Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Wyświetlaj:
gościu / 185.78.149.* / 2015-01-20 12:57
Jest tu sporo trolli. Ale i tak stoją na przegranej
gościu / 185.78.149.* / 2015-01-20 12:56
A kto utrzymuje te banki, że ich tak żal? Ich prezesi biorą po 3 mln rocznie - pytam za co?
Natomiast wiem skąd biorą na takie płace! To widać po skandalicznych spekulacjach i lichwiarskich, wciskanych z wiedzą co się będzie działo, niezgodnych z prawem udzielanych kredytach. Myślę, że po zmianie rządu, sądy niezależne zajmą się kredytami i wrócimy do 8-10 lat wstecz. Tak naprawdę to ludzie się liczą nie banki, są kraje i rządy, w których to już zrozumiano.
greg206 / 79.189.81.* / 2015-01-20 12:56
no bo rok rocznie doplacac do wegla to taniocha....
niedlugo wszystko pieprznie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kredytobiorca w Euro / 79.135.174.* / 2015-01-20 12:55
Lepiej pomóc Ukranie wpompować 100 ml. euro dla nich mamy a dla swoich Nie.
akuss / 83.13.53.* / 2015-01-20 12:55
Sprawa jest prosta, kto pomoże frankowiczom ten wygra wybory, taka jest stawka :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aasssddff / 89.151.3.* / 2015-01-20 12:55
MAM DUŻY KREDYT W CHF, - PROSZĘ O POMOC!

Liczę na pomoc naszego państwa gdyż w obecnej sytuacji nie jestem w stanie pokryć mojego zadłużenia. Zostałem oszukany przez bank tzw. "pozytywnymi symulacjami". Popełniłem błąd ale również byłem to tego przekonywany...
Dominika1000 / 91.231.92.* / 2015-01-20 13:14
To Twoj problem. Państwo nie jest od ponoszenia konsekwencji za grę ryzykiem podjętą przez pełnoletniego, świadomego (podpisane oświadczenie) obywatela.
elizkawin / 80.55.141.* / 2015-01-20 12:53
a dlaczego ja mam pomagać górnikom,rolnikom,kolejarzom dlaczego z moich podatków dotowane są kościoły ,dlaczego mam pomagać Ukrainie , to nie moja wina że tak wzrósł kurs franka dla wszystkich jest pomoc ale dla nas to za duży koszt dla państwa dla banków
Usialalala / 79.189.86.* / 2015-01-20 12:52
Nie rozumiem dlaczego Państwo miałoby im pomagać...
|||||||| / 87.204.205.* / 2015-01-20 12:51
nie rozumiem skąd te 50mld się wzięło jako koszt. Przecież jak bank udzielał pożyczkę frankach to zakupił tą walutę w chwili udzielania kredytu [w uproszczeniu] - a to znaczy że poniósł już koszt. Moim zdaniem te 50mld to jest zysk jaki banki nie zarobią jakby pomoc została udzielona. Ale możliwe że się mylę - nie wiem jak działają banki w tej kwestii.
koxbeta / 195.136.211.* / 2015-01-20 12:51
Ja mam pytanie czy frankowiczom ktoś nakazał brać kredyt w obcej walucie? czy może ktoś przyłożył im pistolet do głowy i powiedział bierz bo jak nie to kulka...? otóż nie zapewne to był ich świadomy wybór tak jak świadomym wyborem jest to ze cała reszta narodu ma kredyty w rodzimej walucie,ja tez mam kredyt w zł stosunkowo niedawno zaciągnięty,owszem była opcja zaciągnięcia w obcej walucie ale w banku poinstruowali nas ze to niesie za sobą pewne ryzyko ze należy to przemyśleć,porostu frankowicze chcieli zaoszczędzić i nie wyszło sory ale tylko pełnoletnim dają kredyty, więc ja się pytam dlaczego ja mam w tym momencie spłacać swój kredyt i zarazem kogoś innego bo oczywiście kto poniesie tej rzekomej pomocy konsekwencje- jak nie inny podatnik? Szczerze to tą cała Ukrainę i tych frankowiczów mam gdzieś ludzie trzy razy myślcie zanim coś podpiszecie. jestem na NIE NIE NIE
RODAK / 159.205.50.* / 2015-01-20 15:18
SŁUCHAJ AGRESOR JESTEŚ PRZEDSTAWICIELEM PRZEPLATAJĄCEGO SIĘ TU GŁOSU NIE MÓJ PROBLEM RADŻCIE SOBIE SAMI CZY TWOJA MATKA JAK CIE CHOWAŁA CZY BYŁO PODOBNIE ? SAM FAKT ŻE MOŻESZ TU ZABIERAĆ GŁOS I TOBIE PODOBNI [KTÓRYM NIKT NIGDY NIE POMÓGŁ I RĘKI NIE PODAŁ]OGRANICZ SIĘ DO CZYTANIA A WYPOWIADAJ SIĘ WTEDY KIEDY NIECHĘĆ AGRESJA EGOIZM ZAWIŚĆ I TEN JAD O KTÓRYM MÓWIĄ TU LUDZIE PRZETRAWI CIĘ TAK AŻ TO TY ZACZNIESZ SZUKAĆ POMOCY ALE ONA TOBIE BĘDZIE SIĘ >NALEŻEĆ
syka75 / 89.191.128.* / 2015-01-20 13:23
To jeśli miała pani wybór pomiędzy złotówka a chf tzn ze ma Pani dużą zdolnośc kredytową.
