Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Wyświetlaj:
bulinadzieja / 164.127.1.* / 2015-01-20 15:07
a czy rząd mi też pomoże jak będę miał stratę na GPW ?
Wolf1039 / 37.128.57.* / 2015-01-20 15:06
Wystarczy obniżyć trochę podatek albo zrobić ulgę mieszkaniową jak była kiedyś. Jak płacę 30 tys rocznie podatków HGW na co- to 5 tys ulgi mieszkaniowej nie powinno zabić państwa. No co najwyżej kupią sobie limuzyny rok później i nikt nikomu nie musi nic zabierać. Nie ma nawet potrzeby dzielić ludzi na frankowców i złotówkowców a o ruchu na rynku budowlanym i wzroście dochodów z podatku VAT szkoda nawet mówić. Więc jak się nie da jak się da!!!
Tadeusz 888888 / 31.1.206.* / 2015-01-20 15:06
Nie lepiej, wspierać roboli od kilofa, obrzydliwych górników i to z moich podatków lekką rączką wydawać miliardy zł.

Ale jeszcze się zdziwicie jak kilkaset tysięcy się zbuntuje!

Panu Wiktorowi Orbanowi to polski rząd może czyścić tylko buty.
akhuih / 77.100.196.* / 2015-01-20 15:06
nie mozna byc tak zawistnym czlowieku.. Ty gdybys chcial splacic oddajesz co pozyczyles plus jakis proc Oni na dzien dzisiejszy maja dwa razy tyle! i to na dzis,, nie mozna sie wyplatac bo sprzedajac mieszkanie zostaje ci jeszce polowa dlugu ktory wzrosl dwukrotnie czyli nie masz nic i dalej kredyt ogromny! mam 2 osoby w rodzinie.. nie spia po nocach.. boje sie ze nie znajda zadnego wyjscia.. trzeba zwyczajnie byc Czlowiekiem i rozumiec tragedie.. pozdrawiam
niezawistny... / 83.23.6.* / 2015-01-20 17:05
można ogłosić upadłość konsumencką i zgadzam się z tobą, że powinni oddać mieszkanie plus jakieś drobne coś a nie dwa mieszkania, ale znali ryzyko i wiedzieli co i dlaczego robią tak a nie inaczej...
na tredycie w zł / 194.39.141.* / 2015-01-20 15:44
Trzeba było brać w złotówkach a nie teraz płakać!!
max polak / 89.75.80.* / 2015-01-20 15:05
hmm... prowadziłem firmę miałem kredyty w złotówkach jak to początkujący starałem się płacić uczciwie dbać o czterch pracowników których miałem w tym szwagra .Po 6 siedmiu latach tłustych okazało się że szwagier i cała reszta okradali mnie jak mogli kombinowali na swój sposób mimo że płaciłem w latach 2001-2007 ok. 3 tys. na rekę.No cóż szwagier jak zobaczył że idzie mi gorzej podwinął kitę wziął kredyt we frankach i prawie pół miasta kupował a wziął ok 80 tys. zł na nasze złotówki kozaczył jakby Boga za nogi złapałteraz płacze bo mieszkanie idzie pod zastaw banku i ja mam mieć litość dla takich ludzi? gdzie spłaciłem 250 tys. mojej pożal się Boże działalnościa teraz pracuję sam zarabiam odpowiednio i co zarobię to moje bez bólu głowy o utrzymanie innych a Ojciec mi mówił synu złotówk to zawsze złotówka lepsza -gorsza ale to Polski pieniądz i tyle
luckye / 89.68.125.* / 2015-01-20 15:23
W naszym kraju najgorsze jest to że jak zwykle na chwilę obecną jeszcze nikt nikomu nie pomógł, nikt nie wyłozył ani złotówki a ludzie z taką zawiścią wrzucają komentarze na wszystkie możliwe fora. Ja mam kredyt we frankach i mam go tylko dlatego że żaden bank nie chciał dać mi w innej walucie. Nie miałam wyjścia, nie śmiałam się z innych że płacą drożej. Pracuję uczciwie, nie oczekuję że ktoś mnie wesprze finansowo chociaż sama płacę również podatki, które idą na rzeczy z których nie korzystam lub inne osoby. NIe zemszcze na innych po różnych forach. Prawda jest taka, że wszyscy w naszym kraju tracą w takich sytuacjach ponieważ teraz zamiast zrobić jakieś zakupy, pojechać na wakacje i wesprzeć innych przedsiębiorców będę płacić więcej kasy do banku!!
andrzej1005 / 62.69.225.* / 2015-01-20 15:03
Ludzie, tu nie chodzi o to, że ktoś ma kredyt w złotówkach, to krzyczy na tych co wzięli we frankach. W tym czasie kiedy brałem kredyt na mieszkanie nominowany w CHF, banki wiedząc o tym, że nie będę miał zdolności w zł, same proponowały CHF jako doskonała alternatywa, ja nie szukałem kredytu w CHF. To jest zwykłe oszustwo. Kto teraz daje w CHF? Nikt! I to nie dlatego, że wprowadzono rekomendacje KNF, tylko produkt jest już nieopłacalny. Oszustwo - i o tym trwa dyskusja, a nie o odbieraniu biednym i dawaniu bogatym.
wypośrodkowany / 83.23.6.* / 2015-01-20 15:20
Nie zgodzę się z tobą. Poszukałeś mieszkania i poprosiłeś bank aby ci je sfinansował, a jako że w złotówkach nie miałeś zdolności to zapożyczyłeś się we frankach znając ryzyko. Ja też mógłbym poprosić o ferrari i teraz narzekać, kupuje a to na co mnie stać. A doradca banku pomógł tobie w ciężkiej sytuacji i wtedy byłeś mu wdzięczny. Druga strona medalu to, że bank powinien w tej chwili odebrać tobie mieszkanie jeśli nie stać cię na dalszą spłatę i dalej Wasze drogi powinny się rozejść bank powinien przejąć na siebie część odpowiedzialności bo w końcu wiedział na co udziela kredytu i powinien liczyć się z tym że możesz nie mieć na spłatę, a nie że w tej chwili nawet jak oddasz mieszkanie to zostajesz z długiem na kawalerkę...
jon225555 / 79.191.179.* / 2015-01-20 16:05
Co bank sfinansował? On sam się finansuje w kredycie...
piotr złotówkowicz / 31.61.136.* / 2015-01-20 15:07
Myślenie nie boli. Najłatwiej teraz zgonić na innych. Ja nie chciałem ale sami mi wcisneli
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zubibu / 46.170.48.* / 2015-01-20 15:03
Nie powinno się dotować kredytobiorców - frankowców/ w tym także banków - bankom najbardziej na tym zależy/ z pieniędzy podatników - w ciągu kilku lat mogli przewalutować kredyty.Poza tym ci , którzy wzięli kredyty we frankach nie są biedakami , zrobili to na własną odpowiedzialność .Dlaczego w takim razie nie dotować innych kredytobiorców .
Marcin145 / 89.231.116.* / 2015-01-20 14:59
LIST OTWARTY DO PANI PREMIER KOPACZ!
Jakich ma Pani wokół siebie fachowców??? Nawet prosty człowiek wie, że To Banki po prostu powinny zrezygnować z części zysku, który zdobyły nielegalnie i bezprawnie, a to Rządu Pani Kopacz nic nie będzie kosztowało!
Dziennikarze – niech ktoś w końcu napisze prawdę!!!
Od czego mamy KNF? Frankowicze idźmy zbiorowo do sądu na KNF!
Złamano prawo. Wpiszcie w wyszukiwarkę Klauzule indeksacyjne w kredytach frankowych
KLAUZULE INDEKSACYJNE SĄ NIELEGALNE!!!! Z mocy prawa!
Klauzule indeksacyjne w umowach kredytowych, powodujące np. wzrost salda zadłużenia proporcjonalny do wzrostu kursu franka – są nielegalne!, a przez to mogą zostać podważone w postępowaniu sądowym. Kredytobiorcy kredytów we frankach zostali oszukani przez bankierów.
stary-wyga / 79.184.143.* / 2015-01-20 14:59
Jak się chce żyć zdecydowanie ponad możliwości i stan, to tak się to może skończyć. I przestańcie już beczeć nad tymi kredytami.
WaldiMal / 83.8.190.* / 2015-01-20 14:58
Ale rząd pomoże BANDEROWCOM na Ukrainie
Yaa81 / 217.33.19.* / 2015-01-20 14:57
Wspaniały naród polski, jak pies ogrodnika.
Jeden nie ma to niech drugi też nie ma.

Skończmy może już z tą zawiścią, słowne potyczki nie są tu potrzebne.

Państwo powinno nakazać bankom przeliczyć po kursie sprzed podwyżki.
Co się stanie?
Banki nie zrealizują po prostu wyższych zysków, nic więcej.
Przecież oni tego franka kupili po 2zł dziś ludzie oddają im po 4.20.
To zwyczajny hahment jest, rząd troszczy się o zagraniczne banki a nie o obywateli.

Najbliższe wybory ocenią ich decyzje.
samodzielny / 79.184.143.* / 2015-01-20 15:06
Błędna diagnoza. T
Ty też nie chciałbyś płacić w swoich podatkach za moje błędy a do tego by zmierzało na końcu twoje żądanie. Banki nie są i nie były święte, ale bez nich tacy jak TY, żyjący na kredyt i uzależnieni od pustych pieniędzy by nie mogli funkcjonować, zatem nie narzekaj.
Nie ma w tym żadnej zawiści tylko elementarna uczciwość społeczna.
IREK 1979 / 89.72.64.* / 2015-01-20 14:57
Po raz pierwszy pojde na wybory i zaglosuje na konkurencyjna partie i tysiące innych ludzi tak zrobi- kazde inny rząd pomaga obywatelom- FRancja, Hiszpanai, Wegry, Chorwacja, a tu w tej POlsce to jak zwykle .....ZERO PERSPEKTYW- TYLKO EMIGRACJA ZOSTAJE!!!!!!!!!!!!!!!1
tk89 / 83.11.134.* / 2015-01-20 14:56
Wogole nie powinno być pomocy dla wszystkich kredytobiorców. Czy u nas w Polsce tylko trzeba mieć mieszkanie na własność? Ja np. bardzo chętnie widziałabym budowę mieszkań na wynajem a gdybym chciała mieć coś na wlasność to wtedy ponoszę sama konsekwencje. Większa część społeczeństwa ma kredyt na mieszkanie i będą cały czas problemy nieważne czy to w dewizach czy w pln. A proszę przeliczyć ile trzeba ooodddać państwu tych pożyczonych pieniędzy. Przecież to lichwa. Ten nie mieści się w tych widełkach tamten w iinych i dlatego ludzie szukaja możliwości.Państwo powinno tak społeczeństwu uławić życie żeby była przyjemność z tego przeżycia. Ja nie mam zamiaru nikomu pozostawiac jakiekolwiek schedy a tym bardziej że nie mam komu.
abcdef429 / 79.184.143.* / 2015-01-20 14:54
Ja też chcę, ja też !!! A co,.. inni pokrzyczą, dostaną, to może i ja dostanę...
mustaf / 77.236.20.* / 2015-01-20 14:52
nie zgadzam się żeby wspomagać pieniędzmi podatników kredytobiorców we frankach, też biorę kredyt - w ZŁOTÓWKACH - niech frankowicze pomogą mi go spłacać z własnych podatków!!!
dlaczego ja(my wszyscy) mam płacić za czyjeś kredyty!?!
Jannekr / 77.100.196.* / 2015-01-20 15:00
nie mozna byc tak zawistnym czlowieku.. Ty gdybys chcial splacic oddajesz co pozyczyles plus jakis proc Oni na dzien dzisiejszy maja dwa razy tyle! i to na dzis,, nie mozna sie wyplatac bo sprzedajac mieszkanie zostaje ci jeszce polowa dlugu ktory wzrosl dwukrotnie czyli nie masz nic i dalej kredyt ogromny! mam 2 osoby w rodzinie.. nie spia po nocach.. boje sie ze nie znajda zadnego wyjscia.. trzeba zwyczajnie byc Czlowiekiem i rozumiec tragedie.. pozdrawiam
Kanon / 176.221.120.* / 2015-01-20 15:34
co Ty bredzisz człowieku? złotówka tak jak każda inna waluta czy surowiec ma swoją wartość, raz jest wyższa a raz niższa,gdy wartość złotówki spada to za te same pieniądze kupisz mniej, a poza tym nikt nie namawiał każdego frankobiorcę do brania kredytu w tej walucie. płaczesz tak jakby ktoś Ci Berette przystawił do skroni i zmuszał do podpisania umowy pod groźbą śmierci. nie pisz bzdur. brali kredyty na własną odpowiedzialność, Nowak się śmiał z Kowalskiego że we frankach sobie kredyt wziął i mniej zapłaci za to co Kowalski wziął w złotówkach, teraz jak kurs się podniósł to wielki płacz, ale jakby rząd dopłacał takim ludziom do kredytów to Nowak z Kowalskiego śmiałby się kolejny raz. Weź się obudź.
Wielu ludzi w złotówkach też traciło majątki i jakoś nikt się nimi nie przejmował, poza tym jak można być takim ignorantem i myśleć że kurs waluty będzie przez 30-40 lat taki sam.
przestań mydlić oczy ludziom tego typu postami.
niech płacą i biorą odpowiedzialność za swoje decyzje. nie pozdrawiam.
The V / 79.190.156.* / 2015-01-20 15:28
Ok przyjmuję Twoją sytuację i współczuję, naprawdę ale nie można pomagać jednym kosztem drugich (i tak wiem że ostatnio górnicy udowodnili że można). Bycie człowiekiem nie oznacza zaraz uległości i pozwalanie na BYLE rozwiązanie. Moja sugestia jest udać się do banku i tam szukać rozwiązania nie w postronnych ludziach i zdecydowanie nie w rządzie.

Najnowsze wpisy