Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Nie boimy się mówić, że kapitał ma narodowość." Rząd przyjął plan rozwoju

"Nie boimy się mówić, że kapitał ma narodowość." Rząd przyjął plan rozwoju

Wyświetlaj:
pink785 / 89.66.38.* / 2016-02-16 17:02
największe firmy i banki powinny być państwowe wtedy uczciwie wspierały by państwo płacac podatki a pracownicy dostawali by pobory takie jak na zachodzie i nie byłoby wtedy problemu z podnoszeniem cen jak teraz to robią banki i ubezpieczalnie - państwo by ustaliło uczciwe ceny aby ludzi było na nie stać
Łysiejący leming / 94.40.14.* / 2016-02-16 17:09
Do pink785: jak widzę z wpisu jesteś za młody, żeby pamiętać realnie istniejący PRL. Tam niemal wszystko było 'państwowe'. A teraz PKO BP tak samo jak inne banki podnoszą ceny i opłaty, choć jakiś śmieszny misio z PiSu twierdził, że PKO BP opłat nie podniesie. Ot, takie tam PiS-owskie bredzenie..... Jednym uchem wpadło, drugim wypadło.... A misiowi z PiSu nawet nie warto w gębę napluć, bo głupi.... Najlepiej napluć tym co ich wybrali. A ja z rodziną płacimy za ich wygłupy!
60-latek / 83.6.125.* / 2016-02-16 17:09
"największe firmy i banki powinny być państwowe", ha ha ha. Musisz być albo bardzo młody, albo bardzo niewyuczalny. Państwowe to one już były. Nie tak dawno. I faktycznie, płace mieliśmy takie jak na Zachodzie. Nasza płaca roczna była taka jak ich miesięczna.
montechristo 13 / 93.105.195.* / 2016-02-16 17:01
Mam pytanie,w 3 filarze jest pozycja ''wzrost kredytów dla firm''.Skąd firmy wezmą kredyty skoro wszystkie banki są wysprzedane obcemu kapitałowi?Albo inaczej czy sądzicie że obce banki dadzą kredyt polskie firmie
żeby się rozwijała kosztem firm konkurencyjnych zachodnich?Wręcz odwrotnie banki albo dadzą kredyty które nie opłacą się polskim firmom które z kolei zbankrutują ,albo nie dadzą wcale.Za to swoim dadzą na preferencyjnych warunkach po to żeby ostatnie polskie firmy padły.Nie jest i nigdy nie było w interesie zachodu żeby polska i polskie firmy się rozwijały,bo są konkurencją dla nich samych.I po to weszły obce banki do polski aby wszystko blokować i uzależnić.Żeby to się wszystko powiodło co jest tu przedstawione
w artykule,a co przedstawił pan minister musi być spełniony jeden podstawowy warunek.Polska musi posiadać ''co najmniej'' 3 duże banki z polskim kapitałem od A do Z.Zarządzane wyłącznie przez polaków,a nie Masonów w jarmułkach.
Chudini1976 / 95.160.253.* / 2016-02-16 17:01
Dzień Dobry. Mój teściu jakieś 3 lata temu powiedział, że problemem Polski są niskie zarobki. Zacząłem się nad tym zastanawiać. Doszedłem do wniosku, że oczywiście TAK. Jeśli mamy większe zarobki to też więcej wydajemy. Jak więcej wydajemy to i więcej podatku VAT odprowadzamy. Co najlepsze firmy muszą zacząć więcej produkować, a to skutkuje większym zatrudnieniem. Jeśli więcej ludzi jest zatrudnionych to i bezrobocie spada. Jak bezrobocie spada to i pracownicy są szanowani, jak są szanowani to i więcej zarabiają, a później więcej wydają, a jak więcej wydają to i więcej VAT wpada do budżetu.
PS Ja chętnie wymienię już 15-to letnią lodówkę i 10-cio letni telewizor, ale brakuje funduszy.
Generał Zdzisiek / 37.248.255.* / 2016-02-16 17:20
Oczywiście, że z ymi zbyt niskimi płacami w Polsce to prawda (tylko jaka prawda? święta prawda, cała prawda czy góvvno prawda?).
No to zwiększmy rodzimą produkcję o 1000% a zarobki o 500%. Wtedy i firmy zarobią więcej i ludzie tyle zaczną wydawać, że z samego VATu to za rok Niemcom na ich autostrady będziemy pożyczać.
PS. A ja nie mam telewizora w ogóle. Widzę co się dzieje z mózgami ludzi, którzy je mają :)
