Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nerwów na giełdach ciąg dalszy. Kiedy to sie skończy?

Nerwów na giełdach ciąg dalszy. Kiedy to sie skończy?

Wyświetlaj:
to jest tragedia ekonomiczna / 193.46.187.* / 2012-05-11 07:02

Elity żyją sobie w luksusie, marnotrawią pieniądze na bzdurne impresy, a zwykłym ludziom każą zaciskać pasa

Elita zatrudnia swoje rodziny w państwowych spółkach za ogromną kasę.Na potęgę;kuzyni, siostrzenice, dzieci kolegów - w państwowych firmach, bo tam można wyciągnąć szybko większa kasę.
Myjcie się dziweczyny, nie znaciie dnia, ani godziny / 178.36.40.* / 2012-05-11 00:06
No to jutro na giełdach trzęsienie ziemi.

Po sesji w Stanach JP Morgan nieoczekiwanie ogłosił poniesienie znacznych strat, akcje natychmiast poleciały mocno w dół. Sytuacja jest rozwojowa, najprawdopodobniej to dopiero początek strat.

Mocne spadki odnotowały natychmiast pozostałe duże banki, co spowodowało natychmiastowy spory spadek indeksów futures.
Eternit / 82.210.148.* / 2012-05-11 02:27
CEO skomentował stratę 2 milardów USD

The hedge was "flawed, complex, poorly reviewed, poorly executed and poorly monitored," CEO Jamie Dimon said on a hastily organized conference call.

Ponoć nie mogą się doliczyć kolejnego miliarda, więc straty pewnie będą wyhższe.

Swoją drogą fajnie być takim CEO banku. Można stracić 2 miliardy a kolejnego miliarda nie móc się doliczyć a i tak premia będzie.
kaziu002 / 93.154.249.* / 2012-05-10 21:13
Witam,

Panowie bardzo często czytam wasze wypociny, ale dziś dopiero pierwszy raz się wypowiadam. Nie jestem za zawodu ekonomistą tylko inżynierem, więc proszę wytłumaczcie mi jeden swego rodzaju "fenomen". USA drukują na potęgę Dolary, jednak dolar nie osłabia się w stosunku do innych walut, w tym Polskiej. Wg mnie logiczne by było gdyby wraz z dodrukiem, Dolar stopniowo osłabiał się do innych walut, które nie są "dodrukowywane".To pozwalało by zdyskontować infalcję, która obecnie zżera amerykańską gospodarkę. Dlaczego finansiści tak bardzo wierzą w USD?
kri / 95.49.181.* / 2012-05-11 03:13

USA drukują na potęgę Dolary, jednak dolar nie osłabia się w stosunku do innych walut, w tym Polskiej.

W skrócie inżynieria systemów.
Dolar był drukowany do sierpnia 2011r -QE2, a Dalsze drukowanie zablokował Kongres. Celem druku było wyeksportowanie inflacji do Chin które miały sztywny kurs Juana oraz wykupienie własnych długów. Obniżka stóp była bezskuteczna aby pobudzić gospodarkę. Drożejące surowce spowodowały osłabienie koniunktury w Chinach i jej chłodzenie rezerwami bankowymi. Z kolei Europa importując inflację wyczerpała rynek wewnętrzny, zahamowała rozwój słabszych państw Euro i spowodowała wzrost długów kredytowych a obsługa ich wymaga wysokiego kursu także PLN. Rozrosła się przy tym lewicowa Unijna biurokracja a gospodarka spada i staje się podatna na politykę Rosji. Wzrost cen paliw w USA spowodował rozwój substytutów łupkowych pozwalając na ograniczenie ich importu i bilansowanie pomimo spadku dochodów z firm w Chinach. Dlatego gospodarka USA posiadająca własny rynek stopniowo wychodzi z kryzysu utrzymując stabilne bezrobocie. Polska może pójść śladami USA, ale obecnie lewicowy zbiurokratyzowany Rząd poddaje się eksploatacji przez Niemcy i Rosję stosującą szantaż nuklearny Zapad.
wykresyGieldowe / 2012-05-10 21:28 / Tysiącznik na forum
USA drukuje dolary, ponieważ normalna kreacja pieniądza zamarała.

