Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Wyświetlaj:
Autor posta / 31.61.129.* / 2015-01-20 12:06
Jeśli pomogą frankowiczom, intelektualnym cwaniakom, co liczyli na niskie oprocentowanie nie patrząc na ryzyko kursowe, to mnie krew zaleje. Górnicy, [...] zaraz kolejarze, lekarze... a pracownikowi Biedronki czy innego wyzyskiwacza, którego nawet nie stać na żaden kredyt, nikt nie pomaga, bo siedzą cicho i nie mają reprezentacji u władzy. Nie zgadzam się, aby z moich pieniędzy pomagać cwaniakom. Mam kredyt w złotówkach, oprocentowany dwukrotnie, trzykrotnie wyżej niż kredyty we frankach, i nikt sie nade mną nie użala, zresztą nie potrzebuję tego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

takatam / 78.9.99.* / 2015-01-20 12:10
Już rolnicy ruszają na strajk.
fd2f / 79.186.142.* / 2015-01-20 12:08
i tak nie masz nic do gadania w tej sprawie, nikt twojej zgody nie potrzebuje buhaha
zeb966 / 31.61.129.* / 2015-01-20 12:13
a ciebie i tak wyeksmitują z tej kawalerki, wiec się nie ciesz .. Buahahaha
Wydłużą ci spłatę, i tyle. Płacz i płać, nieudaczniku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fdgc / 79.186.142.* / 2015-01-20 12:14
nie ma kredytu ani kawalerki buhaha
kredytobiorca123 / 83.26.255.* / 2015-01-20 12:05
ciekawe czy jak nasze stopy procentowe pójdą w górę i rata kredytu w złotówkach wzrośnie to mi ktoś pomoże?????
crer / 79.186.142.* / 2015-01-20 12:13
Ciekawe czy oczekiwałbyś pomocy jakby oprocentowanie twojego kredytu w PLN wzrosło np. do 100%??? Odpowiedz proszę inteligencie...
tenTeges / 31.61.129.* / 2015-01-20 12:53
Pewnie sprzedałbym dom, aby się nie pogrążyć. To tyle. I brałem takie rozwiązania pod uwagę jeszcze przed wzięciem kredytu, frankowicze nie mogą sprzedać nieruchomości, bo tej wartości nikt dzisiaj nie zapłaci, którą oni musieliby oddać bankowi.
BTW a wspominałeś, że nie masz kredytu? :)
PARANOJA / 194.1.217.* / 2015-01-20 12:05
ZA DROGO NIE JEST ABY DLA KLIENTA BANKU,ON ZWYKŁY CZŁOWIEK DA SOBIE RADĘ !
inek / 91.231.24.* / 2015-01-20 12:02
I dobrze, jak ja bym zalegał w spłacaniu kredytu, to od razu wchodzi komornik, a frankowcy dostaną pomoc, nie zgadzam się.
POLAK 246 / 31.63.82.* / 2015-01-20 12:02
NIE BĘDZIE GŁOSÓW WYBORCZYCH, TEN RZĄD POLAKÓW ZA DROGO KOSZTUJE.LUDZIE MUSZAĄ MYŚLEĆ O TAKICH ZMIANACH ,KTORE POZWOLĄ IM PRZETRWAC, BO O GODNYM ŻYCIU TO JUŻ CHYBA NIE MA MOWY.
anad / 89.71.195.* / 2015-01-20 12:01
Każdy z tych u władzy musi sobie zapewnić alibi w razie czego i nie maja czasu na duperele z frankowcami. Szybko się spada więc do dzieła aby każdy z nich na urzedach miał zapewnione koryto ze strumieniem jak największym a reszta to niech spada na bambus.
jan924 / 83.22.211.* / 2015-01-20 12:01
Jestem zagorzałym przeciwnikiem tego rządu ale to że ktoś jest mało inteligentny nie znaczy że trzeba mu pomagać.
Podczas podpisywania umowy z bankiem mieliście świadomośc że frank może byc droższy albo tańszy.
Nikt wam na siłę nie kazał nic podpisywać.
