Pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy ,,i i na niego spadnie gniwe Bozy za to ze oszukal biednych rodakow swiadomie narazajac ich na kłopoty .Niech tak się stanie !!
janusztest / 149.156.225.* / 2016-02-10 13:21
Posłowie PIS walczyli o te kredyty we frankach dla ludu, jak lwy, wbrew opinii KNF i wielu banków.
Może mają wyrzytu, ale o sobie zapominają, widzą banki.
Podatek od aktywów 0,44% to ponad 20% marży bankowej.
To oczywiście nie miało się "prawa" przełożyć na koszty kredytów... pieniądz jest płynny, będzie pracował tam., gdzie sie to bardziej opłaca. Poza tym jako obywatele UE możemy pożyczać w różnych bankach... skoro tam jest taniej, to żadny problem.
oPOzycja / 193.17.212.* / 2016-02-10 13:00
Jak banki zaksięgowały zyski nie posiadając franków(?!), a teraz zaksięgują straty, czy brak zakładanych zysków?!!! Ps. Ciekawszy temat to wirtualne aktywa na papierze, od których mają zapłacić podatek. (?)
komisyjka / 194.93.208.* / 2016-02-10 12:59
O co Wam, chodzi, ludzie? Wolicie, żeby klasa prózniacza pławiła się w luksusie za wasze pieniądze? Płaczecie, że rząd chce Wam dać Wasze pieniądze, z Waszych podatków? Pewnie bardziej podoba Wam się, że zarabiają na Was prezesi obcych banków, którrzy teraz sieją ferment, bo ich córeczki i synkowie będą mieli mniej kasy do rozpieprzenia. A pewnie - też byście podniesli lament, jakbyście mieli zarobić 200 000PLN zamiast 400 000... Co za naród!
Niewierny / 212.2.100.* / 2016-02-10 12:59
Potencjalnych zysków. Czytajcie dobrze. Zakładam kiosk. Obliczyłem ze mój zysk w ciagu 20 lat to będzie 1 milion. Po drodze państwo wprowadziło podwyżkę VAT nowy podatek od gazet itd. Czy ja lecę do państwa bo zarobię tylko 500 tys? Czy ktoś mi odda różnice w potencjalnym zysku? Frankowicze maja racje. Kropka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
egon5555 / 5.172.247.* / 2016-02-10 12:58
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach nagle cudownie mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku ani europejskim, ani szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać do innych banków tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘC TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa, ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, i ŚWIADOMIE OSZUKUJĄC ! to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców - jeżeli franek był przykładowo po 2,95zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,95 to bank dodatkowo zarabia 2.00 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( a tak na marginesie - banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy, a potem sobie oddawały i to było ok ??? żeby udawać że mają takie zasoby w CHF w celu udzielania pożyczek w CHF !!! ) wszyscy frankowicze, a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, przykładowo gdy dawali kredyt we frankach (KTÓRYCH NIGDY NIE MIELI) po 2,95 w chwili udzielania kredytu, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to policzyć i zrozumieć. I takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać do Budżetu Państwa ani tym bardziej do kieszeni Waszych i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać ( i zapewniali że CHF może wzrosnąć góra o 20%) to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali powinny BEZ ŻADNEJ ŁASKI ( ZA TEN PRZEKRĘT!!! ) poprzeliczać kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - WRĘCZ MA OBOWIĄZEK ! - bo rząd powinien dbać o swoich WSZYSTKICH obywateli , którzy utrzymują cały kraj (czyt. bajzel ) i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa ! - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie w całej UE już dawno z robili z tym porządek i całe to szemrane towarzystwo pognali .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas jakoś ciągle nie można... inne zakazy, nakazy i dyrektywy unijne wprowadzają narzucają nam odgórnie nasi włodarze i Unia bo tak jest w UE, a tu w tej kwestii nie jesteśmy w UE ??? i cwaniaczki mogą uprawiać lichwę w świetle prawa ??? no podobno jesteśmy i podobno mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , prawo bankowe jest tak zawiłe, a umowy kredytowe tak ZAGMATWANE, że sami prawnicy sprzeczają się miedzy sobą na temat wykładni tego prawa i umów ! a my Polacy nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód..... A WSZYSCY NAS DOJĄ JAK DOJNĄ KROWĘ W ŚWIETLE PRAWA.... ALE I KROWA KIEDYŚ KOŃCZY DAWAĆ MLEKO.....
Andrzej4464 / 176.97.48.* / 2016-02-10 13:19
Nie filozofuj. Frankowicze to zwykłe płaczki. Myśleli, że są cwani, a teraz płaczą. Bank poinformował mnie o zagrożeniach i wziąłem złotówkowy. Nieudacznicy i hipokryci !!!!!
wojtek286 / 213.195.146.* / 2016-02-10 13:07
wszystko się zgadza ,to 99% racji, prócz jednego,
sam brałem kredyt w tamtym czasie na dom,2007r., w BZ WBK , pytałem o franki i udzielono mi odpowiedzi ,że mam za niskie dochody, czyli nie było tak ,że banki zawsze pchały ludzi we franki, w wielu przypadkach to ludzka pazerność ,liczenie na niższe raty spowodowało ,że aż tylu ludzi wzięło te kredyty,
nie prawda jest ,że wina leży tylko i wyłacznie po stronie banków,
złotówkowicz / 79.186.65.* / 2016-02-10 13:04
a gdyby franek dziś był po 1,2zł to też byś tak skomlał? Czy śmiałbyś się z frajerskich bankierów i kretynów, którzy wzięli kredyt w złotówkach?
amelia123 / 78.133.204.* / 2016-02-10 13:13
Typowy Polak - byleby nikt nie miał lepiej niż ja :-) Teraz robi Pan to samo co rzekomo frankowicze kiedyś. I co czuje się Pan lepiej? Dlatego ten kraj jest taki smutny i sfrustrowany.
Zycze Panu niskich rat, szybkiej spłaty i mnóstwa pieniędzy. Niech się Panu zawsze wiedzie jak najlepiej

Najnowsze wpisy