Forum Forum motoryzacyjneWydarzenia

Nie kupujcie w OPONEO

Nie kupujcie w OPONEO

kurczaczek30 / 2008-12-03 10:51
Zamówiłam 2 tyg temu opony w oponeo.pl na stronie money.pl i nadal ich nie mam. Firma okazała się totalna porażka a notowana na giełdzie. Przysłali mi 3 opony letnie i 1 zimową. Dopiero podczas zakładania to wyszło całkiem przypadkiem, Jeżdziłabym na takich oponach Bóg wie ile i z jakim skutkiem. Za montaż i ściągniecie zapłaciłam ponad 70 zł. Przez tydzień firma kurierska nie odebrała tych opon pomimo moich codziennych telefonów, kazali czekać co dzien w domu pomiędzy 8 a 17 ! . Właściwe opony były przeze mnie ponownie zamawiane już 3 razy (gdyż oponeo samo nie wygenerowało nowego zamówienia pomimo telefonicznego zapewnienia że to zrobi), za każdym razem coś nie tak. W piątek mam zamówioną wymianę a tu kicha dzisiaj okazało się że wogle ich nie nadali. Mają błedy w oprogramowaniu, firma DPD też wszsytko ma gdzieś. Nikomu nie życzę. Straciłam wiel nerwów czasu i pieniędzy na telefony i montaż. .Firma OPONEO - totalna porażka.
Wyświetlaj:
jazon65 / 77.112.68.* / 2014-09-21 14:56
A ja współpracuję z nimi od trzech lat i nigdy żadnego zgrzytu w realizacji zamówień, opony zamawiam przez ich stronę internetową, może trzeba dokładnie zaznajomić się ze stanem magazynowym i nie wypisywać potem farmazonów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
lukaszwych.niel / 94.42.87.* / 2014-11-03 11:13
99.8% Pozytywnych komentarzy na allegro
z czego 5 neutrale i 3 negatywny,
z czego na te 3 negatywy -2 dotycza faktur a nie samych opon, z czego ta ostatnia 3 osoba nie marudzi na jakość opon tylko że nikt nie podał że są made by Turcja.

Więc o co chodzi ? na 4 tys. komentarzy osób kupujących opony 3 dały negatywa, 1 osoba niezadowolona z jakości opon, plus w jednym neutralu napisała że pomylili się z oponami ale wymienili na swój koszt.

Konkurencja nie śpi?
Nie zamawiałem u nich opon ale pytałem znajomych bo mam ich akcje i wszyscy zadowoleni, jedna osoba jeszcze powiedziała że mają przewagę nad konkurencją że podają rok produkcji opon co jest podobno istotne przy oponach.


Na allegro wszystko jest

http://allegro.pl/show_user.php?uid=13253863&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