Zresztą jakim trzeba być idiota żeby brac kredyt w innej walucie niż się zarabia?
fg / 79.186.142.* / 2015-01-20 12:02
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
pomóżcie też zlotówkowym kredytobiorcom / 31.61.129.* / 2015-01-20 12:09
Odezwał się frankowicz, którego prawda powiedziana wprost przeraża?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
re23 / 79.186.142.* / 2015-01-20 12:18
ciekawe co byście pisali/mówili zawistne typki jakby % waszych kredycików w PLN wzrosło w efekcie hiperinflacji
tz676 / 31.61.129.* / 2015-01-20 12:28
Ale czego ja mam ci zazdrościć? Głupoty? Że liczyłeś, że jakoś to będzie, a Franek przez 30 lat będzie po 2.50 pln? Ogarnij się.
fwer / 79.186.142.* / 2015-01-20 12:38
odpowiedz na pytanie jak taki mądry jesteś
Jangdoa / 83.23.196.* / 2015-01-20 12:01
Dlaczego górnicy dostali??????????
karol619 / 213.238.86.* / 2015-01-20 12:00
Pytanie dlaczego rząd miał by pomagać wiedzieli co biorą liczyli na niski% to mają co chcieli należało brać w zł kredyt a nie płakać teraz
szara mysz / 84.10.176.* / 2015-01-20 12:00
Nie będzie pomocy - czyli jak zwykle. Jak wielu mam kredyt we frankach bo nie było wyjścia, a teraz tkwię w tej pułapce kredytowej i ciągle tylko specjaliści radzą - czekać nie podejmować pochopnych decyzji. Nieźli analitycy zdziwieni tak samo jak my szarzy obywatele. A banki jakoś nie wierzę, że na tym ucierpią - zawsze wychodzą na swoje. Mam żal, że nikt nie ostrzegł za wczasu, a wcale nie oczekuję pomocy teraz po fakcie. Ani banki ani fachowcy jakoś nie zrobili nic. Jakoś na tych Węgrzech widzieli zagrożenie chyba i potrafili coś zrobić wspólnie z bankami. A u nas cięgi obrywają tylko zwykli ludzie, którzy całe życie charują i żyją od wypłaty do wypłaty. Żadnej pomocy Państwa. W korporacjach i firmach prywatnych wyzysk i despotyzm, a w firmach państwowych i urzędach kolesiostwo i nepotyzm. Taki jest obraz naszego kraju. Osłon socjalnych brak, polityka prorodzinna poniżej krytyki. Myślimy o wyjeździe za granicę, bo tu się nie chce żyć - tu chce się tylko wyć z rozpaczy lub umierać (byle szybko, bo służba zdrowia wiadomo jaka). A jest coraz gorzej i boję się, że wcale lepiej nie będzie. Z tym kursem franka też, ale jesteśmy już pod ścianą i przewalutować się nie opłaca, a poza tym dokumenty obostrzenia jakie banki żądają będą nie do spełnienia - już się wcześniej w grudniu orientowałam co i jak. A co do gospodarki, której nie stać na pomoc no cóż za chwilę te 20% które trzeba będzie wydać na spłatę raty kredytu nie pójdą na zakupy (spożywka, chemia, odzież itd.) i znów błędne koło, gospodarka stanie, albo zanotuje spadek i nasza złotówka znów poleci na dół .... aż boję się myśleć o przyszłości. Jakoś w obietnice PiS, że pomoże nie wierzę, ale złudzeń co do PO już dawno nie mam więc chyba naprawdę dla frankowiczów jedyna szansa pomocy to, aby ktoś znalazł systemowe rozwiązanie, bo indywidualnie jesteśmy skazani na bankructwa - zbiorowe lub samobójstwa.
Kredytobiorca957 / 62.111.188.* / 2015-01-20 12:10
Nie opowiadaj głupot, że nie miałeś wyjścia. Mogłeś brać kredyt w złotówkach. Ale po prostu uznałeś, że chcesz to zrobić jak najtaniej i podjąłeś ryzykowną decyzję wzięcia kredytu w walucie.
Dlaczego teraz Państwo miałoby Cie wspierać z naszych podatków?
Gdy brałem kredyt hipoteczny doradca kredytowy powiedział mi jasno - mogę brać kredyt we frankach, który na chwilę obecną jest najtańszy, ale muszę się liczyć z ryzykiem. Jeśli nie chcę ryzykować, powinienem brać kredyt w złotówkach. Przez kilka lat spłacania ten kredyt kosztował mnie więcej niż tych, którzy brali we frankach. Byli tacy, którzy śmiali się, że podjąłem frajerską decyzję.
Jeśli więc Państwo miałoby teraz pomagać tym nieodpowiedzialnym kredytobiorcom, to ja też poproszę o zwrot tej różnicy, którą nadpłaciłem decydując się na kredyt złotówkowy.
szara mysz / 84.10.176.* / 2015-01-20 13:36
Łatwo oceniać, ale sytuacja każdej osoby była różna. Może i są jak piszesz cwaniaczki, ale mojej sytuacji nie znasz. Razem z partnerem - nie mężem, który wyjechał za granicę by zarobić przynajmniej na wkład własny, a potem miał wrócić staraliśmy się o kredyt. U mnie w firmie restrukturyzacja i nie wiadomo kiedy by mi się skończyła umów ana czas nieokreślony, a partner umów ana czas określony ale za granicą. Teoretycznie pieniądze na ratę były w zł., ale mowy nie było o pomocy Państw a "Rodzina na swoim" no bo nie jesteśmy małżeństwem. Wg doradcy finansowego - przedstawiciela banku kredyt dostaniemy bez problemu w krótkim czasie 2 tyg. Podpisaliśmy umowę i wpłaciliśmy zaliczkę na małe mieszkanie, a tu się zaczęło - donieść taki dokument, inny. Na końcu wyszło z tego że zarobków partnera najlepiej nie przedstawiać bo i tak umów ana czas określony, a koszty życia za granicą wg banku tak wyliczyli, że wychodziłoby z tego, że mu nic na życie nie zostaje bo wszystko idzie na wynajem mieszkania i jedzenie (takie stawki i kalkulacje mają w bankach). Wszystko byle utrudnić życie. I nie ważne było nic - po 2 miesiącach męki Pańskiej i zdesperowani - podpisaliśmy to co wg Pana doradcy finansowego mogliśmy wziąć i dostać- czyli kredyt we franku w GE. Ale szczęśliwa nie byłam tylko bardzo rozczarowana i nerwów nas to kosztowało co niemiara. Więc proszę mi nie mówić o jakimś moim wyborze. Dlatego czuję się oszukana. Nie chcę by ktoś za mnie coś spłacał, ale by się wzięli za te banki, przejrzeli umowy i SPREAD-y, za KNF, za rząd, żeby przywrócić normalność i równowagę. Chcę być Klientem, a nie petentem, chcę się czuć bezpiecznie w moim kraju. Boli mnie zawiść ludzka, bo tak jak pisałam różne pewnie były sytuacje ludzi. Ja i mój mąż pochodzimy z rodzin, gdzie żyło się w bloku, na wspólnym pokoju z rodzeństwem. I jaki był wybór? Wynająć mieszkanie lub kupić w końcu coś swojego by na emeryturze poczuć się pewnie. Nie mam luksusów nie miałam i o nie nie proszę.
Inny kredytobiorca / 188.122.20.* / 2015-01-20 12:24
Najlepiej się teraz wymądrząć. Gdybym mógł wziąść w złotówkach napewno bym wziął. Poza tym, kto się śmiał? Czy to nie Ci sami analitycy, którzy teraz się śmieją?? Rusz trochę głową, i oby Ciebie nie spotkało żadne nieprzewidziane zdarzenie - np. wypadek, którego też nie przewidzisz. Tyle że wtedy Ty zostaniesz na lodzie 'Kredytiobiorco' a ja się będę śmiał. Mnóstwo jest ludzi, którzy po prostu nie mieli wyjścia, bo właśnie analitycy wróżący z fusów powiedzieli że nie i koniec. A najlepiej się naśmiewać z Polaka. Poza tym, cena jaką ja zapłacę za kredyt we franku to po prostu życie z miesiąca na miesiąc, zapominając o jakimkolwiek dziecku. Ale tak naprawdę to właśnie w Ciebie uderzy to, że na Twój zus i emeryturę nie będzie miał kto pracować. Bo moja emerytura jest milion razy pewniejsza bo nie od zusu. I wtedy będę się śmiał 3 razy z Ciebie !!!
