Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Money.pl / 2006-11-22 10:08
Komentarze do wiadomości: Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa.
Wyświetlaj:
log / 69.86.177.* / 2006-12-01 01:44
Czemu Trybunal Konstytucyjny nie zajmie sie ta sprawa, przeciez to Wybitne lamanie Konstytucji. Dzielenie emigrantow(obywateli Polskich) na rownych i rowniejszych.Popieram ta sprawe i jestem bardzo zainteresowany-emigrant z USA
wicio z Pasleka / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:51
tak mi sie nasunelo teraz ze jesli podzieli sie protestujaca grupe to ona sama sie wykonczy wzajemnymi wasniami bo nie bedzie juz jednoscia. Tak przeciez robili min. z pielegniarkami...Dac jednym troche inaczej i czekac az samo sie rozejdzie po kosciach, cos mi tu smierdzi...
bLENA / 151.204.241.* / 2007-02-26 22:42
Co z tym Prawem i Sprawiedliwoscia w Polsce?
Dlaczego nie ratyfikuje sie wszystkich umow na te z rozliczeniem z progresja.Wszyscy studenci,przyjezdzajacy do USA do pracy pewnie nie zdaja sobie sprawy z podatkow jakie mieliby placic.Ja przyjechalam do meza i tu jest nasze centrum interesow zyciowych.Od dwoch lat sledze rozbieznosci podatkowe miedzy tymi co np.pracuja w Niemczech i tymi co w Stanach.Nie mam argumentu aby przekonac meza ktory jest kapitanem na tankowcu amerykanskim do powrotu do Polski.Musialby placic wiecej podatku niz tu w STANACH.Przyznam ze ja osobiscie wolalabym pracowac na polska emeryture i w Polsce zyc i wychowywac nasze dzieci.PANI MINISTER FINASOW prosze zadbac o ROWNE interesy WSZYSTKICH POLAKOW pracujacych POZA Polska
Emigrantka ktora chce wrocic ale podatki sa NIESPRAWIEDLIWE.
sypora / 83.25.75.* / 2006-12-04 23:25
Tak analizujac te sprawe oczywiscie zgadzam sie z brakiem jakiegokolwiek rozsadku naszych ustawodawcow. i jak wiemy nie ma w tym nic nowego. To szokujace ze ustalenie priorytetow dotyczacych stworzenia warunkow w ktorych kazdy bedzie zachecany do dzialań rozwojowych chocby prowadzenia dzialalnosci gospodarczej. mam wraznie ze ludzie trzymajacy wladze przez osiagniecie wyksztalcenia nauczyli sie zamiast myslec zdroworozsadkowo stwarzac jakies mechanizmy niczemu nie sluzace oprocz wydzierania ludziom kazdego mozliwego grosza. Taki system kojarzy mi sie raczej z dzialaniem mafijnym a nie wladzdza wybrana po to aby doprowadzac do rozwoju. To wszystko do zludzenia przypomina apokalipse......
Nie ma miejsca na interes ludzi, wszystkich do niewoli pracy i opłat...........
Bartol___ / 82.177.11.* / 2006-12-01 10:18
Jakie łamanie Konstytucji?? Dlaczego jednego obywatela, który pracuje w Polsce należy traktować gorzej od obywatela, który pracuje za granicą??

Podnoszący krzyk w tej sprawie albo nie mają pojęcia o koncepcjach dotyczących opodatkowania "zagranicznych" dochodów albo podnoszą krzyk bo liczą, że uda im się zaoszczędzić kosztem tych frajerów, którzy utrzymują za swoich podatków ich emertytowanych rodziców lub edukację ich dzieci .

Bulić i nie wymyślać.
emigrant56 / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:54
jak ci żłobie jeden emigranci zabulą to zebyś sie nie zesrał
Reszte wypowiedzi ignoruje bo szkoda miejsca i mojego czasu
tonczi / 213.162.66.* / 2007-01-07 17:46
Spróbuj popracowac za granicą !!! ZAPłAć i przyjedź z niczym !!! CIEMNIAKU!!
żarówa / 83.68.93.* / 2006-12-28 21:27
Gdyby za powierzchnię mózgu pobierali podatek-dostałbyś rabat!!!!!!!!!
Piterek_1 / 57.90.33.* / 2006-12-01 18:02
Ty jesteś totalny cymabał ...sprawdż swoją mózgownicę tomografem ... zapewne wykaże kupe siana ...
bbbbbbbeeeeeeeee / 83.29.55.* / 2006-12-01 12:31
Czy ty człowieku masz rozum i go używasz??? Jakich rodziców ???? Rodzice sami pracowali na swoja starość !!!!!.
Nie widzisz właśnie w obecnej sytuacji nierównego traktowania obywateli ????
Dyskryminacji Polaków wzgledem Anglików. Obaj pracujący w tym samym miejscu i nmieszkający w tym samym miejscu maja płacić różne podatki - Polak większy co go stawia w gorszej sytuacji ekonomicznej .
Nie widzisz tego ????
Pomyśl i zastanów się co piszesz bo przemawia przez Ciebie nie rzetelne rozpatrzenie za i przeciw i poczucie sprawiedliwości a jakaś zawiść.
Jak pracuje i mieszka w Anglii to ponosi angielskie koszty utrzymania !!!! a nie polskie!!!!
Nie dojeżdża przecież do Londynu do pracy.
Zastanów się na spokojnie bo Twój tok myślenia poraża.
zyczliwy / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:57
nie dajcie sie prowokowac debilowi co zna tylko pare slow po angielsku, wyjechal i musial wrocic bo z kazdego zmywaka go wylewali, nawet Hindusi i skosnoocy (bez urazy) to cham co boi sie wlasnego cienia, mentalnie przystajacy do swojej rasy: jo nie mom to inny niech też ni mo...Ch.. szkoda sałaty...
stefcia / 82.143.161.* / 2007-04-21 02:13
Właśnie przeszłam na emeryt. i po 33 l.pracy dostałam 640,zł. Czy ten Bartol ma rozum???Moje dziecko musiało wyjechać by się usamodzielnić.i tam uczciwie pracuje i nie będzie płacic dodatkowo na utrzymanie polskich władców i twórców głupiego prawa. Za to mnie pomaga bo nie stać by mnie było nawet na opłacenie mieszkania.
Zastanów się BARTOL_ co ty gadasz. Chyba masz jeszcze mleko pod nosem bo głupoty gadasz...
maa / 2006-12-02 20:39 / Tysiącznik na forum
"Rodzice sami pracowali na swoja starość"???
Nie, nie pracowali. Oni pracowali na tych, którzy wtedy byli emerytami. Oni nie zapracowali na nic dla siebie. Państwo polskie nie ma aktywów, ma jedynie długi, ergo emeryci też niczego nie uzbierali.
Obecnych emerytów utrzymują(!) tacy jak ja podatnicy.

To system bismarckowski, który został wymyślony pod koniec XIXw by finansować zbrojenia Cesarstwa Niemieckiego. Stąd się bierze np emerytura po 65 roku życia. Wtedy prawie nikt nie dożywał tego wieku, więc składki zgarniało państwo. Dzięki temu Niemcy w czasie I wojny mogły walczyć z całym światem.
WYchodzi więc, że "Bartol___" ma rację.

Co Wy u licha robiliście w szkołach?
emigrejszonek / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:01
sralismy na stół, w odroznieniu od Ciebie, maa. Bartol ma racje a my pławmy sie dalej w tym gównie....
Nie da rady kochanie, zobaczysz podatki jak swinia niebo, przykro mi ale tu gdzie jestem urzad podatkowy to temat do drwin i opowiadania kawalow...
gargamel / 83.29.83.* / 2006-12-03 15:10
Piszesz brednie. Nie obchodzi mnie kto ukradł składki które obecni emeryci przez całe lata płacili na swoje emerytury.
SAMI EMERYCI zapłacili za swoje emerytury i nikt nie musi drugo raz / ich dzieci / na nie składać.
Ludzie którzy teraz pracują za granica skladaja na z kolei swoje emerytury, które będą pobierać nie wiadomo gdzie.
