Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Wyświetlaj:
kowal511 / 195.68.192.* / 2015-01-20 11:03
Jak płacili niskie raty to było fajnie a jak frank poszybował to trzeba im pomagać. trzeba było przeczytać umowę kredytu przed podpisaniem i tyle.
naiwna919 / 31.61.140.* / 2015-01-20 12:20
Zastanów się człowieku co Ty wypisujesz , czyli co 700 tys osób w kraju nie umie czytać umów i są uposledzeni umysłowo wg Ciebie ? Tak jestem jedną z tych "upośledzonych" osób które bank nabił w butelkę i zaproponował kredyt Chf - jako bardzo korzystny i bezpieczny. W okresie kiedy ja brałam ten "cudowny przekret zwany "produktem bankowym, kredyty w zł były praktycznie dodatkiem w ofercie bankowej i nikt z klientów ówczesnych nawet nie odważyłby się na zaciągnięcie kredytu w zł, notabene bankowcy robili wszystko, aby klienci brali kredyt hipoteczny w CHf. Zastanów się człowieku o co piane bijesz , nikt z frankowiczów nie potrzebuje pomocy z Twoich podatów , chodzi o to aby banki przestały zarabiać na spredach, niedozwolonych klauzulach i kilku innych zapisach. Kompletnie nie rozumiem, zawisci złotówkowców oraz głupoty galopujacej osób próbujacych wziac w opiekę "biedne krwopijcze banki" które po raz kolejny maja możliwosć zarobienia na naiwnych kredytobiorcach walutowych. Ja brałam kredyt w cenie franka 1,8 zł wszystkie róznice miedzy cena wyjsciowa franka a wzrastajacą przez lata to zarobek Banku. Rzad nie potrafi zrobic porzadku ze złodziejskimi bankami które zyja ze spekulacji różnicami kursu walut .
An60 / 77.254.229.* / 2015-01-20 11:23
Nie bądz człowieku zawistny.Złość cię zżera.
Jadalbert / 91.192.198.* / 2015-01-20 11:06
W tej umowie było o RYZYKU KURSOWYM, nie było o lichwie, ustawce, przekrętach i złodziejstwie.
smok65 / 145.237.2.* / 2015-01-20 11:02
Dlaczego przewalutowanie nie może polegać na przeliczeniu kwoty kredytu na złotówki po kursie z dnia podpisania umowy kredytowej, a potem na przeliczeniu należności według zasad dla kredytów złotówkowych z tego okresu. Policzyć ile wpłacono po kursach z dnia spłaty rat i jeżeli rata była niższa niż rata od kwoty zadłużenia dla kredytów w złotówkach to różnicę dopisywać do zobowiązania .... i tak przeliczyć każdy miesiąc. To chyba bardziej sprawiedliwe, ale czy byliby chętni ?
ozzy550 / 178.37.84.* / 2015-01-20 11:02
Kredyt bierze się zawsze w tej walucie, w której się zarabia, nawet średnio inteligentny szympans o tym wie, a jeśli ktoś zrobił inaczej to jest albo głupi albo jest typowym polaczkiem-cwaniaczkiem-cebulaczkiem.
jja50 / 178.235.203.* / 2015-01-20 11:21
takiś cwany mądralo, bo teraz tak mówią a ty powtarzasz... kiedyś mówiono inaczej. Tak samo teraz mówią że we frankach to są osoby lepiej sytuowane. To też przekłamanie. A wogóle życzę ci dużego kredytu w jakiejkolwiek walucie i długookresowych kontaktów z bankiem w miłej atmosferze...naprawdę dobrze ci życzę
hehhe / 89.74.193.* / 2015-01-20 11:02
kto im kazal brac kredyty we frankach xddd niech teraz placa
złotówka / 83.7.35.* / 2015-01-20 11:02
Mam nadzieję że Piechociński dołoży im ze swoich!!!!!!!!!
mama 2 dzieci / 31.2.62.* / 2015-01-20 11:08
Piechociński mi nie dokłada rata kredytu idzie z mojego konta RZĄD MI NIE POMAGA kredyt zaciągnięty w chf po kursie 2,40 a teraz chf 4,42 to jest 2 zł nadpłaty za różnice kursowe dla banku z mojego portfela. oprocentowanie kredytu powyżej 3,3% bo decyzją zarządu mimo to że w umowie inaczej też z mojego portfela zaznaczam z (mojego konta) to mam pytanie w jaki sposób pomaga mi państwo????? z tej prostej matematyki wynika raczej że to ja utrzymuję banki i państwo ponieważ ja za to wszystko płacę i nikt mi nie pomaga
bert## / 62.233.129.* / 2015-01-20 11:11
A ja nie brałem kredytu, chodze do pracy codziennie, mieszkam w mieszkaniu na jakie mnie stać i mi też nikt nie pomaga.
