Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Money.pl / 2006-11-22 10:08
Komentarze do wiadomości: Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa.
Wyświetlaj:
hip-hop / 80.51.159.* / 2006-12-08 16:33
Jestem za! Holandię też proszę uwzględnić.Kasę wiedzą jak zdzierać z ludzi.Nikt nie bierze pod uwagę tego że rodziny są rozdzielone a w dodatku zarobione za granicą pieniądze nie są wcale takie jakby się zdawało.Niech Rząd zastanowi się trochę bo pieniądze zarabiane na obczyźnie wydawane są właśnie tu w tym dzikim kraju gdzie nie da się normalnie żyć.
Babs / 217.13.155.* / 2006-12-06 15:28
To prawo jest niewiarygodne! Jestem Polka mieszkajaca w Londynie (przepraszam za brak Polskich znakow). To bardzo drogie miasto i pomimo iz pracuje w biurze na pelny etat to po odciagnieciu podatkow i obowiazkowego National Insurance ( w sumie okolo 350 funtow miesiecznie) oraz zaplaceniu za mieszkanie (400 funtow miesiecznie) i rachunki, na zycie zostaje mi okolo 250 funtow. Miesieczny bilet na metro to kolejne 80-100 funtow.
Reszta wystarcza na skromne zycie i pojscie do kina raz na miesiac. Po 18 miesiacach legalnej pracy w Londynie nie mam zadnych oszczednosci i, prawde powiedziawszy, boje sie wrocic do Polski bo wiem ze nie bede miala z czego zaplacic tego drugiego podatku.
Pracujacy w U.K. / 81.156.60.* / 2006-12-09 00:01
Zamiast placic fiskusowi lepiej niech Pani zaplaci sobie na tutejsza emeryture, tu w U.K. odlicza pani za to 22% podatku rocznego od wartosci wplaconej na fundusz + ok 4% rocznie od zgromadzonej sumy + niewielka tutejsza emerytura rzadowa spowoduje, ze nawet po 11 latach tutejszego zarobkowania zabezpieczy sobie Pani przyszlosc w Polsce w wieku emerytalnym. Prosze Panstwa, w Polsce mozna bedzie zyc na emeryturze nawet jako Brytyjczyk polskiego pochodzenia.

Zycze powodzenia.
Kazbister / 213.47.142.* / 2006-12-03 22:56
Bardzo dziękuję za Waszą Akcję!!!
Istotnie, do listy krajów objętych obecnie niekorzystną umową o unikaniu podwójnego opodatkowania należy też AUSTRIA. Proszę o uzupełnienie Waszej listy
Mieszkam z rodziną i pracuję w Wiedniu już od 2001 r.
Od r. podatkowego 2006 w miejsce tzw. zasady wyłączenia z progresją wprowadzono tzw. zasadę zaliczenia proporcjonalnego, w myśl której dochody Polaków już raz opodatkowane w Austrii mogą być zagrożone dodatkowym opodatkowaniem w Polsce na zasadach WYJĄTKOWO NIESPRAWIEDLIWYCH.
Zasady te kompletnie nie przystają do rzeczywistości - dochód obliczany jest jako różnica pomiędzy dochodem BRUTTO BRUTTO, a kwotą zapłaconych w Austrii podatków. Jedyne możliwe wyłaczenia to standardowe, polskie "koszty uzyskania przychodu" oraz 30% diet w podróży zagranicznej w roku - łącznie zupełnie nieprzystające do kosztów, jakie ponosić musi emigrant z Polski by utrzymać się w Austrii. Brak jest możliwości odliczenia nie tylko obowiązkowych czy dobrowolnych składek na ubezpieczenie społeczne w Austrii, ale i realnych bezpośrednich kosztów uzyskania tu przychodu (np. najem mieszkania).
Summa summarum cieszę się, że decyzją wyjazdu na stałe wyłączyłem się spod działania nowej umowy, lecz współczuję naszym Rodakom, którzy przyjechali do Austrii niedawno i czasowo, kierując się m.in. wcześniejszą regulacją podatkową.
Popieram zdecydowanie protest wobec Min. Finansów i dążenie do jak najszybszego usunięcia bubla legislacyjnego w postaci zmienionej umowy.
Tą drogą pragnę podziękować Redakcji Rzeczpospolitej za upowszechnienie w b.r. problemów Polaków w Austrii zw. z nową umową o unikaniu podwójnego opodatkowania między Austrią i Polską i starania o zmianę jej kształtu.
