Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Wyświetlaj:
DM2015 / 195.205.221.* / 2015-01-20 12:24
Mam końcówkę krechy we frankach i sam sobie spłacę! Nie chcę niczego od tego państwa! Leczę się za swoje, podręczniki kupuję za swoje, drogocenny węgiel kupuję za swoje i jestem już za stary na zwrot VAT na materiały budowlane domu który buduję, bo żyjemy w chorym grajdole, który tenże zwrot uzależnia od wieku podatnika!
Dobrze że mam głowę na karku i jakoś zarabiam, by nasze elity mogły mnie okradać jak pozostałe owce w Polandii. Konsekwentnie jednak myśl anarchistyczna we mnie coraz bardziej buzuje i z tego powodu już nie przybliżam koryta nikomu w żadnych wyborach! Dbam o siebie i swoich bliskich! Innym też tak radzę!
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2015-01-20 12:23
Lemingom wcisną każdy kit i tak całą sprawą zakręcą, że zanim "oglądacze Tańca z gwiazdami" się połapią, to już będzie po sprawie. Ostatnio też uprzedzałem co do całego protestu górniczego, że "zero złudzeń" i wszystko jest tak nakręcane, że skończy się "wiekopomnym sukcesem" rządu i "porozumieniem ratującym kopalnie po tragicznych decyzjach PIS-u sprzed 8 lat". Oni są tak pewni głupoty "oglądaczy"-lemingów, że pojadą z każdą bezczelnością i prowokacją. Wszak przekonali się o tym już setki razy
taka jako / 94.40.125.* / 2015-01-20 12:23
Zaczyna mnie to wnerwiać. Co to wogóle za grupa społeczna "frankowicze"? Nikt im nie powiedział, że są spekulantami - grając na rynku walutowym poprzez wzięcie kredytu w obcej walucie i korzystając na tym przez wiele lat? Z kolei banki to zwykła lichwa i też mnie wnerwiają. Władza mnie nawet nie wnerwia, bo to kukiełki - celebryci. Nic nie znaczą.
guru122 / 77.253.232.* / 2015-01-20 12:27
Może i ro są celebryci, ale niestety podejmują oni decyzje za które ty płacisz w podatkach.
Kredyt hipoteczny w ZŁ / 178.42.82.* / 2015-01-20 12:22
Przepraszam a jak brali kredyt to co ktoś im kazał brać we frankach? NIE po prostu były tańsze ale jak wiadomo przy walutach wiązało się to z ryzykiem - więc nich teraz nie maja do nikogo pretensji tylko spłacają swoje długi!!!!
zadłużona we frankach / 78.11.19.* / 2015-01-20 13:20
tylko dlatego, że w złotówkach nie można było dostać kredytu gdyż nie miało się zdolności kredytowej. Ja mieszkanie 43 m musiałam kupić własnie w kredycie we frankach bo w złotówkach nie mogliśmy dostać pomimo że było to 40 tys a nie setki. Ludzie zakładający rodziny zwyczajnie chcieli mieć dach nad głową a nie wille,to chyba nie jest jakiś nadzwyczajny komfort jeśli ma się zaledwie 2 ciasne pokoje.
ewikb / 109.231.38.* / 2015-01-20 12:22
I bardzo dobrze!Kto im kazał brać kredyty we frankach???Rząd???
zet937 / 178.43.220.* / 2015-01-20 12:20
a utostrady nie były za drogie a stadiony nie były za drogie dziwne?
maki1122 / 213.199.196.* / 2015-01-20 12:20
Ci co maja kredyty w frankach wcale nie chcą jakieś pomocy od Państwa. Niech tylko Państwo będzie uczciwe i pozwoli przewalutować wzięty kredyt po kursie jaki udzielono kredytu. To wystarczy i zamknie usta wszystkim przeciwnikom pomocy łącznie z rządem Polskim
ytytytt / 88.199.162.* / 2015-01-20 12:25
Ciekawe czy byś był wyrozumiały dl Banku i zgodził się na swoją propozycję gdyby frank kosztował 0,90 zł?
aaaa779 / 178.42.82.* / 2015-01-20 12:24
a ciekawe kto za to zapłaci ? trzeba było brac w złotówkach
hej345 / 91.239.144.* / 2015-01-20 12:19
Heheh straszą nas, że banki upadną. Jeżeli upadną to co? Nie interesuje mnie to, że banki w rękach obcych upadną (nie ma już polskich banków). Chyba tutaj chodzi o to aby nie upadały gospodarstwa domowe. Zresztą osoby biorące kredyt we frankach musiały być świadome, że jak kurs franka wzrośnie to rata też. Ryzyk fizyk albo się uda albo nie. A jeżeli nagle złotówka straci to tez mi dopłacicie do kredytu? Pomieszanie z poplątaniem ...
kris804 / 95.51.8.* / 2015-01-20 12:19
kredyt we frankach dawali jak nie miałeś zdolności w złotych ,trzeba było brać bo jak nie to wypad ,to banki sterują frankiem to jest ich czysty zysk tylko przeliczają kursy nie muszą kupować złamanego franka oprocentowanie szwajcarzy mają ujemne a mnie obniżyli 0,02 %
Nina843 / 83.8.139.* / 2015-01-20 12:19
Za drogo??? To może my też ruszymy do Stolicy palić opony a jest nas koło 600 tysięcy
zatroskana / 83.24.218.* / 2015-01-20 12:19
Piechociński ponownie mówi dyrdymały . Uważam , że politycy powinni brać odpowiedzialność za swoje wypowiedzi. Myślę ,że rząd powinien pomóc frankowiczom. W owym czasie oni nie posiadali wyboru, a jeśli to niebezpieczeństwo było przewidywalne, to w tak dużym przedsięwzięciu, przy tak nagłośnionym pobieraniu kredytów we frankach , rząd powinien uruchomić proces ostrzegawczy, czy też prewencyjny. Państwo z rządu , czas na pracę.
gfgfgfgf / 88.199.162.* / 2015-01-20 12:29
Chociaż trudno mi chwalić ten rząd uczciwie muszę mu oddać tę resztkę honoru:

rząd powinien uruchomić proces ostrzegawczy

ostrzegał

czy też prewencyjny

wprowadził - zakaz udzielania kredytów we franku.
mk743 / 80.48.190.* / 2015-01-20 12:18
Ludzie przecież tu ie chodzi o to by Państwo spłaciło kredyty frankowiczom,tyko o to że wartość kredytu wrosła co do wartości mieszkania. Wyobrażacie sobie mieszkanie za 100tyś a spłatę za 200tyś i więcej? My splacamy kredyt od 2007r i pomimo że mam kredyt z ratami malejacymi to moje raty nie maleją tylko rosną a już 7 lat spłacam. Mój dług zamiast topnieć ciągle rośnie,to jak studnia bez dna. Czy wy w złotówkach macie taki problem? Widzę że macie małe pojęcie !!!!!
zzxxzzx / 83.23.65.* / 2015-01-20 12:18
Do WSZYSTKICH ziejacych nienawiscia do "frankowcow":
1. Kredyty byly/sa WALORYZOWANE kursem franka czyli kredytobiorca nie dostawal frankow tylko zlotowki! Co to znaczy... ano to ze te niby 40 mld zl "strat" dla bankow to one tego nie straca tylko NIE ZAROBIA!!!! Czyli jakie koszty niby podatnicy poniosa ??

2. Wszyscy dobrze wiedzą że w latach kredytowego boomu banki NAMAWIALY i mowily ze chf jest BEZPIECZNY czyli nabijaly portfel klientow chf bo wiedzialy ze za jakis czas frank poszybuje a oni zarobia krocie!! KNF ostrzegal w 2007 roku banki ze chf moze podrozej o 50% czy banki to przekazywaly klientom, NIE, a dlaczego .. sami sobie odpowiedzcie!

3. Jesli wedlug was pomoc ma pojsc z panstwowej kasy i jestescie tym obuzeni to dlaczego nie jestescie obuzeni programami "rodzina na swoim". "mdm", doplatami do gornictwa itd ? To nazywa sie hipokryzja!!