Moga je nie pobierać wcale w Polsce.
paluch / 83.8.131.* / 2006-11-30 16:16
daje swoj glos poparcia w słusznej sprawie.
skonczylem studia w tym roku i zacząlem sie szerzej rozggladac na naszym polskim rynku pracy. Jest lepiej niz 3,5 lroku temu gdy skonczylem technikum i zaczalem szukac pracy zebym mogl zaczac studia zaoczne. pracy nie bylo nigdzie . tylko po znajomosciach i max za 1 tys zl . bylem w tej dobre sytuacji i mialem znajomosci w pewnej firmie. dostalem pracwe fizyczna za 1 tys zl . na tamten czas to bylo dla mnie bardzo duzo. musze dodac ze mieszkam z rodzicami. starczalo mi na studia i na qwłsane potzreby. odłozylem nawet troszke pieniedzy i kupilem sobie auto, oczywiscie z niemiec 10 latka. bo co by innego . teraz masz wykształcenie wyzsze i troche doswiadczenia zawodowego. znam jezyk angielski w stopnu komunikatywnym. i dzis wlasnie wrocilem z rozmowy o prace . pracy jest duzo coraz wiecej ale za uile 1000 - 1500 netoo i co . za granica mialbym tyle przynajmniej co tydzien. i co mam zrobic . chce zalozyc rodzine , kupic mieszkanie lub wybudowac maly domek . mam zostac czy wyjechac . zastanawiam sie juz drugi miesiadz , rownoczesnie uczac sie intensywnie angielskiego. pozdrawiam emigrantow
J.K. / 83.27.18.* / 2006-12-01 17:37
wyjeżdżaj, w polsce trwa wojna ideologiczna, wywołana przez polityków. Kiedu to sie zmieni wracaj ... może za 3-4 lata
maa / 2006-12-02 20:29 / Tysiącznik na forum
Nie zmieni się. Ktoś będzie musiał spłacić długi zaciągane przez polityków na kiełbasę wyborczą.
Podatki raczej się zwiększą, nie zmniejszą.
R.P. / 83.68.93.* / 2006-12-28 21:45
zmieni się ,ale dopiero jak wszystkie te "chwasty" powymierają!!!
ska / 212.139.126.* / 2007-04-12 16:48
zgadzam sie,ale obawiam sie ze my tego nie doczekamy!
pp / 62.179.14.* / 2006-11-30 11:15
Nie chodzi o podwójny podatek, ale o wyrównanie podatku do stopy obowiazujacej w Polsce. Stosując zasadę opodatkowania w kraju, gdzie dochód powstaje, różnicujemy Polaków na tych opodatkowanych wg gorszych i lepszych stawek. Gdzie konstytucyjna równość ?
nieplacacy polskich podatkow / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:09
sam debilu piszesz: do stopy obowiązującej w Polsce - czy pracujący w Anglii pracują w Polsce? Co ty za p******* opowiadasz? To dlaczego nie chcesz Anglika opodatkowac, przeciez on tez placi mniejsze podatki? gdzie rownosc?
Emigranci - zawisc w Polsce byla i bedzie. Nikt nam nie pomoze, zawsze bedzie wielu takich jak ten powyzej co kaza nam placic, w urzedach w sadach i na ulicy. JEST NAS JUZ ZBYT WIELU ABY WSZYSTKICH POSADZIC W WIEZIENIACH. wystarczy jeden pozew, jedna wygrana sprawa w Europie. lawina ruszy bo odwilz jest juz od paru lat. I nikt jej nie zatrzyma, zaden niedomyty zawistnik ani urzednik.
roko / 83.29.55.* / 2006-12-01 12:38
Mylisz pojęcia i to jest odwracanie kota ogonem. Skoro tak stawiasz sprawę to zastanów się.
Właśnie gdzie konstytucyjna równość???????
a to:
1. Możliwości odliczenia kosztów uzyskania przychodu / diet za każdy dzień /
2. Możliwość odliczenia zapłaconych obowiązkowych składek ubezpieczeniowych w kraju wykonywania pracy / w Polsce płacone można w Anglii i w innych krajach - nie /

Dlaczego Polak od zapłaconych za granica składek w Polsce mało że nie ma ich odliczonych to jeszcze płaci podatek ???????!!!!!!
Nad tym pomyślałeś też??

Jakoś nikt nie kwapi się aby te jawne niesprawiedliwości i nierówności w traktowaniu Obywateli Polskich wreszcie zlikwidować.
