Forum Forum emerytalneOFE

Nie czekaj na ZUS, sam wybierz OFE

Nie czekaj na ZUS, sam wybierz OFE

Money.pl / 2008-01-09 14:42
Komentarze do wiadomości: Nie czekaj na ZUS, sam wybierz OFE.
Wyświetlaj:
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-06-10 21:53
Fakty są takie. C którzy nie wybiorą, mają szansę być wylosowani w najlepszyn OFE..Ci którzy wybiorą tak, jak w ostatnim sondażu osób, które skończyly uczelnie wyższe tj OFE CU będa blaznami takimi jak absolwenci wyższych uczelni,którz wybrali OFE. który ma barzdo sabe zyski wobecd innych OFE
Faktów tego nie będę dowodzić, wystarczy wejrzeć na wyniki zysków OFE .
wwww. money.pl
sinda / 83.7.200.* / 2009-06-26 16:06
może lepiej naucz sie dobrze ortografii a potem wyrażaj swoje opinie na bardziej górnolotne tematy
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-06-26 23:24
Sinda. Do wyboru OFE bardziej jest potrzebna wiedza matematyczna, niż ortografia

To jest fakt. absolwenci wyższych uczelni najcześciej wybierali Avivę.

Zaptaj może lepiej tych absolentów.
Jakimi kryteriami kierowali się wybierając OFE Aviva.

Czarna Rozpacz. Co za myślenie.
To chyba będą przyszli premierzy.
Tusk tez ma studia.I też pewno zna ortografię.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-11 11:16
Zgadza się. Kto chce być wyzwany od debili ciemnot i błaznów zapraszamy do GENERALI. Wyniki mają dobre i chamskich agresywnych przedstawicieli. Kto śmie mieć inne zdanie będzie zbluzgany i przyrównany do najgorszych. GENERALI - taki ma standard.
Szysza / 83.10.33.* / 2009-01-24 19:57
Może ktoś mi wyjaśni, dlaczego mam na funduszu emerytalnym w AIG na koniec listopada 2008 roku dużo mniej pieniędzy niż rok temu skoro stopa zwrotu wynosi za ostatnie 12 m-cy 7,11% ?
Trybuna / 77.95.50.* / 2009-01-13 18:40
Ponad 20 mld zł straciły w ubiegłym roku powszechne towarzystwa emerytalne (PTE) zarządzające zgromadzonymi w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) pieniędzmi przyszłych emerytów. Czas uznać, że osławiona „reforma systemu emerytalnego” była hucpą, bezczelnym skokiem na kasę i zakończyć tę kosztowną farsę!

Jeśli wierzyć komunikatom Komisji Nadzoru Finansowego, do końca listopada 2008 r. fundusze otrzymały z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych łącznie 116,5 mld zł, zaś ich aktywa wyniosły 132,7 mld. Oznacza to, że od 1999 r. (czyli przez 10 lat) zarobiły zaledwie 16,2 mld! Około jednego procenta rocznie!

Każdy z nas zyskałby więcej, gdyby swoje składki odprowadzał na lokaty bankowe, kupował za nie obligacje skarbu państwa, albo dolary i euro. Przy czym mówimy tu o najbardziej konserwatywnych, a więc najbezpieczniejszych formach inwestowania.
O tym, jak frywolnie poczynali sobie leszcze z PTE, niech świadczy fakt, że w listopadzie ub. roku udział akcji w portfelach funduszy emerytalnych sięgał zaledwie 21,9 proc. (29,1 mld zł). Zaś udział papierów skarbowych wyniósł aż 74 proc. (98,2 mld zł). Co oznacza, że wspomniane ponad 20-mld straty były konsekwencją wyłącznie nietrafionych inwestycji giełdowych. I jest to zrozumiałe. W 2008 r. wartość aktywów notowanych na warszawskim parkiecie zmniejszyła się o ok. 50 proc.

Niewolnicy XXI wieku

Trzeba być albo wybitnym cwaniakiem, albo szaleńcem, by zakładać, że oszczędności przyszłych emerytów da się skutecznie pomnożyć w szulerni, jaką jest giełda. Ma się rozumieć, pomnożyć w dłuższej perspektywie.

Mało kto z nas wie, że to państwo i nikt inny jest jedynym gwarantem naszych przyszłych emerytur. Także tych wypłacanych z OFE! I to państwo postawiło cały swój aparat przymusu, wszystkie służby: jawne, tajne i dwupłciowe, do dyspozycji prywatnych właścicieli PTE, by ściągać ze swych obywateli przymusowy haracz za rzekomą opiekę na starość. Tymczasem wiemy już, że jedyne, co OFE gwarantują, to liczone w dziesiątkach miliardów zł straty
Torun / 2008-12-15 03:28
ZUS nie rozlicza sie z nami tak jak powinien i dostajemy takie emerytury jakie dostajemy...

