Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie interesuje Cię Twoja emerytura? Przeżyj za 300 zł miesięcznie

Nie interesuje Cię Twoja emerytura? Przeżyj za 300 zł miesięcznie

Wyświetlaj:
_Axe_ / 213.76.147.* / 2012-03-30 11:01
Boże, money.pl zamienia się w Pudelka...po co wypisujecie takie durne tytuły sugerujące,że ktoś komuś coś zabierze???
"Oczywistą oczywistością" jest to,że jak ktoś krócej pracuje, to będzie mial mniejsza emeryturę (pomijam grupy "uprzywilejowane"), dodatkowo przechodząc wcześniej na emeryture ma dłuższą "oczekiwaną długość życia na emeryturze", więc automatycznie zgromadzona kwota rozklada się na więcej lat, więc jest niższa.
Tego uczą w podstawówce! To proste działanie arytmetyczne.

No więc o co tym ludziom chodzi? Rząd chce,żeby ludzie pracowali dłużej, bo dzieki temu będa mieli wieksze emerytury (znów odwrotna sytuacja do poprzedniej: więcej zgromadzonego kapitału i mniej "przewidywanego" życia, wiec wieksza kwota emerytury).

A ludzie oczywiście chcieliby pracowac krócej, ale dostawać więcej...sorry, tak, to jest może w socjalizmie, ale nie w normalnej gospodarce, o to walczyliśmy, to to teraz mamy.

Wieczne narzekanie i wyciąganie ręki "bo sie nalezy". A za co się należy??? Pracujesz krótko, dostaniesz grosze na emeryturze...a ludzie mają o to jakieś pretensje.

Wyliczenia w artykule również sa oczywiste i zrozumiałbym je, gdyby artykul brzmiał "Warto pracowac dłużej"...zeby przekonac ludzi konkretem, a nie hasłami,ze ta reforma jest potrzebna...a tak to podłączacie się pod PiS i reszte opozcji szczekającą na rząd i podająca pomysly, które "się podobają"...tylko,że nikt nie tłumaczy ludziom co te durne pomysly oznaczają...utrzymanie krótszego czasu pracy spowoduje,że ludzie będa mieli jeszcze mniejsze emerytury...i co, wtedy sie obudza i wyciągna rękę do Państwa i powiedzą "daj, bo jestem głodny".

Ja rozumiem,ze "naród ciemny jest", ale może chociaż ludzie czytający (i piszący) na "forach ekonomicznych" powinni mieć więcej rozsądku i zrozumiena dla mechanizmów rynkowych...

KOMUNA JUŻ BYŁA I NIE WRÓCI!!! Niech to do Was dotrze...

--
Axe
edycia / 78.30.118.* / 2012-04-01 09:24
BOże ty mój człowieku co ty piszesz??? A teraz ludzie rak nie wyciagaja???? JUz teraz jest żle wyobrazasz sobie w sklepie kobiete która ma 65 lat i kasuje ci zakupy, albo wykłada towar na półki???? albo kierowce 67 lat na tirach, masakra jakas??/ Jestem agentem odwiedzam ludzi i niekiedy to co widze woła o pomste do nieba. Mam 40 lat i pamietam jak było za komuny, ludzie mieli kase a nie mieli co za nia kupic, teraz jest odwrotnie ludzie nie maja kasy a sklepy pełne. Kazdy Polak musiałą pracowac a teraz co ludzie musza tyrac do 67 roku a młodzi co????? za komuny ludzie mieszkania dostawali, a teraz ????? kup se człowieku mieszaknie??? Mam syna ma 21 alt i robi za 7 zł na godzine , ja biore sobie to na spokojnie tłumacze sobie ze jak porobi to sie nauczy szacunku , tak???/ Ale co bedzie jak rodzine załozy???? No tak tutaj, tez rzad znalazł wyjście , jezeli on se nie radzi to moim ustwowym obowiazkiem jest mu pomagac, Z czego? Nie wazne to moj obowiazek. państwio dzisiaj nie ma obowiazków. W katastrofie tupolewa ludzie dostali kupe kasy odszkodowania , a co z reszta ???? ale to byli ludzie z wyzszej połki- nio tak. Pamietam jak moja ciocia po tej katasrofie powiedziaął, oni przynajmniej mogli opłakiwac zmatrłych, jak wójek umarł to ja myslałam co dam jutro dzieciom jesc, zus ma czas na wypłacanie swiadczeń. Niedawno spotakałam pana na wózku inwalidzkim, opowiadał mi swoje zycie 35 lat pracy 7 w Holandii a on dzisiaj na chleb nie ma - czemu ??? zus dał sobie czas do 6-mcy. aby mu wyliczyc całość.Taki mamy system teraz co bedzie potem???? Mam nadzieje , że tego juz niedożyje bo jak ju zteraz na to patrze to mi sie nóż w kieszeni otwiera. A co do komuny to juz nie którzy krzycza , zeby wróciła. Pozdrawiam
polak208 / 89.25.150.* / 2012-03-31 15:29
Axe i tu się k******* zdziwisz!! Historia się powtarza, i komuna wróci, prędzej niż się spodziewasz, i zrobi porządek z takimi jak ty!!!!
i to by było na tyle / 83.30.125.* / 2012-03-30 14:24

