Forum Forum prawneCywilne

Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała Prokuraturę

Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała Prokuraturę

fikcyjnydlug / 2013-01-16 20:46
Netia SA wkręciła mnie w fikcyjny dług a następnie zignorowała postanowienie Prokuratury w tej sprawie, stawiając się tym samym ponad polskim prawem

W wielkim skrócie sekwencja wydarzeń wyglądała tak:

1) W lipcu 2011 chciałem zamówić w Netii Internet dla mojego przedsiębiorstwa ale ostatecznie z tego zrezygnowałem
2) Umowę miałem dostać wyłącznie do wglądu e-mailem, ale ona została do mnie od razu wysłana kurierem do podpisu. Oczywiście ja niczego im nie podpisałem ani nie odsyłałem do wdrożenia w życie
3) Umowa ze sfałszowanym podpisem w magiczny sposób jakoś znalazła się w systemach Netii
4) Ja wyjaśniałem i tłumaczyłem przez e-mail różnym pracownikom Netii, że nie jestem ich klientem a podpis na umowie nie może być mój
5) Na własny koszt odesłałem do Netii przysłany mi przez nich modem, którego ja nie zamawiałem, ale którego oni też nie raczyli odebrać sobie z powrotem
6) W końcu zawiadomiłem Prokuraturę o absurdalnych poczynaniach Netii i wystawianych przez nią bezpodstawnie fakturach VAT
7) Jako, że nie zapłaciłem za niezamawiane usługi, Netia przekazała mój fikcyjny dług do windykacji przez poznańską firmę Pactor
8) Badanie fałszerstwa umowy przez Policję i poinformowanie o tym fakcie Netii, nie wstrzymało egzekucji przez Pactora tego fikcyjnego długu
9) W kwietniu 2012 Prokurator stwierdził jednoznacznie, że umowa została sfałszowana, ale niestety samych sprawców przestępstwa nie wykrył
10) Netia najpierw zasłaniała się nieznajomością treści tego postanowienia, ale po otrzymaniu jego skanów przyjęła stanowisko, że mnie obowiązuje ich regulamin a nie jakiś tam dokument Prokuratury wydany w imieniu Rzeczpospolitej
11) W wyniku kontynuowania udowadniania przeze mnie oczywistych faktów, po ponad roku od momentu odesłania do im modemu, Netia w końcu łaskawie zwróciła mi koszt poniesionej przeze mnie w związku z tym usługi kurierskiej
12) Firma windykacyjna Pactor nie zechciała mi odpowiedzieć na moje ponawiane pytanie, czy ma znaczenia dla nich różnica wynikająca z egzekucji długu fikcyjnego a prawdziwego. A co do skanu postanowienia Prokuratury, to wyraźnie mi napisali, że nie chcą go oglądać
13) Mamy już 2013 rok a Netia do dzisiaj nie chce zrekompensować mi czasu straconego przez ich skandaliczne działania, bo oczywiście nie widzi do tego podstaw
14) Ponadto ja nadal nie wiem czy i gdzie figuruję jako dłużnik, ani tym bardziej czy windykatorzy z Pactora zostali poinformowani przez Netię o bezprawności egzekucji

Bardzo szczegółowy opis tego przestępstwa, wraz ze skanami dokumentów, znajduje się pod adresem http://pokazywarka.pl/netia-sciagala-fikcyjny-dlug-i-zignorowala-postanowienie-prokuratury/
Wyświetlaj:
podpowiedz_netia / 195.114.160.* / 2013-01-18 08:43
W związku z opisaną sprawą Netia S.A. informuje, iż działania windykacyjne wobec Klienta uruchomione w listopadzie 2011 roku zostały zawieszone już w grudniu 2011 roku. Wskutek pozytywnego dla Klienta rozpatrzenia reklamacji (6 września 2012 r.) zwrócone zostały również pieniądze wraz z odsetkami. Klient został również przeproszony za zaistniałą sytuację. Ani na podstawie reklamacji Klienta ani na podstawie orzeczenia sądu Netia nie ma żadnej podstawy do wypłaty Klientowi dodatkowego odszkodowania. Klient otrzymał już taką informację w piśmie, na które się powołuje.
fikcyjnydlug / 2013-01-18 11:56
Odpowiedź ta, jeżeli faktycznie została udzielona ona przez Netię SA, wskazuje na to, jaki jest kontakt z rzeczywistością tej spółki akcyjnej oraz jej stosunek do obowiązującego prawa (lub ewentualnie jaki bałagan u niej panuje)

1] NETIA KŁAMIE. Nic mi nie wiadomo o tym, aby działania windykacyjne zostały zawieszone już w grudniu 2011 roku. Dopiero 2012 05 25 w informacji przysłanej do mnie Pocztą, a udostępnionej przeze mnie w formie skanu w szczegółowej publikacji pod podanym już adresem internetowym, pracowniczka Netii napisała: [...] postanowiłam wyjątkowo skorygować wszystkie opłaty naliczone za usługę oraz zakończyć proces windykacyjny [...]". Jak można dwa razy zakończyć ten sam proces windykacyjny, najpierw rzekomo w grudniu 2011 roku a potem dopiero w maju 2012? A może po zakończeniu w listopadzie 2011 egzekucji, mój fikcyjny dług ponownie został przekazany do windykacji, a o czym nie zostałem nawet poinformowany?

2] NETIA KŁAMIE. W tej sprawie nie zostało wydane orzeczenie sądowe, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Zostało wydane postanowienie prokuratorskie, o czym z kolei wie także Netia SA, a czego nie chciała przyjąć do wiadomości. Najwidoczniej Netia nie rozróżnia tych dwóch instytucji. Ta skandaliczna sprawa dopiero będzie miała swój finał w Sądzie, z mojego powództwa cywilnego. Może wtedy Netia zacznie prawidłowo odróżniać postanowienia prokuratorskie od wyroków sądowych. I może faktycznie dopiero wtedy Netia SA znajdzie podstawy do wypłaty rekompensaty za mój zmarnowany czas

3] NETIA KŁAMIE. Używa w stosunku do mnie określenia "klient". Ja , ani moja firma, nigdy jej klientami nie byliśmy, nie jesteśmy oraz zapewne nigdy nie zostaniemy. W ramach procesu będę się domagał między innymi otrzymania wyraźnego oświadczenia od Netii, że jej klientem nie byłem a ten dług był od początku do końca fikcyjny


=====================================

Bardzo proszę administratorów o ewentualne nieusuwanie tego wątku na tym forum


Po pierwsze niech wszyscy widzą, jak Netia kłamie

A po drugie, te ich kłamstwa posłużą mi podczas procesu sądowego jako dowód na celowe złe działanie Netii SA

Najnowsze wpisy