Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Wyświetlaj:
kremp / 5.172.247.* / 2015-05-30 15:43
Marny profesor z Torunia (Putinogradu). Jeśli Niemcy mają 13300 patentów rocznie a Polacy 45 SZTUK, to z czym do gości? A więcej nie będzie. Opozycja to jest bolszewia, katobolszewia, to jak robić reformy? Państwo ma dawać, tak jakby bolszewicy dawali. Ma być bolszewizm prawdziwy, według 21 postulatów grudniowych. Platforma przywróciła stopniowo matematykę w szkołach po rządach PiSu, ale uczą jej katecheci, bo religii mają za mało do pensum, chociaż religii jest 2 godziny tygodniowo całą szkołę, a fizyki 1 w porywach. Do szkoły 6 latki - nie, a słuchać bzdur o dniach stworzenia i karygodnym grzechu ciekawości do 19, naukę kończyć koło 25, gdy właśnie zmniejsza się poziom testosteronu, przy schyłku życia. Gdy Komorowski zaproponował żeby wątpliwości podatkowe rozstrzygać na korzyść przedsiębiorcy to przegrał wybory, a to właśnie mogło wymusić na urzędnikach reformę podatków, reforma bez przymusu się nie odbędzie. Profesor o tym nie wie? Czy myślące społeczeństwo głosowałoby na oszusta bez doświadczenia, oprócz tego w oszustwie, albo pijaczynę bez żadnego konkretnego uzasadnienia dla swego wrzasku w/g schematu - trzy akordy i drzeć mordy? Debile mogą zarabiać w najlepszym przypadku przy produkcji według obcych patentów za chińską stawkę, bo Chińczycy opanowali rynek.
Będąc z Torunia nie zauważył, że głos stamtąd pokrywa się z głosem z Moskwy (precz z Unią i NATO)? Jak Polska ma się rozwijać? Tyłem do przodu? Aborugenów nie można do rezerwatu bo to albo opozycja albo sam majestat. Jest za dobrze, więc szajba odbija. Zazwyczaj tak właśnie jest.
kjksu / 109.243.160.* / 2015-05-30 16:09
"Jest za dobrze" - większego idiotyzmu dawno nie czytałem...od 2009 roku prowadzę firmę i widzę jak jest dobrze. Świadczę usługi dla biznesu i słyszę jak jest dobrze...Idź już człowieku do tego rezerwatu i nie zaśmiecaj internetu (dla debili bo nie według polskiego patentu?) swoimi wynurzeniami. Profesor postawił trafną diagnozę. O remedium wiele nie napisał. Według mnie podstawową przyczyną obecnego stanu jest niska jakość klasy politycznej i prawa przez nią stanowionego. Dotyczy to bez wyjątku wszystkich formacji politycznych, więc wylewanie frustracji na prawicę jako główną przyczynę nieszczęść jest albo wyrazem naiwności, albo zabiegiem świadomie złośliwym.
kremp / 5.172.247.* / 2015-05-30 16:55
Kolego! Prawica obecna to jet lewica - roszczeniowa. Przykryła się Krzyżem. dla niepoznaki. Domaga się REWOLUCJI. Pamiętam takich jak oni. Parcelowali majątek mojego dziadka, mieli biało czerwone szmatki na rękawach i rewolucję w pyskach. Mnie nie oszukają. teraz byle chłystek (50% czy coś około) dostaje dyplom i chce na posadę do urzędu, a blachy w moim samochodzie nie ma kto przyspawać. 11 lat byłem na swoim, a wtedy nie było wspomagania ani zachęt, ani ulg. Zbankrutujesz - już kolejka czekała na twoje mieszkanie. Po co dyskutować? Popatrz na giełdę - PiS bliżej, giełda niżej. Kapitał, czyli gospodarka boi się bolszewizmu i katobolszewizmu. Ale giełdzie trudno spaść bo już wcześniej, po przekłuciu bańko OFE przez Tuska, spółki spadły prawie do poziomu istotnej wartości. Jednak spada. No i Duda jeszcze nie na urzędzie. No i ma właściwą żonę. Później odpadnie dno. Skończy się rozdawanie emerytur oseskom. Po prostu nie będzie na żadne emerytury. Niestety, także na moją. Kukiz na Dudzie może tylko wygrać wybory, nic więcej. Tusk wiązał koniec z końcem z najwyższym trudem. Toruński macher zrezygnuje z zapłaty za usługi? Tuskowy węzełek wytrzyma? Nawiasem mówiąc nigdy nie słyszałem od biznesmenów, że jest dobrze gdy byli mi winni pieniądze. Poprawę ludzie powinni umieć zagospodarować aby się cieszyć, gdy nie potrafią to się uchlają i rozrabiają. Zablokowany system? W którym byle gnoje obalają kogo chcą? Ujemne oceny świadczą najlepiej, zwe mam rację. Boli?
romuald83734672 / 77.253.214.* / 2015-05-30 15:52
zapomiałeś wspomieć o tej najgorszej- żydobolszewiej...
x680 / 31.175.197.* / 2015-05-30 15:43
