Forum Polityka, aktualnościKraj

Nie będzie wspólnej rocznicy Smoleńska

Nie będzie wspólnej rocznicy Smoleńska

Money.pl / 2011-02-13 08:35
Komentarze do wiadomości: Nie będzie wspólnej rocznicy Smoleńska.
Wyświetlaj:
prazka / 46.7.20.* / 2011-03-28 14:04
nie z PIS, to nie ludzie
wichura / 79.184.76.* / 2011-02-14 10:25
Ja nie chcę żadnej rocznicy Smoleńska ani rocznicy brata. Facet zawinił i spadł razem z innymi.Kropka.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-02-14 10:09
Tez bym nie obchodził z wspołwinnymi katastrofy. Dlatego dobrze ze jaro nie chce wspólnych obchodów, bo z wstyd z nim było stac w jedym szergu. Winny katastroy lezy na Wawelu, a Jaro sie z nas śmieje
Walery Wątróbka / 83.143.139.* / 2011-02-14 07:35
Wtedy na grobie spotkali by się rodzina i oprawcy. Morderca zawsze wraca na miejsce zbrodni. Sikorski odpowiada za śmierć L. Kaczyńskiego.
grarad / 83.25.114.* / 2011-03-28 18:21
Panie Walery...Pan chyba nienawidzi wszystkich ,szkoda mi Pana..
Wierzbno / 89.72.111.* / 2011-03-22 23:24
W jaki sposób odpowiada ?
tade / 83.2.33.* / 2011-02-14 07:41

Sikorski odpowiada za śmierć L. Kaczyńskiego.

szaleju się najadłeś
może Mieszko I bo poślubił Dobrawę.
KliMat / 178.180.44.* / 2011-02-13 16:53
96,78 % Polaków chce, żeby Polską rządzili ludzie uczciwi i kompetentni, a nie zdrajcy, Pospolici Oszuści i przymulone WSIowe Bronki
ździcho / 77.254.242.* / 2011-02-13 19:50

96,78 % Polaków chce, żeby Polską rządzili ludzie uczciwi i kompetentni

Zatem pozostaje już tylko, anarchia, bo takich ludzi w Polsce nie ma.
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-02-13 16:47
Jarosław Kaczyński przed wyborami prezydenckimi: trzeba zakończyć wojnę polsko-polską. Dziś o tym już nawet nie pamięta.
Tusk i Komorowski przed wyborami: wyjaśnimy do końca wszystkie wątki tragedii. Sprawa ciągnie się do dzisiaj.

Całkowity brak słów. Kompletne dno i metr mułu.

Pozostawiam pod rozwagę w czasie kolejnych wyborów. Zastanówcie się czy to co mówią politycy to faktycznie prawda, czy może polityczna szopka organizowana na zdobycie głosów. Pamiętajcie, że kampania się zbliża, więc politycy będą coraz częściej takie teatrzyki robić i głosić różne chwytliwe hasła.
vonkarczoch / 2011-02-13 15:59
Dzień katastrofy smoleńskiej ustanówmy świętem kościelnym i wolnym od pracy. A z Lecha K. zróbmy męczennika który za miliony Polskich istnień musiał cierpieć katusze...
hryniu / 2011-02-13 15:25 / Bywalec forum
Innej decyzji po tym człowieku się nie spodziewam i niespodziewałem.... Szczerze mówiąc to takiego gbura wolałbym na tych obchodach nie widzieć - jak nie potrafi wspiąć się na wyżyny swojej inteligencji i zachować się z godnością to proponuje niech siedzi z kotem w domu...
kaczorek ma motorek / 2011-02-14 09:15 / Tysiącznik na forum
Inteligencją "hryniu " nie zabłysłeś! skoro piszesz takie bzdury.
Przeczytałeś ten artykuł do końca ? Wiesz o czym on jest? to przeczytaj jeszcze raz !
Piszesz " Innej decyzji po tym człowieku się nie spodziewam i nie spodziewałem.... "
Napisz nam gdzieś to wyczytał że taką decyzje podjął Prezes. W tym artykule nie ma takiej informacji !
Wymądrzasz się tu, a sam stałeś się narzędziem manipulacji.
Myślę że teraz zgodzisz się ze mną że ten i tego tupu publikacje ,badania mają na celu poróżnianie ludzi że celem autorów jest wzniecanie Wojny Polsko- Polskiej bo tak naprawdę to nie zwolnicy PO i PIS prowadzą tą wojnę a media.
enveloped / 83.27.5.* / 2011-02-13 14:33
to po prostu nie może być mój prezydent i kropka (mówię o tym z lewej). to jest ubliżające, uwłaczające...:
http://wpolityce.pl/view/multimedia/7054
kwant2000 / 2011-02-13 14:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak można wspólnie obchodzić tą uroczystość z osobami, które przyczyniły się do tej katastrofy, a jedna z nich ponosi co najmniej polityczną odpowiedzialność za tę zbrodnię. Przez tego zaprzańca o kulisach tej zbrodni być może dowiemy się dopiero za kilkadziesiąt lat, gdyż kluczowe jej dowody spoczną na wiele lat w archiwach FSB(KGB).