4. Nie rozumiecie ze jak frankowicze placa raty wyzsze o kilkaset zl miesiecznie i dodatkowo przez to ze sytuacja jest niepewna to oszczedzaja przez co na konsumcje ida miliardy zlotych mniej ? Przez to jest mniejszy wzrost gospodarczy, mniej pieniedzy trafia w postaci roznych podatkow do budzetu, firmy w ktorych pracujecie maja
mniej zamowien, przez co wy mniej zarabiacie, a cala kasa ktora frankowicze placa w wyzszych ratach jest transferowana za granice, przez co stajemy sie dziadowskim panstem!!!

5. Nie widzicie tego ze czesc politykow i wszyscy baknsterzy chca sklocic spoleczenstwo?

6. W koncu jak mozecie popierac strone bankowa zamiast wlasne rodziny/sasiadow/znajomych?? Przeciez banki tez was "kroja" na kazdym kroku a wy ich popieracie, dlaczego...? tylko dlatego ze chcecie aby komus zle sie powodzilo czyli z zazdrosci i nienawisci??

Takie rzeczy tylko w Polsce! Z tego wynika ze Polska to faktycznie dziki kraj przez takich ludzi jak wy, opamietajcie sie !!
Adam1960 / 31.61.138.* / 2015-01-20 12:57
... nikt nie zieje jadem, natomiast nie widzę powodu dla którego miałby dopłacać do Waszych kredytów. Jeżeli bank Was wmanipulował to sądźcie się z bankiem!!! Bardzo częste działanie niedouczonych lub ukierunkowanych (zmotywowanych) przez swoich szefów pracowników, brak uczciwej i pełnej informacji!!! Czy to jest moja wina, czy innych Polaków którzy "nie przechytrzyli?!?
666789432 / 88.199.162.* / 2015-01-20 12:40

Do WSZYSTKICH ziejacych nienawiscia do "frankowcow":

To chyba niewąska przesada

1. Kredyty byly/sa WALORYZOWANE kursem franka czyli kredytobiorca nie dostawal frankow tylko zlotowki! Co to znaczy... ano to ze te niby 40 mld zl "strat" dla bankow to one tego nie straca tylko NIE ZAROBIA!!!! Czyli jakie koszty niby podatnicy poniosa ??

a gdybyś Ty miał w tym roku zarobić dajmy na to te 120 tys./rok a od 1.I. stracił pracę i nie zarobił to uznałbyś to za stratę czy zysk?

2. Wszyscy dobrze wiedzą że w latach kredytowego boomu banki NAMAWIALY i mowily ze chf jest BEZPIECZNY czyli nabijaly portfel klientow chf bo wiedzialy ze za jakis czas frank poszybuje a oni zarobia krocie!! KNF ostrzegal w 2007 roku banki ze chf moze podrozej o 50% czy banki to przekazywaly klientom, NIE, a dlaczego .. sami sobie odpowiedzcie!

ni było w umowie klauzuli o ryzyku?

3. Jesli wedlug was pomoc ma pojsc z panstwowej kasy i jestescie tym obuzeni to dlaczego nie jestescie obuzeni programami "rodzina na swoim". "mdm", doplatami do gornictwa itd ? To nazywa sie hipokryzja!!

to też wielu oburza i to nie mniej

4. Nie rozumiecie ze jak frankowicze placa raty wyzsze o kilkaset zl miesiecznie i dodatkowo przez to ze sytuacja jest niepewna to oszczedzaja przez co na konsumcje ida miliardy zlotych mniej ? Przez to jest mniejszy wzrost gospodarczy, mniej pieniedzy trafia w postaci roznych podatkow do budzetu, firmy w ktorych pracujecie maja

ale pomoc dla wszystkich = wyższe podatki a to się równa mniej pieniędzy w kieszeniach wszystkich a co za tym idzie cytuję:oszczedzaja przez co na konsumcje ida miliardy zlotych mniej ? Przez to jest mniejszy wzrost gospodarczy, mniej pieniedzy trafia w postaci roznych podatkow do budzetu, firmy w ktorych pracujecie maja

a cala kasa ktora frankowicze placa w wyzszych ratach jest transferowana za granice, przez co stajemy sie dziadowskim panstem!!!