boro987 / 188.146.66.* / 2016-02-16 17:00
Figurantko Szydło ,pieniądze są WSZYSTKICH Polaków a nie rządu ! Za rządów PiS 2005-2007 kupiono Możejki za 15 miliardów i pieniądze wyrzucono w błoto ! Czy ktoś za to odpowiedział ?NIKT ! I teraz też nikt nie odpowie jak Polacy z torbami pójdą ! Eksperymenty to róbcie sobie w PiS ! A Polacy chcą emerytury ,pensje i nie chcą Grecji !
WK247 / 37.47.142.* / 2016-02-16 17:00
REALNE I NAMACALNE SĄ TYLKO MILIONY DLA RYDZYKA RESZTA TO BAJKI DLA CIEMNEGO LUDU.
trynidad / 37.47.10.* / 2016-02-16 16:59
moja Lubelszczyzna,a także tereny po prawej str.Wisły ze zlikwidowanym,z różnych powodów przemysłem,stała się krainą,może nie zapomnianą od Boga,ale na pewno od inwestorów.Więc reformę rządową przyjmuję z entuzjazmem
B. RR / 217.99.254.* / 2016-02-16 16:59
PiS dopiero zaczął, ale ciekawe, czy uda się mu to, aby sędziowie zaczęli być uczciwy, aby sprawy nie ciągnęły się latami? Radzę sprawdzić Sąd Rejonowy w Biłgoraju i Sąd Okręgowy w Zamościu. Mogę o tym dużo powiedzieć.
PsychoPISman / 78.88.144.* / 2016-02-16 16:58
Wsparcie finansowe dla biznesmena Rydzyka to pierwszy znaczący krok w celu tworzenia narodowej gospodarki. Powstanie montowania radyjek ustawionych do odbioru jednego patriotycznego kanału. Radyjka będą eksportowane do katolickiego Meksyku, Brazylii, na Filipiny i do katolickich krajów Afrykańskich, a przekaz będzie tłumaczony w wielu językach. Polska uzyska z tego bilardy a może nawet i tryliardy euro i dolarów. Wielka Polska Katolicka !!!
kakol / 81.190.98.* / 2016-02-16 16:58
teraz brednie powyborcze realizowane w 30%
WK247 / 37.47.142.* / 2016-02-16 16:58
Z TYM ROZWOJEM MORAWIECKIEGO BĘDZIE TAK JAK Z RADĄ ROZWOJU DUDY. ZA DWA MIESIĄCE WSZYSCY O TYM ZAPOMNĄ.
Franz75 / 165.225.76.* / 2016-02-16 16:56
Ej, Hejtownicy, troche wiary! Przynajmniej jakies konkrety i plany, a nie chaos i improwizacja.
Kawalatte / 212.213.198.* / 2016-02-16 17:14
Konkrety? A gdzie one są? "powstanie pionu wspierania eksportu", "reforma dyplomacji ekonomicznej" - to są hasła a nie konkrety!!!!
wolny i temida / 84.205.0.* / 2016-02-16 16:55
Mamy małe dochody i to jest prawda. Większość Polaków ma małe dochody i to powoduje stagnację i brak rozwoju polskiego rynku. Najlepszym sposobem na zwalczanie bezrobocia jest podnoszenie kwoty wolnej od podatku luzowanie ilościowe pieniądza. Spadek bezrobocia wymusi podnoszenie płac i tym samym wzrost dochodów Polaków i rozwój polskiego rynku. Firmy zachodnie płacą bardzo mało Polakom nie dlatego, ze nie mogą więcej płacić tylko dlatego, ze nie muszą a pieniądze mają. W Polsce jest najmniejszu udział płac w PKB w Europie! Tak nas doją i transferują zyski za granice bo mogą!
bubu60 / 83.28.255.* / 2016-02-16 16:55
Bla, bla, bla, a głupiemu staje.Może komuś pomyliły się pieniądze sprzed denominacji, ale nawet jeśli, to bilion starych złotych, to też bardzo dużo. Wszystkim, którzy nie bardzo wiedzą ile to jest bilion (obojętnie czego) wyjaśniam: to jedynka i 12 zer, czyli 10 do potęgi 12, lub tysiąc miliardów, lub milion milionów. To na prawdę astronomia. Tutaj już nie ma znaczenia czy sypie się bilionami, biliardami czy trylionami itd - ktoś dobrze podsumował: po prostu p************. Już na początku lat 90-ch byli tacy , którzy z sejmowej ambony sypali trylionami. Oczywiście i oni sami, i ci do których mówili najpewniej nie mieli pojęcia ile to jest. I o to chodzi, im mniej ciemny lud rozumie tym więcej łyknie.
WK247 / 37.47.142.* / 2016-02-16 16:55
GLĘDZENIE I POBOŻNE ŻYCZENIA. OD TEGO RACZEJ BOGACIEJ NIE BĘDZIE.

Najnowsze wpisy