Forum Forum dla firmDotacje

NBP: Nie ma zagrożeń dla kursu złotego

NBP: Nie ma zagrożeń dla kursu złotego

Money.pl / 2011-07-19 14:15
Komentarze do wiadomości: NBP: Nie ma zagrożeń dla kursu złotego.
Wyświetlaj:
konstantynopolowiczcalineczka / 95.41.24.* / 2011-07-20 09:38
Złotówka wobec euro czy dolara wcale nie jest słaba. Więc nie ma podstaw, by ją dalej umacniać. Co innego wobec franka. Ale to pokazuje, że główną przyczyną jest franek, a nie złotówka. Więc możliwości manewru na umocnienie złotego względem franka są ograniczone. Z MF jak mantra popłynęła wiadomość o wspieraniu polksich eksporterów. A ja sobie myślę, że jestem świadkiem jakiejś narodowej paranoi. Polska gospodarka to nie tylko eksporterzy, ale przede wszystkim konsumenci, więc nie rozumiem, czemu ma być presja na osłabienie złotego. Słaba złotówka to wyższe ceny importu np. paliw i mniejsza konkurencja na rynku dla rodzimych producentów. Eksporterzy powinni zatroszczyć się o konkurencję nie tylko na polu ceny, ale przede wszystkim jakości. Wiem, jak złotówka będzie mocna, padną "polskie" fabryki, to niczego produkować nie będziemy i ludzie w kraju stracą pracę - bywają takie argumenty. Tyle że pracę stracą również wtedy, gdy świat pójdzie daleko do przodu ze swoją ofertą i nikt nie będzie chciał kupować naszych produktów tylko dlatego, że są tańsze.
pomierski / 2011-07-19 16:08
...a teraz nagle przejęli się eksporterami. Ściemniacze i hipokryci!
Dziękuję Wam, łaskawcy, że jak już nie macie co pieprzyć, to nagle zainteresowaliście się mną jako eksporterem. Wieeeeelkie dzięki, idę na pielgrzymkę w intencji NBP...
nieotake / 91.94.255.* / 2011-07-19 16:05
no to skoro osłabienie "pozytywnie wpływa na eksporterów" to czemu pingwiny daliście zgodę na notoryczne umacnianie złotego poprzez sprzedawanie eur na rynku??
Słabomocny / 178.73.49.* / 2011-07-19 20:49
no i jakoś się nie umacnia...
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-19 14:15
Nie spodziewałem się, że doczekam czasów tak bezczelnej propagandy - jak w bajce o nagim królu
specjalistaOrganista / 194.187.74.* / 2011-07-20 15:06
dokładnie, mogliby w ogóle się nie wypowiadać, albo niech ktoś odpowiedzialny za propagandę na portalu money.pl wytnie ten szum informacyjny, no chyba że przeklepują wszystko jak leci BEZMYŚLNIE.

Najnowsze wpisy