dotąd też tak było i to was nie oburzało

5. Nie widzicie tego ze czesc politykow i wszyscy baknsterzy chca sklocic spoleczenstwo?

zauważamy ale kredyt we franku nie jest płaszczyzną porozumienia

6. W koncu jak mozecie popierac strone bankowa zamiast wlasne rodziny/sasiadow/znajomych?? Przeciez banki tez was "kroja" na kazdym kroku a wy ich popieracie, dlaczego...? tylko dlatego ze chcecie aby komus zle sie powodzilo czyli z zazdrosci i nienawisci??

przypisywanie takich intencji arbitralnie wszystkim to dla mnie osobiście obraza - a że banksterzy są tacy jacy są to oczywistość - trzeba było uważać, wcale jej nie popieramy ale to się nie przekłada na poparcie dla frankowiczów


Takie rzeczy tylko w Polsce! Z tego wynika ze Polska to faktycznie dziki kraj przez takich ludzi jak wy, opamietajcie sie !!

nie tylko.
MN156 / 83.28.11.* / 2015-01-20 12:35
BARDZO SŁUSZNA WYPOWIEDŹ. MY W SWOJEJ FIRMIE WIDZIMY ZUBOŻENIE SPOŁECZEŃSTWA, KTÓRE MNIEJ KUPUJE PRZEZ CO GOSPODARKA ŚREDNICH FIRM SCHODZI NA DZIADY. ALE NIESTETY WIĘKSZOŚĆ OSÓB MYŚLI, ŻE PAŃSTWO MA COŚ DOPŁACIĆ. PO PROSTU BANK MA MNIEJ ZAROBIĆ. OBECNIE NA MOIM KREDYCIE ZARABIA 200% A MÓGŁBY 100% I TEZ BY FUNKCJONOWAŁ.
Klarysia / 89.79.108.* / 2015-01-20 12:24
Masz w 100% racje ale do zakutych łbów to nie trafi bo u nich zwycięża propaganda. Dopóki sami nie znajda się na dnie...
Prawo jest po stronie Frankowców i tylko tego chcemy ! / 159.205.92.* / 2015-01-20 12:17
Drodzy opluwacze jadem... Wystarczy że bankowcy będą działać zgodnie z prawem Unijnym i Polskim. Większość umów zawiera niedozwolone zapisy i są z gruntu prawa wadliwe czyli nieważne. Tak jak przez wiele lat udawało im się unikać odpowiedzialności za te wadliwe zapisy i udawać że wszystko jest ok' tak teraz po wielu już rozstrzygnięciach sądów ten czas już się skończył. Zapisy o ujemnym LIBORZE są ich gwoździem do trumny. Chcą przestrzegania prawa? Frankowcy też ! Nikt nie musi spłacać kredytów frankowcom więc drodzy opluwacze jadem... spokojnie.
jakiś gery / 185.78.149.* / 2015-01-20 12:17
Ten rząd jest odpowiedzialny za aktualny stan spekulacji kursem waluty. Proszę zauważyć, że deprecjacja na taką skalę wobec franka jest tylko w Polsce. Wystarczyło rzucić na rynek jakąś ilość franka w cenie stabilizującej kurs i obeszłoby się w zasadzie bez kosztów (50 miliardów to bajki z księżyca). Spekulacją zajmują się banki w tym NBP które manipulują tak kursami wobec złotego aby mieć jak największy zysk. Po analizie cen sprzedaży i skupu wobec wolnorynkowego rynku widać jak banki kreują deprecjacją złotego. Jest im to na rękę. W aferze taśmowej widać powiązania bankierów z politykami, widać jak zamierzają finansować kampanię wyborczą PO. Pora zmienić rząd, który zamierzał sprzeniewierzyć kopalnie. Gratulacje dla górników - tak trzeba z nimi rozmawiać i przy najbliższej okazji wyborów na twarz i rozliczyć za wszystkie lata. Im się to należy za wygnanie milionów młodych polaków za chlebem, za największe długi w historii, za zniszczenie gospodarki, za oddanie władzy bankierom, za sprzedawanie się UE, za fatalną politykę zagraniczną, afery, niebotyczne płace w spółkach państwowych, rozbudowę administracji. Rządy maja dbać o Polaków a nie o banki, które mają PO na usługach.

Najnowsze wpisy