Forum Forum dla firmZakładanie firmy

NIe daj przejrzeć swoje firmy Skarbówce!

NIe daj przejrzeć swoje firmy Skarbówce!

Mojra / 2011-04-18 14:08
Producenci kas fiskalnych z nową technologią kopii elektronicznych podają naprawdę sporo zalet tego rozwiązania.
Nie zastanawia Was, czy nie jest to przedstawiane trochę zbyt różowo? Z moich własnych analiz które przeprowadziłam sytuacja przedstawia się zdecydowanie mniej kolorowo. Szczególnie dla nas przedsiębiorców.
Jednym z argumentów podawanych przez producentów kas z kopią elektroniczną jest oszczędność, dla mnie tylko pozorna.
Wszystko zależy od tego jakiego typu masz działalność. W przypadku wolnych zawodów, tak jak np. u mnie, paragonów jest bardzo mało, więc tak naprawdę to żadna oszczędność.
Poza tym zastanawia mnie ile czasu zapełniać będę pamięć karty, co przekłada się na to ile lat wstecz pracownik US może mnie skontrolować. Chyba, że dobrowolnie będę wymieniał ją częściej, niż to konieczne, ale znowu rosną dodatkowe koszty. Dla mnie to wszystko jest nieopłacalne i za bardzo ryzykowne. Ułatwianie pracy urzędnikom, nikomu chyba jeszcze nie pomogło, co o tym sądzicie?
alano / 82.160.224.* / 2011-05-01 21:16
Polecam stronę http://www.kopia-elektroniczna.net.pl/
są tutaj obalone mity związane z kasami i kopią elektroniczną. Polecam szczególnie, że my także mieliśmy problem z tą kasę. Daliśmy się złapać na hasła i hasełka o nowej technice.

Najnowsze wpisy