Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NFZ z większą dziurą w kasie. Co czeka pacjentów?

NFZ z większą dziurą w kasie. Co czeka pacjentów?

Wyświetlaj:
Rykwa / 83.22.36.* / 2012-11-30 16:12
to hipochondryczni piso-wcy mówia zle o NFZ i naszej ukochanej minister Kopaczowej. Niech pielegniarki wyjda przed Urzad Rady Ministrów i prokstestują. Teraz dopiero rozpoczyna sie Wielka Społeczna Gonitwa Uliczna. Nic nie robienie przez Kopaczowa i brak pieniedzy - to bedzie zabawa.!!! Dobrze tak głuypkom
Rynolik / 83.22.36.* / 2012-11-30 16:02
"Eksperci wskazują kilka pomysłów na naprawę sytuacji w służbie zdrowia. Jednym z nich są dodatkowe ubezpieczenia. - Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne spowodowałyby, że do systemu napłynęło by więcej pieniędzy"

-A może niech sie tak niesprawne i skorupowane panstwo Polskie odpieprzy od moich pieniedzy!!
Ja zarabiam 14 tys miesiecznie - dam sobie rade a inni. Mamy debilnych expergtów i ministrow.
czap / 188.47.32.* / 2012-11-30 17:35
O ile nie zachorujesz na nowotwór, bo wtedy stracisz pracę lub nie będziesz mógł pracować a leczenie kosztuje czasami setki tysięcy złotych. I wtedy sie słyszy że to nie pieniądze są ważne (czytaj mają się znaleźć na moje leczenie) ale ważny jest człowiek. Nie bądz taki chojrak
Budyń / 89.76.112.* / 2012-12-01 14:46
@czap
Oczywiście teraz, jeżeli zachoruje na nowotwór, to będzie miał pełną i pewną opiekę, tak ? :)
Znasz realia obecnego leczenia ?

I w ogóle, to właśnie TYLKO takich przypadków - nowotworów itp. powinien dotyczyć system UBEZPIECZEŃ. Za drobnicę powinno sie płacić samodzielnie.
czap / 178.56.130.* / 2012-12-01 17:30
Napisał że zrabia teraz 14 tysięcy więc sobie da radę - i o tym było Powiem więcej pełną opiekę i leczenie nigdy wszyscy nie będą mieli , bo nie ma tak bogatych społeczeństw, bogate są jednostki. I niech bedzie je stać. Mnie się nie spodobało tylko zadufanie tego człeka.
gok / 87.205.56.* / 2012-11-30 13:17
Niech NFZ dalej szasta naszymi pieniędzmi, podpisuje kontrakty z lekarzami na horrendalne kwoty, zupełnie nie mające nic wspólnego ze świadczoną przez nich pracę. Niech szpitale nadal kupują sprzęt, który stoi w magazynach i niech zatrudniają rzesze urzędników w NFZ, którzy piłują paznokcie podczas, gdy na korytarzu stoi tłum pacjentów.
czap / 188.47.32.* / 2012-11-30 17:42
Ależ żeś się nasłuchał propagandy. Gdzie ten sprzęt w magazynach (pomijając mylne mniemanie że jak jest sprzet to jest już wszystko a gdzie pieniądze na eksploatację, naprawy, podatki, pensje) Gdzie te horrendalne kwoty. Średnia pensja lekarza na etacie to ok 4 tys zł brutto. Jest taka w Polsce propaganda że NFZ ma kupe pieniędzy tylko system trzeba uszczelnić, otóż nie, NFZ to biedny fundusz bo zbiera marne składki od biednych Polaków (a dlaczego wyjeżdżaja na przysłowiowy zmywak). Czyli NFZ na niewiele stać a jednocześnie politycy obiecuja pacjentom, to co każdy lubi słuchać, czyli że wszystko mu się należy ( a niby dlaczego leniom, których jest niemało, ma się coś należeć)
Budyń / 89.76.112.* / 2012-12-01 14:47
NFZ ma do dyspozycji rocznie 1/3 kwoty za którą ZUS utrzymuje przez rok 5-8 mln Polaków.
Za nią NFZ nie jest w stanie zapewnić opieki i dostępu do usług przez kwartał...
Wreszcie NFZ uchwala przepisy ktore OGRANICZAJĄ DOSTĘP DO TAŃSZYCH I NOWSZYCH PROCEDUR I LEKÓW oraz ZAWYŻAJĄ CENY OBECNYCH oraz płaci uznaniowo. Obecny system finansowania służby zdrowia JEST CHORY.
Polisek / 82.160.253.* / 2012-11-30 12:20
z naszych mizernych składek szpitale, przychodnie mają utrzymać : budynki, ogrzać je ,opłacić leczenie, badania, personel to tylko MUSZĄ splajtować. To BYŁO JUŻ DAWNO REALNE -TYLKO PYTANIE KIEDY? Stworzono system na wzór, który działa w Niemczech z tą tylko różnicą , że składka idzie TYLKO na leczenie, natomiast szpital -budynek, personel utrzymuje np. powiat
tylko socjalizm / 83.27.104.* / 2012-11-30 12:19
Komuno wróć, bo ten prostacki i hamski kapitalizm to jedno wielkie bagno dla zwykłego człowieka. Zafundowano nam dziki kapitalizm, rządy mafii i lobbystów. A słabe państwo tańczy tak jak im wielki biznes zagra. Wyj...ać do kapitalistyczne guano na zbity ryj, wiwat socjalizm!!!
Łysy 25 / 87.205.62.* / 2012-11-30 16:17
Socjalizm kończy się kilkusetprocentową inflacją, upadkiem infrastruktury i ruiną *wszystkich* z wyjątkiem elit partyjnych.

Kapitalizm natomiast oznacza ruinę tylko dla biednych, tak więc jest trochę lepszy.
guru122 / 83.27.104.* / 2012-11-30 12:11
Im większy chaos w publicznej służbie zdrowia tym więcej kasy w prywatnych gabinetach. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Czy ktoś jest w stanie wygrać z mafią lekarską?
bendzinks / 195.182.34.* / 2012-11-30 12:01
Zwolnić każdego lekarza, który chce podwyżki i niech robi prywatnie jak taki specjalista. Od podwyżek lekarzy nie przybędzie !!! Buraki robią wszystko na państwowym sprzęcie na prywatnych wizytach.
taki tam / 46.112.91.* / 2012-11-30 11:46
Jak to mówiła była już posłanka Sawicka? Cytat: "Na służbie zdrowia będą robione interesy"...
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-11-30 11:57
i o to właśnie chodzi, komercjalizacja bo na oddłużenie szpitali przez samorządy, które coraz mocniej są finansowo obciążane, stać nie będzie.
A komercyjny szpital co zrobi? Sprzeda kawałek działki, budyneczek, może jakiś Sobiesiak sobie szpitalek kupi albo inny Drzewiecki. Przerobi toto na klinikę silikonu dla klientów zza Odry. Kiedyś był FOZZ teraz czas na służbę zdrowia.
Przypomnę tylko, że nie tak dawno posłowie złożyli projekt wg którego mieliby dostęp (bezpłatny) do komercyjnej służby zdrowia. Tak samo cicho jak został zaproponowany tak samo po cichutku został wycofany gdy nie trafiono na odpowiednio duże poparcie. A ty szaraczku lecz się sam za to co pozostanie w twojej kieszeni po potrąceniu haraczu.

