Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Nie kupuj teraz mieszkania!

Nie kupuj teraz mieszkania!

Money.pl / 2008-07-17 17:02
Komentarze do wiadomości: Nie kupuj teraz mieszkania!.
Wyświetlaj:
antyPiSuar1 / 83.5.134.* / 2008-07-17 19:31
Nie liczyłbym na trwałe spadki cen bo de facto obecnie na rynku tanieją teraz tylko mieszkaniowe buble.Nie wiem czy kupujący je po "okazyjnej cenie" robią dobrze. Mój dziadek zwykł mawiać "lepiej się oszukać na cenie niż na jakości".

Poza tym ceny będą spadać jak wynika z artykułu poprzez tańsze projekty, gorsze materiały budowlane itp.
Jesli nie miałbym mieszkania to właśnie teraz polowałbym na nie, póki co jest czas na szukanie bez stresu, że mieszkania nie da się obejrzeć 2x bo się sprzeda. Ci co liczą na krach, fale bankructw, samobójstw itp. niech się nie nakręcają za bardzo. Jesli coś jest wartościowe zawsze kosztuje więcej niż średnio.
iee / 2008-07-21 16:13
Czekałem aż coś napiszesz antypisuar1. Obserwuję Twoje wypowiedzi od jakiegoś czasu i uważam, że albo wtopiłeś na nieruchomościach i szukasz pocieszenia albo też reprezentujesz branżę developerską i próbujesz przekonywać ludzi, że jest OK w sytuacji w której każdy widzi, że wszystko poleci na łeb na szyję...
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-07-21 16:52
Do iee: Kolego, mam mieszkanie kupione za dobrych czasów. Nie sprzedam go 20-30 % taniej więc i nie wierzę, że inni sprzedadzą. Chyba, że Ty sprzedasz? Co do deweloperów to skomentuję to tak, mieszkania przecież się sprzedają tylko w jakimś określonym tempie, widać rynek może wchłonąć rocznie określoną ilość mieszkań a nie każdą wyrzuconą na rynek. Popyt zostaje już ograniczany zatem górka się wchłonie a trend wróci do wzrostowego. Podaj mi proszę przykład upadku cen na "łeb i szyję" ja widzę tylko marazm nie widzę tego co Ty widzisz tzn. spadku. Ty po prostu mówisz, że spadki będą bo deweloperzy będą błagać kupujących itd. no nie wiem czy Ty się racjonalnie zachowujesz czy ja. Poczekamy a czas pokaże.
parrrell / 83.119.243.* / 2008-10-24 00:18
Mieszkam od 10 lat w holandii, i to co zdazylo sie w ostatnich latach w polsce , to na pewno nie bylo normalne.
Ceny mieszkan nie sa realistyczne , sa nakrecone przez spekulantow i graczy . W holandii wynajem mieszkania pokrywa koszta kredytu , to ma rece i nogi .
Jak warszawski m2 moze byc 2 razy drozszy od Amsterdamskiego , przeciez to paranoja , ...stawiam na dynamiczny powrot do realistycznych cen , warszawa okolo 1400 - 1600€ za metr 2
arch / 2008-07-17 17:02 / Tysiącznik na forum
"tak wielkiej podaży jeszcze nie było"
dzisiejsza gw .
Czyżby przestali deweloperzy się ogłaszać w GW ?
lolek1983 / 91.94.131.* / 2008-07-22 01:48
Bajubaju, co za p*******! Po przeczytaniu artykułu, można stwierdzić, że ceny mieszkań spadną do poziomu sprzed 3-4 lat - inwestycje przeszacowane oczywiście i na pewno tak:), natomiast nie wierzcie,że ten sam poziom lub drastyczny spadek cen za m2 osiągną dobrze zlokalizowane inwestycje np. przy stacji metra,gdzieś tam w Warszawie (biorąc pod uwagę tempo z jakim robią 2 linię). Jeżeli chcemy kupić mieszkanie za 5000zł pfff to nie ma problemu, pełno takich na obrzeżach i później tluczemy się do centrum min.1h (chociaż rozumiem, że portfel tylko na to pozwala,albo gust inny), jednak mieszkania w śródmieściu czy mokotowie, spadek rzędu 5% to max., a jak mamy spadki ok.20%, to lepiej popytajmy ile dane mieszkanie kosztowało 3miesiące temu, może w tym czasie wzrosło o te 15% ;)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy