Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Negocjacje z Grekami trwały 17 godzin. Zobacz, na co się zgodziły Ateny

Negocjacje z Grekami trwały 17 godzin. Zobacz, na co się zgodziły Ateny

Wyświetlaj:
nick2 / 83.7.221.* / 2015-07-13 15:22
Niemcy powoli zajmują całą Europę . Czy kiedyś już tego nie było ???
marco 666 / 83.8.203.* / 2015-07-13 15:20
Grecy bez wahania zgodzą się na emerytury po 67 roku życia.Przerobią sobie daty urodzenia ( metryki urodzenia ) ,staną się starsi o 10 lat i po kłopocie. Na świecie będą się dziwić że 70 latkowie w Grecji wyglądają na 60 latków. Grecy stwierdzą że to zasługa ich klimatu i sposobu odżywiania się,więc wszyscy ruszą na wczasy do Grecji wydawać tam miliardy Euro,z czego Grecy bardzo się ucieszą.
Jaro194939992 / 213.158.197.* / 2015-07-13 15:19
Tak właśnie Grecja stała prywatną własnością Niemiec i Francji. Nieźle...
mana748 / 89.78.190.* / 2015-07-13 15:22
jednym słowem ''cudowny ten świat''.dla potężnych.
kazimierz9090 / 37.7.231.* / 2015-07-13 15:16
Bez jednego strzału współczesne Niemcy zrealizowały praktycznie wszelkie cele zakładane przed wybuchem I Wojny Światowej!
vdf / 89.79.126.* / 2015-07-13 15:15
400E (2 tys złotych) DODATKU miesięcznie za to że się nie spóźnili do pracy + pensja... taki kraj..
jabol / 77.253.128.* / 2015-07-13 15:10
hehehe i tak po raz pierwszy bez wystrzalu panstwo zostanie zaanektowane. Putin ty kołku ucz sie jak sie robi interesy. Dostana ziemie i niewolnikow na dokladke bez zniszczeń w kraju. Hehehe, wspaniale rozegrala to Merkel. Wszyscy obawiali sie Grexitu a ona dobrze wiedziala ze to bedzie Grenshluss. Brawo ta baba.
gość154 / 79.185.181.* / 2015-07-13 15:09
Była Grecja, BĘDZIE POLSKA W GRECJI. Donald już wie jak dowalić podatkami Grekom.
głodny / 83.20.64.* / 2015-07-13 15:09
Jest i druga strona medalu: to czy Grecja wywiąże się z podpisanych w Brukseli "papierowych obietnic"???
Cymek Szmul zawsze POwiadał: masz 1miliard długu - no - to TWÓJ PROBLEM !!!
Ale jak masz aż 300 miliardów długu - no - to jest problem JUŻ TYLKO TWOICH WIERZYCIELI !!!
Emeryt 54 / 83.22.150.* / 2015-07-13 15:07
Już niedługo będziemy następnym Landem Niemiec
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-07-13 15:35