Wsciekly z austrii / 62.47.120.* / 2007-04-06 05:00
ja uwazam ze powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej pomyslodawcy i tworcy tej umowy bo to jest zciaganie HARACZU CZYLI UDZIAL W ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTEPCZEJ.
iska / 82.143.161.* / 2007-04-21 01:55
masz rację. Popieram. To samo czuję będąc w Anglii. I boję się powrotu bo chcę kupić mieszkanie /na co nie było mnie stać w kraju/ ale jak będę musiała zapłacić ten podatek to zabraknie mi kasy. Juz zreszta nie moge dogonic tych cen w kraju. Co za kraj....
cis / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:37
Nie kupuj!!! Automatycznie staniesz sie polskim rezydentem (inwestycja). Bedziesz ugotowana, dopoki obowiazuja dzisiejsze przepisy przegrasz nawet przed sadem. W PL banki zaczynaja otwierac oferty hipoteczne dla pracujacych w Wielkiej Brytanii bo polscy klienci sie skonczyli, zreszta nietrudno zgadnac pod kogo sa ceny mieszkan, i maja w dupie klopoty z urzedem skarbowym jakie kazdy kto zainwestuje pieniadze w tym kraju bedzie mial (autentycznie doradca jednego z bankow rżnął głupa jak go zapytalem o konsekwencje podatkowe)
cisasdasd@wp.pl / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:37
Nie kupuj!!! Automatycznie staniesz sie polskim rezydentem (inwestycja). Bedziesz ugotowana, dopoki obowiazuja dzisiejsze przepisy przegrasz nawet przed sadem. W PL banki zaczynaja otwierac oferty hipoteczne dla pracujacych w Wielkiej Brytanii bo polscy klienci sie skonczyli, zreszta nietrudno zgadnac pod kogo sa ceny mieszkan, i maja w dupie klopoty z urzedem skarbowym jakie kazdy kto zainwestuje pieniadze w tym kraju bedzie mial (autentycznie doradca jednego z bankow rżnął głupa jak go zapytalem o konsekwencje podatkowe)
Gosc 32lata / 86.62.225.* / 2006-12-02 21:34
POPIERAM! Kwestia opodatkowania dochodow zagranicznych powinna byc uregulowana jednakowo dla wszystkich emigrantow z Polski pracujacych w roznych panstwach. Jednak pewnym sposobem na ominiecie ewentualnych problemow jest wystapienie o status rezydenta i wtedy kwestia opodatkowania w kraju maciezystym nie istnieje. Miejsce stalego osrodka zyciowego rezydenta jest tam gdzie jego rezydencja, czyz nie tak?
nierezydent / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:38
stary a najladniejsze krasnoludki sa w Borach Tucholskich
drogan / 151.204.241.* / 2007-04-01 23:14
Przykre, ze jeszcze sa ludzie, ktorzy wieza w takie bzdury. Tu nie chodzi o status rezydenta, a o umowy dwustronne dla tych, ktorzy zostawiaja za soba rodziny, aby moc im pomoc. Jedno pewne, WSZYSCY powinni byc traktowani przez rzad Polski tak samo. To NIEKONSTYTUCYJNE, aby ten co np. pracuje w Irlandii nie placil w Polsce podatku, a ten co w np. USA tak. Jaka to rownosc. To powinno byc zalatwione tymczasowo jedna dyrektywa i NATYCHMIAST, a pozniej niech sie bawia w podpisywanie umow.
tonczi / 213.162.66.* / 2007-01-07 17:37
Wcale nie tak !!!
krzysz / 83.7.33.* / 2006-12-03 12:36
Jak najbardziej nie popieram tego. To państwo polskie i rzad jest winien temu
ze Polacy musza wyjezdzac w poszukiwaniu pracy. Pracuja bardzo ciezko jak niewolnik. Po prostu upominanie sie fiskusa o pieniadze fiskusa jest skandalem. TO OHYDA
bacha / 82.143.161.* / 2007-04-21 01:59
bardzo ładnie to napisałeś. To nasze państwo jest temu winne ale politycy w pogoni za swoimi stołkami potracili zmysły. Właśnie dlatego z nas musza ściagać te podatki bo brakuje im na diety...
fifi2 / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:43
diety to kropla w morzu. Brakuje na wszystko, na szkolnictwo, na szpitale, sadownictwo, drogi, popieranie rozwoju gospodarczego... To panstwo sie sypie a debile w rzadzie usmiechaja sie i mowia o mozliwych podsluchach i tysiacach innych bzdur czekajac az skonczy im sie kadencja. To panstwo jest chore i rozpaczliwie szuka dotacji na swoja nieuleczalna chorobe
jacek29lat / 89.213.1.* / 2006-12-02 19:27
oczywiscie ze popieram!
czy nie wystarczajacym argumentem jest chociazby to ze wiekszosc zarobionych pieniedzy inwestuje w polska gielde, wielu moich znajomych kupilo mieszkania w Polsce-przeciez to bardzo duza pomoc dla pol. gospodarki.w GBi tak juz placimy duze podatki- a tu co..i jeszcze podwojnie placic!
ts2034829 / 138.88.47.* / 2006-12-02 18:22
Calkowicie popieram te akcje. Mialem niestety okazje przez kilka lat pracowac i placic podatki w USA, a potem oczywiscie, jako "nie-podwojnie-opodatkowany", rowniez w Polsce, gdzie przy okazji dowiedzialem sie, ze zaplacony przeze mnie stanowy podatek dochodowy (okolo 10% dochodu) nie jest traktowany jako podatek i nie moze byc odliczony od tego, co mam zaplacic polskiemu fiskusowi. Niestety, w odroznieniu od rodakow pracujacych w UK, ktorym udalo sie podniesc wrzawe poniewaz jest ich wielu, Polacy zarabiajacy w USA lub w innych krajach sa pomijalna mniejszoscia, wiec po co sie nimi przejmowac...