http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,rynek;kredytowy;-;usa,76044.html
Myjcie się dziweczyny, nie znaciie dnia, ani godziny / 178.36.40.* / 2012-05-11 00:07
Ale to nie jest wcale odpowiedź na zadane pytanie.
Widzę,że masz spore kłopoty z rozumieniem prostych spraw...
Too Big To Fail? / 178.36.156.* / 2012-05-10 20:33
W najbliższych czterech latach szykuje się, jak ocenia agencja S&P, doskonały sztorm na rynkach, z powodu konieczności sfinansowania rolowania długu korporacyjnego w wysokości, bagatelka, minimum 30 bilionów dolarów, plus 13 - 16 bln na cele rozwoju. Portfele funduszy są przepełnione tym długiem, z powodu obaw o stan finansów państw i ucieczki od długu rządowego, co teraz, w sytuacji delewarowania przez banki i kłopotów budżetowych, wymuszających oszczędności, doprowadzi do przewartościowania ryzyk jak i niedoborów finansowania, nawet dla dobrych kredytobiorców i zwiększy ryzyko inwestycyjne, bo rządy i bank centralne będą dysponować mniejszą elastycznością fiskalną i w polityce pieniężnej żeby przeciwdziałać wstrząsom jakie będą pojawiać się na rynkach.
Take the money and run / 178.36.156.* / 2012-05-10 19:07
Cisco -9,53%.
"Hopssa" nabiera rozpędu...
wykresyGieldowe / 2012-05-10 19:19 / Tysiącznik na forum
stary dobry Kenuś wrócił :-))
Fat Finger / 178.36.156.* / 2012-05-10 18:56
W Stanach produkują już energię elektryczną na bazie energii geotermalnej.
Polska ma ogromne zasoby tej energii i zamiast w puste stadiony, a także energetykę atomową, powinno inwestować się w bezpieczną, nie szkodzącą środowisku, niewyczerpalną energię tkwiącą pod naszą ziemią. Jak obliczali nasi eksperci w tej dziedzinie, rozwój energetyki opartej na tych zasobach pozwoliłby na stworzenie 5 mln miejsc pracy i eksport nadwyżek. Ale łatwiej nic nie robić, organizować igrzyska i podnosić wiek emerytalny...

U.S. Geothermal Announces New San Emidio Power Plant Beginning Performance Testing.
bokus / 79.184.134.* / 2012-05-10 19:31
i pieprzyć,że energia pozyskana z natury jest bardzo droga,niszczy środowisko i w ogóle nie kombinujmy bo jeszcze przez przypadek coś dobrego ktoś wymyśli i będzie tylko z tym problem.Trzymajmy się węgla i budujmy elek.atom
bo to duża inwestycja a przy takich razem kolegami możemy się obłowić.
matoł / 95.49.226.* / 2012-05-10 17:52
Te dane to niech sobie merkel i bruksela w dupe wsadzą raze z benem od drukowania
Żeby żyło się lepiej... / 178.36.156.* / 2012-05-10 18:09
Elity żyją sobie w luksusie, marnotrawią pieniądze na bzdurne impresy, a zwykłym ludziom każą zaciskać pasa, oszczędzać i pracować do śmierci, jak dostaną w ogóle pracę...
Dr. Frankenstein wyprodukował potwora / 178.36.156.* / 2012-05-10 17:50
Ropa Brent -0,35%.
Pompują jak oszalali, zapasy rekordowe, więc niedługo utoną w tym morzu ropy. Samochody coraz mniejsze, coraz mniej spalają, coraz więcej hybrydowych, elektrycznych, a coraz mniej ludzie mają pieniędzy, gospodarka się zwija, więc popyt na zbyt drogie paliwa od dawna spada.
Manipulanci chcący odsunąć krach jak najdłużej wyprodukowali znacznie większy...
Widać po tym, co dzieje się w Chinach.
Widać co dzieje się w strefie euro, widać po danych ze Stanów, Japonii, Indii, Australii.
Każda fikcja kiedyś ma swój finał / 178.36.156.* / 2012-05-10 17:16
Drachma będzie warta połowę tego, co przy wstępowaniu do euro.

What would the new Drachma be worth in Euros?

Athens: Far less than the rate that was used to convert Drachma to Euros in 2001. At least 50% less. For Greece, the exchange rate for the Euro will be the key, but you can’t forget that the Drachma will also have a new exchange rate for the dollar.
dr_dreyfus / 2012-05-10 17:11 / Tysiącznik na forum

