Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NBP ostro o pomocy dla frankowiczów. Według banku może być niekonstytucyjna

NBP ostro o pomocy dla frankowiczów. Według banku może być niekonstytucyjna

Wyświetlaj:
pandik / 193.178.243.* / 2015-08-07 08:55
Za to lekceważenie bezprawnych zapisów zawartych w umowach jest jak najbardziej zgodne...
xyz100 / 77.245.242.* / 2015-08-07 08:53
Ustawodawca robi co chce i rzeczywiście wtrąca się w umowy pomiędzy dwoma podmiotami ale to już nie pierwszy raz. Tak samo było z OFE, umowy podpisywaliśmy z danym ubezpieczycielem, a w ubiegłym roku nasze "kochane"PO zabrało nam ponad połowę pieniędzy z kont OFE. Jakim prawem pytam, czy OFE miało prawo przekazać do państwa pieniądze, które to im powierzyliśmy, to z nami podpisali umowę.
BanGinSan / 78.133.234.* / 2015-08-07 08:52
A mnie namówiono w banku (PKO SA-Lublin) na zakup akcji inwestycyjnych u jakiegoś yebanego Pioneera. Po roku straciłem połowę bo przyszedł kryzys i z 6 tysi zrobiło się nieco ponad 3. A tak ładnie wyglądało na tabelkach .... Czy ja też mogę liczyć na zwrot utraconych (czyt. ukradzionych przez banksterów) pieniędzy ??
HM / 83.25.204.* / 2015-08-07 08:50
A czy zwalnianie z opłat za autostrady wg widzi mi się tzn. wg dziwnej ustawy o kolejkach (jaka jest definicja kolejki na autostradzie przed bramką?) to jest konstytucyjne?
safka / 188.146.94.* / 2015-08-07 08:49
Sam się nachapał... ale dalej siedzi
ploik / 217.28.149.* / 2015-08-07 08:47
a program MdM jest zgodny z Konstytucją? A to, że w umowach kredytowych są klauzule niedozwolone nie narusza konstytucyjnej zasady państwa prawnego? Panie Belka, Pan już się skompromitował.
Pablooo464 / 80.55.6.* / 2015-08-07 08:50
Może i narusza ale od tego są Sądy i tam szukajcie pomocy!!!
Pawełłłłłłłłło / 80.55.6.* / 2015-08-07 08:34
Już nigdy nie zagłosuję na PO i PiS. Przez kilku Kowalskich frankowiczów stracił cały naród. Trzeba być debi...em żeby nie widzieć konsekwencji tej kiełbasy wyborczej. Kto zrekompensuje straty przyszłych emerytów którzy właśnie tracą miliardy na tej decyzji. Co to jest za wtrącanie się w umowy które każdy zawierał świadomie. Nie miał zdolności w PLN to wziął we frankach "bo mnie stać" i teraz wielki płacz oraz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Mam dosyć już decyzji tych zdrętwiałych polityków którzy robią wszystko pod publikę kosztem dobroci dla całego kraju. Drodzy politycy doprowadziliście do sytuacji w której ludzie nie widzą potrzeby "służby krajowi", nie zaszczepiacie u młodych ani 1% patriotyzmu, a tych którzy go mieli to skutecznie pozbawiliście.
kgf / 89.230.79.* / 2015-08-07 08:30
Tak , najpierw było cwaniactwo przy braniu kredytu we frankach , a teraz rżnie się głupiego , że nie przewidzieli wahań kursu walut ,. uważam ,że te protesty i działania rządu to łapanie wyborców , setki tysięcy osób płaci i płaciło kredyty w złotych , euro , dolarach i jenach i płaci i nie udaja ,że nie wiedzieli o płynności kuru walut
rhuser / 83.15.12.* / 2015-08-07 08:50
Cwaniaki frankowicze płakali, teraz płaczą cwaniaki bankowi.
A tak naprawdę to zyskali jedni i zyskają drudzy. Kredytów we frankach nie brał pierwszy lepszy Kowalski, to było dobrze przekalkulowane działanie - niższe oprocentowanie, niższe raty, bank zarabiał na różnicach kursowych.
Teraz banki płaczą ile ich będzie kosztowało ratowanie frankowiczów, ale realnie patrząc i biorąc pod uwagę wymagania ustawy o wielkości mieszkania, że nie może być na wynajem itp. to ilość ubiegających się o przeliczenie kredytu na PLN wyniesie max 20% wszystkich frankowiczów.

