Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Money.pl / 2006-11-22 10:08
Komentarze do wiadomości: Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa.
Wyświetlaj:
zainteresowany / 81.190.51.* / 2006-11-22 14:11
Absolutnie ZA! Dlaczego wszystko utknelo w martwym punkcie po podpisaniu umowy?! KIEDY RZAD TO WRESZCIE JA RATYFIKUJE?!
czarnytom / 2006-11-22 14:09
jestem za.zresztą sam wybieram sie do Holandii i nie mam zamiaru płacić haraczu naszemu głodomorowi
ojciec córki w Holandii / 213.77.143.* / 2006-11-22 13:58
Jestem za.Popieram i podpisuję się pod inicjatywą obiema rękoma.
idkill / 83.27.161.* / 2006-11-22 13:37
Popieram. Co więcej, uważam, że takie akcje mają sens. Wydawało by się, że jedyne, na co możemy liczyć, to "łaska pańska" - to, że zdzierające z nas podatki rządy łaskawie odstąpią od dręczenia podatników bzdurnymi przepisami. Na szczęście jednak, mimo generalnie żenująco niskiego poziomu intelektualnego administracji państwowej, zachowuje się przynajmniej w jakiejś szczątkowej formie instynkt samozachowawczy - pasożytowi nie opłaca się zabijać nosiciela. Istnieje zatem duża szansa na to, że tego typu protesty pokażą władzy, że nie powinna gnoić i niszczyć kur znoszących złote jaja - wówczas władza wróci do "normalnych", "standardowych" rozbojów.
koocek / 2006-11-22 13:24 / portfel
Jak najbardziej popieram...sam pracuje od kilku lat w Holandii i to całe opodatkowanie to jedne wielkie nieporozumienie, jedno z milionów paradoksów w naszym kraju...do tej pory nie płaciłem podatków naszemu fikusowi bo i po co skoro kraj ten nie daje mi zarobków proporcjonalnych do normalnych standardów życia..i jak już mam pracę w obcym kraju to jeszcze ciągną ile mogą, niech zajmą się własnymi portfelami...Coraz bardziej zastanawiam się nad emigracją...to jest przykre...
iii / 217.74.68.* / 2006-11-22 12:51
... mam nadzieje ze nasz socjalistyczny rzad w imie socjalistycznej sprawiedliwosci powszechnej ostatnio zwanej solidaryzmem nie zmieni zasad opodatkowania cwaniaczkow, ktorzy wyjechali bo chcieli miec lepiej niz reszta narodu...
maniuś / 83.27.136.* / 2006-11-23 06:52
Według mnie jesteś debilnym zazdrośnikiem wychowanym w erze komuny i uważasz że wszyscy muszą mieć po równo.Kiedyś tak było wszyscy mieli po równo.a tak w sumie mieli gówno
arbeiter / 217.116.100.* / 2006-11-22 20:04
.emerycie kochany! Tobie pieniążki są już niepotrzebne, stary jesteś, nie masz małych dzieci,
przestań zazdrościć młodym, oni sami z swojego widzimisię tam nie pojechali. Często w złych warunkach mieszkaniowych, z dala od rodzin, oczekują powrotu. Jak nie byłeś nigdy za granicą pracować, tego nie zrozumiesz. Być może, za donosy do UB na swoich kolegów, otrzymujesz teraz godną emeryturę. Może przyjdzie jeszcze czas, że IV Rzeczypospolita wymierzy Tobie sprawiedliwość zabierając niesłusznie zdobytą emeryturkę..
misio1 / 2006-11-22 12:52
Pewnie sam bys chcial wyjechac - frustracie! Tylko brak Ci odwagi...
iii / 217.74.68.* / 2006-11-22 13:41
Emeryci nie musza jezdzic... kasa z ZUSu wplywa na konto... i to nie mala... za posadke dyrektorska przez 35 lat troche sie uzbieralo...
Kero niezwerbowany / 213.238.126.* / 2006-11-22 13:44
Żałosny jesteś a jeśli to prawda co piszesz to miej nadzieję, ze razem z tym pi...ym ZUS-em przyjdzie ci do piachu szybciej niż ci się wydaje.
Kero niezwerbowany / 213.238.126.* / 2006-11-22 12:50
A wogóle co to za szambo w tym cholernym kraju gdzie tacy sami pracownicy rozsiani po różnych krajach płacą różnie podatki? Odkąd geografia ma wpływ na wielkość i sposób płacenia podatków przez tych samych obywateli tego samego kraju? To raczej characze tak się ustala a nie podatki.