Margos / 83.11.210.* / 2006-11-30 09:45
Moj syn wystapil o (rezydenta).Mial wrocic jak zarobi na mieszkanie.Mlody,zdolny,pracowity.Zobaczyl swiat i stwierdzil,ze nie wroci do Polski.Nasz rzad ma dlugie macki.Siega daleko,by niszczyc nasze dzieci.Tu w Polsce chcial budowac swoje zycie.Nie da sie jednak.Tak wiekszosc mlodych ludzi przyjmie obywatelstawa innych krajow,zabieze soich bliskich,zony i dzieci.To oni beda ozdoba innych krajow.Wy .co niewidzicie tego zniszczycie przyszlosc tego kraju.Zastanowcie sie.Ile musza wam oddac nasze ciezko pracujace dzieci?Szkoda slow.
she / 83.5.3.* / 2006-11-29 09:28
Popieram.
Inaczej byc nie moze.
Do kazdej forsy chca nam sie dobrac, teraz nawet emerytury nie beda dziedziczone. W tym katolickim , tzn pseudo katolickim kraju, zabraklo Boga. Opuscil nas, gdy widzi co sie tu dzieje. Tez wyemigrowal.
mis / 69.86.177.* / 2006-11-29 01:11
Pani Zyta obiecywala zmiejszenie podatkow to zapraszam zaczac od emigrantow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bobi / 83.22.181.* / 2006-11-29 00:12
Brak mi słów poprostu
jan III / 86.139.156.* / 2006-11-28 22:45
Apogeum aspołecznego pana/państwa.
W kraju niemiał/nie dostał nic.
Z tego co znalazł poza nim ma dużo oddać .
Feudalizm czy co ?
Leoncjusz / 217.153.167.* / 2006-11-28 17:41
http://www.obywatel.org.pl/index.php?name=News&file=article&sid=6537
GB / 83.25.92.* / 2006-11-28 15:56
POPIERAM.
Do konca 2003 roku zwolnione z podatku w Polsce byly dochody uzyskane za granica nawet, gdy Polska nie miala podpisanej umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania! To pozwalalo na legalny transfer pieniedzy do Polski niemalych pieniedzy od Polakow tamze pracujacych.
Bez wzgledu na miejsce wykonywania pracy legalna praca oznacza zawsze opodatkowanie. Zostawmy wiec opodatkowanie tych dochodow sluzbom skarbowym tych panstw!
I sprawa ostatnia - rozporzadzenie MF z 16.05.2005 w sprawie krajow stosujacych nieuczciwa konkurencje podatkowa. To kpina!!! Czy tylko dlatego, ze gdzies sa nizsze i bardziej przejrzyste podatki, to oznacza to nieuczciwa konkurencje? W "rajach podatkowych" (brzydze sie tym okresleniem) podatki sa najczesciej plaskie, bez ulg i odliczen, ale za to z wyzsza kwota wolna. Przyklad: Guernsey 20%, z kwota wolna blisko 9000GBP. Czy zatem wchodzaca do Unii Europejskiej Rumunia nie powinna sie znalezc w tym wykazie (podatek 16%)?
Potrzeba nam prostego systemu podatkowego, a nie bzdurnej uznaniowosci Ministrow Finansow i urzednikow skarbowych.
swarog / 83.8.112.* / 2006-11-28 15:46
POPIERAM,
Obecnie nie jestem emigrantem "za chlebem", kiedyś również tak zarabiałem. Teraz pracuję i nienajgorzej zarabiam. Niech nasi obecni rządzący zaczną realizować program „tanie państwo” a nie wyciągają brudnych łap po nie swoje. Wiemy jak nazywa się ktoś, kto wyciąga rękę po nie swoją własność.
Przecież dostaniecie swój haracz w postaci podatków pośrednich.
Kochani nasi rządzący zamiast marnować energię i czas (sowicie opłacany przez nas) na czcze gadanie weźcie się uczciwie do pracy i pracujcie jak my po 12, 14 godzin dziennie, to może wtedy może wpadniecie na pomysły jak uprościć nasze przepisy, obniżycie podatki, wtedy wpływy na pewno się zwiększą (patrz obniżenie akcyzy).
Dotyczy to całej sceny politycznej PiS, PO i całej reszty darmozjadów. I jeszcze zróbcie porządek w „państwie US”, powiecie nie jest to takie proste, tak?