Warto przypomnieć, że w dni u katastrofy prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew złożył ustną deklarację poprowadzenia wspólnego śledztwa przez prokuraturę polską i rosyjską. A deklaracja złożona premierowi RP w rozmowie telefonicznej w myśl prawa międzynarodowego na zasadach tzw. "Gentleman’s Agreement" jest wiążąca i pociąga za sobą skutki prawne. Niestety Tusk tę deklarację olał, zastępując ją kolejną, skrajnie niekorzystną dla Polski i bez zmrużenia oka przekazał "wyjaśnienie" przyczyn katastrofy kagiebowskiemu MAK-owi - organizacją nie posiadającej uprawnień do badania katastrof samolotów wojskowych.

Ponadto katastrofa smoleńska nie mogła być rozpatrywana według konwencji chicagowskiej, ponieważ stanowi ona jasno w artykule 3a: "Niniejsza Konwencja stosuje się wyłącznie do cywilnych statków powietrznych, nie stosuje się zaś do statków powietrznych państwowych". W art. 3b czytamy zaś: "Statki powietrzne używane w służbie wojskowej, celnej i policyjnej uważa się za statki powietrzne państwowe”.

Wbrew załącznikowi pierwszemu konwencji załoga lotu nie posiadała licencji cywilnych, a więc nie pasowała do oficjalnej definicji członka załogi według Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO), którym może być jedynie osoba licencjonowana. Badając katastrofę według konwencji i jej 13 załącznika, należałoby więc uznać, że samolot Tu-154M… nie miał załogi.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Polska nie może się nawet odwołać do żadnej międzynarodowej instytucji, a szczególnie ICAO - Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, gdyż jak sam MAK przyznał, maszyna polska była maszyną państwową, a jako taka nie może w myśl art. 3a konwencji być procedowana w oparciu o nią. Badanie katastrofy polskiego samolotu procedowano nie na podstawie Konwencji Chicagowskiej, lecz tylko jej 13 załącznika.

Za to wszystko: ciche przyzwolenie na położenie rury gazowej na podejściu do portów Szczecin Świnoujście, za upadek stoczni, za zgodę - mimo korzystnego werdyktu sądu w Luksemburgu - na ograniczenie przez Polskę emisji CO2 z 285 na 208 mln ton, co skutkować będzie wzrostem cen energii elektrycznej w 2013 roku o ca 110%, za afery gospodarcze i gigantyczne (300 mld zl) zadłużenie państwa Tusk i jego kamaryle prędzej, czy później odpowiedzą przed Trybunałem Stanu... Oby jak najszybciej.
100%POslow za Lesboną / 78.31.155.* / 2011-02-18 23:58
Nie trybunał stanu tylko kodeks karny winien być użyty.
ela1966 / 83.11.56.* / 2011-02-13 16:28
Jak można napisać co jest prawdą??"?Jeśli powtarza się te same głupoty co Kaczyński oni wszystko wiedzą,ale dowody mają od anonimowych ekspertów.To jest najlepsza obrona własnych wyżutów sumienia,atakowac.tylko,że prawda wyjdzie na jaw nawet po rozmowie braciszków w samolocie.Bo narazie obwiniają wszystkich tylko nie siebie.A przecież to rasowi katolicy z zazdrości chodzą pod pałac prezydencki i mają nadzieję ze kiedyś będzie ich,napewno nie będzie....
Maxxxx / 79.162.156.* / 2011-02-13 16:56
Przestań pisać dyrdymały! Napisz co jest nieprawdziwe w tym co napisał kwant
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-02-14 10:04
wszsytko. Orzeł wyladował i kropka.
Elendir / 2011-02-13 14:52 / Łowca czarownic

Jak można wspólnie obchodzić tą uroczystość z osobami, które przyczyniły się do tej
katastrofy, a jedna z nich ponosi co najmniej polityczną odpowiedzialność za tę zbrodnię.

A możesz przedstawić jakieś dowody na poparcie swojej wypowiedzi, czy tylko chciałeś porzucać oszczerstwa?
Tornado+ / 79.162.156.* / 2011-02-13 15:00
Napisz konkretnie, co nie jest prawdą Trollu!!!
Elendir / 2011-02-13 19:56 / Łowca czarownic
Czyżby Troll nie potrafił przeczytać ze zrozumieniem fragmentu który zacytowałem?
marynarz098 / 2011-02-13 14:20 / Tysiącznik na forum
A ja myslalem ze w tym wszystkim o ofiary chodzi a nie o Jaroslawa K.
Wyglada mi na to ze chodzi o to bysmy sie wszyscy nie nudzili.
ździcho / 77.254.249.* / 2011-02-13 13:56
Bo to nawet sobie trudno wyobrazić, ze ci, którzy będą wieszać, świętują z tymi, którzy będą wisieć.
a może / 192.251.226.* / 2011-02-13 14:32
pomalutku, bo jeszcze obudzisz tych, którzy jeszcze tak nie dawno gazowali z powodzeniem tych, którzy ot tym niestety już zapomnieli, będąc za pewne przekonanymi, że się to nie wróci.
edeq / 188.146.235.* / 2011-02-13 13:54
Jaki z tego Jarosława mały człowiek... Smutne...
ździcho / 77.254.249.* / 2011-02-13 14:08

Jaki z tego Jarosława mały człowiek...