Jakim prawem wogóle ma znaczenie miejsce pracy?
Takimi zidiociałymi zapisami powinien zajać się TK i wykazać jak prymitywny jest nasz ustawodawca.
Coż się jednak dziwic skoro prosto z obory czy stodoły trafia się do parlamentu. A jeszcze lepiej nieopierzone mleczaki zaraz po maturze mają stanowić o prawie.
msmaxxis / 2006-11-22 15:12 / Bywalec forum
Tu sie niestety z toba nie zgodze...
Kazdy kraj ma wlasny sytem podatkowy a co za tym idzie inne metody naliczania podatkow - wiec jednoznacznie podatki zaleza od miejsca. Oczywiscie fajnie by bylo, gdyby wszedzie obowiazywalo to samo prawo (np. w calej UE), ale niestety tak nie jest.
Jesli zas chodzi o podatki placone przez polakow, to w wiekszosci przypadkow ma zastosowania tzw. regula 183 dni w roku - tam gdzie jestes dluzej, tam placisz. Problem powstaje (np. bylo w Anglii), gdy brak umowy z zapisami takiej reguly ...
misio1 / 2006-11-22 12:34
Popieram. W koncu ktos zajal sie ludzmi, ktorzy pracuja w innych krajach. To skandal. Niech w koncu zadbaja o nas, Nasz rzad musi sie tym zajac.
kirka / 195.82.167.* / 2007-10-23 20:58
lepiej sam się zajmij sobą. Rozlicz swoje podatki przy pomocy tych ludzi: http://euro-tax.pl/ odbierz to co ci się należy i żyj zarabiaj tam gdzie ci wygodnie.
student UMK / 158.75.212.* / 2006-11-22 21:35
Najlepiej będzie, jak się sam sobą zajmiesz i przestaniesz pisać brednie. Tobie już żaden lekarz nie jest w stanie pomóc. Czeka Cię smoku gleba byś innym nie zatruwał głupimi wypowiedziami życia. STOP GNIDOM
xxxx / 87.127.65.* / 2006-11-23 01:23
jak najbardziej popieram.sam mieszkam i pracuje w UK i uwarzam ze to zlodziejstwo.Mam jednak inne zdanie na temat tych podatkow.Mysle ze wiekrzosc ludzi ktora pisze na ich temat nie czytala tresci tej umowy z UK,tresc mowi wyraznie placisz podatek w miejscu stalego zamieszkania(miejsce gdzie osoba przebywa z zamiarem stalego pobytu).Wedlug mnie to ja decyduje gdzie mam zamiar mieszkac a nie urzednik,wiec jesli mieszkam w UK to tam place podatki.W umowie tej dopiero po kropce napisane jest ze jesli mieszkarz w obydwu krajach to placisz tam gdzie masz rodzine biznes (osrodek interesow zyciowych).Mysle wiec ze jesli ktos mieszka i pracuje caly rok podatkowy za granicami kraju wogule nie powinien placic podatkow w polsce,bo nie placi sie podatkow za obywatelstwo,posiadanie rodziny czy nawet nieruchomosci bo muwimy o podatku dochodowym .Znajac jednak polskich urzednikow napewno beda probowali do czegos sie przyczepiac i podwarzac nasze miejsca zamieszkania.Mysle ze3 za kilka lat wroce do polski do rodziny ,chyba ze polskie urzedy beda nas scigaly, wowczas nigdy nie wroce nie przywioze zaoszczedzonych tysiecy funtow i napewno tak samo uczyni wielu takich jak ja.I kto na tym straci?Miliardy dolarow funtow itp.o ktore mozemy przywiesc i zasilic nimi gospodarke nigdy tam nie trafi.Czy ci nasi politycy potrafia myslec?Kto bedzie pracowal na emerytury dla starszych jak mlodzi nie wroca?Daja firma z obcym kapitalem zwolnienia z podatkow na kilka lat a my morzemy im przywiesc miliardy i inwestowac bez znizek,dajcie nam szanse i traktujcie nas w naszym kraju przynajmniej tak samo jak obcokrajowcow.Polacy nie sa glupi jesli rzad nie zmieni stosunku do obywateli to niedlugo zostana tam tylko emeryci i rzadzacy.Pozdrawiam xxx
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze

Najnowsze wpisy