Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Wyświetlaj:
romczycho / 178.165.131.* / 2015-05-31 00:00
byłem patriotą fiskalnym.Prowadziłem firmę ze wspólnikem przez 20 lat.Płaciliśmy zobowiązania (haracz)na czas. Jednak nieuczciwa konkurencja wywaliła nas z rynku ( byliśmy za drodzy ze względu na uczciwość - wszyscy pracownicy zatrudnieni legalnie - u konkurencji szaro-czarno).Musiałem zlikwidować działalność i teraz spłacam dlugi pracując w Austrii.
Tutaj jest inny SWIAT.Teraz wiem że żyję, za co pracuję, jakie mam przywileje i obowiązki.Żałuję tylko , że nie wyjechałem z tego średniowiecza polskiego wcześniej.
romek740 / 217.99.68.* / 2015-05-30 23:52
Co z nami zrobiły rządy nieudaczników, partyjniactwo i kolesiostwo
isa115 / 185.54.59.* / 2015-05-30 23:38
Mądre i prawdziwe, rzadko kiedy można coś podobnego przeczytać i prawie nigdy usłyszeć.
ponowny przewrót / 94.78.180.* / 2015-05-30 23:17
Dziwne ,że autor dopiero teraz dociera i publikuje wywiad z prof.Mądrze mówi,ale nie zgadzam się ,że globalizacja europejska,UE nie spowodowały znacznego obniżenia poziomu życia ludzi.W Polsce podstępnie pod przykrywką "Solidarności"sprzedano Polskę Zachodowi.Z ludzi uczyniono tanią siłę roboczą. To była i jest ZDRADA.Przecież Zachód słał wory dolarów.Za darmo? NIE.
Pomyśl / 83.5.76.* / 2015-05-30 23:16
Wcale Pan Ameryki nie odkrył bo ja już dawno pomstuję na zarządzanie naszym Państwem tylko nikt nie słucha a teraz dodam, że rośnie Pan Petru uczeń tego ekonomisty który zwalił Polską gospodarkę z nóg ( Balcerowicza). - Jak Pan Myśli co zrobi Petru ... Dla takich ekonomistów istnieje tylko jedno działanie: okradanie społeczeństwa w ukryciu.. Oprócz tego naprawdę nic więcej nie potrafią... Pan Buzek za rozłożenie Polskiego Budownictwa awansował ( 23%VAT)a przecież nie musiał tego robić.. Niestety takich nieuków nikt nie pogoni...Teraz PO wypuściło z rąk produkcję grafenu jak to możliwe !!!! Złodziej na złodzieju jedzie niestety...
t1 / 109.81.210.* / 2015-05-30 23:14
tylko patrzeć jak będziemy robić do 70 a nie długo do 75 - bo coraz więcej ludzi wyjeżdża za granice i nie będzie z czego płacić emerytur i rent bo przecież ZUS musi się utrzymać ( armia nierobów ) -- trzeba zlikwidować ZUS-tego raka Polski - a kase każdemu pracownikowi przelać na konto i wtedy pieniądze będą ludziom rosąć a nie maleć na rzecz pasożytów-urzędników którzy traktują ludzi jak robaków - aby ich załatwić - bydło ubeckie
xdcd / 94.254.209.* / 2015-05-30 23:08
wiecej stadionów, wiecej stadionów,, vivat donaldinio
student były / 185.26.182.* / 2015-05-30 22:57
A ja pamiętam jak profesor śmiał się ze studentów, że będą na kasie w supermarkecie pracować. Skąd ta zmiana? Czas na nowe konfitur?
oburzony2 / 31.183.197.* / 2015-05-30 22:36
Ocena trafna ale receptura mglista. Ja to widzę inaczej.O niewolnictwie PO-solidarnościowym piszę na forach od ok. 6lat ale PO-KRĘCENI naiwniacy żądni sukcesu nowobogackich, mimo, że klepią biedę, to bezkrytycznie Potakują. Drudzy NAWIEDZENI też plują nie wiedząc na kogo. Tymczasem postęp technologiczny - robotyzacja nowoczesne procesy itp.- zwiększyły wydajność do granic totalnego braku na pracy, a u nas dodatkowo politycy, w ramach ,,globalizacji,, zlikwidowali miejsca pracy, za co mają duże uznanie w Brukseli na salonach z Niemcami, Francuzami i wielu innymi, którym zależy na własnym społeczeństwie. To co wyżej to nie moje fanaberie ale JUŻ problem Światowy. CZY JEST JAKIEŚ WYJŚCIE. Wg mnie tak ale bardzo nie popularne. W skrócie: 1 Obniżyć czas pracy i go zdefiniować. 2. Praca dla każdego ( w obiecanej przez tuska Irlandii mają to niebawem osiągnąć) czyli jest to możliwe. 3.Ustalić płacę (godzinową) minimalną na poziomie biologicznej egzystencji. 4. Ustalić płacę maksymalną (O ZGROZO CA ZA IDIOTA!-krzykną złodzieje, malwersanci, ci z układów i innych prawniczych układów) 3. Przywrócić demokrację z elementami socjalizmu ale zlikwidować wszystkie socjale poza tymi skrzywdzonymi przez los. Jest to dość powierzchowna charakterystyka ( do dyskusji) ale uzasadnienie i kierunek właściwy bo nie zmieniając systemu społecznego w obliczu niesamowicie zróżnicowanych dochodów doprowadzi do sprawiedliwości w wyniku niekontrolowanych rewolucji albo wojny.
andrzej ZZZ / 89.73.194.* / 2015-05-30 23:03
Automatyzacja co najwyżej powoduje obniżenie kosztów produkcji a nie bezrobocie! Podatki to powód bezrobocia a nie wysoka technologia. W/g Twojej teorii Niemcy mieliby wyższy niż Polacy poziom bezrobocia nie wspomnę o Japonii.W tamtych krajach dzięki wysokiej technologii większość ludzi pracuje w usługach a nie na produkcji i to właśnie dzięki automatyzacji a nie odwrotnie.
aass / 46.77.124.* / 2015-05-30 22:36
Prawda jest taka ze Kapitalizm u nas przyjal najbardziej krwawa forme! Nowobogaccy zapatrzeni na majatki kolegow z zagranicy nie patrza na swoich pracownikow i na ich glodowe zarobki tylko na to zeby jak najszybciej sie nachapac! Ot cala prawda na temat polskiego systemu....
paul155 / 62.152.150.* / 2015-05-30 22:34
Przez ostatnie 8 lat łapówki są brane jak coś co się należy wziąć a ten kto nie da to odchodzi z niczym.
Wszyscy udają że jest OK Rząd nie widzi sprawy.
A Ci co walczyli z korupcją idą do więzienia.
POLSKA!!!! CIEKAWE ILE Polska ZAPŁACIEŁA ŁAPÓWKI ZA euro 2012.
dzik64351 / 89.72.196.* / 2015-05-30 22:34
Moim zdaniem, bandziorów sejmowych co do jednego zamknąć w p********. To złodzieje i idioci. Obecne wszystkie partie dbają tylko o siebie, a naród mają za pachołków do roboty za marne grosze! Matoły ,złodzieje-nie ma na to zgody! Ewentualnie kopa w zad i won z Polski! Naród polski sam sobie poradzi, bez tych sejmowych głąbów!!!
kasia269 / 37.248.255.* / 2015-05-30 22:32
Wystarczy popatrzeć na naszą historię, którą się powiela: brak jedności w narodzie..
Klient-petent / 195.149.98.* / 2015-05-30 22:23
Przykladem zlego zarzadzania jest marnotrawienie dotacji unijnych,Są kierowane na badania dla obcego kapitału,a Polak na maszynę nie dostanie

Najnowsze wpisy