mama 2 dzieci / 31.2.62.* / 2015-01-20 11:01
RZĄD MI NIE POMAGA kredyt zaciągnięty w chf po kursie 2,40 a teraz chf 4,42 to jest 2 zł nadpłaty za różnice kursowe dla banku z mojego portfela. oprocentowanie kredytu powyżej 3,3% bo decyzją zarządu mimo to że w umowie inaczej też z mojego portfela zaznaczam z (mojego konta) to mam pytanie w jaki sposób pomaga mi państwo????? z tej prostej matematyki wynika raczej że to ja utrzymuję banki i państwo ponieważ ja za to wszystko płacę i nikt mi nie pomaga
msh1234 / 5.226.86.* / 2015-01-20 11:17
Ja proponuję Ci powrót do podstawówki by nadrobić: czytanie ze zrozumieniem, pisanie prostych zdań, matematyka (zakres 1-3). Ja mam kredyt w złotówkach, zaciągając go zdawałem sobie sprawę, że oprocentowanie jest ZMIENNE. Jeśli Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe, raty mi wzrosną, i nie będę mógł mieć o to do nikogo pretensji (zwłaszcza nie do banku). Na oprocentowanie twojego kredytu ma wpływ głównie polityka rządu.. Szwajcarii. Więc jeśli chcesz mieć do kogoś pretensje, to jedź do Szwajcarii i tam protestuj. Czytałaś umowę, podpisałaś ją, twój wpis dowodzi, że nie wiedziałaś jednak co podpisujesz. A teraz chcesz by 'rząd' zabrał mi pieniądze, i dał je tobie.. bo tak.
slawek#1234 / 194.115.215.* / 2015-01-20 11:07
A dlaczego państwo (czyli między innymi ja) ma Panu pomagać. Żyjemy w kapitalizmie i trzeba odpowiadać za swoje decyzje. Jak ja zaryzykuje i przegram na giełdzie, albo nie mogę już spłacać kredytu to czy ktoś się tym zainteresuje- nie, i bardzo dobrze, bo to moje życie i nie chcę aby się ktoś wtrącał (jak większość z nas). Jak pan chce, aby państwo się wtrącało w pana życie proponuje emigrację do Rosji lub na Białoruś, i nie będzie problemu kredytów w CHF
everton / 94.141.130.* / 2015-01-20 11:05
Czemu nie zastosowałaś "tej prostej matematyki" przed wzięciem kredytu?
mikita / 31.61.138.* / 2015-01-20 11:01
Ja również znam takie osoby co mają kredyt we frankach i bujają się nieźle to buty za 500zł a to torebka za300 noszą głowy do góry bo je na to stać??? A kredyt mają około 300000 tysięcy i mają to w nosie nawet teraz bo twierdzą że państwo im pomoże-to żenada.Nic nie damy bo my złotówkowicze też musimy sobie radzić
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
POLAK !!! / 89.71.135.* / 2015-01-20 11:09
Jacy ludzie w Polsce są tępi !!!!! Kto tu płacze o pomoc z rządu ?? Nie chcemy waszych pieniędzy, jak tak zazdrościsz, że nie masz torebki czy butów, to zmień pracę !!!! Nam chodzi o walkę z bankami, a nie z ludźmi !!!!
Jadalbert / 91.192.198.* / 2015-01-20 11:01
Do piszących o "widziały gały co brały". Kredyty we franku BYŁY PROMOWANE przez banki, doradców i analityków (teraz sami są zdziwieni - ale KASĘ za doradztwo zawsze biorą). Chyba żaden "frankowicz" nie lazł na głupa w taki kredyt i brał pod uwagę RYZYKO KURSOWE. Podkreślam - ryzyko kursowe, a nie lichwę, ustawkę i najnormalniejsze pod słońcem złodziejstwo spekuły. Tymczasem rządy, a polski w szczególności, należą do spekuły i/lub są przez nią omotani. Zamiast bronić obywateli okradają ich (patrz OFE, które było w złotych - że też kredyciarze złotowi dali się na OFE nabrać). Poza tym nie o to chodzi, by obywatele finansowali kredyty we frankach, ale żeby banki przestały nas okradać w świetle prawa. Np. można by ciężar tej frankowej lichwy rozłożyć po części na banku, a po części na kredytobiorcy.Jakoś w innych krajach się to udaje - ale nie na zielonej wyspie, na której żyć się już nie da. O, przepraszam - niektórym żyje się lepiej. Strasznie się wielu obraziło na Sienkiewicze za słowa, że Polska istnieje tylko na papierze - a ja nie wiem czy choćby na papierze. I swoją drogą, były kiedyś kredyty w złotówkach, bodaj też hipoteczne, które, jak się okazało, były nie do spłaty. Wtedy interwencja pomogła tym biednym ludziom kredyty spłacić i żadni "frankowicze" nie protestowali. Problem setek tysięcy ludzi, naszych obywateli, płacących tu podatki, należy rozwiązać, a nie ich wyzywać od ćwierć inteligentów. I ta zasada winna obowiązywać we wszystkich wypadkach dotyczących ludzi.
