Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NBP ostro o pomocy dla frankowiczów. Według banku może być niekonstytucyjna

NBP ostro o pomocy dla frankowiczów. Według banku może być niekonstytucyjna

Wyświetlaj:
permanentny / 37.47.42.* / 2015-08-07 01:03
Swoje malwersacje wobec klientów kredytów w CHIF banki chętnie by utrzymały, ale nic z tego! Dosyć naciągactwa ! Przewalutowanie z dnia podpisania umowy to jedyne rozwiązanie. Konsekwencje ma ponieść oszust, a że są nim banki to niech się ciesza, że ich prezesi za te malwersacje nie idą na wiele lat w odosobnienia.!
jacek960 / 188.23.5.* / 2015-08-07 02:21
Ale jest też trzecia grupa kredytobiorców - ci, którzy mogli wziąć kredyt złotowy, ale decydowali się na franka tylko i wyłącznie ze względu na niższą ratę. To była już czysta spekulacja. Wbrew temu, co teraz twierdzą niektóre z tych osób, miały one pełną świadomość, czym jest ryzyko kursowe. Pewnie dziś mało kto o tym pamięta, ale na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem PKO BP, Banku Pekao SA, ING Banku Śląskiego i BZ WBK - zwrócił się do generalnego inspektora nadzoru bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych właśnie ze względu na potrzebę ochrony kredytobiorców przed ryzykiem kursowym.
eerreess / 46.215.7.* / 2015-08-07 01:19
Analfabeci brali kredyty?? A może idioci?? Nie! To tępi cwaniacy myślący, że złapali niebo i za darmo dostaną mieszkania na wynajem. Albo ambitni, których było stać na kawalerkę w Piasecznie a kupowali 60 m w Warszawie.Trzeba było myśleć a nie teraz jęczycie i każecie wszystkim płacić za was.
Dawid643 / 77.253.202.* / 2015-08-07 00:45
To nie uczciwe kto brał kredyt we frankach niech spłaca we frankach, mi nikt nie zwrócił jeszcze nic za podjecie błędnej decyzji, kto ryzykuje ten ma! Co ma powiedzieć reszta społeczeństwa która teraz zapłaci za błędne decyzje innych Polaków, naturalne jest, że banki podniosą opłaty za rachunki karty itp. i kto a to zapłaci - Ty i ja, Jestem absolutnie przeciw takim praktykom.
Stefff / 86.63.82.* / 2015-08-07 01:30
W takim razie nie doplacajmy do kredytow do mieszkan dla mlodych i wielodzietnych, jak ich nie stac niech wynajmuja ... to takie polskie
marek1960449 / 89.69.69.* / 2015-08-07 00:36
nie bronię ich, ale maja prawo czuć się wyrypani... kredyt we frankach, których bank nigdy nie miał. manipulacja i zdzierstwo (prowizje). ma w dooopie ich zyski, które nie sa naturalnymi zyskami, nic nie produkuja, a żerują n acałych narodach. Ja biorę pensję w kasie firmy i cześć.
benol / 87.248.67.* / 2015-08-07 00:34
Brałeś we frankach ,spłacaj tez we frankach. !!!!!!!!!!!! Kalkulowałeś na swoją korzyść ,pech i płać TY anie JA !!!!!!
paweł12345 / 31.174.60.* / 2015-08-07 00:32
Klika sejmowa zadłużona głównie we frankach załatwiła sobie spłatę zadłużenia na koniec swojej kadencji.
To skandal, że nikt nie pochylił się nad spłacajacymi kredyty w PLN, którzy płacili przez wiele lat wyższe raty.
Proszę aby Sejm również nam obniżył o 90 procent różnice w nadpłacanych ratach w porównaniu ze spłacanymi ratami we frankach. Niech będzie sprawiedliwie. Kto ma kredyt w PLN niech się przyłaczy.
Pozdrawiam
Maciek121 / 86.63.82.* / 2015-08-07 01:04
Masz racje, Panstwo powinno pomagac wszytskim. Nigdy niczego nie robia kompleksowo: kiedys ludzie za gruba kase wykupowali mieszkania, pozniej reszta obywateli mogla za 1 zl wykupic, wtedy tez nikt nie zrekompensowal tym ktorzy wczesniej wykupili, Ty, ja i wielu innych wzielismy kredyty na mieszkanie i splacamy je, a nasze panstwo rozdaje patologiom (w wiekszosci) mieszkania i smieja sie nam prosto w twarz, takich przykladow jest masa wiec cieszmy sie ze chociaz jakas grupa osob ktora rzetelnie splaca raty bedzie miala lepiej, czy to zlowkowicze czy frankowicze
jarek385 / 92.110.153.* / 2015-08-07 00:26
Niekonstytucyjne jest wysyłanie polskich żołnierzy na wojny w krajach w których żydzi chcą przejąć władzę . Ale żydzi u władzy w Polsce nie przejmują się tym. Pora rozgromić żydowską mafię tak jak zrobił to Światosław I Zdobywca, Filip Piękny i wielu patriotów z różnych krajów w których knuli żydzi. Nie pozwólcie się omamić retoryką Dudy. To on ratował żydów Kaczyńskich z przekrętów spółki Telegraf. Czy to żyd Kwaśniewski wysłał GROM do Iraku? Żydzi walczą ze sobą od tysięcy lat. Poznajcie historię. "Profesorowie" historii to żydzi. Sprawdźcie listę żydów w Polsce. Zwaśnione strony żydowskiej odwiecznej wojny współpracują ze sobą kiedy muszą ogłupić goim.