Ja oferuje klientom Prywatna Emeryture inaczej Prywatny ZuS...
Jest to nowosc i hit na polskim rynku... Firma jest niemiecka i posiada sporo ASEKURATOROW, a glownym znich jest MUNISHRE ktory ubezpiecza loty w kosmos...

Produkt jest bardzo ciekawy i nie jest zadnym 2 czy 3 filarem... jest to zuepelnie co innego...

Nie jest to polisa na zycie, bo polisy na zycie to tez oszustwo i okradanie nas...

To typowo Prywatna emerytura gdzie odkladamy sobie sami skladki miesieczne ale mamy w umowie podane konkretnie bez klamstw ile zarabiaja dla nas jakies oprocentowania i jaka stopa zwrotu...

np. W wieku 30 lat biorac skladke 200 zl w wieku emerytalnym dostane 2,600 zl emerytury od tej firmy Uwaga! DO KONCA ZYCIA, a gdy umre wyznaczone osoby dostaja przez 15 lat rownowartosc mojej emerytury...

Podalem przykladowa sumulacje pod siebie...

Puki mamy poniazki i chcemy zyc tak jak Niemcy w wieku emerytalnym to odkladajmy bo pozniej jest za pozno:(

Wiecej informacji znajda panstwo pod numerem GG: 547479 lub mailem: Jola@fejm.pl

Mozna tu pisac godzinami o tym produkcie...
marek62 / 83.28.58.* / 2008-12-16 16:43
Jola dlaczego twierdziśz że polisa to oszustwo,czy propozycja dla młodego utrzymującego w pojedynke oprócz siebie ,niepracującą żonę i dziecka -ojca rodziny wyceny swojego zycia za np.100żł na 150000zł jest wedug ciebie głupie?.
A jak taka rodzina jeszcze mieszka w domu czy mieszkaniu z np.150000zl obciażenia hipotecznego..
Czy zastanowiłaś sie kiedykolwiek co z tą rodziną sie może stać jak ten ojciec np.przezyje wypadek czy chorobe ale zostanie kaleką.
Ja nie krytykuje sensu oszczędzania i uważam również to za bardzo istotny problem,tylko że przy polisie człowiek nabywa praw automatycznie do ogromnych sum od razu,gwarantem zarabiania środków do życia dla każdego człowieka jest jego zdrowy organizm.
Szczególnie jest to ważne jak mamy na utrzymaniu rodzine i obciążenia hipoteczne.
Widać wolisz ubezpieczyc dom ,samochód rzeczy mozliwe do nabycia poraz drugi, niz swój bezcenny i niepowtarzalny skarb jakim jest dla kazdego człowika i myśle i dla ciebie własne zdrowie i.zycie.
Zastanów się więc zanim cos napiszesz bez sensu,oczywiście polisa musi być dopasowana do kazdego człowieka i jego potrzeg i musi zabepieczać kompleksowo tzn i od wypadków i od choroby jak też od zdarzeń medycznych /operacji czy szpitala/
Ja obecnie prowadze polisy indywidualne na przesżło milion zł.
Coraz więcej osób w naszym kraju zauwaza że tym bezcennym darem jaki mamy jest nasz organizm i to trzeba chronić.
Ponadto uważam że dużo korzystniejszym rozwiazaniem oszczędzania na emeyturę jest propozycja IKE gdzie możemy uniknąć podatku od zysku a ponadto jest wiele dodatkowych zalet takiego konta.
I jeszce jedno w każdej inwestycji wszystko zalezne jest nie od firmy w której prowadzimy swoje konto lecz wyników z tej inwestycji.
mkg / 2008-08-29 18:32 / Bywalec forum
Zawracanie głowy , właśnie Pan D..ek uwalił reformę emerytalną kładąc rękę na kapitale gromadzonym w OFE, kapitale którym emeryt nie będzie mógł dowolnie dysponować, nie będzie mógł być dziedziczony czyli wróciliśmy do systemu sprzed reformy a następnym kroku powinno PO zlikwidować OFE a zgromadzony kapitał przekazać do ZUS . Jalie cuda jeszcze nas czekają?
K_Z / 89.206.32.* / 2008-08-30 05:26
z tym dziedziczeniem to nie wiem, kto wmówił że fundusze będą instytucją charytatywną i będą wypłacać środki PO wykupieniu emerytury??!?!? środki są dziedziczone cały czas PRZED kupnem produktu emerytalnego!!!!
polecam wnikliwą lekturę http://pomoc.multiofe.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=23
alabastra / 87.205.245.* / 2008-01-14 22:42
Mam pytanie jaki fundusz miał największą rentowność w ostatnim roku?
marek62 / 83.28.58.* / 2008-12-16 16:59
NA FUNDUSZ OFE TRZEBA PATRZEĆ W RÓŻNYCH OKRESACH ROZLICZENIOWYCH I KOMPLEKSOWO A NIE WYRYWKOWO.
Moim zdaniem najbardziej godnym zaufania jest fundusz który zawsze potrafi się utrzymąć w ścisłej czołówce,niezaleznie od sytuacji na rynkach finansowych.
Kazdy moze mięć lokalne potknięcia,tylko żeby tych potknięć było jak najmniej.
Z obserwacji moich wynika że jedynm funduszem który potrafił się utrzymać w ściśłej czołówce w zestawieni od poczatku w środku tj 4 lat i ostatniego roku jest FUNDUSZ GENERALI.prosze wejść w porównania w money.
dudek1984 / 83.14.174.* / 2008-03-12 20:49
Ofe polsat ma duzy wzrost bo jest mały.