Tyle, ze w tym akurat okazał odrobinę rozwagi. Przecież w czasie wspólnych obchodów mogłoby nawet dojść do rozruchów, a to jemu na cholerę akurat teraz. On swoje pięć minut przewiduje na kiedy indziej i gdzie indziej.
enveloped / 83.27.5.* / 2011-02-13 13:54
Są autorytety i różnej maści specjaliści od wszystkiego, którzy twierdzą, że J. Kaczyński, jako polityk nie powinien się kierować w takich sprawach emocjami. Twierdzę dokładnie odwrotnie. Powinien. Nie można bowiem, w mojej ocenie, stawać obok ludzi, którzy w swych kolejnych decyzjach i poczynaniach, kierowali się w stosunku do niego i jego brata nie czym innym, jak emocjami właśnie: nienawiścią, pogardą, agresją.

Jego obowiązkiem, jako polityka właśnie, jest sprzeciw (a swoimi decyzjami ten sprzeciw ma okazję wyrazić) na relatywizowanie absolutnie wszystkiego w życiu społecznym.

Mam szczerze dość uroczystości, w których ofiary stoją obok oprawców, tylko ci pierwsi jakoś gorzej odziani, jak to miało miejsce na mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki. Gotuje się też we mnie na uroczystości odprawiane na grobach niewinnych ofiar, odprawiane przez ich oprawców.

Nie wiem i wiedzieć nie chcę (bo moje szare komórki mają inną konstrukcję i i tak tego nie ogarną) jaka pokrętna myśli przyświeca obecności w Smoleńsku prezydenta Federacji Rosyjskiej, której to przedstawiciele służb działających w porozumieniu i na zlecenie głów FR – kłamią, niszczą dowody, mataczą, zmieniają zeznania i przetrzymują dowody rzeczowe. Jak powiedziałam: wszelka próba wytłumaczenia mi tego jest z góry skazana na sromotną klęskę.

Z drugiej zaś strony rzygam politykami spolegliwymi, potrafiącymi dogadać się z każdym za byle ochłap z rządowego stołu, a czasem tylko za poselski stołek. Mierzi mnie PSL, który najpierw narobi huku i szumu (jak w przy głosowaniu w sprawie Belki choćby), nachlapią się jadaczkami Pawlak z Kłopotkiem, a potem, przy głosowaniu, i tak dadzą dupy.

Mierzi mnie każdy przedstawiciel SLD, który z jednej strony za chwilę wystąpi jednak o beatyfikację niejakiej B. Blidy, z drugiej zaś położył przysłowiową lachę (przepraszam za określenie) choćby na Szmajdzińskim i z postawy Deresza dumny jest.

Wiele w sprawie katastrofy i śledztwa w jej sprawie zostało zaprzepaszczone i pogrzebane. Jeśli jest coś, co polityk może ratować, to własną twarz, dumę, zasady i honor. Tak właśnie rozumiem decyzję Jarosława Kaczyńskiego i w pełni ją podzielam.
prazka / 46.7.20.* / 2011-03-28 14:12
j. kaczynski juz dawno twarzy nie ma, albo ma ich 10.
marynarz098 / 2011-02-13 13:53 / Tysiącznik na forum
A 10/04 a czy to bedzie dzien wolny od pracy???
kaczorek ma motorek / 2011-02-13 14:09 / Tysiącznik na forum
Czy ty musisz "marynarz098" tak kaleczyć język Polski jedno zdanie aż dwa błędy
wczoraj robiłeś mi jakieś uwagi i porównywałeś mój język do języka spod kiosku z piwem w artykule „ Platforma zyskuje czy traci? Sondaże nie są zgodne”
http://news.money.pl/artykul/platforma;zyskuje;czy;traci;sondaze;nie;sa;zgodne,84,0,770388.html
sam tam wstawiłeś kilka komentarzy sprawdź ile popełniłeś błędów ortograficznych
dosłownie roi się od nich Nauczycielu
Słuchaj czy ty jesteś Obywatelem Polskim? ba takie byki tylko może robić obcokrajowiec !!!!!
marynarz098 / 2011-02-13 16:08 / Tysiącznik na forum
A wogole to jak pan jestes taki dokladny z ta ortografia, to niech pan da samemu przyklad. Na przykladzie poprawnego umieszczania przecinkow.Prosze.
marynarz098 / 2011-02-13 15:03 / Tysiącznik na forum
Pomimo ze masz racje, i ze mozna mi wytknac ortografie, nie ukrywam sie z tym, ale i tak mam satysfakcje, bo cos cie tam musialo dotknac jesli teraz nie dajesz mi spokoju.
Przebacz mi o wielki obronco polskiego jezyka, unizenie sklaniam swa glowe przed toba.
marynarz098 / 2011-02-13 14:51 / Tysiącznik na forum
Juz przeprosilem za ortografie, a co mam isc z toba na pielgrzymke i o cud prosic.

Najnowsze wpisy