Forum Forum ubezpieczeńInne

nie chcę być ubezpieczona w ZUS

nie chcę być ubezpieczona w ZUS

dagmaraKa / 2012-07-18 12:49
Czy mogę zrezygnować z ubezpieczenia chorobowego/zdrowotnego z ZUSie? stwierdziła, ze to zupełnie nieopłacalne, ze z pensji aż tak duże składki są pobierane. Lepiej będzie dla mnie jak będę korzystała sobie z prywtanej opieki. Tylko czy mam taką opcję?
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-07-18 20:01
NIE ma takiej opcji w przypadku u. zdrowotnego, jest taka opcja w przypadku u. chorobowego z tyt. umowy zlecenia albo działalności gospodarczej.

No można jeszcze zostać rolnikiem lub żoną rolnika albo domownikiem tj. przejść do KRUS porzuciwszy zarobkowanie podlegające ZUS.

Albo utrzymywać się jedynie z tytułów nie podlegających ubezpieczeniom- np. z najmu, inwestycji finansowych, umowy o dzieło.
Jerzy K / 2012-07-18 15:40 / Bywalec forum
wiesz co, pierwsze słyszę, ze coś takiego ktoś chce zrobić. No bo chodzenie do lekarza prywatrnie to jedno, ale gdyby coś ci się stało i musiałabyś trafić do szpitala, to co wtedy? też do prywatnego, wiesz jaka to kasa jest? nie wiem czy by ci się opłacało
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-07-19 11:08
Każdy chciałby tak zrobić, ale niestety socjalistyczne państwo opiekuńcze nie pozwala. Pamiętaj o tym przy następnych wyborach.

Najnowsze wpisy