poczytaj sobie informacje na stronce http://www.ofe.legnica.pl

- im wiekszy fundusz ofe tym mniej ryzykuje
-im mniejszy tym bardziej (zyski wieksze ale ryzyko za duzo).
-ponadto im mniejszy tym koszta zarządzania wieksze (bo marketing kosztuje)

jezeli już to polecam CU ing lub PZU bo są najwieksze i nie ryzykujemy utraty kasy
edafton / 83.14.149.* / 2009-06-10 11:03
jezeli już to polecam CU ing lub PZU bo są najwieksze i nie ryzykujemy utraty kasy

Ta, dziwne,że CU, ING i PZU ponisły największe straty
GOSCcc / 83.24.116.* / 2009-06-10 13:04
Zapewne to wynik kryzysu, w koncu nie ma sie co dziwic. Obserwuje rynek inwestycyjny, i jestem przekonany, ze kolejne wyniki mogą dac rownie zaskakujace dane....oczywiscie in plus.
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-27 20:23
No to jak w koncu.....jest maly czy ma duzy wzrost...;););)
A tak powaznie to zupelnie nie rozumiem dlaczego piszesz ludziom takie bzdury:)
OFE brain / 83.8.189.* / 2008-10-27 15:47
Tylko laicy wypowiadają się ten sposób ani żdźbła prawdy w tym komentarzu!!! Duże fundusze kasują maksymalne dopuszcalne opłaty za prowadzenie rachunku tylko jeden fundusz tak nie robi i wcale nie jest "wielki" ale za to pewny i stabilnie inwestuje czego dowodzą ostatnie wyniki.
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-27 20:20

Duże fundusze kasują maksymalne dopuszcalne opłaty za prowadzenie rachunku tylko jeden fundusz tak nie robi i wcale nie jest "wielki" ale za to pewny i stabilnie inwestuje czego dowodzą ostatnie wyniki.

Ostanie wyniki dowodza zupelnie czegos innego...;)
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-19 18:58
Nawet znajdziesz na stronie ZUS-u,pisze,że fundusze zarabiają więcej niż lokaty w banku,a róznice między jednym a drugim wachają się w skali 5procentowego zysku,czyli jak włożysz swoje pieniążki{będa wpływały co miesiąć] to lepiej do tego funduszu ,który osiąga najwyższą stopę zwrotu ,oczywiście roczną.......mogę CI polecić jeden fundusz i wytłumaczę Ci wg.raportu z KNF-u na czym to polega..... E-mail marz291@wp.pl
OFE brain / 83.8.189.* / 2008-10-27 15:51
Brednia, brednia, brednia przecież pieniędzy na emeryturę nie oszczędza się przez rok!!!!!!! Popatrzcie na giganty jak zarobiły w ostatnim roku:). Lepiej doradz klientom który fundusz pobiera najniższe opłaty !!! czytelnicy strzerzcie sie takich doradców :P!
lena39 / 85.219.248.* / 2008-10-27 20:25
Przepraszam ale Ty o Allianzie i o tych najnizszych oplatach tez piszesz ludziom brednie....
eme / 83.22.7.* / 2008-02-19 20:25
dlaczego roczna?? Akurat tak ci pasuje???Chyba cierpisz na brak klientów albo nie wyrabiasz normy :):):)
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-09 14:42
kolejny wielki (oprócz NFI) niewypał III RP,
OFE pobierają od każdej wpłaconej składki niemałą prowizję,
nastepnie powstaną zakłady emerytalne, które będą wypłacać emerytury też sobie za to potracając opłaty
jwb / 83.24.137.* / 2008-01-11 07:45
Niewypał, to Ty jesteś i należałoby Ciebie zdetonować na poligonie doświadczalnym
eme / 83.22.24.* / 2008-01-10 10:33
Wolontaruszem jestes??
RyB / 2008-01-09 21:20
A ty jestes społecznikiem i pracujesz za darmo?
sampleks / 217.98.38.* / 2008-03-09 17:57
Wszystko pieknie ladnie tylko pamietajmu o prowizjach jakie sobie biora fndusze... sa tak astronomiczne ze zysk roczny jest praktycznie zerowy. Bardziej oplaca sie wlozyc kase do banku... bank nie pobiera prowizji na lokatach... jedynie podatek belk, ktory jest nieporownywalnie nizszy od prowizji funduszy.
any / 2008-03-10 18:46 / portfel / Bywalec forum
Wymienisz te "astronomiczne" prowizje?
I skomentujesz to w zestawieniu z faktem, że pomimo tych "astronomicznych" kwot, ten "praktycznie zerowy" zysk roczny wyniósł za ub. rok około 6-7%.
Przy inwestycji regularnej rzędu kilkudziesięciu, góra kilkuset złotych...
Acha i wskaz mi z łaski swojej bank, który przy takich parametrach da Ci roczną stopę zwrotu na poziomie przynajmniej 5%.
sławeczek / 194.181.127.* / 2008-03-11 17:09
Niedługo wasze problemy beda rozwiazane.

KNF przedstawiła wizję zmian w systemie emerytalnym - pisze "Gazeta Prawna". Jedna z propozycji spodoba się OFE, bo miałyby one dostać możliwość tworzenia subfunduszy o różnych profilach zysku i ryzyka. Przyszły emeryt mógłby zdecydować się na bardziej agresywną politykę inwestowania swoich oszczędności, albo - na wyjątkowo ostrożną.

-Dałoby to młodym ludziom możliwość zaangażowania większych środków w akcje, a więc szansę na gromadzenie większych oszczędności przy nieco wyższym ryzyku inwestycyjnym i zmiany tej strategii w późniejszym okresie oszczędzania - mówi dziennikowi Kacper Niziołek z AXA PTE.

Towarzystwa emerytalne same postulowały już takie rozwiązania.

Prawdziwą rewolucję Komisja chce przeprowadzić w systemie akwizycji - donosi "GP". Nadzorowi nie podoba się wyścig na prowizje dla akwizytorów, którego ostatecznie ponoszą klienci.

Rozważa się wprowadzenie scentralizowanego sytemu zapisów do OFE, w którym wiodącą rolę odgrywałyby kanały elektroniczne. Jeśli nie przez telefon czy internet, klient mógłby w ostateczności przystąpić do funduszu w placówce towarzystwa, ale akwizytorzy powinni być wyeliminowani z tej rozgrywki.
any / 2008-03-12 20:45 / portfel / Bywalec forum
Sławeczku.
Zanim nacieszysz się rozwiązaniem problemów akwizytorów przelicz sobie ile straci na tym budżet państwa.
No bo zobacz. Na przełomie roku ZUS wysłał około 280 000 zawiadomień o losowaniu.
Wylosowano w styczniu około 100 000 osób. 180 000 zostało przechwyconych przez akwizytorów, załóżmy sobie średnią prowizję z umowę 100 złotych.
Mamy 18 000 000 zł prowizji.
Kolejne założenie - niech 15% tej kwoty wróci do budżetu w postaci podatku - co mamy 2 700 000 mniejsze wpływy budżetu za dwa miesiące. Akwizycja trwa cały rok na okrągło, do tego ruch transferowy...
Kilkanaście milionów złotych rocznie wpływów do budżetu, niby kropla w morzu, ale kilku posłów za to utrzymasz...

A praktyka uczy, że scentralizowany system będzie oznaczał losowania na większa skalę.

Spoko, z rozważań nic nie wyjdzie...
any / 2008-03-13 11:15 / portfel / Bywalec forum

Bzdury any piszesz.

Byłbym wdzięczny, gdybyś powściągnął swoje emocje i komentował moje wypowiedzi w bardziej cywilizowany sposób, no chyba, że zwieracze nie wytrzymują i takie tam, ale to możesz normalnie wyznać.

Niech idą na budowe

Może pójdą na budowę, może po zasiłek, może zaczną faktycznie naciągać - idąc za Twoim tokiem rozumowania i tak za to zapłacimy. Z naszych podatków.

Ale zwróć uwagę, że starałem się bardziej uwypuklić fakt, iż akwizycja OFE nie jest opłacana Twoimi pieniędzmi.
Więc nie powinno Cię to interesować - jeżeli natomiast znasz przypadki niezgodnych z prawem i dobrym obyczajem zachowań akwizytorów, to jest powołany w tym celu specjalny urząd, który powinieneś zainteresować tymi nagannymi czynami.
Jeżeli tego nie uczyniłeś, a piętnujesz te zachowania, to wybacz, ale pośrednio legalizujesz to.
A jeżeli tak sobie gadasz, aby gadać, to może zadzwoń do ojca dyrektora.
daniel.axa / 83.14.149.* / 2008-03-14 07:54

Ale zwróć uwagę, że starałem się bardziej uwypuklić fakt, iż
akwizycja OFE nie jest opłacana Twoimi pieniędzmi.
Więc nie powinno Cię to interesować - jeżeli natomiast znasz
przypadki niezgodnych z prawem i dobrym obyczajem zachowań
akwizytorów, to jest powołany w tym celu specjalny urząd,
który powinieneś zainteresować tymi nagannymi czynami.
Jeżeli tego nie uczyniłeś, a piętnujesz te zachowania, to
wybacz, ale pośrednio legalizujesz to.
A jeżeli tak sobie gadasz, aby gadać, to może zadzwoń do
ojca dyrektora.

any - nic dodać nic ująć. A Ty slaweczek też możesz zostać takim "naciągaczem",bo podobno byle kto może zostać akwizytorem.Skoro jesteś taki inteligentny,to żaden "naciągacz" nie wciśnie Ci ciemnoty,a inni też chyba swój rozum mają.I nie uogólniaj swoich wypowiedzi,bo nie wszyscy akwizytorzy to ściemniacze.Ja sam nim jestem,a Ty mnie wcale nie znasz,a takimi wypowiedziami na tym forum po prostu obrażasz mnie człowieku.Zanim coś napiszesz,to najpierw się nad tym zastanów dwa razy.
theran / 2008-12-15 12:13
Ja również podpisuję się pod postulatem. Po co czekać aż przydzielą nas do któregoś z OFE, które liczy się mniej niż te z pierwszej trójki (one nie biorą udziału w losowaniu). Wybierając sami możemy przyłaczyć się do tzw. pewniaka, który ma lepsze warunki niż reszta...
Oriana / 89.76.189.* / 2009-01-23 13:31
Dokładnie...bo jeszcze nas przydzielą do jakiegoś OFE trzeciej kategorii. Tak jak moja przyjaciółkę do Polsatu wylosowali. Nawet gdyby mi dekoder za darmo dorzucali...nigdy bym się do nich nie zapisała.
Ja osobiście wybrałam CU. Jest w pierwszej trójce...chyba razem z ING i Generali.(?)
Jakoś mam taką...nie wiem jak to nazwać..."wewnętrzny spokój" i większa pewność.
sinda / 83.7.200.* / 2009-06-26 16:12
podoba mi sie pomysl z tym dekoderem byle by abonament sami opłacali
axamalopolskapl / 2009-06-08 18:29
Osoby decydujące się na OFE AXA z rejonu Krakowa i
Małopolski zapraszam na http://axa.malopolska.pl
A tu taki "propagandowy" ranking
http://emerytury.onet.pl/2,3,flista.html

Wskaźnik ocenia wyniki funduszy przez pryzmat zysku i
ryzyka. Jest to relacja dodatkowej stopy zwrotu (DSZ) do
ryzyka (odchylenia standardowego dodatkowych stóp
zwrotu). Wyższa od konkurencji wartość wskaźnika,
oznacza wyższą jakość procesu zarządzania funduszem (np.
większe zyski przy tym samym ryzyku lub niższe ryzyko
przy tym samym poziomie zysków.
mały doradca / 77.112.34.* / 2009-04-16 22:43
banda kiepskich agencików pisze durne komentarze na foróm zamiast zająć sie zarabianiem kasy i naukom bo zeden specjalista nie opisał sedna sprawy poprawnia polecam poczytać i wpaść na szkolenia do knf

Najnowsze wpisy