Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Wyświetlaj:
Daroo_40 / 83.13.85.* / 2015-05-30 16:24
Przecież żyje nam się coraz lepiej - banki zabierają coraz to więcej domów i mieszkań, coraz to większą mamy ofertę chwilówek - po co do pracy chodzić - chwilówka nam pomoże. Przez lata godziliśmy się na to i lepiej nie będzie - wstyd mi za to że jestem polakiem :(
as440 / 88.156.139.* / 2015-05-30 16:27
Masz rację. Mnie też jest wstyd, że jesteś Polakiem.
kowal975 / 94.254.193.* / 2015-05-30 16:24
Generalnie w polsce brakuje ludzi do jakiejkolwiek pracy mam kilka firm i na fizyczne proste prace z wyplata 4000 czy w biurze 2000-3500netto , ciezko o pracownika, fizyczny po wyplacie idzie w cug, a biurowi ciagle marudza na dojazdy do pracy, na godziny, co chwila skomlenie czy moge wyjsc 15 min wcześniej, ku.wa przedszkole, nie wspominajac o jakiejkolwiek umiejętności myslenia, dramat
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jakiś mądry / 77.252.186.* / 2015-05-30 18:01
Zapewnij biurowym i fizycznym posiłki, przedszkola, żłobki przy firmie za rozsądną opłatę. Niech 1 pracownik ma tylko ograniczony zakres obowiązków (a nie pan od wszystkiego i zastąp wszystkich). Prawdziwe szkolenia i dostęp do prasy fachowej za darmo. Zatrudniaj i płać zależnie od umiejętności kursów (pracownik poświęca czas i kończy studia, a twój kuzyn nadal jest brygadzistą pomimo, że nie skończył nic w tym kierunku). Dawaj premie, nagrody i wczasy dla najlepszych. Po prostu takie warunki motywują ludzi, a nie komórka która służy do odpowiadania na pytania po skończonej pracy (8 godz.), laptop firmowy który służy do pracy po godzinach w domu nad raportem ISO lub innym, samochodem służbowym do którego dopłaca się, anie ma czasu nim jeździć bo służy do dojazdu do pracy lub klienta po godzinach, bo inaczej zrezygnuje z usług twojej firmy. Można tak dalej wymieniać, ale to nic nie zmieni bo u nas nie szanuje się niczego :(
COL720 / 83.7.149.* / 2015-05-30 16:23
JESLI KRAJ NIE IDZIE OSTRO DO PRZODU TO TRZEBA ZMIENIĆ ZAŁOŻENIA...!!!!ALE OSOBY TZW.DECYDENCI NIE MYŚLĄ WCALE O TYM-TYLKO O SOBIE I ŁATWYCH PIENIADZACH!!!TO BARDZO SMUTNE ŻE TAK SIE DZIEJE W
POLSCE-zaduzo jest w rzadzie ludzi starszych i zachowawczych-i to oni nie maja wizji państwa-polska to poprostu-DOMEK Z KART!!!!!WIECZNA GADANINA-BRAK DIALOGU!!!!FARSA....
wpisz wgooglee / 83.9.221.* / 2015-05-30 16:22
Blog - Zbigniew Kuźmiuk - Godny zaufania człowiek w ... / o ODSZKODOWANIU DLA EUREKOO
kri / 66.249.81.* / 2015-05-30 16:22
Nie pamiętam z kim ostatnio zgodziłem się jak z panem psorem?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
duo / 213.238.103.* / 2015-05-30 16:21
Polska jest źle zarządzana celowo i trzeba wyraźnie to zaznaczyć. Zyski czerpią talmudziści którzy tworzą tzw drugi garnitur i są ulokowani w strategicznych miejscach. Są to min. ministerstwa, wymiar sprawiedliwości i banki. Wspomagają ich talmudziści z krajów zachodnich i USA. Niestety, wyplenienie tych sabotażystów ze zmienionymi nazwiskami nie bedzie łatwe. To stąpanie po polu minowym. Trzeba mieć na uwadze co zrobili z Ukrainą, Libią, Irakiem czy Syrią.
anna572 / 89.79.187.* / 2015-05-30 17:35
zgadzam sie, niejaki Wancer,vel Wanicier, rządzi bankami w Polsce, zyd kształcony za granicami naszego kraju
oburzony1 / 31.183.197.* / 2015-05-30 16:20
O niewolnictwie PO-solidarnościowym piszę od ok. 6lat ale PO-KRĘCENI naiwniacy żądni sukcesu nowobogackich, mimo, że klepią biedę, to bezkrytycznie Potakują. Drudzy NAWIEDZENI też plują nie wiedząc na kogo. Tymczasem postęp technologiczny - robotyzacja nowoczesne procesy itp.- zwiększyły wydajność do granic totalnego braku na pracy, a u nas dodatkowo politycy, w ramach ,,globalizacji,, zlikwidowali miejsca pracy, za co mają duże uznanie w Brukseli na salonach z Niemcami, Francuzami i wielu innymi, którym zależy na własnym społeczeństwie. To co wyżej to nie moje fanaberie ale JUŻ problem Światowy. CZY JET JAKIEŚ WYJŚCIE. Wg mnie tak ale bardzo nie popularne. W skrócie: 1 Obniżyć czas pracy i go zdefiniować. 2. Praca dla każdego ( w obiecanej przez tuska Irlandii mają to niebawem osiągnąć) czyli jest to możliwe. 3.Ustalić płacę (godzinową) minimalną na poziomie biologicznej egzystencji. 4. Ustalić płacę maksymalną (O ZGROZO CA ZA IDIOTA!-krzykną złodzieje, malwersanci, ci z układów i innych prawniczych układów) 3. Przywrócić demokrację z elementami socjalizmu ale zlikwidować wszystkie socjale poza tymi skrzywdzonymi przez los. Jest to dość powierzchowna charakterystyka ale uzasadnienie i kierunek właściwy bo nie zmieniając systemu społecznego w obliczu niesamowicie zróżnicowanych dochodów doprowadzi do sprawiedliwości w wyniku niekontrolowanych rewolucji albo wojny.
9 miliardów / 83.9.221.* / 2015-05-30 16:20
Jak w tym kraju ma być dobrze skoro SLD chciało pozbyć się sreber rodowych jak PZU i sprzedać h. EUREKO? Tylko dzięki rządom prawicowym PZU pozostało polskie. Za cenę odszkodowania 9 000 000 000 zł. Czy ktoś z lewicy za to siedzi? Ależ nie.
Gęś / 46.112.132.* / 2015-05-30 16:20
Jedni obiecywali świetlaną przyszłość , inni drugą Japonię a cwaniaki wyrywają z Polski ile tylko się da , przydał by się polityk taki mądry jak był Jan Paweł 2.
Ted 77 / 89.72.129.* / 2015-05-30 16:18
I dlatego potrzebny jest Duda z Kukizem. Reszta do utylizacji.
as440 / 88.156.139.* / 2015-05-30 16:17
Obawiam się, że praprzyczyną naszych nieszczęść jest brak dekomunizacji. Nie można zmienić przekonań człowieka. Żeby funkcjonować każdy musi się sam przed sobą usprawiedliwić. I tak działają w administracji, polityce i gospodarce byli komuniści. Są to ludzie mówiąc kolokwialnie "ze spranym deklem" i nigdy nie nauczą się funkcjonować wyłącznie dla dobra Polski, biznesu i obywateli. Przykro mi tym bardziej, że w jakimś stopniu ta kwestia dotyczy mnie. Kiedyś miałem przeciwne zdanie a lista Maciarewicza była dla mnie jak zdrada stanu. Dzisiaj z perspektywy 25 lat twierdzę, że wszyscy działacze od stopnia sekretarza POP, że o pracownikach etatowych nie wspomnę powinni być dożywotnio pozbawieni prawa zajmowania stanowisk w administracji i spółkach skarbu państwa oraz mieć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w tym wchodzenia do składów zarządów podmiotów gospodarczych.
zigor / 2.96.115.* / 2015-05-30 16:17
No właśnie w kwestii lepszego zarządzania, proponuję aby wypuścić z mamra wszystkich przemytników, bimbrowników i sutenerów aby zwiększyć PKB. Z dotacji UE przeszkolić młodych do w/w zawodów. Postawić na jakość usług towarzyskich wprowadzając wcześniejszą emeryturę dla panienek po dwudziestu latach pracy bo chyba nie chcemy aby pracowały w wieku 67 lat? Zapewne znajdzie się wielu wolontariuszy którzy przyuczą młody narybek do zawodu. Czego się nie robi aby pomóc kulejącej gospodarce.
pl907 / 37.152.19.* / 2015-05-30 16:15
ma racje:
zeby kwota wolna byla nizsza niz poziom egystencji