W ostatnim czasie trzeba mieć bardzo dużą zdolnośc kredytową aby dostać kredyt we frankch.A więc stać tylko wybranych , w latach 2006-2007 na kredyt złotówkowy tez było stać tylko tych o dużej zdolności kredytowej
oipkei / 37.8.192.* / 2015-01-20 12:50
czytam te niedorzeczności których autorami pewnie są nieudacznicy którzy siedzą u mamusi bo bali się zaryzykować i kupić sobie mieszkanie a teraz wypisuja bzdury nie mając pojęcia dlaczego ludzie brali we franku, że zostali oszukani przedewszystkim przez rząd który nie pomógł 20 lat temu ucinając przywileje zawodowe powstałe za komuny a utrzymane do dziś,nie ukrucił szarej strefy i śmieciówek powstawania marketów z którymi zwykły kowalski nie może konkurować byśmy mogli zarabiać godnie i mieć zdolność w złotówkach
w366 / 88.199.122.* / 2015-01-20 13:21
zawsze możesz kupić drożej w osiedlowym sklepiku - nawet jeśli rząd pozwolił otworzyć obok hipermarket....
Dominika1000 / 91.231.92.* / 2015-01-20 13:06
oipkei - to Ty piszesz bzdury !!! podobne opowiadaja Ci, którzy twierdza ze frank byl JEDYNA mozliwoscia. Przerabiałam kilkakrtotnie kredyty hipoteczne, od 2007 roku i prawda jest taka, ze ABY OTRZYMAC KREDYT WE FRANKACH NA DANĄ SUMĘ, TRZEBABYŁO MIEC ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ OK. 20-30% WYŻSZĄ NIZ GDYBY KTOĆ CHCIAŁ WZIĄĆ TĄ SAMĄ SUMĘ W ZŁOTÓWKACH, więc nie pieprz. Na biednych nie trafiło. Ludzie WYBRALI franki bo raty byly nizsze. Trudno, ryzyko. Dodatkowo do umowy kredytowej podpisywało się oświadczenie o świadomości ryzyka zmian kursu walutowego. Bank to instytucja charytatywna żeby chronić kredytobiorcę a ja nie mam zamiaru składać się na czyjąś decyzję podjęcia ryzyka. Kredyt we frankach miałam, spłaciłam w 2009. Teraz na większe mieszkanie wzięłam w złotówkach bo po 1sz: w większości banków na franki miałam zbyt mała zdolność by dostać 320tys, a po 2gie: w tych które przyznały mi zdolność na 320 tys w walucie, i tak wolałam wziąć w PLN ze względu na tym razem dłuższe plany posiadania tego mieszkania a więc i duże ryzyko kursowe.
Gość474 / 77.115.57.* / 2015-01-20 12:50
Chorwacja i Węgry pomagają a nasz rząd tylko tym co opony palą i ulice blokują. Pamiętam 10 lat wstecz wszystkie banki namawiały na Chf bo to najbardziej stabilna waluta. Obecnie kurs wzrósł 120%. Przekręt ogólnoświatowy, jak jedni tracą to inni zarabiaja.
oipkei / 37.8.192.* / 2015-01-20 12:49
czytam te niedorzeczności których autorami pewnie są nieudacznicy którzy siedzą u mamusi bo bali się zaryzykować i kupić sobie mieszkanie a teraz wypisuja bzdury nie mając pojęcia dlaczego ludzie brali we franku, że zostali oszukani przedewszystkim przez rząd który nie pomógł 20 lat temu ucinając przywileje zawodowe powstałe za komuny a utrzymane do dziś,nie ukrucił szarej strefy i śmieciówek powstawania marketów z którymi zwykły kowalski nie może konkurować byśmy mogli zarabiać godnie i mieć zdolność w złotówkach
Przybity Frankowicz / 83.8.163.* / 2015-01-20 12:49
Nie jestem cwaniaczkiem!!! Powodem kredytu w CHF był brak zdolności kredytowej dla kredytu PLN. Kredyt (na PLN 300 tys. zł) wzięty w 2006 roku na większe mieszkanie po narodzinach trzeciego dziecka. Obecnie, po regularnych spłatach przez okres prawie 9 lat (1/3 okresu spłaty) kosztem wielu wyrzeczeń oraz dodatkowych pożyczek i debetów, kwota kredytu w przeliczeniu na PLN wynosi ok. 400 tys. zł. Więc pytam się gdzie tutaj jest cwaniactwo?. Jeżeli już to cwaniakami nazwał bym banki, które udzielały takich kredytów,nieźle zarabiając na nich, przerzucając jednocześnie pełne ryzyko z nimi związane na klientów.
Saggit / 5.60.33.* / 2015-01-20 12:55
"Powodem kredytu w CHF był brak zdolności kredytowej dla kredytu PLN." Zaryzykowałeś fakt, kupiłeś mieszkanie na które nigdy by Cie nie było stać, zagrałeś, przegrałeś,a jeśli ktoś uwierzył "ekspertom", że frank sie utrzyma na poziomie 2 złotych przez 30 lat(...) to naprawdę musi być niezłym ciemniakiem
krizz / 83.238.247.* / 2015-01-20 12:49
Podjąłem złom decyzje i straciłem na akcjach. Czy państwo też mi pomoże? Ludzie bądźcie dorośli! Podejmujecie decyzje to bierzcie za nie odpowiedzialność!. Pastwiłeś sobie dom na kredyt a inni teraz mają się składać na pomoc Tobie - nawet Ci co nie dostali kredytu bo nie mieli zdolności?

Najnowsze wpisy