Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NBP: koszt prezydenckiej ustawy frankowej to 44 mld zł

NBP: koszt prezydenckiej ustawy frankowej to 44 mld zł

Wyświetlaj:
wujek Fester / 176.221.125.* / 2016-02-10 14:44
Podobno zobowiązania finansowe podejmują odpowiedzialni dorośli ludzie więc z jakiej racji koszty ich decyzji ma ponosić reszta społeczeństwa. Czy ktoś dokłada mi do czynszu mediów czy moich mandatów? Bez jaj, tym sposobem to każdy może żądać wszystkiego. Po co były zmiany w Polsce, trzeba było zostać w komunie, każdy by poszedł do I sekretarza na skargę i by dostał ulgę, a jak nie to by dokradł w zakładzie.
burżuj / 94.78.176.* / 2016-02-10 14:44
dlaczego wyrównanie szans pomiędzy kredytobiorcami i bankami nazywa się "stratami" banków? po pierwsze 100% ryzyka walutowego jes teraz po stronie klientów. po drugie dlaczego nikt nie policzy jak wpłynie na gospodarkę te 44 mld zł które zostaną w kraju zamiast zostać wytransferowane za granicę?
frsddf / 89.228.136.* / 2016-02-10 14:44
do leeeee.znajomi maja kredyt w pln i placa 800 pln a powinni placic 1300 ale reszte doplaca rzadz panstwo rodzina na swoim koszt 172 mld pln a mdm na 2016r to 320mld pln i o czym ty gosciu piszesz darmozjadzie i oszolomie pewnie ci milo teraz.trzeba miec wiedze idioto,
off666 / 78.10.114.* / 2016-02-10 14:43
póki co to widzę, że banksterka pozbawia się zysków rzucając coraz większe kwoty na trolling internetowy....
no ale nie dziwię się, będą bronić łupu do upadłego i nie licząc się z kosztami i posługując się sprawdzoną metodą napuszczania jednych Polaków na innych
działanie banksterki jest także przejawem sprzeciwu finansjery wobec próby wyjścia przez Polskę z jej żelaznego uścisku
gdyby taki numer z pseudokredytami indeksowanymi wywinął jakiś bank nieamerykański w USA, to tam bankierzy modliliby się, aby tylko na zwrocie grabieży i odszkodowaniu się skończyło...
ppppp / 77.245.245.* / 2016-02-10 14:42
To nie jest koszt, tylko kwota na jaką banki chcą oskubać polskich obywateli.
CYBERR / 79.184.254.* / 2016-02-10 14:39
DLACZEGO MAMY POMAGAĆ FRANKOWICZOM NIKT NIE KAZAŁ IM BRAĆ KREDYTU W OBCEJ WALUCIE , WYŚMIEWALI SIĘ Z POŻYCZKOBIORCÓW W ZŁOTYCH , A TERAZ PŁACZĄ . PAMIĘTAM JAK DZIŚ WRĘCZ PŁAKALI ZE ŚMIECHU .NAM NIKT NIE POMAGA NIKT NIE CHCE SPŁACIĆ KREDYTU. DAĆ IM NAUCZKĘ . TERAZ MOŻE MY SIĘ Z NICH POŚMIEJEMY.
kolo56 / 77.253.17.* / 2016-02-10 20:00
W całej sprawie chodzi o to, aby ukazać Frankowicza, jako tego złego i winnego, jak również cwaniaka. Prawda jest jednak taka, że winne wszystkiemu są banki, a Frankowicz jest tym poszkodowanym i oszukanym w całej tej akcji kredytowej. To banki ciągną co miesiąc podwójne zyski z Frankowiczów i boją się tego, że to niedługo się skończy, dlatego wynajmują takich trollów, jak powyżej, aby pisali złe rzeczy na Frankowiczów. Won trollu Cyberr!!!!