mam nadzieje ze polacy biedni i bogaci odsuna obecna wladze

info dla bogatych czy wy chcecie by w Polsce byli ludzie co nie maja co garnka wlozyc? a inni snoby wsrod was kupowali np chleb w sklepie dla snobow za 200 zlotych
Piotr391 / 188.125.134.* / 2015-05-30 16:15
Kodeks pracy zawiera przepis z PRL, którego celem jest ściąganie podatków od przedsiębiorstw nie będących spółkami, dziś błędnie interpretowanego jako "pracodawca". Komuniści odcięli się od przedwojennego kapitalistycznego prawa tworząc pseudoprawnicze ustawy, które mogą budzić tylko śmiech i chaos w gospodarce. Ludzie do dzisiaj są ogłupieni a prawnicy nie wyszkoleni (istnieje teoretyczna szansa na podpisanie umowy o pracę z prywatnym przedsiębiorstwem - spółką).
amik967 / 188.137.84.* / 2015-05-30 16:14
trzeba podziękować PO za zadłużenie naszego państwa, już na jesieni, a o tym jak źle się żyje zwykłym obywatelom nie ma co mówić, bogacą się zagraniczne lobby które steruje rządami PO biedni biednieją a bogaci się bogacą jeszcze bardziej tak to już jest w tym kraju, proponuje obalić rząd oraz kościół, który też wyzyskiem pieniędzy od państwa stoi

Najnowsze wpisy