Tak duży, niezadowolony elektorat...
swarog / 83.8.112.* / 2006-11-28 15:46
POPIERAM,
Obecnie nie jestem emigrantem "za chlebem", kiedyś również tak zarabiałem. Teraz pracuję i nienajgorzej zarabiam. Niech nasi obecni rządzący zaczną realizować program „tanie państwo” a nie wyciągają brudnych łap po nie swoje. Wiemy jak nazywa się ktoś, kto wyciąga rękę po nie swoją własność.
Przecież dostaniecie swój haracz w postaci podatków pośrednich.
Kochani nasi rządzący zamiast marnować energię i czas (sowicie opłacany przez nas) na czcze gadanie weźcie się uczciwie do pracy i pracujcie jak my po 12, 14 godzin dziennie, to może wtedy może wpadniecie na pomysły jak uprościć nasze przepisy, obniżycie podatki, wtedy wpływy na pewno się zwiększą (patrz obniżenie akcyzy).
Dotyczy to całej sceny politycznej PiS, PO i całej reszty darmozjadów. I jeszcze zróbcie porządek w „państwie US”, powiecie nie jest to takie proste, tak?
Tak duży, niezadowolony elektorat...
TOYA / 69.57.230.* / 2006-12-02 00:21
Te głąby nie mają innych priorytetów jak tylko jeden jak najwiecej w jak najkrótszym czasie ukraść i cała ich energia jest skierowana w kierunku ukrycia tej kradzieży. Cała reszta aborcja,lustracja,lesiaki itd.to zasłona dymna.Najlepiej by było zrezygnować 3/4 sejmu,z senatu i polowy ministerstw. Wtedy może łatwiej by było patrzeć im na ręce i rozliczać.
bizon / 83.22.25.* / 2006-11-28 20:28
masz w 100% rację, ale niestety te głąby mają inne priorytety np. polowanie na czarownice jak za świętej inkwizycji działa lustracja i na to potrzebna jest duża kasa. Niestety nie rozumieją tego żeby jej mieć więcej wystarczy obniżyć podatki i nie być pazernym.
głupi / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:15
rozumieja, rozumieja... dobrze wiedza tylko rżną głupa. Sprawy zastępcze maja za zadanie odsunąc opinie publiczna od faktycznych problemow a zadna kadencja nie trwa wiecznie. W tym czasie obłowic sie jak najwiecej i moze jeszcze rzadowa emeryturka...
Joanna2 / 195.225.92.* / 2006-11-28 12:35
Dodję swój głos do protestu.
JanK / 69.109.181.* / 2006-11-28 05:42
Źródło problemu jest nie w niekorzystnych umowach z UK albo USA (nawiasem mówiąc dopóki nowa umowa z UK nie zostanie ratyfikowana przez OBA kraje te umowy są praktycznie takie same), tylko w sposobie w jaki Urząd Skarbowy określa rezydencję podatkową. Każdy kto mieszka i zarabia pieniądze zagranicą może być uznany przez polski US za polskiego rezydenta podatkowego, jeśli US uzna, że w Polsce jest jego "ośrodek interesów życiowych". To może być żona, mieszkanie, kawałek ziemi, cokolwiek, co daje US szansę na ściągnięcie "należności". Polscy rezydenci podatkowi muszą płacić podatki w Polsce, "niezależnie od miejsca pochodzenia dochodu". Dopóki nie zostanie ustalony jednoznaczny sposób na określanie rezydencji podakowej (np. oparty na kryterium 183 dni, jak w UK), każde działanie oparte na renegocjacji umów, dietach, zapomogach itp. jest zasłoną dymną. Tak, jak ta nowa umowa z UK, ktorą UK ratyfikuje po Nowym Roku i w ten sposób 2007 będzie się rozliczało po starych zasadach. Bardzo sprytne: "to nie nasza wina, to ci w UK nie ratyfikowali na czas".
konwenciarz / 149.254.192.* / 2007-08-30 21:19
dokladnie... wystarczy dobrze przeaanalizowac punkty konwencji zeby stwierdzic kto ja pisal i dlaczego napisana jest od d... strony, ze sie tak wyraze. Niby sytuacja pracy w anglii a tu nagle rezydentura w polsce (dlaczego nie w anglii?) jest lub nie jest... To kon Trojanski. Trzeba bardzo bardzo uwazac. Przeciez juz przygotowuja cos o tym jak sie na rodzine kupuje...

Najnowsze wpisy