Koral0001 / 70.199.112.* / 2015-08-07 04:18
Wiekszosc poslow zaciagnela kredyty we frankach, wiadomo tez ze kpowali duze mieszkania 100m2 dlatego zmienioni wiekkisc mieszkania , teraz gdy juz zdaja sobie sprawe ze nie bedzie ich w rzadzie , mniejsza kasa a kredyty nalezy splacac, pani kopacz przyszla im z pomoca. Wiekszosc z nich bedzie bez pracy wiec splenia jakies tam kryteria. Nie cieszcie wiec. Frankowicze ze to o was tak troszyczy sie obecny rzad tylko o swoich mninstrow Za ta szczodrosc pani Kopacz zaplaca wszyscy polacy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
antyq / 85.222.118.* / 2015-08-07 00:22
Panie Belka. Przecież żaden z tych banków nie dawał kredytów ze swoich walut tylko przeliczał złotówki na waluty. A więc Banki za te oszustwa jak najbardziej powinny ponieść konsekwencje.
hgfds / 83.4.169.* / 2015-08-07 00:20
Bank ma rację. No nie może być tak ! Na tym polega właśnie rynek walutowy, na spadkach i wzrostach kursów!
ola23rf / 89.74.226.* / 2015-08-07 00:13
belka mam nadzieje ze zainwestujeszsz wszystkie swoje pieniadze w jakis trefny interes- strcisz wszystko- zostaniesz bez kasy i bedziesz musial w koncu isc do ciezkiej pracy za 1200 miesiecznie- zycze ci tego- podejzewam jak wiekszosc Polakow
megha / 77.114.58.* / 2015-08-07 00:11
ośle ja chciałem wziąć w pln, ale mi odmówiono bo nie miłem zdolności kredytowej, kogo było stac to wziął sobie w złotych innym banki same proponowały franki ale teraz oczywiście nikt o tym nie mówi, tylko patriotów ku...a wielkich zgrywają
zwz / 89.78.192.* / 2015-08-07 00:31
Ośle patentowany, jak cię nie było stać to nie powinieneś brać w ogóle kredytu. To ja może też powinienem teraz domagać się zwrotu od banku różnicy w oprocentowaniu i prowizji które zapłaciłaem w kredycie pln, a gdybym wziął we franku to bym nie zapłacił. Jak jesteś nieukiem to teraz sam płać za swoją głupotę,
focus900 / 176.221.121.* / 2015-08-07 00:29
Skoro nie miałeś zdolności to po co brałeś? Jak każdy Polak pokazać się musi, że stać go na więcej niż może sobie pozwolić. Czytałeś umowę podpisałeś więc teraz nie płacz. A ci co mają kredyty w złotówkach to gorsi są? Może im tez coś powinno się umorzyć?!!!
ET / 31.11.223.* / 2015-08-07 00:05
polski kraj polska waluta, cwaniaczków powinno sie nauczyć szacunku do ludzi którzy w tym samym czasie brali kredyty w PLN a teraz żadnej pomocy w spłacie nie uzyskaja
Maciek121 / 86.63.82.* / 2015-08-07 00:42
Gdybys tak te swoja "zyczliwosc i wrazliwosc na niedole innych" odstawil na bok i zasiegnal szerzej informacji, to tak jak wczesniej pisal megha doczytalbys ze ludzie nie mieli zdolnosci kredytowej w zlotowkach i od razu oferowano im kredyt we frankach bo tutaj spelniali kryteria. Gdybym ja ofrowal komus kredyt i ten ktos nie mial by zdolnosci w zlotowkach to nie oferowalbym mu kredytu w innej walucie bo ryzyko byloby za duze ... chyba ze mialbym chytry plan. A w ogole gdzie wtedy byl Pan Belka i NBP, straznicy praworzadnosci?!
wuj / 82.8.237.* / 2015-08-07 00:01
jesli brac na powaznie zasade rownosci wobec prawa to istnienie systemu bankowego jest niekonstytucyjne
dg / 82.8.237.* / 2015-08-06 23:59
a ten belka to sie czuje gubernatorem systemu finansowego w Polsce
anthr / 77.114.58.* / 2015-08-06 23:59
oczywiscie że ma racje o tym samym pomyslałęm jak czytałem jakie trzeba spełniac warunki, wiedziałem od razu że będzie tak że sie nie załapię, złodziejskie państwo, mam na spółkę z dziewczyną kredyt na dom ale ona ma jeszcze kredyt też we frankach na mieszkanie w boku które wynajmujemy zawsze to jakas lokata jak by co a kredyt z mieszkania spłaca sie po części z wynajmu.
wiec pytam czym sie różnie od innych którzy brali kredyt i teraz bedą mogli sobie go przewalutować, dlaczego ja nie mogę - gdzie równość prawa !!!!
warszawiak33 / 178.36.58.* / 2015-08-06 23:54
A zastanawiał się ktoś dlaczego te kredyty tak dobrze się spłacają ? Bo miliony ludzi w tym kraju na nie pracuje.Mnie pomaga babcia i rodzice.

Najnowsze wpisy