zgodnośc przedmiotu z opisem 5
ciekawe ze każda z tamtych 4000 tys. osób na serio kupiła opony więc ich wiarygodnośc jest większa niż anonimowych osob co oczerniają tą spółke.
Domyslam się zę część z tych opinii to prawda bo zdarzają się takie sytuacje ale jest to skrajny przypadek więc jak ktoś pisze całe szczęśćie że u nich nie kupiłem opon to robi z siebie głupka bo szansa na to że będzie ktoś niezadowolony w jaki ktokolwiek sposób jest niecałe 1 do 1000.
Srek / 77.253.52.* / 2017-09-01 19:23
Hejt wulkanizatów
tonic1002 / 77.252.97.* / 2015-06-15 15:13
nie ma negatywów ponieważ reklamuje się towar po krótszym czy dłuższym użytkowaniu, a komentarz pisany jest bezpośrednio po dostawie. Też mam problem z oponami, pierwszymi od wielu lat, a kupiłem kilkanaście kompletów. Oczywiście w OPONEO i oczywiście reklamacja nieuznana. od teraz ja również NIE KUPUJĘ W OPONEO !!!!!!!!!!!!!!!!
jamas / 85.221.196.* / 2014-04-29 21:00
Podobna sytuacja u mnie. Zamówienie zrealizowane niezgodnie z moim życzeniem, prawdopodobny błąd oprogramowania, mimo dowodów w postaci zrzutów ekranów i dwóch tygodni dyskusji na telefon reklamacja odrzucona. Generalnie nie polecam.
adam728 / 94.78.164.* / 2014-04-13 12:00
Opony dostałem na drugi dzień, zastrzeżenie budzi jedynie warsztat z którym maja umowe na montaż- żenująca i arogancka obsługa.
tito / 83.31.140.* / 2014-03-10 19:26
zamówiłem komplet drogich opon ,przysłali mi najpierw dwie z zeszłego roku a po paru dniach kolejne dwie tylko że już z 2011!!! .Opon nie odebrałem czekam na rozwój wydarzeń . Jak na razie słabizna ostatni raz!
gongo / 178.6.8.* / 2018-02-02 19:31
u mnie jeszcze gorzej przyszly opony brudne o blota a na dodatek uszkodzone powiginane !!
nie kupujcie tych opon to jakies odrzuty ! zgroza ! niebezpieczenstwo podczas jazdy !!!
02bogdan / 79.163.142.* / 2014-02-20 19:52
A ja kupowałem dwa razy i jestem bardzo zadowolony. Tylko zamawiałem przez telefon i rozmowę nagrywałem, np co do miejsca i czasu produkcji!!!!!!!!!!!!!
kabaret13 / 2013-10-16 22:39
Ja Opony kupuje tylko u nich. Nigdy nie widziałem tak rzetelnej firmy. Zamówiłem już 3 zestawy opon u nich i wszystkie otrzymałem dodam że bardzo szybko. W przyszłości na pewno kupie u nich opony.
Ci niezadowoleni na pewno zamówili opony których nie było na stanie i trzeba było czekać na dostawę.
AMGT / 195.82.182.* / 2015-04-30 21:29
NIE KUPUJCIE W OPONEO !!! ja mam przykre doświadczenia które oprą się o sąd a mianowicie
w poniedziałek zamówiłem za zaliczeniem 4 opony dla klienta w środę przyszły kurierem ale okazało się że 3 szt są prawidłowe a jedna nie !. Po telefonie na infolinię powiedziano mi że jutro wyślą prawidłową (klient czeka)!.OK udobruchałem klienta że robotę ma gratis za zwłokę , pomyłkowa opona będzie jutro(czwartek),wieczorem dostaję maila że mam spakować opony po dwie sztuki , owinąć folią (musiałem kupić folię) i oddać kurierowi a nowe będą w piątek !a nie w czwartek-kolejna rozmowa z klientem(nie przyjemna) ale się zgodził na piątek. Jest piątek a kurier przywozi tylko jedną oponę !!! wyobraźcie sobie moje i klienta który czekał wku...nie. Po telefonie do działu reklamacji dziunia mówi tak "mogłem oddać kurierowi tylko jedną nie właściwą oponę to teraz miał bym kpl.a ja jej na to że sama kazała mi opakować poprzednie i wysłać , tak samo i kurier dostał zlecenie od nich na odbiór 4 szt o wadze 42kg , Więc pytam jej jak to jest a ona mi na to że to automat wysyła ?? i odzwoni do mnie za chwilę (pewnie musiała się kogoś poradzić). Po 10 min. dzwoni i mówi że znowu mam tą oponę pięknie opakować i oddać kurierowi a oni przyślą kpl. w poniedziałek !!!. W tej sytuacji musiałem tej pani odpowiedzieć że rezygnuję z tej transakcji i proszę o natychmiastowy zwrot pieniędzy na co pani odpowiada " tak oczywiście ale dopiero kiedy wszystkie opony wrócą na magazyn , magazyn potwierdzi ich stan i otrzymanie następnie prześle do centrali info , po tym centrala wyśle do mnie pismo z prośbą o podanie nr.konta a następnie nastąpi zwrot pieniędzy. Nie muszę tu opisywać jakie straty poniosłem i poniosę jak klient złoży sprawę do sądu a tak zapowiedział (bez urazy do mnie) bo cały czas wraz zemną śledził sprawę.
kadam111 / 10.168.1.* / 2013-12-12 00:40
Ja kupiłem opony, które były na stanie.
Tylko, że wszystkie były starsze niż 18 miesięcy, pomimo zapewnień telefonicznych)
Tylko dwie opony były z tej samej serii.
Nadmienię że nie kupowałem dość drogie runflat'y do nowego samochodu a dostałem jakiś śmietnik z magazynu. Nawet zapłaciłem drożej, żeby były w dwa dni w warsztacie bo chciałem już wyjechać samochodem z salonu na zimowych kołach. ŻENADA!!!
rive / 2009-02-13 14:19
Właśnie widzę, że dobrze zrobiłem nie kupując u nich opon. Szczerze mówiąc wahałem się bo jakoś nie mogę zaufać nigdy firmie sprzedającej opony przez internet. Niby zapewniają, że opony nie były długo składowane i takie tam, a później wychodzi jak wyżej.
soens / 95.160.59.* / 2014-12-17 11:44
Datę produkcji masz pokazaną, raczej bałbym się kupować u wulkanizatora, nie wiadomo jak była przechowywana.
avo2 / 85.31.243.* / 2013-05-07 17:50
Opony otrzymałem z dużym opóźnieniem a na fakturę czekam 13 dzień.
soens / 95.160.59.* / 2014-12-17 11:43
przecież fakturę można wydrukować samemu... a o opóźnieniu informują.
T. / 81.190.84.* / 2009-01-05 22:57
Już nie kupujemy . - DPD jak i inne firmy kurirskie , to odrębny temat.
Luthman / 193.218.153.* / 2009-02-02 16:11
dlatego nie kupuje się jeszcze polskim internecie, te firmy sa na razie totalną porażką
naster_kalingrad / 95.41.53.* / 2014-12-05 09:39
od 5 lat kupuje w oponeo i raz zdarzyla mi sie trudna sytuacja z kurierem - sciemnial ze juz byl u mnie kiedy go nie bylo. Po interwencji w oponeo załatwili sprawe i mialem opony tego samego dnia. To takie mocno polaczkowe, zeby z jednego niepowodzenia od razu hejtowac jakas firme. Czytam te opinie i nigdy nie wiem ile w tym prawdy a ile obsmarowywania przez konkurencje.Chyba najlepiej szukac obiektywnych wskaznikow opineo allegro ceneo itp. Pozdrawiam :)
marian.. / 89.66.246.* / 2018-02-28 10:49
No i co ci tu kmiotku napisać te twoje "polaczkowe" a może ten wpis zrobił niemiaszek albo rusek plujesz synku .. tylko nie pluj pod wiatr bo możesz zostać opluty
dyd / 212.180.112.* / 2009-02-10 23:08
mi przysłali jedną starą oponę, która pękła po roku.
soens / 95.160.59.* / 2014-12-17 11:46
to jest niemożliwe, konkurencja coraz bardziej atakuje oponeo, ale żeby aż takimi metodami?
5 6 7 8 9 10
na koniec starsze

Najnowsze wpisy