Już niedługo będziemy następnym Landem Niemiec

Może i tak, ale oznacza to również funkcjonowanie u nas niemieckiego prawa -a temu specjalnie nie sprzeciwiałbym się. Wolałbym oczywiście same przepisy (bez ich twórców), ale nie można mieć wszystkiego naraz.
No tak / 83.25.229.* / 2015-07-13 15:15
do "Emeryt 54" - Nie wiem ile lat liczy sobie "Emeryt 54", bo ja mam lat 80 i chciałem odpowiedzieć że to czy będziemy Landem Niemiec zależy od nas a w istocie rzeczy od stanu naszej gospodarki. Im dłużej będziemy żyli ponad stan tym szybciej tym landem będziemy (Niemcy pracują do 67 roku życia lub krócej, ale jeżeli przepracowali 45 lat....a u nas?)
dziw / 213.109.32.* / 2015-07-13 15:06
Czyli, że już nie od środy (15.07.2015 r.) tylko od października, czyli nigdy - co było do przewdzenia.
tt82 / 89.65.22.* / 2015-07-13 15:05
Nic nie rozumiem co on czyta dobrze że jest podane tłumaczenie. Donald ma kłopot z przeczytaniem tekstu po angielsku to chciałbym posłuchac jak mówi cokolwiek z głowy a nie kartki. jak on dostał ta robote? ja do pakowania zupek w proszku w GB miałem test ze znajomosci j. angielskiego.
nospork / 188.116.35.* / 2015-07-13 15:22
Jak byś należał do loży, to żadnego testu byś nie zdawał.
mar-zal / 83.230.166.* / 2015-07-13 15:05
A PROPOS…
…aGREEKmentu
Dzisiaj obudziły mnie nad ranem fanfary, sztuczne ognie, salwy armatnie na wiwat, a na niebie pojawiły się baloniki… Powód? Nie będzie GREXITU! Unioniści po 17 godzinach gadki dogadali się, że Grecja się zreformuje i dostanie pomoc w postaci kolejnych miliardów euro…A raczej dostanie miliardy i się będzie reformowała… A może jednak będzie kontynuowała rozpoczęty proces reform, za co Bruksela odkręci kran z pieniędzmi…
Ależ nie! To przewodniczący Rady, Donald Tusk zapowiedział, „poważne reformy” i „wsparcie finansowe” dla Grecji i że to oznacza, że osiągnięto „aGREEKment” (zgrabny neologizm, brawo). I co? I nic! Od początku tego tzw. kryzysu greckiego twierdziłem, że NIC się nie wydarzy, że Grecja nie opuści Unii, ani strefy euro, bo gdzie jej będzie tak komfortowo, jak pod brukselskim parasolem? A jeżeli nawet by opuściła, to tez by się NIC nie wydarzyło, poza nakręceniem spekulacyjnego tsunami przez bandę finansowych hochsztaplerów różnej maści, ale zawsze podejrzanej konduity.
Zresztą ta banda już dawno swoje zarobiła, bredząc od kilku lat o tym, co to się wydarzy, gdy cała Grecja będzie przypominała ateński Akropol, czyli piękną, ale jednak ruinę. Sam Ryszard Petru, wielka, wschodząca gwiazda na firmamencie polskiej polityki, ileż to razy perorował o katastrofalnych skutkach greckiej astmy. A red. Jacek „Sumeinie Nardodów” Żakowski? Ileż to koszul rozdarł i rąk się nazałamywał nad losem Unii i Polski, które wręcz rozłoży na łopatki grecki exodus z Brukseli. Zresztą mądrali, którzy roztaczali wizje czarnowidzów była cała chmara, niczym szarańcza opadła na wszystkie media i dawaj pożerać zdrowy rozsądek czytelników, widzów i słuchaczy.
A ja mam pytanie, kto teraz zrekompensuje straty wszystkim tym, którzy na tych kasandrycznych przepowiedniach faktycznie stracili? Kto weźmie na siebie ciężar przeprosin choćby tzw. frankowiczów, którzy stracili wiele pieniędzy na drożejącym z powodu tej wywołanej burzy w szklance wody, franku? Kto, bijąc się w pierś, powie sakramentalne „przepraszam”, powie, że się pomylił, że nie miał racji, że niepotrzebnie bredził, że ogarnęła go „pomroczność jasna” , albo że upadł był na głowę i te jego gadki a propos Grecji to skutek jej stłuczenia? No KTO?
Oczywiście, NIKOGO takiego nie będzie! Ale jest to nauczka na przyszłość, choć od dawna wiadomo, czego uczy nas historia. Tego nas uczy, że niczego z niej się nie uczymy! Ale, niech tam. Niech to będzie jeżeli nie nauczka, to przestroga, którą warto zapamiętać, że tak jak „nie wszystko złoto, co się świeci”, tak i nie wszystko, co mówią tzw. eksperci jest warte więcej aniżeli przysłowiowy funt kłaków! (MJZ)
marianescu / 77.255.234.* / 2015-07-13 14:57
Historia dzieje się na Waszych oczach. Do tej pory mieliśmy do czynienia z wrogimi przejęciami firm, nie myślałem, że dożyję wrogiego przejęcia... Państwa, i to w środku Europy. I to za co? Za... papierki, tak papierki - pieniądz papierkowy nie ma żadnej wartości. To tylko luźna umowa, że jest coś warty. Kto z Was opierając często dorobek swojego życia, czy też ojca i dziadka ma nawet takowa umowę z podpisem? Nawet gdybyście mieli to co z tego? Nawet płemieł nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny - ileż to niespełnionych obietnic pozostawił Tusk i dał dyla do Brukseli? Uważacie, że to niemożliwe? A co mieliście do powiedzenia jak WASZE pieniądze z indywidualnych kont 2 filaru zostały skradzione w majestacie prawa? Nic. Co mieli do powiedzenia Cypryjczycy którym skradziono oszczędności z banków? Nic!
Patrzcie jak wygląda współczesne niewolnictwo.
Oczywiście Grecja chyliła się ku upadkowi - żyli po prostu ponad stan. Ale... mogli decydować o sobie, a teraz? Muszą tańczyć jak im zagrają.
tad / 78.11.150.* / 2015-07-13 14:57
Grecy wiedza co robią??Pożyczyłeś za tym zaufałeś to się oszukałeś To ten poniósł straty co pożyczył??

Najnowsze wpisy