Forum TechnologieNauka i wiedza

Neandertalczycy wyginęli przez oczy. Były za duże

Neandertalczycy wyginęli przez oczy. Były za duże

Wyświetlaj:
acomitam / 91.238.233.* / 2013-03-20 08:14
Czyli gdyby nie mieli oczu w ogóle, wtedy byliby bardziej inteligentni i nie wyginęli, bo większa część mózgu mogłaby się poświęcić zabawom intelektualnym? Hm... Rewelacje na miarę XXI wieku!!! Słyszałem kiedyś, że wyginęli, bo mieli za duże głowy i często czopowali się w kanałach rodnych neandertalskich kobiet. Więc gdzie leży prawda? A co z innymi gatunkami, których w historii Ziemi wyginęło 99%?
Euromanika / 83.14.65.* / 2013-03-19 11:33
Bzdury bzdety. Przede wszystkim Neandertalczycy to inny gatunek ludzi ( nie kuzyn ) A z Afryki to to pochodzi Homo sapiens sapiens, czyli nasz gatunek który na swojej drodze spotkał Neandertalczyka właśnie na terenie obecnej europy. Mało tego Nasz gatunek mieszał z gatunkiem Neandertalczyka. Dowody są w naszym DNA. Podsumowując Nasz gatunek pochodzi z Afryki i w 10 tyś lat opanowaliśmy cały świat łącznie z Amerykami i Australią. Różnice w wyglądzie są tylko i wyłącznie wynikiem przystosowania się człowieka do warunków klimatycznych w jakich przyszło nam żyć.
Banalnie / 2013-03-19 15:54
No prosze Was...kto takie rzeczy wymyśla...zapewne oczy były tak duże, jak u pekińczyka i wypadały im przy każdym uderzeniu, dochodziło do zakażeń dlatego było tyle zgonów...
Observateur / 82.224.218.* / 2013-03-19 09:58
A blondynki z wielkimi oczami wcale nie wymieraja. :-)
pomierski / 2013-03-19 09:00
Chciałem te bzdury jakoś rezolutnie skomentować, ale nie jestem w stanie, bo ręce mi się trzęsą ze śmiechu.

Czytając ten "artykuł" sam zrobiłem wielkie oczy, więc zaczynam obawiać się o swoje życie... :D
antyelektorat / 2013-03-19 00:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy Ci naukowcy widzieli galago, lori i wyraki? Te ostatnie mają tak nieproporcjonalnie wielkie oczy, że idąc tropem rozumowania w/w naukowców, mózgi tych zwierząt nie zajmują się niczym innym tylko obsługą wzroku.
s-eksmisja / 94.231.55.* / 2013-03-18 22:40
A Curie-Skłodowska?
Jasillo / 79.184.243.* / 2013-03-18 19:17
Bzdury piszą. U człowieka przetwarzanie obrazu też wymaga ogromnych zasobów energii, a mózg mamy bardzo duży w porównaniu z resztą ciała. Skoro za Homo Sapiens byli słabsi to musieliby przegrać z Neandertalczykiem.
Dzisiaj wiemy już, że w Afryce krzyżowały się znacznie wcześniejsze odmiany "ludzi". W genomie paru Afrykańczyków odnaleziono dna wcześniejsze od neandertalskiego... a to oznacza, że w Afryce było też możliwe zachowanie starszych cech bez nawet szczypty przystosowań jak u Homo Sapiens. Ludzie są więc różni i mogą posiadać cechy pochodzące z różnych stadiów rozwoju człowieka.
Nie jest istotne gdzie powstał Homo Sapiens. istotniejsze jest, że rozdzielenie się tych pierwszych praludzi nastąpiło 300 tysięcy lat temu i część z nich wróciła lub pozostała w Afryce, a część poszła w dwóch kierunkach - Ci ze wschodu w izolacji zmienili się w skośnookich i żółtawych Azjatów, Ci którzy poszli jeszcze dalej na wschód stali się Amerykańskimi Indianami, a Ci idący do Zachodniej Azji i do Europy stali się Kaukazoidami. Część Afrykańczyków nie wymieszała się już z Neandertalczykiem jak Ci poza Afryką, za to udowodniono, że mieszali się ze starszymi praludźmi. Ewolucja człowieka szła różnymi ścieżkami. jest nawet teoria, że kolejne populacje praludzi zdobywały jakieś nowe umiejętności co wywołało błyskawiczne zmiany genetyczne z powodu nowych przystosowań i zmian trybu życia, co wywołało np. zmianę Neandertalczyków w Homo Sapiens np. poprzez zdobycie zdolności tworzenia ostrych narzędzi do cięcia mięsa zamiast targania całego cielska kosztem ogromnego wysiłku fizycznego. To dało Homo Sapiens przewagę poprzez ułatwienie polowań, ćwiartowania, przenoszenia mięsa i cięcia skóry na ubrania, co przeszło szybko w obróbkę kości na igły i tak dalej. To zmniejszyło zapotrzebowanie na energię i dało przewagę w walce z Neandertalczykiem. Neandertalczycy byli przystosowani do trybu życia łowcy w ekstremalnych warunkach, więc zakładanie, że nie dawali sobie rady na północy jest idiotyzmem, bo w końcu byli silniejsi i łatwiej utrzymywali ciepło, żyli tam też dłużej i zdążyli nabrać przystosować, choć z Homo Sapiens niestety nie mieli szans. Rozwój aparatu mowy spowodował błyskawiczne poprawienie komunikacji, zbudowanie rozwiniętej organizacji społecznej, szybkiego kumulowania nowych odkryć i wynalazków np. świec łojowych, podtrzymywania ognia, obróbki mięsa zamiast jedzenia na surowo lub gryzienia na miejscu. Człowiek to suma jego historii. Nie wolno zakładać, że wszyscy jesteśmy tacy sami, tak jak kobieta rożni się od mężczyzny, tak różne populacje człowieka też są odmienne i mają prawo tej swojej odmiennej tożsamości bronić, chronić i kultywować razem z dawnymi tradycjami. Nigdy nie wiadomo, które przystosowania przydadzą się ludzkości w przyszłości, musimy pozostać różnorodni by przetrwać jako jeden wielki różnorodny gatunek.
wał stadny / 79.186.18.* / 2013-03-17 16:09
Tak, tak. A dinozaury wyginęły, bo miały zbyt małe głowy w stosunku do całego ciała. Mała głowa, to również mały pysk, w związku z tym pysk nie był w stanie przeżuć odpowiedniej ilości pożywienia i dinozaury wyginęły ... z głodu.
zwłaszcza dzisiaj porodowo / 178.36.251.* / 2013-03-17 09:08
Mantrują o tym afrykańskim pochodzeniu bez sensu.Jak o łysych dinozaurach, do niedawna. Wyginęli przez podatki,co obserwujemy obecnie w Polsce.

Najnowsze wpisy