Wiedziałem to już 10 lat temu żadna nowość . W Polsce nigdy nie było i nie ma demokracji ani prawa jest to dziki kraj typowo anty obywatelski! Gdzie dobrze się żyje tylko elytom i podległym im urzędnikom których jest 5 razy więcej niż za PRLu. A kto żywi tego raka my wszyscy od 1989 roku !
Plac Czerwony / 178.180.185.* / 2015-05-30 15:41
4 światy. Pierwszy - Niewolnictwo obywateli, drugi - dostatek i próżniaczy tryb życia osób związanych z polityką i władzą, trzeci- pochwała wszelkiej maści nieuctwa, czwarty - kierunek emigracja.
Persefon@ / 37.7.67.* / 2015-05-30 15:38
Pytanie, co Ty zrobiłeś dla tego kraju, oprócz narzekania. Jedź do Anglii na zmywak, tam jest pełno takich narzekaczy.
krisroosky / 86.40.144.* / 2015-05-30 16:22
czy ty masz trochę oleju w głowie ????????????????
w Anglii choć pracujesz na zmywaku to cie stać na godne życie a w Polsce z palcem do du........... nie trawisz za tę samą pracę ,Cały rząd za to odpowiada tylko martwią się o swoje dupska a naród mają w du......,wszystko rozsprzedać za grosze a ludzie niech się sami o siebie martwią .Dopóki góra nie zacznie dbać o kraj i o ludzi to nic sie w Polsce nie zmieni
darek55 / 31.178.46.* / 2015-05-30 15:37
Cóż z tego, że Profesor ma argumenty i ma rację, skoro PO ma władzę i ma media???
nonoderis / 94.251.136.* / 2015-05-30 15:36
Fakty !!! - nie teoria spiskowa. Uzyskanie niepodległości przez kraje postsowieckie nastąpiło wyłącznie na podstawie dealu z Rosją. Do Odry i Nysy ma być strefa zdemilitaryzowana, co za tym idzie pozbawiona przemysłu ciężkiego. gwarantem układu zostały tajne służby (u nas WSI i część UB, potem UOP). Patrząc z tego punktu - staje się jasne co nastąpiło w ciągu ostatnich 25 lat
Ealdon / 86.13.100.* / 2015-05-30 15:59
Deal z Rosją,dogadany ale nie zawarty na piśmie podczas spotkania Gorbaczowa i Busha na Malcie, nie polegał na tym, że do Odry i Nysy ma być strefa zdemilitaryzowana i pozbawiona przemysłu ciężkiego. Deal z Rosją polegał na tym, że w byłych państwach Układu Warszawskiego ma nie być broni jądrowej ani stale stacjonujących wojsk NATO. Dezindustrializacja, jaka nastąpiła po roku 1989, była wynikiem nie dealu z Rosją ale polityki gospodarczej Balcerowicza, który był ekononomistą akademickim, bez pojęcia o realiach przemysłowych i wdrożył w Polsce kompletnie nie pasujący do polskich warunków, niszczycielski plan MFW przygotowany dla Boliwii, lekko zaadaptowany przez Sachsa i dla niepoznaki nazwany "planem Balcerowicza".
plus300 / 88.105.73.* / 2015-05-30 17:49
Dokładnie. A było możliwe z resztą wciąż jest to możliwe i wciąż to trwa głownie dlatego (Balcerowicz nigdy i nigdzie nie odszedł) , że polskie społeczeństwo po 45 latach zamordyzmu nie było i wciąż nie jest zdolne do korzystania z dobrodziejstwa demokracji. Demokracji trzeba się nauczyć a to cholernie długotrwały proces. Dzięki temu sejm obu pierwszych kadencji debatował nad konkordatem i aborcją dla odwrócenia uwagi od spraw istotnych naprawdę czyli od bezprawnego przejęcia przez rząd własności narodu i rozdawania go za bezcen między swoich. Naród zamiast 100 milionów na twarz otrzymał o ile pamięć mnie nie myli 6 tyś a może 60 zł. W sumie żadna różnica bo obie kwoty nic nie znaczące. Zaś z tego co wiem to szanowny profesor Sachs ten sam plan był łaskaw przeprowadzić dekadę wcześniej w Argentynie, która do dziś nie może się podnieś podobnie jak Polska. Chociaż mówią, że u nas złoty wiek. Pytanie tyko dla kogo te złote czasy bo na pewno nie dla ludzi utrzymujących się z uczciwej pracy. Ci niestety żyją bardzo skromnie lub w biedzie lub wręcz na skraju nędzy.
Rimini / 83.23.160.* / 2015-05-30 15:33
Dokładnie tak jest. Nic dodać i nic ująć.
ptrioota / 88.105.117.* / 2015-05-30 15:30
PRosze jak to sie ma do Bszczelnej propagandyPO i Komorowskiego?
jurcio / 37.248.255.* / 2015-05-30 15:40
To nie Komorowski i PO nas okrada , tylko polityka pieniężna Balcerowicza !!!!!!!!!!!!
antytrep / 94.254.198.* / 2015-05-30 15:39
Kiedy te trepy ktore doprowadzly kraj do takiego zadluzenia pojda sirdzic
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jurcio / 37.248.255.* / 2015-05-30 15:35
To nie Komorowski i PO nas okrada , tylko polityka pieniężna Balcerowicza !!!!!!!!!!!!
profesor707 / 178.43.238.* / 2015-05-30 15:26
Wcale PKB nie odwzierciedla kondycji

