Forum Polityka, aktualnościPolityka

Nie będzie amerykańskiego NFZ?

Nie będzie amerykańskiego NFZ?

Money.pl / 2009-10-14 09:36
Komentarze do wiadomości: Nie będzie amerykańskiego NFZ?.
Wyświetlaj:
NUS / 188.33.177.* / 2009-10-14 22:20
Nie rozumiem dlaczego Obama ma niebieski krawat,
a nie czerwony.
Podobno jego reforma przewiduje wiezienie dla tych co sie nie ubezpiecza lub nie zaplaca kary.
jliber / 2009-10-14 14:11 / Tysiącznik na forum
To chyba jedyny kraj który przy tworzeniu nowej ustawy zrezygnować z tworzenia nowych państwowych stołków dla kolesi.
dfghjkl / 82.22.240.* / 2009-10-14 11:14
amerykańska demokracja 2 partie troche jak u nas za komuny
jliber / 2009-10-14 12:53 / Tysiącznik na forum
Za komuny byly 2 konkurujace partie? System dwupartyjny wykształca się naturalnie gdzie sa jednomandatowe okregi wyborcze (generalnie anglosasi), czyli tam gdzie przechodzi kandydat zebral najwiecej glosow a nie ten ktory jest najwyzej na mafijnogennej j liscie partyjnej jak obecnie u nas. Co nie znaczy ze w USA nie ma innych partii, jest od groma, ale żadna nie dostaje wiecej niż 1-2% głosów (libertariańska jest największa).
Pilsener / 2009-10-14 14:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, jednomandatowe okręgi wyborcze to demokracja, komuna to jest u nas - wiele partii, jeden program i wciąż ci sami ludzie a o tym kto wejdzie do sejmu decydują "partyjni baronowie" a nie wyborcy - nietrudno się domyśleć, że do sejmu wchodzą zasłużeni dla partii a nie wyborców a kryteria wyboru zasłużonych są proste, nazwiska na listach są tylko po to, by zachować pozory demokracji.
jbajbkhadk / 82.22.240.* / 2009-10-14 11:14
afrykańskie pomysły afrykańskiego prezydenta, oni cały czas myślą że są najlepszym krajem na świecie z najlepszym systemem opieki zdrowotnej i kto by pomyślał że w tak rozwiniętym państwie miliony ludzi są aż tak głupie i wierzą swoim politykom
dsscxsdxsxs / 217.74.68.* / 2009-10-14 10:48
... gratuluje panie prezydencie... pomysl rodem z afryki...
Pilsener / 2009-10-14 10:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"będą musiały znacznie podnieść stawki ubezpieczeniowe" - i o to Obamie chodzi! Wg tego infantylnego populisty jego plan reformy to kraina mlekiem i miodem płynąca, po wyborach wyszło szydło z worka: demokraci kłócili się nawet o główne założenia reformy, a co dopiero mówić o szczegółach. Każda ingerencja socjalistów w system wolnorynkowy kończy się i/albo:
- podniesieniem składek
- podniesieniem podatków
- reglamentacją usług medycznych
To mnie właśnie najbardziej wkurza - skoro politycy chcą pomóc biednym, dlaczego nie wspierają organizacji charytatywnych, skoro drażni ich, że pare milionów osób nie ma uzbepieczenia to dlaczego im go nie kupią? I co mi z tego, że są NFZety, MOPSY zatrudniające dziesiątki tysięcy urzędników, opieka jest "bezpłatna" jak po najgorszej jakości usługę muszę stać w kolejkach pół roku? Żaden system nie jedt idealny, ale dopuszczenie polityków do władzy to jak wpuszczenie lisa do kurnika.
tomek42421 / 89.74.118.* / 2009-10-14 16:44
Proponuję odwiedzić Niemcy, Anglię czy Irlandię. Tam są ubezpieczenia społeczne, wysokie świadczenia socjalne i medycyna na najwyższym światowym poziomie. Nie możesz oceniać wszystkiego przez pryzmat polskości "w Polsce gówno działa, więc w USA też nie będzie". Nie tędy droga.
Pilsener / 2009-10-14 20:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zwłaszcza Anglia, świetny przykład! Kolejki, burdel i problemy z finansowaniem a politycy od lat spierają się, co zrobić z angielską służbą zdrowia - spytaj Anglików czy Niemców, dlaczego przyjeżdżają do naszych PRYWATNYCH dentystów i opłaca im się nawet z przelotem. Publiczna służba zdrowia to oszukiwanie obywateli, mamienie ich obietnicami bez pokrycia, przedłożenie interesu partii nad interes chorych i całego narodu.
tomek42421 / 89.74.118.* / 2009-10-15 00:05
Poza tym w Niemczech zasiłek dla bezrobotnych wynosi tyle, co w Polsce średnia płaca, więc nie wyjeżdżaj z tymi tekstami. Taki z ciebie liberał, a jakby ci przyszło zapłacić 500 000 zł za operację córki, ciekawe cobyś zrobił... albo taki zwykły robotnik, 1 500 zł płacy, nagle córka wymaga natychmiastowej operacji, nie jest ubezpieczony, bo go nie stać, pół miliona złotych kosztuje operacja i co?