Leming nic nie zauważy bo nawet jeżeli czyta więcej niż tytuł, to w Wybiórczej o tym się nie dowie, trendy telewizja nie ukrywa swojej orientacji więc też będzie siedziała cicho, a w takim money będzie czytał TYLKO o zielonej wyspie.
Punch / 31.11.240.* / 2012-11-30 10:21
Po co lecznictwo w Polsce, wszak w/g PO ten naród ma wymrzeć i otworzy wreszcie przestrzeń dla lebensraumu.
martique / 89.76.57.* / 2012-11-30 10:10
NFZ to studnia bez dna, wiec nie ma sensu podwyzszac skladki.
Mam akurat takie szczescie, ze pracodawca oplaca mi ubezpieczenie zdrowotne, kosztuje 100 zl, ale nawet jak bym miala to oplacac sama, to i tak wole takie rozwiaznie poniewaz dzieki temu mam dostep niemal do wszystkich specjalistow bez ograniczen z dnia na dzien. Nie wydaje mi sie zeby podwyzszenie skladki o te same 100 zl dla NFZ dalo by takie same rezultaty, ze zniknely by kolejki.
Nie rozumiem tego ze prywatne kliniki dzialaja tak ze im staracza, a w NFZ nigdy nie starcza.
Ello / 89.25.242.* / 2012-11-30 09:28
Dramat. Mam 26 lat i w skali roku zapłaciłem składki zdrowotnej 12 x 255 zł = 3060 zł. U lekarza w tym czasie byłem 1 raz (dokładnie u dentysty). Na pytanie co mi przysługuje w ramach tych 3000 zł otrzymałem odpowiedź: nic, ewentualnie wyrywanie. Gdzie są te piniądzę?
Anest / 46.21.214.* / 2012-11-30 13:22
To proste - poszły na innych. Np na rolnika , który nie płaci składki wogóle. To sie nazywa solidaryzm społeczny : zdrowi płacą za aktualnie chorych , pracujacy płaca na emerytury emerytów.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-11-30 11:47
Tusk też przecież musi LATAĆ do gdańska, co nie?
Jak się głosowało tak się będzie miało.
A to kosztuje! Całe miliony.
Niedawno Puls Biznesu pisał jak Peło doi państwo na państwowych posadkach. Twoje składki trafiają nie do służby zdrowia tylko do wora, z którego żre Tusk a jak się nażre to resztę odda tym z listy kilkuset osób (Puls biznesu) a potem... itd aż na końcu NFZ po wypłacie premii pracownikom itd przekaże to do szpitala. Ostatnio wór się zrobił pusty więc trzeba dobierać z rezerwy demograficznej. Co nawet zauważyła RPP. Portat finansowy money mimo wszystko nadal rozpływa się w zachwytach :)
zxc12 / 178.42.72.* / 2012-11-30 09:12

Lekarzy mamy dosyć, gdyby tak nie było, to nie słyszelibyśmy nieustających apeli o zwiększenie liczby kontraktowanych świadczeń. Potencjał jest, potrzeba tylko więcej pieniędzy

O kasę chodzi jednak, a wcześniej to niejaki bukiel mówił że te wszystkie żądania braci lekarskiej dotyczą dobra pacjenta.
ale skoro o płace chodzi to społeczeństwo , które jest płatnikiem powinno wiedzieć ile płaci lekarzom.
zxc12 / 178.42.72.* / 2012-11-30 08:54

trzeba się będzie liczyć ze wstrzymywaniem przyjęć pacjentów i zawieszaniem wykonywania zabiegów

Skoro nie będą przyjmować pacjentów to do pracy przychodzić będą na kawę? czy zwolnienia lekarzy szykują się?
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-11-30 08:49
łooooo, money się obudziło!!! A jak była debata o służbie zdrowia to pod chamsko tendencyjnym tytułem umieściliście sobie "podśmiechunki".
Tak wygląda wasza "dziennikarskość" :)
Już łatwiej wam pisać o służbie zdrowia niż standardach Białoruskich, czyli jak w Polsce kupuje się media, czyli kto pomógł otrzymać kredyt, wiadomo komu i wiadomo od kogo.
To jest temat jak najbardziej finansowy, gospodarczy itd i jak w soczewce pozwala dokładniej spojrzeć na wykonanie zapowiedzi Peło, które zacytował poniżej bsf.
So Many Wonders / 46.113.180.* / 2012-11-30 08:49
Nasza Flaterszaj gdzieś poleci i wynegocjuje 200 z należnych nam 500 mld, dokręci następny przebój reklamowy i wszystko się zmieni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ekstremalny / 2012-11-30 12:11 / Bywalec forum
z jakich naleznych nam 500 miliardow,cymbale ???Bo kurdupel tak palnal???
Nie rozumiesz o co tu chodzi,prawda???
Gdy mialo byc 300 to kurdupel 500.Gdyby zalatwil 500 to kurdupel by oglosil,z eto hanba,bo nalzey sie nam 700.Nie rozumiesz ,ze to umyslowo chory ,najwiekszy szkodnik w Polsce ??Jestes tylko miesem manipulacyjnym !!!!

Najnowsze wpisy