polskich firm , nie mówiąc też o

niespłaconych kredytach .

I co z tego że gospodarka UK czy Niemiec

3 razy silniejsza od polskiej , jak kwota

wolna od podatku to tylko marne 3 tyś w

Polsce, a tam 60 tyś i 34 tyś prawie .
waldek1954 / 188.112.39.* / 2015-05-30 15:25
tak panie proifesorze akle do tego doprowadzili swiadomie i skutecznie nasi starsi bracia w wierze,ktorzy zniszczyli nasza gospodarke,przemysl,owladneli naszymi bankami itd
Orelandos / 81.190.61.* / 2015-05-30 15:25
Tylko patrzeć a POwcy przejdą do partii Petru i Balcerowicza i bedą udawali nową jakośc .........
Anitastos / 81.190.61.* / 2015-05-30 15:22
Ja to wiem, mimo iz nie jestem profesorem, wszyscy w koło o tym mówią, tylko u nas nie wszyscy słuchają.
PO przy pomocy socjologów wmówiło ludziom, ze jest cudownie i, że tylko PiS może to zepsuć, i ludzie wierzą , ze jest cudownie.
Mói ojciec - 1300 zł emerytury mimo, że całe życie opłacał składki. Gdyby nie syn marynarz, nie miałby za co leków kupić. No ale jest dobrze !!!!
Jak widzą w telewizji kogoś z PiSu, mama zaczyna robić się sina z wściekłości, a tata wychodzi z pokoju. Nie zamierzają nawet słuchać co mają do powiedzenia. Tak ich ustawili i nastawili. PiS to samo zło, nawet gdyby podnieśli im emerytury a w Wiśle płynęło by najzdrowsze na świecie mleko.
Jeździec Apoklaipsy / 78.8.116.* / 2015-05-30 16:18
Właśnie dokładnie tak,znajoma około 60-tki na moje słowa o wyborze prezydenta ,stwierdziła: ten człowiek zieje jadem i nienawiścią ! Czy ktokolwiek widział w wypowiedziach Dudy w kampanii wyborczej jakiekolwiek złe słowa? Takie są skutki złego,negatywnego wpływu PO na ludzi!
Ania 48 / 94.254.198.* / 2015-05-30 15:50
1000/1000 widzę to samo wokół siebie.Nie ważne jak wam źle , z kimś innym będzie gorzej.I większość uwierzyła .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Emendii / 46.29.146.* / 2015-05-30 15:21
Jabłka najlepsze z Polski. Dziś odwiedziłam strone ruuchu koontroli wyyboróww, oglądałam jak świętowali, i wiem jedno, to nasza wielka szansa by wszystko zmienić dla nas. Kukiz będzie wybierać tak przedstawicieli ruchu, aby żaden ni był skalany przeszłością do 50 lat wstecz. On wie, że my sami każdego takiego prześwietlimy, każdego członka pis również, po i sld i psl to akurat całe skażone i już tworzą nowe partie pod kolejnymi szumnymi nazwami, albo na kolonach wpychają się do pis lub kukiza. To nie przejdzie, bo my obywatele sami was sprawdzamy i żaden skażony od lewa czy też prawa nawet do 100 lat wstecz nie wejdzie, bo my już mamy dosyć za walkę naszych rodziców w latach 80, za nas samych a tym bardziej dla naszych dzieci.
artue / 31.175.58.* / 2015-05-30 15:20
już drugi tak madry i ciekawy artykuł na moneiu.
bardzo dobrze oby więcej takich panów w mediach i kształcić społeczeństwo w mysl budowy wspólnego dobrobytu a nie głupiego w założeniach wyścigu szczurów bo tylko współpraca popłaca-jak mowi staropolskie przysłowie-...
jan161 / 95.49.92.* / 2015-05-30 15:47
Czytałem taką książkę na początku lat dziewięćdziesiątych Henryka Pająka p.t. "Piąty rozbiór Polski". Miałem do niej mieszana opinię, a teraz jak porównuję sytuacje w jakiej jest Polska, to wszystko Pająk co pisał to się sprawdziło. Kto nie czytał to radzę przeczytać.

Najnowsze wpisy