wkurzony / 172.206.125.* / 2006-12-01 23:55
jestem polakiem z londynu i protestuje przeciwko dziadkowskiemu traktowaniu obywateli na obczyznie przez panstwo. nie chodzi tu tylko o podatki ale rowniez obsluge konsularna panstwa.
shg / 194.144.217.* / 2006-12-01 23:19
popieram protest. to sie w glowie nie miesci, zeby tak ludziom zycie utrudniac. co to za chory pomysl. z jakiej racji mam placic podwojny podatek, przeciez nie pracuje w dwoch panstwach jednoczesnie. osoba ktora jest odpowiedzialna za ten przepis powinna sie zaczac leczyc!
martha / 83.11.49.* / 2006-12-01 17:13
popieram protest.
Uważam, że rząd polski powinien wreszcie docenić fakt, iż przeważająca większość dochodów zza granicy wydawana jest w Polsce. Przypuszczalnie, to właśnie zasilenie naszego budżetu dochodami zagranicznymi poprzez podatki pośrednie napędza konsumpcję i tym samym rozwój gospodarki. Nie kto inny jak pracujący za granicą pompują w polski budżet swoje pieniądze wydając je właśnie w Polsce. Szkoda, widać że w czyimś interesie jest wypędzenie z naszego kraju młodych, ambitnych i przedsiębiorczych ludzi i skuteczne zniechęcenie ich do powrotu i inwestowania. Co za hańba, najlepiej dorwać, opodatkować, upodlić i mieć satysfakcję z kolejnego złamanego życia. Gratuluję kolejnego bubla fiskalnego.
bler / 209.195.113.* / 2006-12-03 01:54
To nie wiesz jeszcze o tym ze Polska ma byc krajem wyludnionym i w wiekszosci zamieszkalym przez ludzi starszych?Wszyscy mlodzi sa planowo wysiedlani (czytaj :kuszeni dobrymi zarobkami) i zniechecani do powrotu idiotycznymi podatkami aby nie stanowili przeszkody w dlugofalowym przejeciu tego kraju.Nie bedzie dokad wracac z zarobionymi funtami i euro a na zachodzie zawsze pozostaniemy slabymi "popychadlami" mimo
posiadania - w sumie nieliczacej sie - sily ekonomicznej
w postaci konta w banku.
bacha / 82.143.161.* / 2007-04-21 02:04
pamiętaj jeszcze o narodach, które już szykują marsz ze wschodu na zachód do Polski... oni chętnie zajmą nasze miejsca...i chyba o to chodzi...
maa / 2006-12-02 20:40 / Tysiącznik na forum
I t o są sensowne argumenty, w przeciwieństwie do bzdur ze "sprawiedliwością" itp.
czas i pamiec. / 62.47.120.* / 2007-04-10 01:57
Masz 100 % racje jest "PiS" ,ale z ta "SPRAWIEDLIWOSCIA" to tylko wyborczy chwyt reklamowy czyli KIELBASA WYBORCZA. W nastepnych wyborach nalezy sie lepiej zastanawiac i nie zapominac obecnej kadencji.
smerfetka / 141.89.70.* / 2006-12-01 16:32
Popieram protest przeciwko podwojnemu opodatkowaniu. To niesprawiedliwe, ze ludzie, ktorzy w swojej ojczyznie nie moga znalezc pracy i pracuja zagranica, gdzie tez placa podatki, sa jeszcze dodatkowo opodatkowani w Polsce. To trzeba zmienic, tak nie moze byc.
acik / 83.22.247.* / 2006-12-02 17:49
Popieram smerfetke nasz Nasz rząd to chory rząd brać umie!!!!!!!!!!!!!!!! a pracy zapenić NIE!!!!!!!!!!!!!Moje dziecko przerwało studia i też w marcu wyjechało nie chce zarabiać tyle co ja po 25latach 800zl i dlaczego ma placić dodatkowy podatek
smerfetka / 141.89.70.* / 2006-12-01 16:32
Popieram protest przeciwko podwojnemu opodatkowaniu. To niesprawiedliwe, ze ludzie, ktorzy w swojej ojczyznie nie moga znalezc pracy i pracuja zagranica, gdzie tez placa podatki, sa jeszcze dodatkowo opodatkowani w Polsce. To trzeba zmienic, tak nie moze byc.
antjama / 192.100.124.* / 2006-12-01 10:32
pracuje za granica i odprowadzam tu podatki. zamierzam wrocic do polski bo jednak tam jest moj dom, ale powaznie sie bede zastanawial czy tak zrobic jezeli okaze sie, ze bede musial zaplacic dodatkowo podatek i w polsce.

Najnowsze wpisy