(pomijam grupy "uprzywilejowane")

A niby dlaczego pomijać ? To nie dwie , pięć czy tez tysiac osób. To dywizje ludzi na prawach specjalnych!
000 / 193.111.166.* / 2012-03-30 15:50
Zlikwidujmy ZUS i OFE, a pieniądze gromadźmy obowiązkowo na zablokowanych do wypłat rachunkach bankowych. Niech każdy na emeryturze żyje za to, co sobie wypracował, bo na emeryturę nie mamy co liczyć mimo wieloletniego gromarzenia środków. A to, że rządzący uważają, że "naród ciemny jest" może się kiedyś obrócić przeciwko nim.
edycia / 78.30.118.* / 2012-04-01 09:31
Ofe to jednyna szansa na to , ze bedziesz miał leiej. tam masz proste wpłącili za ciebie tyle po zainwestowaniu w fundusze inewestycyjne masz tyle jak na lokacie . jak to zlikwiduja to juz nie ma zadnego ratunku dla nas.....
_Axe_ / 213.76.147.* / 2012-03-30 15:37
Bo w wydlużeniu wieku emerytalnego nie chodzi o przywleje emerytalne niektorych grup...to jest osobny temat niezwiązany z samym wydłużeniem wieku emerytalnego.

P.S. Że nalezy je polikwidowac to zupelnie inna sprawa, zreszta jak najbardziej się z tym zgadzam, tak samo jak jestem za pogonieniem w cholere związkowców, którzy sie pasa na posadkach i zamiast pracowac patrza w imie czego tu pomanifestowac, albo jaki by tu strajk sobie zrobic...

--
Axe
defer / 212.75.102.* / 2012-03-30 11:18
i jeszcze drobne wyliczenie: ubezpieczenie emerytalne opłacane miesięcznie od kwoty 1.500 zł najniższego wynagrodzenia wynosi 292,80 zł x 12 miesięcy, tj. 3.513,60 zł rocznie; pracując przez 35 lat odłoży się 122.976 zł; pobierając emeryturę przez 20 lat uzyska się 512,40 zł miesięcznie, przez 30 lat - 341,60 zł... sama matematyka
Słabo, że pieniądze w ZUS nie "pracują".
Nie zgadzajcie się zatem ludzie na zatrudnianie na najniższą krajową, to i emerytury będziecie mieli wyższe.
wredny emeryt / 212.182.117.* / 2012-03-30 11:56
a ja podam inne wyliczenia
2000 zł (najniższa emerytura w grupie uprzywilejowanych) x 12 miesięcy x 40 lat = 960000 zł - tyle płaci każdy z nas na emerytury 1 osoby z mundurówki, która przechodzi po 15 latach pracy (w tym szkoła) dodatkowo sędziowie, prokuratorzy itp. - oni wszyscy nie nie wkladają do ZUS a ich emeryturki ida z naszych składek, dlatego wyliczenia przedmówcy trzeba skorygować o te liczby. Refmore zaczęli od d..py strony. Największe koszty generują własnie te grupy uprzywilejowane, nie mówiąc juz o tym że wczoraj wprowadzili dodatkowe przywileje dla tzw. weteranów z misji - czyli my mamy pracować, a oni będa brak emeryturki. Z tych dwóch wyliczen wynika jasno, ze kasy dla wszystkich z naszych składek nie wystarczy, więc zdecydowano że wezmą ja uprzywilejowani a my mamy tyrać aż do śmierci.
defer / 212.75.102.* / 2012-03-30 11:07
Zgadzam się z przedmówcą. Dodam jeszcze, że przez lata ludzie godzą się praować za najniższą krajową lub w szarej strefie bez opłacania składek, a na emeryturze oczekują, że im ktoś DA i będzie żyło im się lepiej za państwowe. Co za mentalność ...
fgtrtuy / 83.26.152.* / 2012-03-30 14:42
gdzie ty pracujesz???

Bo trąci mi to budzetówką......
Akira123 / 78.133.163.* / 2012-03-30 10:57
"Ważne, by nie zmarnotrawić najbardziej produktywnych lat życia, kiedy możemy zgromadzić majątek, który pomoże nam w jesieni życia."

Było by łatwiej gdybyśmy, w okresie produktywnych lat życia, nie byli okradani przez państwo, które zabiera składki, podatki, akcyzy itd. A już szczyt wszystkiego to pobieranie podatku od odsetek z oszczędności.
dfhdfhfh / 83.26.152.* / 2012-03-30 10:54
LUDZIE kiedy zrozumiecie że brak środków na wypłaty emerytur nie jest kwestią wady systemu.

Wynika to z tego że składki emerytalne są transferowane do prywatnych kieszeni.

NASI RODZICE
płacili składki na swoją emeryturę.
te składki komunistyczny OFE ( skarb panstwa ) inwestował w huty, stocznie, kopalnie itd.

DZIŚ się okazuje że nasi rodzice przeszli na emeryturę ale środków w SP nie ma bo sprywatyzowali co się da. Ale gdyby to zrobili normalnie to by w kasie była kasa, a że sprzedali znajomym za 1 zł. To kasa pusta.

A ponieważ muszą wypłacać NASZYM RODZICOM emerytury to wypłacają je z NASZYCH SKŁADEK.

I o ile szydło nie wyszło z worka póki pracujących było coraz więcej lub produktywność pracownika rosła to PIRAMIDA STAŁA.

Ale jak zaczyna się NIŻ DEMOGRAFICZNY to się okazuje że kasy na wypłaty - BRAK.

OT CAŁY SYSTEM EMERYTALNY POLSKI.
sisley / 213.77.28.* / 2012-03-30 10:51
Problem polega na tym że Polska jest zadłużona i Tusk wie jakie wydatki nas, jako kraj, czekają. Wystarczy zobaczyć jak rośnie dług publiczny xza czasów PO.
Odsetki od długów, administracja czy ZUS są finansowane z naszych pieniędzy. Podnoszenie podatków też ma swoje granice-no to jakie jest wyjście. Macie rodacy pracować do upadłego aby jak najkrócej [ tym którym się uda] pobierać emeryturę.
Podnoszenie i cięcia w emeryturach to to samo tylko inaczej się nazywa. Dlaczego Tusk czy Komorowski sobie nie ograniczają . A posłowie, administracja, wojsko?

Nie głosowałem na to towarzystwo bo wiedziałem czym to się kończy. Historycy, piłkarze i inni dyletanci i oszuści- głosowaliście na nich to macie!!! Pretensje do siebie.
to nie jest reforma. FRAJERZY płacą dłużej. PANY mają dalej / 195.117.255.* / 2012-03-30 10:46
to nie jest reforma. FRAJERZY płacą dłużej. PANY mają dalej wakacje
HL / 195.205.254.* / 2012-03-30 10:45
Przez 2 lata emerytury częściowej dostanę 834 zł x 24 miesiące, czyli 20 tys.
Moja właściwa emerytura będzie niższa o 102 zł. Czyli, żeby mi się nie opłaciło musiałbym na emeryturze żyć 20 tys/102 = 196 miesięcy, czyli ponad 16 lat! Dopiero, gdy przekroczę 83 rok życia będę musiał powiedzieć, że mi się nie opłaciło.
wrwt / 83.26.152.* / 2012-03-30 10:40
Jaja sobie robią z ludzi. Idą na całość.

Czyli przez 40 lat mam płacić 1000 zł/m-c.
= 12000 rocznie * 40 lat = 480 000 zł o wzroście wartości w czasie 40 lat nie wspomnę z grzeczności.

A rezultat mam taki:

Emerytura rzędu 1400 zł miesięcznie.
Pożyję statystycznie do 90-tki więc zjadam emeryturę przez 13 lat.

czyli 13 lat * 1400/m-c = 218 000 zł

A GDZIE RESZTA ??? 480000-218000= 262 000 zł ???

TUSK - ODDAWAJ MOJE 262 000 Z ODSETKAMI - ZŁODZIEJU

Tusk powie to ubezpieczenie zdowotne i inne składki a nie emerytura.

A TO DZIWNE BO DO LEKARZA CHODZĘ PRYWATNIE.
TZN JAK MAM PRZEZIĘBIENIE TO DO APTEKI PO ASPIRYNĘ.
A JAK JEST MI COŚ POWAŻNIEJSZEGO TO PYWATNIE BO KOLEJKA DO SPECJALISTY NA MIN 5 MIESIĘCY.

A NIE ZAMIERZAM UMRZEĆ ŻEBY SOBIE UDOWODNIĆ ŻE SŁUŻBA ZDROWIA JEST BEZPŁATNA.

Ale to dotyczy młodych a oni myślą że pracując coś odłożą na starość. Oj chyba nie bo przez 40 lat muszą spłacać kredyt na mieszkanie.

WAŁA Z WAS ROBIĄ!!! tzn z nas.
Matematyk / 193.24.244.* / 2012-03-30 14:26
Pocieszę Cię trochę.

Napisałeś:
"Pożyję statystycznie do 90-tki więc zjadam emeryturę przez 13 lat."

Jako, że zakładając wiek przejścia na 67 lat pożyjesz 23 lata, czyli Tusk zabierze Ci "tylko" 122 000, a nie 262 000.

Nie czujesz się od razu bogatszy o 140 000?
Dentysta12 / 2012-03-30 14:10
Dlatego ja codziennie oszczędzam pieniądze w postaci butelek po piwie, później tam do skupu!!! i Tak będę miał na emeryturę!!
Dobro_mir / 82.83.198.* / 2012-03-30 21:40
Znakomity pomysł! Należny zainwestować w recycling :) i... nastawić się w prace do śmierci.

On narzekań i utyskiwań na rząd nikomu się sytuacja nie poprawi. Jak się nie podoba, można wyjechać i pracować za granicą :/

Nawiasem mówiąc inni maja gorzej np. w Japonii nie wiadomo, czy po Fokushimie będą jeszcze mogli mieć zdrowe potomstwo i ile lat po na promieniowaniu przeżyją.
cleomenes / 83.4.133.* / 2012-03-30 10:29
Majsterkowicze finansowi w akcji, a stateczek w postaci systemu emerytalnego systematycznie nabiera wody i idzie na dno. Jak sami się nie weźmiemy za inwestowanie w MSP za pomocą TFI, to nie dość, że będziemy jeść moczone w wodzie suchary, to jeszcze gospodarka niebawem tak zaryje o glebę, że będziemy mocno płakać.
Ann35653 / 79.189.93.* / 2012-03-30 10:27
A podane kwoty emerytur to są NETTO czy BRUTTO??? Bo to w sumie też ma znaczeni :)
titanic_0102 / 83.25.53.* / 2012-03-30 10:22
A ja powiem tyle - bo o tym TRZEBA POWIEDZIEĆ GŁOŚNO.
Wszelkie nerwowe ruchy rządu, które obecnie są wykonywane mają na celu zasypanie dziury przez którą bezpowrotnie pieniądze wyciekają z Polski. Sponsorujemy obecnie dobrze ustawioną w naszym kraju mafię finansową, która dzięki odpowiednim zabiegom księgowym, lukom w prawie wyciąga VAT, akcyzę i inne pochodne podatki transferując je za granicę. Jeśli szybko system nie zostanie uszczelniony, nasza republika bananowa utonie, z nami na pokładzie.
Widać jednak rząd obiera inny kierunek i zamiast uszczelniać system, każe nam dokładać do garnuszka, tak aby jeszcze przedłużyć agonię tego systemu.
Dla mnie PEŁO jest najgorszym z możliwych rządów jaki trafił się Polsce. Kompletnie nie radzi sobie z rządzeniem krajem, już nie mówiąc o tym, że po cichu partyjni działacze próbują sprzedawać narodowy majątek np. francuzom czy niemcom i to dobrze prosperujące dochodowe przedsiębiorstwa o misji społecznej. Media o tych sprawach nie mówią bo zaabsorbowane są medialną batalią reformy kościelnej czy innych p******, które trącają o duchowy wymiar bo w nim najłatwiej wzbudzić konflikt społeczeństwa.
Do czasu, aż się nie zorganizujemy jako społeczeństwo i nie wywalczymy realnych zmian w naszym kraju, będziemy poniewierani tak jak właśnie czyni z nami PO!
Damiuan / 85.198.196.* / 2012-03-30 10:12
Niestety trzeba zadbać o swoją emeryturę samodzielnie a nie liczyć na to że Państwo coś da. Choć teoretycznie są to nasze wypracowane pieniądze. Odkładając nawet 100-200zł miesięcznie przez 25-30 lat można zgromadzić niezły kapitał inwestując w funduszach inwestycyjnych - tylko trzeba inwestować aktywnie. Więcej informacji w darmowym kursie http://www.kurs.inwestujwfunduszach.pl/
masz rację powinni zlikwidować podatek ZUS / 195.117.255.* / 2012-03-30 10:57
masz rację powinni zlikwidować podatek ZUS
rthtyhtr / 83.26.152.* / 2012-03-30 10:45
To dbaj sobie sam.

Jak coś uskładasz to ci przyszły tusek zabierze w trosce o twoje własne bezpieczeństwo (OFE).

A jak nie to ci dowali podatek 50% od wypłaty i baw się dobrze na uskładanej emeryturze.

DZIADOSTWO i ZLODZIEJSTWO trzeba przepędzić z Wiejskiej a nie składać.

Ile byc nie naskładał i tak ci zabiorą zmieniając jeden artykuł w ustawie.
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-30 10:42
Co ty bredzisz pijaku ? Majątek rozdany i sprzedany obcemu kapitałowi. Długi polski wielkie jak jaja dinozaura a ty pieprzysz czy PO trzy że żebracy europy maja zadbać o swój kapitał ?
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-30 10:05
Za 300 PLN nikt długo nie pociągnie. Na jedzenie może i wystarczy, ale na lekarstwa i opłaty już nie. Myślę że rewolucja w takim przypadku to "oczywista oczywistość" jak mawiał pewien klasyk
antypolak........ / 212.106.147.* / 2012-03-30 09:59
mam gdzies ten system niech najpierw przywileje zlikwiduja a pawlaczek dla rolników znowu krs ratuje kosztem innych w d z takim po i panstwem strazak w remizie siedzi na akcje jedzie 2 razy w roku i po 15 laytach emerytura hahaha a policjant paierki wypelnia na krzesełku siedzi i emerytura. a sedzia wcale nie płaci ,a nauczyciele 3 razy w ciagu kariery płatne urlopy roczne i emerytuurka 18h pracy i placzą ze mało zarabiaja w d s tym systemem rewolucja i i koniec młodzi do władzy i konczyc z tym betonem młotki w dłoń
squun / 78.133.227.* / 2012-03-30 15:02

młodzi do władzy


i o to chodzi! Póki jeszcze PRL nami rządzi to lepiej nie będzie
Wkurzony! / 93.157.70.* / 2012-03-30 09:40
Dlaczego Tusku Tusku nie ma odwagi zrobić porządku z KRUS i z klerem? Tam jest dopiro kasa na ratowanie budzetu, ale oczywiście najłatwiej pojsc na łatwiznę. A PSL za KRUS sprzeda sie kazdemu. Rolnicy maja kasy po kokarde i ciagle im mało, a głodu nigdy nie poczują. Dlaczego ciagle z rolnikami i z klerem obchodzimy sie jak ze smirdzacym jajem??? Jak długo bedą takie pasozyty w naszym kraju to ciągle będziemy w CZRNEJ D......!!!!!

Najnowsze wpisy