1234677 / 85.221.139.* / 2015-01-20 11:23
Zgadzam się w 100% z tym komentarzem. Ci najbardziej zajadli zwolennicy "widziały gały co brały" są najwyraźniej albo zbyt młodzi, albo mają pamięć za krótka, żeby pamiętać pomoc Państwa dla kredytobiorców złotówkowych, kiedy w wyniku inflacji ich kredyty urosły.
Arek385 / 95.41.222.* / 2015-01-20 11:23
a czy ktos kiedykolwiek widizial zeby bank dal cos za darmo ? chyba nie .. mi sie wydaje ze kazdy bierze cos od banku w miare jego zdolnosci ... w tych czasach kiedy oplacalo sie brac ludziom kredyt we frankach to brali a teraz ? ja nie jestem po stronie ludzi ktorzy brali kredyt w zlotowkach (sam mam kredyt w zlotowkach ) ani po drugiej stronie .. niestety czasy sa ciezkie w "Polsce" kazdy kto bierze kredyt na "X" lat bierze na siebie ryzyko , ze pewnego dnia moze stracic prace i nie bedzie go stac na splate owego kredytu .. wiec trzeba sobie jakos radzi .
pawel123456789 / 213.17.137.* / 2015-01-20 11:04
banki to biznes a nie charytatywna instytucja.
Jadalbert / 91.192.198.* / 2015-01-20 11:11
Rozumiem, że jak Ci ktoś sprzeda kota w worku za ciężkie pieniądze to się nie obrazisz bo to przecież biznes. "Frankowicze" podpisali umowę (wiedząc o RYZYKU KURSOWYM) i uczciwie spłacają kredyty. Tymczasem banksterzy i politycy fundują im lichwę, złodziejstwo, ustawkę. Ja tego biznesem nie nazwę.
tadek11111 / 83.25.200.* / 2015-01-20 11:01
pazernosc ludzka nie zna granic.zachcialo sie paniusi kredytu a biedny chlop na saksy teraz musi jezdzic.kupil a teraz sobie nie pomieszka
123ja / 109.233.91.* / 2015-01-20 11:00
AAAAAAAAAAAAAA nieeeeee będę na nich głosował.
Madox1 / 78.10.128.* / 2015-01-20 11:03
Do -123ja - zagłosuj na PIS - już nam sporo obiecywał, a może tym razem coś sypnie...
podejrzywy / 89.67.90.* / 2015-01-20 11:00
Ciekawe: Wypowiedzi Adama Lipińskiego (PIS) i Andrzeja Rozenka (Twój Ruch) są kropka w kropkę identyczne! partie PIS i Twojego Ruchu się już połaczyły? Może coś przegapiłem??
lolo1177 / 83.5.32.* / 2015-01-20 11:00
Jasne!Lepiej pomóc banderowcom! Bezzwrotnym kredytem,darmowym węglem. Bo oni na pewno nie zwrócą i nie zapłacą! )P. Premier powoła kolejnego pełnomocnika d/s wyrzuconych pieniędzy na Ukrainę ! Zgroza ogarnia !
ixiii / 94.141.130.* / 2015-01-20 11:03
OO frankowicz się odezwał lol
Testo / 83.4.117.* / 2015-01-20 11:00
W większości wypadków takie kredyty otrzymali popierający PO/PSL i mafia ze związków zawodowych....więc nic się nie stało
deltaaaa / 83.11.38.* / 2015-01-20 11:13
Przestańmy marnotrawić publiczne pieniądze bo każdy obywatel oddaje czesc swojego zdrowia, czasu i zycia dla społeczeństwa. Nie marnujmy tego dla cwaniaków, przestępców ani polityków! Ktos chcial kredyt we frankach bo tańsza rata, a drugi ma kredyt w złotówkach bo mimo ze drożej to stabilnie i co teraz ten cwaniaczek ma dostać jakiekolwiek pieniadze od tego co spłaca w złotówkach bo samemu się poszło na łatwiznę? Tez będę brak kredyt i to w złotówkach bo przynajmniej mogę budżet sobie zaplanować, czekam aż banki będą dawać kredyty w rublach bo taki tani jest, a gdy Rosja się uspokoi to cena do góry i kolejna fala niezadowolonych cwaniaków.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Vojoo / 85.89.167.* / 2015-01-20 11:00
A czemu jest pomoc na górników i związkowców, cała Polska płaci na nierentowne kopalnie i rozdmuchaną administrację w kopalniach, czemu cała Polska pomaga powodzianom mimo, iż znali ryzyko budowy na terenach zalewowych, czemu cała Polska pomaga młodym przy zakupie mieszkania (Rodzina na swoim lub MDM czy jak to teraz się nazywa) Więc mam prośbę do komentujących zastanówcie się kilka razy zanim coś napiszecie, bo albo sami taką pomoc już otrzymaliście albo kiedyś możecie sami jej potrzebować, a jak na razie to widzę, że frankowicze o nic nie proszą, jedynie media rozdmuchują całą sytuację.
fjestis / 92.121.32.* / 2015-01-20 11:00
Za to dla górników zawsze jest odpowiednia liczba miliardów złotych.

Najnowsze wpisy