Franek826 / 87.205.93.* / 2016-02-10 15:15
Ty pomagasz? Napisz jak, mądralo?
mario72k / 2016-02-10 14:43
przecież nie chodzi o pomoc FINANSOWĄ (Twoją czy z budżetu -czyli kazdego obywatela poprzez podatki) tylko o ustawę, która pomoże PRAWNIE odebrać bankom jakąś część tej zagrabionej góry złota. Tyle, że w mediach się to podaje tak jakby to chodziło o zabranie komuś pieniędzy na dosypanie do dzirawych portfeli tych co wzięki kredyty nazywane walutowymi
Nik2000 / 89.74.222.* / 2016-02-10 14:38
Czy ktos zrobił kalkulację, co by było gdyby teraz przeliczyć kredyt we frankach na złotówki według zasad z dnia przyznania frankowego. Wyliczyć raty dla złotówek. I zgodzić sie na przewalutowanie, ale różnice w wysokości rat muszą byc uwzględnione w kalkulacji. Czyli mamy w ten sposób złotówki ale trzeba dopłacić różnice w ratach i to byłoby bardziej sprawiedliwe.
mario72k / 2016-02-10 14:38
Nie strata tylko nieuzyskany, przyszly, bezprawny a spodziewany prze banki extra zysk tychże banków. Kampania dezinformacji trwa na całego.. Nikt nikomu nie ma pomagac ani banki, ani tym bardziej budzet. Ma byc zatrzymane pobieranie lichwy
c.k390 / 176.221.104.* / 2016-02-10 14:36
Do frankowiczów....wydudał was, oj wydudał.....
Leeeee / 195.85.249.* / 2016-02-10 14:36
A ja mam kredyt w złotówkach i też mi się go ciężko spłaca. Nie cwaniakowałem z braniem kredytu w obcej walucie jak spadła mocno poniżej normalnej wartości, bo każdy normalny człowiek mógł się spodziewać ponownego wzrostu wartości CHF.
Dlaczego teraz ja mam być stratny w stosunku do bandy oszołomów, którym nagle trzeba coś dokładać bo sobie nie radzą??
Dokładanie do Was darmozjady będzie pociągać za sobą koszty, które będą musieli pokryć wszyscy w Polsce i dlaczego ja mam być na tym interesie stratny a Wy macie zyskać??
wesołek / 84.205.16.* / 2016-02-10 14:36
E tam. Pismeni i tak powiedzą, że to bzdura. Okazuje się że Pan Duda jest nie tylko kiepskim prawnikiem, ale i do kitu ekonomistą. Tylko za co kasę biorę jego urzęasy?
Lulu 325 / 86.63.80.* / 2016-02-10 14:33
Brałem kredyt w euro na mieszkanie kiedy stał bardzo nisko.Obecnie złotówka jest słaba i dlatego muszę spłacać bardzo wysoko.Ja także chcę dofinansowania!Jak ma być równość to dla wszystkich.Nie interesuje mnie że Polska zbankrutuje .Niech paląc posłowie PiS ze swoich poborów oraz z emerytur aż do końca życie.Pchają się do koryta a nie mają pojęcia o gospodarce !
mario72k / 2016-02-10 14:40
ale o euro tu też chodzi, "franki" są ostatnio "najmodniejsze" ale w projekcie ustawy, która pomoże odebrać bankom te ukradzioną górę złota, chodzi o kredyty WALUTOWE, więc nie tylko frankowe, ale i eurowe/jenowe/dolarowe itd
franek696 / 37.8.209.* / 2016-02-10 14:38
A ja nie brałem żadnych kredytów. Żyję z zarobków ale skoro wszystkim to i ja chcę tyle co zyska przeciętny frankowicz. A co mnie obchodzi że byliści chytrzy ale nie przewidujący?