Redakcjo jak kogoś dożywotnio banujecie[geniusz] za spam i rozwalenie forum to dlaczego nie jesteście konsekwentni i dopuszczacie chorego psychicznie naganiacza na swoje strony ?
melepeta / 91.216.160.* / 2012-05-10 17:24
Ty fajfus czy jak ci tam, jak ci się forum nie podoba to spadówa na niezależna.pl Tam możesz wylewać swoje żale do woli.
twinkie / 80.1.154.* / 2012-05-10 17:20
Jestem z niedźwiedzi.Ale mam psychola dosyć.
Wczoraj miał korbę i megakrach zamienił się w euforię.
Wszystkie dane jakie wklejał od miesięcy, świadczące( w jego mniemaniu) o końcu finansowego świata,przedstawiał jako argument do ożywienia.
To jest choroba.
Wielu z was ma obecnie takie nastawienie jak ja do parkietu.Zrozumcie mnie :)
Gdy taki oszołom robi wiochę na forum,aż wstyd pisać o spadkach.
Ktoś może pomyśleć że My "po jednych piniondzach" Pozdrawiam
janlew nielogo / 31.11.184.* / 2012-05-10 17:29
masz go dość bo nie wychodzi na kontraktach?
twinkie / 80.1.154.* / 2012-05-10 17:38
Mam dość kurestwa.On nie ma nic do moich kontraktów,bo przecież nie jest dla mnie żadnym wskaźnikiem.
Nie irytuje mnie nawet to,ze wciąż pisze o tym krachu.
Ale gdy jednego dnia,nagle to wszystko odwraca ogonem udowadnia, że to wszystko choroba,albo po prostu zawistne,szkodliwe spamerstwo.
Kolego.
Wszystkie rynki rosną,wtedy on wkleja spadające notowania ziarna kakaowca z komentarzem "oni już wiedzą!" :)))
Przecież to kabaret(i to taki psychiatryczny)
Jeszcze raz zaznaczam! Jestem z niedźwiedzi :)
dr_dreyfus / 2012-05-10 17:28 / Tysiącznik na forum

Gdy taki oszołom robi wiochę na forum,aż wstyd pisać o spadkach.

jest odpowiedzialny za rozjoobanie tego kącika razem z transwestytką a chore wizje końca świata napitala już ze 6 lat :)

REDAKCJO ! litości, ludzie oczekują konsekwentnego działania, zgodnego z regulaminem, który sami tworzyliście i wprowadziliście !!! !
I to miałoby być forum giełdowe? / 178.36.156.* / 2012-05-10 20:38
A powiedz, co by ktoś miał do poczytania, gdyby zostały tylko Twoje wpisy?
Przekleństwa i niemożność sklecenia choćby jednego zdania poprawną polszczyzną...
dr_dreyfus / 2012-05-10 20:53 / Tysiącznik na forum

twinkie / 80.1.154.* / 2012-05-10 17:38
+ - 0 usuń
Mam dość kurestwa.On nie ma nic do moich kontraktów,bo przecież nie jest dla mnie żadnym wskaźnikiem.
Nie irytuje mnie nawet to,ze wciąż pisze o tym krachu.
Ale gdy jednego dnia,nagle to wszystko odwraca ogonem udowadnia, że to wszystko choroba,albo po prostu zawistne,szkodliwe spamerstwo.
Kolego.
Wszystkie rynki rosną,wtedy on wkleja spadające notowania ziarna kakaowca z komentarzem "oni już wiedzą!" :)))
Przecież to kabaret(i to taki psychiatryczny)
Jeszcze raz zaznaczam! Jestem z niedźwiedzi :)
Klasyka Roka(u) / 80.55.247.* / 2012-05-10 17:10
...taki prymitywny numer DEKLI a ciągle są na to naiwni...
dr_dreyfus / 2012-05-10 16:44 / Tysiącznik na forum
Redakcjo jak kogoś dożywotnio banujecie[geniusz] za spam i rozwalenie forum to dlaczego nie jesteście konsekwentni i dopuszczacie chorego psychicznie naganiacza na swoje strony ?
janlew nielogo / 31.11.184.* / 2012-05-10 16:54
on cie codziennie przestrzega przed zagrożeniem z wyjątkiem wczoraj kiedy dopierał S i nie chciał żeby zbyt wielu leszcze robiło podobnie
zuberek / 31.175.244.* / 2012-05-10 16:46
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Stale wciskają ludziom klamstwa i mity / 178.36.156.* / 2012-05-10 16:34
Tylko wyjście Grecji i innych doprowadzonych przez euro do bankructwa, może je uratować.
Islandia też nie poddała się naciskom bankierów i nieźle sobie radzi.

Iceland’s jobless rate is 7.5pc, nota bene, and its economy grew 2.9pc last year (OECD data).
dociekliwy / 2012-05-10 16:50 / portfel / Tysiącznik na forum

Islandia też nie poddała się naciskom bankierów i nieźle sobie radzi

ile kasy pozyczyla ?
Toster3d / 83.21.75.* / 2012-05-10 20:58
zdrajcy pożyczyli, z tego powodu unieważnili swój dług i po prostu go nie spłacają. Dlatego jest cisza medialna na ten kraj by nie zadziałało to jak reakcja łańcuchowa.
dociekliwy / 2012-05-10 21:03 / portfel / Tysiącznik na forum
ja mialem na mysli nowy dlug pozyczki wziete od instytucji miedzynarodowych przez nowe wladze
janlew nielogo / 31.11.184.* / 2012-05-10 16:44
jeden mały pretekst i w usa mają flash crash -10%
zuberek / 31.175.244.* / 2012-05-10 16:48
to bedzie atomowy krach,przygotowania na ukonczeniu !
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy