Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NBP: koszt prezydenckiej ustawy frankowej to 44 mld zł

NBP: koszt prezydenckiej ustawy frankowej to 44 mld zł

Wyświetlaj:
stratny608 / 87.86.182.* / 2016-02-10 13:45
stratni to tylko beda prezesi bankow i zarzady bo premie im spadna z 10mln na 1mln
iytf / 5.57.170.* / 2016-02-10 13:45
Panie Prezydencie, ratuje Pan głównie przed stratami polityków i tzw. biznesmenów wszelkiej maści, bo to oni brali wielkie kredyty we frankach śmiejąc się z nas wszystkich, którzy mieli kredyty w złotych, wręcz nas wyszydzając. Z pełną świadomością dokonali tego wyboru licząc się ze stratą. Teraz gdy pojawił się problem, to mamy go rozwiązać za nich - CZYLI SPŁACIĆ ICH DRAŃSTWO. Mojego kredytu w złotych nikt nie spłaci za mnie. Ale ja nie jestem politykiem i biznesmenem, nie jestem przy władzy, nie jestem władzą ani jej nie stanowię.
zwykłyRP / 78.9.102.* / 2016-02-10 13:58
Co za idiotyczny wpis !!! Gdzie w ustawie jest słowo o udziale budżetu państwa w spłacie tych kredytów ? Po drugie o ile pamiętam, to kredyty frankowe brali w znakomitej większości ci, którzy nie mieli zdolności kredytowej dla kredytów złotowych. Oczywiście byli krezusi, których było stać na złotówkowe kredyty ale przez chciwość wzięli frankowe ( nie wyłączając samych bankowców ), aby szybko je potem przewalutować na złotówkowe gdy zaczęło być gorzej ( co ciekawe w mediach w tym samym czasie gdy np. Petru przewalutowywał swój kredyt frankowy, wszyscy ekonomiczni mędrcy jak jeden mąż mówili by nie przewalutowywać tych kredytów ! ). Tak wiec frankowicze to byli głównie ci średniacy, którym banki niezbyt chętnie chciały udzielić kredytów złotówkowych. Pisze "średniacy" biednych nie stać ani na złotówkowe ani na walutowe kredyty - czyli tak na oko ponad 50 % społeczeństwa.
PZ1205 / 95.51.169.* / 2016-02-10 13:45
Instytucja Pana M. Belki i jej analizy odnośnie kredytów tzw "frankowych" z istotnym uzupełenieniem ,ze sam M. Belka kłamie publicznie, są ewidentnie działaniem pro banksterskim. Mówiąc wprost i najkrócej, wyliczenia nie powinny się odnosić do kosztów tzw strat w kontekście państwa, tylko o tym, ile złodziejskie banki stracą,Czy zatem analizy biorące pod uwagę straty złodzieja powinny być w ogóle brane pod uwagę? Złodziej ukradł, złodziej musi oddać i żadne analizy w tym kształcie nie powinny wychodzić z instytucji zaufania publicznego jaką jest NBP. Są na to dokumenty ,ze żadnych fizycznie franków nie było https://www.snb.ch/.../source/sem_2008_09_22_background.pdf , a kredyt był instrumentem finansowym odnoszącym się do zwrotu czegoś czego nie było, na dodatek z procentem. To jest zwyczajny szwindel i oszustwo. Pan M. Belka w pierwszych słowach tej analizy powinien podac ze banki sa same sobie winne tych utraconych korzyści i to powinna być przewodnia wykładnia tej analizy.
enigma271 / 79.189.246.* / 2016-02-10 13:45
Ale LIPA. artykuł sponsorowany przez banki. Owe 44 miliardy koszt dla banków- nie osiągną zaplanowanych zysków na lichwiarskich machinacjach. LICHWA JEST PRZESTĘPSTWEM w normalnym państwie.
jan56 / 80.52.179.* / 2016-02-10 13:44
Zanotują mniejszy zysk a nie straty a to duża różnica.
icek1017 / 37.152.19.* / 2016-02-10 13:43
O Boże. Nie wierzę!!!
orzygoda przygoda kazdej chwili szkoda / 79.189.59.* / 2016-02-10 13:41
to kiedy ta manifestacja osób z nietrafionymi kuponami lotto?? ktoś nasz oszukał i nie możemy tego tak zostawić wyjdźmy na ulice!!!żądamy rekompensat !!!!
Pablo997 / 81.190.8.* / 2016-02-10 13:40
Banki krzyczą o stracie, ale czego, fikcyjnego zysku który dopisali sobie na zarobieniu na sprzedarzy franków których nikt nigdy nigdzie nie widział??? KINO
Czemu nie krzyczeli jak dawali te kredyty.
Tu nie ma strat a jedynie wyrównanie wyliczeń matematycznych do PRAWDZIWYCH kosztów mieszkań zamiast fikcyjnych wycen tego samego towaru. Jak to możliwe, że mieszkanie na rynku kosztuje np. 300 tys (na tyle był kredyt), a wg umowy bankowej jest teraz warte 500 tys??? CUD Panie!
Nie krzyczeć mi o stratach, ale powrocie do uczciwości.
Nikt nie chce nic za darmo, ale wyprostować to trzeba koniecznie...
Pozdr
przygoda przygoda kazdej chwili szkoda / 79.189.59.* / 2016-02-10 13:45
a jakby Ci umożyli połewę tego kredytu we frankach to przyszedłbyś oddać należna część bo to nieuczciwe w stosunku do innych?? jak ktoś jest chytry to traci 2 razy zasada stara jak świat!! z drugiej strony co za debil bierze kredyt w walucie w ktorej nie zarabia?
Pablo997 / 81.190.8.* / 2016-02-10 13:56
Koleżko/żanko, przede wszystkim jak szukasz debila, to należy zacząć od spojrzenia w lustro.
Po drugie, teksty należy czytać ze zrozumieniem. Nikt nie oczekuje spłaty kredytu za niego, nie wiem skąd w ogóle wzięła się taka teoria. Przeczytaj jeszcze raz tekst to zrozumiesz, że bankom chodzi o utratę zysków, których nie osiągnęli, a kreatywnie sobie księgowo dopisują.
Powtarzam, mieszkanie kosztujące na rynku 300tys w banku, ale tylko na papierze, kosztuje 500tys. Chyba zgodzisz się że to jest chore.
To najprościej ogłosić upadłość, i kto w tedy będzie w czarnej ... o no proszę, bank. Czyli bankom też powinno jednak zależeć na wyprostowaniu sprawy...
kl20f / 178.43.3.* / 2016-02-10 13:40
Co za bezczelne kłamstwa, liczby z sufitu, jakie straty? Tzn. jakby teraz złoty się umocnił, to banki by upadły, bo "frankowicze" zapłaciliby mniej? Ludzie obudźcie się, banki strzygą wszystkich, tylko jednych więcej innych mniej. Wynajmują ludzi do pisania kłamliwych komentarzy i szczucia jednych na drugich, żeby tylko móc dalej kraść i doprowadzać ludzi do ruiny. Frankowy przekręt musi się skończyć, pytanie tylko, czy banki będą miały mniejsze zyski, czy zatrzymają zyski a ludzie zaczną masowo tracić dobytek. życia.
Gutek245 / 37.47.44.* / 2016-02-10 13:40
Banki nie stracą tylko mniej zarobią i mniej wyślą do Niemiec czy wy tego nie rozumiecie???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
inny prof / 46.77.124.* / 2016-02-10 13:47
Otóż to. Komentarze rozsadniejsze niż prognozy i ostrzeżenia prof Belki!!! Kto mu płaci za sianie takiego niczym nieuzasadnionego defetyzmu?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Drrryyg / 91.219.120.* / 2016-02-10 13:39
Niech PIS za frankowiczow dawali bankom 10% karę za mafijne wyłudzenia pieniędzy z kredytów. To będzie uczciwe.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gregg123 / 37.47.44.* / 2016-02-10 13:38
Banki zagraniczne płacą wielkie pieniądze dla troli aby obalić pomysł prezydenta. Niech juz zaczną lepiej oszczędzać. Dlaczego NBP nie obliczy ile frankowicze zaczną kupować polskich produktów i jakie będą wpływy z podatków do skarbu państwa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
waldomoro / 188.146.72.* / 2016-02-10 13:38
Banki stracą! Przecież to straszne:))))
Lubiel / 194.187.55.* / 2016-02-10 13:38
Ludzie, zacznijcie myśleć. Jak banki zanotują straty, to i Wy zanotujecie straty. Banki to nie instytucje charytatywne. To, czym banki dysponuja, to są Wasze/nasze pieniądze. Jak banki będą musiały płacić ludziom, którzy parę lat temu chcieli być większymi cwaniakami, niż reszta narodu, to przekierują to z waszych/naszych wkładów. To są naczynia zamknięte i połączone. U nas nie ma banków, gdzie na samej górze siedzi jeden gruby bankier, który jednemu da a innemu nie, a generalnie wszystko zabiera sobie. Banki, to instytucje, które mają chronić nasze pieniądze w nich zdeponowane. A ja nie życzę sobie, żeby moje pieniądze poszły do ludzi, którym wydawało się kiedyś, że są ode mnie mądrzejsi. Ja brałam kredyt w złotówkach. I tyle. Ewentualnie proszę mi zwrócić z części przeznaczonej na ratowanie frankowiczów kwotę, którą przed laty przepłaciłam biorąc ten kredyt w złotówkach
Ob-serwer / 178.212.146.* / 2016-02-10 13:44
droga Pani, nikt Pani o zdanie nie będzie pytał w tym kraju są lepsi i gorsi i to jest polityka dzisiaj rządzących pogłębiać podziały
Zatroskany / 95.160.56.* / 2016-02-10 13:37
Projekt ustawy tzw. " frankowej" to czysty populizm. Gdybyśmy jako społeczeństwo mieli ponieść takie koszty to cofnęłoby to Polskę na obecną pozycje Ukrainy lub nawet Białorusi. Długofalowe efekty społeczne byłby tragiczne. Żaden rozsądny polityk a tym bardziej mąż stanu nie powinien składać takich obietnic.

Najnowsze wpisy