Liberalizm jest dla bogatych krajów. Bogate kraje mają bogatych obywateli.
tomek42421 / 89.74.118.* / 2009-10-15 00:01
Siedzisz sobie w tej Polsce i pieprzysz, jak jest źle na świecie, z tym że tak nie jest. Brytyjska służba zdrowia nigdy mnie nie zawiodła, a miałem tam poważne złamanie nogi. Odszkodowanie pokryło 100% koszty leczenia + dużo do kieszeni. W Polsce czekałem pół roku na tomograf PRYWATNIE.
tomek42421 / 89.74.118.* / 2009-10-14 23:58
NHS - National Health System (angielski NFZ).
Narodowy System Zdrowia. Jest największą tego typu organizacją w Europie. Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia określiła NHS najlepszym systemem opieki zdrowotnej na Świecie. Najważniejsze dla nas części systemu oraz oferowane przez nie usługi.

Słyszałeś o NHS Walk-in Centres ? Są to centa, w których możemy natychmiast i za darmo uzyskać informację, działa 7 dni w tygodniu, nie trzeba się rejestrować. Skalczyłeś się? Idziesz tam i ci pomagają.

NHS Direct też pewnie nie słyszałeś... Są to pomoce medyczne dostępne przez telefon, Internet i telewizję w wielu językach...

Nie pieprz takich bzdur, bo mieszkałem w Anglii przez 5 lat i nigdy nie widziałem syfu, burdelu i kolejek tak jak w Polsce.

Dlaczego przyjeżdżają? Może na granicy tak jest, ja jeszcze nigdy nie widziałem obcokrajowca u naszych lekarzy.

A to komentarz jednego z mieszkańców Niemiec, napisany na forum poloni w Niemczech:

"Wyjeżdżając do legalnej pracy w Niemczech możesz być zmuszony do skorzystania z niemieckiego systemu opieki zdrowotnej, czego ani tobie, ani nikomu innemu nie życzę. I bynajmniej nie z tego powodu, że jest to kiepski system. Wręcz przeciwnie, niemiecka służba zdrowia należy do jednych z najlepszych na świecie. Można otworzyć szeroko ze zdziwienia oczy wchodząc do niemieckiego szpitala, których jest w kraju naprawdę wiele. Coś takiego jak lista oczekujących na zabieg jest tu niezwykłą rzadkością, a podstawowe ubezpieczenie społeczne zapewnia niemal stuprocentowe pokrycie kosztów leczenia."
jliber / 2009-10-14 09:36 / Tysiącznik na forum
Mądry wybór. Państwowe ma szanse w wolnej konkurencji tylko gdy ma jakieś przywileje. A prędzej czy później by mu je przyznano przy pierwszych problemach, zawsze jest to samo z państwowymi organizacjami, utrzymuje się je przy życiu za wszelką cenę kosztem konsumenta i podatnika.
jliber / 2009-10-14 09:37 / Tysiącznik na forum
Przypominam że w Polsce przywilejem przemocy państwa dla państwowego NFZ jest przymus płacenia składki przez zatrudnionych na umowę o pracę.

Najnowsze wpisy