grypa / 95.51.8.* / 2015-01-20 12:00
jaka strata banków to jest czysty zysk ,to są operacje czysto księgowe bank nigdy nie kupował franków tylko przelicza ,to jest lichwa w czystej postaci 110 % zysku dla banku 2,04 zł w 2008 r dziś 4,40 tylko za przeliczanie franka na złotego bankowcy to złodzieje, i państwo nic z tym nie robi ,spłacam kredyt przez 7 lat i nic nie spłaciłem a mam do spłaty 2 razy więcej.
anka1001 / 37.248.255.* / 2015-01-20 12:00
Swój kredyt spłacam sama.Nie chcę żadnej pomocy od państwa, ale nie chcę też płacić na górników, rolników, nauczycieli, lekarzy. Jak jestem chora idę do lekarza prywatnie, dziecko wysyłam na prywatne lekcje języka, matematyki.Od 2009 roku nie mam żadnej podwyżki, wkurzają mnie te wszystkie afery "kelnerów", kilometrówki, problemy z prowadzeniem biur poselskich. Polski rząd nie ma wstydu. W tym kraju ludzie żyją za 1500 zł, chore dzieci dostają jałmużnę, ale oni maja na nowe tablety, iphony, wymieniają samochody służbowe, dostają preferencyjne pożyczki sejmowe.Posłowie nie dają rady prowadzić biura za 12000 zł.
Mam nadzieję, że czas tej ekipy się skończył i wszyscy im odpowiednio podziękują. Ale pewnie i tak im się krzywda nie stanie, bo są w zarządach banków, rad nadzorczych. Dadzą radę. Ja już przygotowuję swojego syna do wyjazdu z tego "pięknego kraju" pełnego "życzliwych i mądrych ludzi".
agnieszka 75 / 159.205.245.* / 2015-01-20 11:59
CO TY WIESZ KOMU DAWALI KREDYTY WE FRANKU,DAWALI TYM,KTÓRZY NIE MIELI ZDOLNOŚCI W ZŁOTÓWKACH.
JAK CZYTAM TE WYPOCINY TO AŻ ŻAL
Michalina Ja / 93.105.178.* / 2015-01-20 12:14
Nie mieli zdolności w złotówkach więc nie było ich stać na mieszkanie. Dlaczego ludzie za wszelką cenę muszą kupować jak ich nie stać? Media napędziły kredyty a ludzie poszły za tym jak bezwolne owieczki. Za komuny na mieszkanie czekało się kilkanaście lat. A w kapitaliźmie? Nie stać cię na kredyt w złotówkach ale możesz zaryzykować we frankach. Chcesz czy nie? Decydowali ludzie a nie banki. Chcieli mieć to mają. Mają choć nie było ich stać a raty niższe niż w złotówkach. Kurs franka za pół roku spadnie i będą mieli nadal lepiej niż ci od kredytów złotówkowych. Ci którzy inwestowali wiedzą, że to przejściowe ale naganiają ludzi bo liczą na jakiś dodatkowy zysk i się śmieją. Bez paniki. Frankowcy chcą coś ugrać. Jeśli żyli ponad stan i wydawali wszystkie dochody to ich strata. Ci rozsądni, którzy odkładali to co oszczędzali nie wchodząc w złotówki mają teraz zapas na kilka lat.
ares125 / 91.208.93.* / 2015-01-20 11:59
6 lat temu chcialem kredyt na mieszkanie w złotówkach ale nie miałem zdolności kredytowej a w frankach tak , więc nie pieprzcie głupot ,że tylko najbogatsi brali kredyty.Jaki mamy rząd to każdy widzi ale pompować bez celu kolejne miliardy w górnictwo to i owszem można i trzeba bo przyjada do warszawki z kamieniami , zrobia dym to trzeba im posypać , a Ci co brali kredyty tego nie zrobia . Na pewno zagłosuję na mafię PŁO - PSL , a w szczególności chłopka - roztropka Kłopotka i całej tej bandy z Psl-u ktora opanowała wszystkie agencje rzadowe
qewe / 79.186.142.* / 2015-01-20 11:59
najważniejsze żeby była kasa na podróże naszych kochanych posłów!

Najnowsze wpisy