Bodzio 60 / 46.112.84.* / 2016-02-10 14:33
Niech swoje rozdaje, od naszego wara
Radek541 / 94.254.192.* / 2016-02-10 14:32
Witam. Rozumiem ludzi zadłużonych, jednak trudno mi się zgodzić z tym, aby z podatków które płacimy dopłacać innym do kredytu. Sam miałem kredyt i ani grosza nikt mi nie dopłacił. I jeszcze jedno ja też chciałem wziąć kredyt na zakup mieszkania w walutach, ale za mało zarabiałem, a więc kredyty dostawali tylko ci którzy mieli duże dochody, a teraz mamy jeszcze płacić frycowe za ich decyzje i złodziejskich banków ?. Uważam, że nie tędy droga. Dlatego jestem przeciwny takim praktykom, chyba, że zapłacą za to banki które na tym zarobiły, ale wtedy dlaczego ci co wzięli kredyt w złotówkach i płacili drakońskie raty kredytu mają być poszkodowani ?, a ci co nie brali kredytu to już w ogóle są w plecy, czy mamy finansować cwaniaków i kombinatorów oraz pazerne banki ?, czy tak ma wyglądać Nowa Polska ?. Myślę, że warto się tu mocno zastanowić !. Ja jestem przeciwny spłacaniu prywatnych kredytów zaciągniętych w bankach przez Państwo Polskie i obywateli tego Państwa zwłaszcza tych którzy nie zaciągali kredytów a będą płacić w podatkach karę za kombinatorstwo innych. Pozdrawiam i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem. P.s. Niech banki obniżą oprocentowanie kredytów do poziomu jaki jest w Niemczech, od razu kredytobiorcy odczują ulgę.
mika / 46.238.237.* / 2016-02-10 17:47
TWOJA GŁUPOTA JEST OD URODZENIA CZY NABYTA? ??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anet 78 / 37.47.166.* / 2016-02-10 14:43
A kto każe rządowi i społeczeństwu dokładać do spłat kredytów ? Znasz treść ustawy ? Ustawa ma zrównać szanse ograbionym frankowiczom ze Zlotowkowcem! Zastanów sie co by było gdyby CHF był po 2 zł ? Frankowicze dalej walczą bo maja umowy niezgodne z prawem a banki w momencie spadku kursu tracą swoje wywindowane zyski poprzez wzrost kursu CHF! I co wtedy system bankowy upadnie ? Zastanów sie zanim napiszesz ! A dopłacasz i tal jak każdy obywatel do rodziny na swoim czy mdm? Z tym sie godzisz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asdsffvrgthnng / 160.83.30.* / 2016-02-10 18:07
Ja znam treść ustawy i to dokładnie. Będąc bankiem, po wejściu tej ustawy popędziłbym do międzynarodowego arbitrażu i oskarżył państwo Polskie o naruszanie międzynarodowych umów o ochronie inwestycji oraz o wywłaszczenie z należnych pożytków. ETS już jednym swoim wyrokiem potwierdzil, że kredyty walutowe są OK. Potem w międzynarodowym arbitrażu zostałaby na Polskę nałożona kara plus zasądzone odszkodowanie dla banków i w ten oto sposób za te frankowe jazdy zapłacimy wszyscy w podatkach.
kadir / 89.78.252.* / 2016-02-10 22:27
do asdsffvrgthnng:

nie masz racji, gdyż takie praktyki jak w Polsce z CHF robiono wczesniej też m.in w Hiszpani, Chorwacji, Austrii, na Węgrzech i tamtejsze rządy jak się połapały, że jest to lichwa (która jak zapewne wiesz jest niezgodna z prawem w każdym kraju na świecie) która ograbia ich obywateli, wprowadzono przepisy uniemozliwiające takie praktyki i przewalutowano umowy na walutę krajową, banki odwołały się do EU ale przegrały, gdyż w wyroku podano, że produkt finansowy NIE MOŻE być produktem bez wyraźnej granicy ryzyka a tak przy kredytach w CHF jest, bo nie ma górnej granicy zadłużenia klienta.
Reaasumując w innych krajach banki też chciały zrobic obywateli w wała ale rządy tych państw do tego nie dopuściły, więc dobrze że u nas też którś wreszcie o tym pomyslał, że lepiej by te 44mld ludzie wydali na konsumpcję różnych produktów, niż miały by trafić jako dodatkowe, nieuzasadnione zyskki banków, które były by i tak wytransferowane za granicę
lop863 / 194.169.236.* / 2016-02-10 14:32
a kto to jest nbp, że policzył i jest przeciw? przypomnijcie wszystkim, jak to pracujący ludzie nie mieli zdolności kredytowej ale we framkach do dawali chętnie!!! kroili procent kredytu, zmianę kursu i spred!!! a gdzie były te franki, które pożyczali, w kalkulatorze jako cyferki!!! więc co oni teraz stracą??? tylko kokosów nie skroją z kredytobiorców!!!

Najnowsze wpisy