Tylko dlaczego osoby nie mające kredytu, przynoszące pieniądze do banku zarabiają 1% rocznie na lokacie przy inflacji zbliżonej lub wyższej - kto takie osoby wspomoże? Państwo, Banki - raczej nie!
wnerwiony / 212.160.172.* / 2015-08-07 08:26
mam kredyt w euro - czy też mi pomogą? nie bo mają w d...pie - pomagają tylko biednym cwaniakom drącym ryja. Belka dobrze gadasz - dlaczego pomagamy tylko jednej grupie kredytobiorców. może wprowadzić ustawę dla złotówkowych którzy spłacali 100% większe raty od frankowiczów żeby teraz umorzyć część odsetek bo de facto spłacą w takim razie znowu więcej niż frankowicze i znowu złotówkowi będą wyrolowani.
PO - sory - wasz były wyborca, PIS - sory wasz niedoszły wyborca
JAZZ157 / 178.217.193.* / 2015-08-07 09:09
CO TY CHRZANISZ PAJACU. iLE TWOJE EURO POSZŁO DO GÓRY O 50 GROSZY?! FRANK POSZEDŁ O 100%. i DO TEGO ZŁOTÓWKA SIĘ OSŁABIŁA. A ZA TO ODPOWIEDZIALNE SĄ BANKI I PAŃSTWO. POZA TYM RATA FRANKOWICZÓW BYŁA OKOŁO 20-30% TAŃSZA NIŻ ZŁOTÓWKOWICZÓW ZE WZGLĘDU NA RYZYKO KURSOWE. ALE POWINNY BYĆ JAKIEŚ REGULACJE W UMOWACH NA TAKI WYPADEK GDY KURS BĘDZIE AŻ O TYLE WIĘKSZY JAK STAŁO SIĘ TO TERAZ. DLA MNIE PROBLEMEM JEST TO ŻE NIE MOGĘ NIC TERAZ ZROBIĆ ZE SWOIM MIESZKANIEM BO PO 8 LATACH SPŁACANIA NIE SPŁACIŁEM NIC Z KAPITAŁU A WARTOŚĆ KREDYTU WZROSŁA O 100 TYŚ.
Exciter / 149.226.255.* / 2015-08-07 08:26
Nigdy nie czułem się tak oszukany przez Państwo jak teraz. Niedawno nie mogłem uwierzyć że na Ukrainie cichaczem coś podobnego przegłosowali tylko tam skala jest dziesięciokrotnie mniejsza i to kraj totalnie skorumpowany w stanie wojny. Teraz uważam że mój kraj zaczyna przypominać Republikę Bananową. Kiedyś głosowałem za PO później nie chciało mi się iść a teraz na pewno pójdę i zagłosuję na partię która będzie miała największe prawdopodobieństwo odsunięcia ich od władzy!!!
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-07 08:22
Gdzie był KNF w latach 2005-2008 oraz Urząd Ochrony Konsumentów !!!.

Politycy CHEŁPILI się wtedy wzrostami gospodarczymi wywołanymi takimi produktami jak:

1. Kredyty hipoteczne w CHF
2. Ubezpieczenia na Życie ze składkami regularnymi

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !!!. Chyba tylko po to by żyło „wam” się lepiej !!!. Teraz chcecie PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu 15-25 mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD). Rozłożonych np. w pięcioletnim wehikule transferowym lub nawet ich przesuniętym w czasie rewersem, zabezpieczoną skutecznie inżynierią finansową i wypchaną na rynki zagraniczne. Nazwa produktowa „ DOBRY DOM POLSKA ”. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN.
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.

oto jak Duda i PIS pomogli frankowiczom i jak pomogą na jesieni
Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego z 2006r.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415
ewa21 / 91.229.22.* / 2015-08-07 08:20
mogę sobie myslec...:) ale , Ja, obywatelka RP wyrażam ch...oburzenie przeciwko takiej postawie Panstwa, ja tez brałam kredyt w 2007 roku gdy frank był fenomenem dla kredytobiorców, ale po wielu dyskusjach, po długim namyśle postawiłam na ZLOTEGO, choć rata , przy 240 tys na 30 lat wynosiła 1640 zł. ...a rata we frankach ok 950,-. To była moja decyzja tak jak frankowiczów, ale im teraz trzeba ułatwić spłatę. TYLKO, dlaczego?...wiem wiele już o tym pisano, mówiono, mądrzy i mniej mądrzy wypowiadali tysiące kwestii. I pewnie będzie tak jak zdecydują ci którzy maja w tej decyzji jakieś. interesy, ktoś komuś coś, a obywalete dziela się na klasy , poziomy i ważności, lepsi i gorsi... ot, ludzie, którzy tworza kraj....!!
santi 2015 / 37.152.18.* / 2015-08-07 08:15
Ręka rękę myje. czyżby nbp bał się że i jemu coś mogą narzucić ? jakie przewalutowanie ??? unormowanie sytuacji, uwolnienie ludzi z paranoi. kto widział jakiegokolwiek FRANKA ??? banki stracą ???? g... prawda nie będą tylko mieć takich ZYSKÓW jak teraz. Same powinny zaproponować rozwiązanie przez te lata nażarły się naszym kosztem wystarczająco. I większość z nich jest zagraniczna - czyli my jak niewolnicy harujemy dla kilku zagranicznych krezusów
zibi 1970 / 83.28.237.* / 2015-08-07 08:13
To jest jawne bandyctwo ze strony państwa. To co ja za to że mam kredyt w zł. to jestem obywatelem 2 kategorii i nie należy mi pomagać, a ktoś kto beztrosko brał kredyt we frankach znowu się śmieje. W jakim kraju ja żyję??????????????????
Grzesiek 730202 / 178.183.1.* / 2015-08-07 08:06
a kto mi pomożed jak WIBOR pójdzie do góry, mam w złotówkach.
Niesdtety jestem za biedny żeby mieć we frankach.
Spłacili duzo mniej ode mnie i chcą żeby państwo im pomogło czyli my podatnicy.
Najbardziej głupia kiełbasa wyborcza. Teraz wzrośnie oprocentowanie kredytów i wszyscy zapłacimy za "frankowicza Kowalskiego". Tym bardziej że w rządzie siedzi dużo frankowiczów.
Mamy równouprawnienie to dlaczego im mamy pomadać a innym złotówkowcom nie co na to konstytucja????
Niusiek / 83.3.97.* / 2015-08-07 08:13
To ciekawe. Jesteś za biedny żeby mieć kredyt we frankach a mnie żaden bank nie chciał dać kredytu w złotówkach a oferowano we franku. A mam takie samo prawo do mieszkania jak ty, prawda?

Najnowsze wpisy